DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2015      CZERWIEC 2015

1 CZERWCA 2015R.

W godzinach porannych z okazji Dnia Dziecka, udaliśmy się, do kina, do Kłodzka na film pt. ,,Sekrety morza”.
 
Opis filmu
 
Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie dla nich miejsce.
Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą.
W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi rodzinie.
 
 
 
 

1 CZERWCA 2015R.

DZIEŃ DZIECKA - Zabawa z okazji Dnia Dziecka. Sportowo - Kulinarna.
 
Dzień Dziecka to wyjątkowy czas i tego dnia nasi opiekunowie i organizatorzy dostarczyli nam super wrażeń. Wspólna zabawa sportowa oraz wykonanie i pieczenie smacznych gofrów, to naprawdę dobra frajda. Resztę można zobaczyć na fotkach, jak wspólnie bawimy się i spędzam czas.

ZAPRASZAMY DO GALERII

2 CZERWCA 2015R.

XII spotkanie w Świdnicy Osób Niepełnosprawnych

Dzisiejszego dnia wyruszyliśmy autokarem do Świdnicy, na uroczystą Mszę Świętą, która odprawiał ks. Biskup Ignacy Dec, a po Eucharystii przemarsz ulicami Świdnicy  i wspólny piknik integracyjny osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, przy szkole Specjalnej. A tam gry, zabawy, taniec i ciepły poczęstunek oraz słodka niespodzianka. Dziękujemy za wspólne chwile.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 

4 CZERWCA 2015R.

Boże Ciało, wyjątkowy dzień, bo tego dnia sam Pan Jezus przychodzi do naszego domu, gdzie jest dla Niego przygotowany ołtarz. Błogosław nam Panie Jezu.

ZAPRASZAMY DO GALERII

4 CZERWCA 2015R.

Bardo, Wambierzyce, Zalew. Czas bycia razem.

ZAPRASZAMY DO GALERII

5 CZERWCA 2015R.

Uroczysta Msza Święta ks. Jerzego Kozłowskiego w naszym domu. Nasz Kochany Ksiądz modlił się za wszystkich wychowanków, personel, by Dobry Bóg Błogosławił i udzielał potrzebnych łask, a Maryja miała zawsze w swojej opiece. Na koniec udzielił prymicyjnego błogosławieństwa każdemu z osobna.

Drogi księże Jerzy życzymy wiele radości w kapłaństwie i zapraszamy, kiedy tylko będziesz w Ścinawce, do naszego domu.

ZAPRASZAMY DO GALERII

5 CZERWCA 2015R.

Wycieczka. Palmiarnia - Książ.

ZAPRASZAMY DO GALERII

9 CZERWCA 2015R.

PARAOLIMPIADA W ŚCINAWCE ŚREDNIEJ

"Pragnę zwyciężyć,  lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,

niech będę dzielny w swym wysiłku."

 Nasi wychowankowie wraz z opiekunami uczestniczyli w Paraolimpiadzie zorganizowanej przez Zespół Szkół Integracyjnych w Ścinawce Średniej. Na tę sportową imprezę integracyjną gospodarze zebrali liczną rzeszę niepełnosprawnych sportowców, a w nich byliśmy i my. Podczas paraolimpiady 2015r. nie zabrakło, konkurencji lekkoatletycznych,  które sprawiły uczestnikom wiele radości. To były wyjątkowe zawody, w których najważniejsze nie były osiągane wyniki, ale sam udział ,możliwość spotkania się z rówieśnikami i świetna zabawa.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 

12 CZERWIEC 2015r.
 
Dzisiejszego dnia przyjechaliśmy do Ośrodka Komandor w Pogorzelicy. Bardzo miłe przywitanie przez właścicieli Ośrodka i zaproszenie na obiad. Po smacznym i pysznym obiadku udaliśmy się  by rozpakować. Mamy fajne domki i każdy z nas jest zadowolony.
 Pierwszy dzień w Pogorzelicy. Pozdrawiamy.
 
GALERIA
 
 
13 CZERWIEC 2015r.
 
Drugi dzień nad morzem w Pogorzelicy
 
GALERIA
 
 
Karmimy mewy
 
GALERIA
 
 
14 CZERWIEC 2015r.
 
Trzeci dzień nad morzem w Pogorzelicy, Prezentujemy kolejną grupę z Pogorzelicy z Ośrodka Komandor
 
GALERIA
 
 
Kolejny dzień bardzo milo spędzony, choć rano deszczowo to popołudnie bardzo piękne. Jest nam tu bardzo dobrze.
 
GALERIA
 
 
Kolejna grupa Pani Małgosi i s. Alberty
 
GALERIA
 
 
15 CZERWIEC 2015r.
 
Pierwsza poranna gimnastyka
 
GALERIA
 
 
Kolejny dzień bardzo miły spacer najmłodszych do Niechorza i miniatury latarni
 
GALERIA
 
 
Pierwsza dyskoteka na rozruszanie naszych kości. Muzyka i zabawa była super zresztą to widać. Podczas dyskoteki odwiedziła nas pani w przebraniu, która robiła niesamowitą furorę wśród naszych wychowanków. Wspólne fotki są tego dowodem.
 
GALERIA
 
 
16 CZERWIEC 2015r.
 
Miniatury w Dziwnówku, poznaliśmy latarnie jakie znajdują się w Polsce i po zagranicami naszego państwa. Również dla najmłodszych i nie tylko, była tam atrakcja kolejek z bajek i nie tylko.
 
GALERIA
 
 
Mecz, super pompony czirliderki i meczyk się rozkręcał. Mati dobry kibic i nasza drużyna wygrywała, tylko ze po jednej drugiej stronie siatki to nasi :) :) :) 
 
GALERIA
 
 
Zabawa taneczna z Panią Animator Anią, nauka tańca i wspólna zabaw z dziećmi z kolonii. Nauczyliśmy tańczyć się Zubę. Przyjedziemy to potańczymy.
 
GALERIA
 
 
17 CZERWIEC 2015r.

Korzystne z pogody i plażowanie. Słoneczko pokazało się i każdy zabrał parawany, zabawki i udał się na plażę by mile i przyjemnie spędzić czas blisko morza i na piasku. Maluszki bawiły się kopiąc tunele i przesypując piasek. Powstały przepiękne
 
GALERIA
 
 
Zabawy w kole. Czas wspólnych zabawa z dzieciństwa sprawiał wiele radości i zadowolenia z tego że jesteśmy razem i wspólnie potrafimy się bawić. W trakcie zabawa nasza chustą i kołysanie i podrzucanie. Chusta bardzo mocna więc dostarczyła dodatkowych i wyjątkowych wrażeń.
 
GALERIA
 
 
Po wspólnej zabawie czas na kiełbaskę z ogniska, każdy mógł sobie samodzielnie upiec i zasmakować smacznej kiełbaski. Dziękujemy za miłe chwile.
 
GALERIA
 
 
18 CZERWIEC 2015r.
 
Wycieczka kolejka wąskotorową do Trzęsacza, do multimedialnego Muzeum, gdzie poznaliśmy historie przepięknej miejscowości oraz odwiedziliśmy ruiny kościoła, a następnie kościół neogotycki i wrodziliśmy kolejka do domu. To było super udane przedpołudnie
 
GALERIA
 
 
19 CZERWIEC 2015r.
 
Nasze wspólne plażowanie
 
GALERIA
 
 
20 CZERWIEC 2015r.
 
Wycieczka do parku dinozaurów do Wrzosowa
 
GALERIA
 
 
Wycieczka do motylarni w Niechorzu
 
GALERIA
 
 
21 CZERWIEC 2015r.
 
Pożegnanie morza i kąpiel w nim
 
GALERIA
 
 
Wycieczka doi Rewala do Parku Wieloryba.
 
GALERIA
 
 
21 CZERWIEC 2015r.
 
Zwiedzanie Rewala.
 
GALERIA
 
 
22 CZERWIEC 2015r.
 
Wspólna fotografia przed Ośrodkiem Komandor w Pogorzelicy. Serdecznie dziękujemy za cudowny i miły czas, dziękujemy tym co go stworzyli i z nami byli. Niech dobry bóg Wam Błogosławi.
 
GALERIA
 
 
26 CZERWIEC 2015r.
 
Koniec roku szkolnego 2014/2015
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
26 CZERWIEC 2015r.
 
Zabawa na rozpoczęcie wakacji. Pozdrawiamy cieplutko. Czas rozpocząć wakacje. Życzymy dużo słoneczka :) :) :) :) :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję