DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2014      CZERWIEC 2014
1 czerwiec 2014r
 
Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.
/św. Jan Paweł II/
 
Radosny Dzień Dziecka. W tym roku ten dzień było obchodzony pod hasłem - ,,Kolory Tęczy”. Wychowankowie byli ubrani w kolorowe bluzeczki, sala udekorowana kolorowymi balonikami i w tle było wiele utworów związanych z kolorami tęczy. Na początku Siostra dyrektor Estera złożyła nam serdeczne życzenia, by nasze marzenia i pragnienie były tak kolorowe jak tęcza i ze zawsze po każdej burzy pojawia się tęcza na niebie i by w naszym życiu pojawiała się po naszych smutkach, tak często jak tylko to jest możliwe, nie tylko po burzy. Tęcza jest znakiem nadziei, miłości i wiary w to ze nasze Zycie może być tak cudowne  i kolorowe jak tylko zapragniemy.
Podczas zabawy nie zabrakło różnych konkursów, co sprawiło wiele radości i zadowolenia pośród nas. Udział był w konkursach razem z opiekunami i siostrami.
 • Karmienie dziecka z zawiązanymi oczami.
 • Karmienie przez dziecko jabłuszkiem osoby dorosłej.
 • Taniec na gazecie.
 • Taniec z balonikiem.
 • Przenieś piłeczkę na drugi koniec. 
 • Nauka czesani.
 • Zabawy kolorowymi chusteczkami, taniec.
 • Zabawa z piłeczką.
 • Relaksacja kraina kolorowego deszczu.
 • Tworzenie wspólnie kolorowej tęczy – praca plastyczna.
 • Zabawy pokazywane przy muzyce.
 • Nauka śpiewu.
 • Słodki poczęstunek.
Wspólna zabawa, przyniosła nam wiele radości i uśmiechu. To był wyjątkowy dzień Dziecka. Nie potrzeba wiele by być szczęśliwym. Dziękuję ze tego dnia byliśmy razem. Dziękuję za ciepło, uśmiech i nadzieję wschodzącego słońca i w barwach tęczy radości nawet wtedy gdy płyną łzy. Serdeczne Podziękowania dla Organizatorów tego dnia.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
3 czerwiec 2014r.
 
XI Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych rozpoczął się Mszą Świętą sprawowaną przez Ks. Bpa Ignacego Deca w katedrze świdnickiej. Po Mszy, przy dźwiękach orkiestry dętej, przeszliśmy ulicami Świdnicy do Zespołu Szkół Specjalnych na ul. Pileckiego. Tam uczestniczyliśmy w festynie integracyjnym.

ZAPRASZAMY DO GALERII

4 do18 czerwica 2014r
 
Kochani to wspaniały czas wyjazdu nad morze w tym roku gościliśmy w Ustce. Piękne miasto, śliczna plaża, super Ośrodek pod nazwa Przylesie, w którym wypoczywaliśmy. Czas tak nam szybko mijał ze szkoda było nam wyjeżdżać. Spacery na plażę, dyskoteki, wspólne grylowanie, zwiedzanie miasta ciuchcią, wycieczka do Szarloty, obserwacja karmienia fok i wiele, wiele innych atrakcji sprawiło ze super wypoczęliśmy i z nowym siłami wróciliśmy do domu. Oczywiście nie zabrakło rehabilitacji, inhalacja, masaże i gimnastyka ogólna. W ośrodku pyszne jedzonko, wspaniała kadra. Pewnie za rok znowu się spotkamy.
 
POZDRAWIAMY, DZIĘKUJEMY, TO BYŁ WYJĄTKOWY CZAS
 

 
 

ZAPRASZAMY DO GALERII

Pierwszy dzień nad morzem

Pozdrawiamy  serdecznie, kolejna grupa s. Klary i P. Roberta

Pozdrawiamy  serdecznie, kolejna grupa Pani Grążymy, Pani Małgosi i Pani Mirki

Pozdrawiamy  serdecznie, kolejna grupa s. Bożeny i s. Marleny

Pozdrawiamy  serdecznie, kolejna grupa p. Grażyny, p. Łukasza i p. Alferdy

Pozdrawiamy  serdecznie, kolejna grupa z wycieczki do Szarloty

Pozdrawiamy  serdecznie, kolejna grupa s. Natanaeli i s. Rafaeli

Pozdrawiamy  serdecznie, kolejna grupa p. Marysi, s. Miriam, p. Małgosi

Cieplutko, słonecznie, radośnie i o to chodzi.

Spacer  piękne widoki ;) :) :)

Czas na zabiegi i dobre samopoczucie ;) :) :)

Gimnastyka i zaczyna się nowy dzień :) :) :)

Nad morzem najpiękniejsze są zachody słońca.

Place zabaw tu są super ;) :) :)

Wspólne grillowanie mniam, mniam.

Rejs statkiem piratów, niezapomniane chwile było super. bardzo ciekawy cały album. :) :) :)

 
 
NIEZAPOMNIANE DYSKOTEKI
 
 
 
 
DZIĘKUJEMY ZA WIELE RADOŚCI I CIEPŁA
 
 
 
 
SERDECZNIE POZDRAWIAMY I DO ZOBACZENIA - USTKA JEST PIĘKNA25 czerwiec 2014r
 
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy  w Radkowie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów. Wystawa została zorganizowana przez pracowników biblioteki.
 
W programie znalazło się przedstawienie pt. "Złota rybka" - teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu uczniów gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy pod kierownictwem Joanny Bieleckiej i Małgorzaty Majewskiej.
 
Następnie uczniowie klasy I-III szkoły podstawowej przygotowani przez s. Mariolę Krupa zaśpiewali piosenkę pt."My jesteśmy krasnoludki". 

ZAPRASZAMY DO GALERII

27 czerwiec 2014r
 
Uroczysty koniec roku szkolnego 2013/2014. wszystkim naszym wychowankom życzymy radosnego i udanego wypoczynku wakacyjnego.  W tym roku szkolnym, swoja edukacje zakończył nasz wychowanek - Kordian Ogrodowicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
WIELE SUKCESÓW, W DALSZEJ DRODZE - ŻYCZYMY
 
 
 
 
28-29 czerwiec 2014r
 
Wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie. W sobotę 28 czerwca 2014 r., Czytelnicy „Miłujcie się!”, uczestnicy Ruchu Czystych Serc, Ruchu Czystych Serc Małżeństw oraz Ruchu Wiernych Serc zgromadzili się na Jasnej Górze, by razem się modlić, wysłuchać konferencji i świadectw, i podzielić się skarbem swojej wiary i doświadczenia Boga.
 
Razem z Maryją zawierzyliśmy Jezusowi
 • nas samych
 • nasze rodziny,
 • wszystkich Czytelników na całym świecie
 • dzieło ewangelizacji poprzez „Miłujcie się!”
Naszymi goścmi byli: Patrycja Hurlak, aktorka, która była wiedźmą, przedstawiciele ruchu Focolare O. Bignone i P. Grisolia, a także nawróceni raperzy Piotr i Jacek. Oprawę muzyczną czuwania zapewnił ZESPÓŁ LUMEN.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję