DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2018      CZERWIEC 2018

1 CZERWCA 2018r.

Uroczysta Eucharystia z okazji Dnia Dziecka

Dzisiejszego dnia z okazji Dnia Dziecka swoją uroczystą Eucharystię odprawił w naszej kaplicy neoprezbiter ks. Marcel ze Słupca. Podczas sprawowanej Eucharystii modlił się za każdego z nas, za zmarłych wychowanków oraz za cały personel naszego domu. Na koniec udzielił nam uroczystego błogosławieństwa.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 

2 CZERWCA 2018r.

DZIEŃ DZIECKA

Dzisiejszego dnia obchodziliśmy Dzień Dziecka, nie ważne ile się ma lat, każdy jest dzieckiem Bożym. Wszystkim małym i dużym dzieciom życzymy spełnionych marzeń i wiele radości, miłości i samych dobrych dni. Niech każdemu towarzyszy błogosławieństwo Boże. Dziękujemy organizatorom pani Wiktorii, Pani Basi, Pani Marysi, Pani Kasi i pani Michałowi za super zorganizowany Dzień Dziecka. Również zaproszony wodzirej Pan Przemek urozmaicił nam czas wspólnej zabawy.

ZAPRASZAM DO GALERII

2 CZERWCA 2018r.

30 URODZINY KAMILA

Dzisiejszego dnia obchodziliśmy również 30 Urodziny Kamila naszego kochanego wychowanka. Kamilu spełnionych marzeń i samych sukcesów sportowych. Wiele radości, miłości i dobra od ludzi i dla ludzi którzy Ciebie otaczają. Żyj pełnią życia i dawaj z siebie tyle ile możesz.

ZAPRASZAM DO GALERII

5 CZERWCA 2018r.

Dzień Dziecka -  Sensoryczne Koła

W tym roku pogoda dała nam małego psikusa, trochę popadało i Dzień Dziecka zamiast na podwórku spędziliśmy w klasach szkolnych, ale atrakcji było co niemiara.
Najpierw spotkaliśmy się w świetlicy nasze organizatorki panin Monika i siostra Klara przekazały nam informacje co i jak będziemy się bawić. dowiedzieliśmy się ze ten dzień będzie typowym działaniem i pobudzaniem naszych zmysłów czyli; dotyku, węchu, smaku, wzroku, dowiedzieliśmy się jak zrobić wyjątkowa ciecz a z cieczy kolorową masa z której przygotowaliśmy piękne kolorowe koła niektórzy mówili ze to pizza, inni kołacz a jeszcze inni wyśmienite ciasto. wszyscy świetnie się bawili. po dwóch godzinach świetnej i brudnej zwaby udaliśmy się na świetlicę, krótka poddanka i życzenia od siostry Dyrektor dla tych dużych i tych małych bo w każdym z nas jest coś z dziecka. następnie smaczna pyszna kiełbaska prosto z grylla upieczona przez Pana Michała z wychowankiem Kamilem. Naprawdę była smaczna. Później na korytarzu nie zabrakło wspólnej dobrej zabawy i śpiewów. Był to wyjątkowy Dzień Dziecka. Dziękujemy ;)
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
NASZE PIĘKNE DZIEŁA JAKIE POWSTAŁY SENSORYCZNE KOŁA
 
 
 
 

8 CZERWCA do 23 CZERWCA 2018r.

WYPOCZYNEK NAD MORZEM JAROSŁAWIEC OŚRODEK BARKA

Radosny czas wspólnego odpoczynku grupy 28 wychowanków wraz z opiekunami w Jarosławcu w Ośrodku Barka. Każdy dzień zaczynaliśmy wspólną Eucharystią dzięki, której Pan Jezus każdego z nas umacniał, później czas na śniadanie i przygotowane rożne zajęcia i atrakcje przez organizatora wyjazdu i opiekunów. Był czas na wspólne malowanie pięknych flag na nasze okna, malowanie i kolorowanie obrazków o tematyce morskiej, dekorowanie naszego podwórka gdzie mieliśmy domki, tworzenie dekoracji na bal, tworzenie strefy kibica, wspólne kibicowanie, warsztat mydlany, warsztat plastyczno techniczny zabawa ciastoliną i plasteliną, zabawy przy muzyce i z chusta animacyjna.

Uczestniczyliśmy w Balu ,,Każdy przebrać się może” przy muzyce, która dla nas wybierał Pan Piotr. Odwiedziliśmy Muzeum bursztynu, byliśmy w papugarni gdzie mogliśmy karmić i dotykać papugi, w motylarni gdzie oglądaliśmy przepiękne gatunki różnych motyli. Również nie zabrakło wycieczki całodniowej do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie później do ZOO Chalotta, Kraina bajek i Fokarium na koniec wycieczki smaczne lody dla ochłody.

Mieliśmy możliwość obejrzenia przepięknego występu tanecznego dzieci z Białorusi, które w tym czasie tez wypoczywały w Ośrodku Barka.

Wiele czasu spędziliśmy na spacerach po Jarosławcu, na plaży bo pogoda była super, czas na gofry, lody, pizzę i wiele dodatkowych miłych atrakcji takich ja zwiedzanie przystani rybackiej, wysyłanie pozdrowień dla darczyńców i mnie tylko, karmienie mew, a najważniejsze to ze zawsze byliśmy obok siebie i dla siebie.

Pobyt w Jarosławcu w Ośrodku Barka, który znajduje się w lesie, sprawił ze odpoczęliśmy nabraliśmy nowych sił do działania i odkrywania piękna stworzenia jakie daje nam Bóg każdego dnia.

W imiennie wszystkich uczestników wypoczynku kolonijnego, Serdecznie Dziękujemy Panu Stefanowi za rodzinną atmosferę w ośrodku, którą mogliśmy odczuwać każdego dnia. Pozdrawiamy ze Ścinawki Dolnej.

Ja w imieniu własnym dziękuję wyjątkowej kadrze, która w tym roku sprawowała opiekę nad wychowankami. Wasze serce i oddanie, każdego dnia, jest nadzieją na piękne jutro. Za to co robicie Kochan, niech Bóg Wam błogosławi, a ja Wam serdecznie dziękuję.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

25 CZERWCA 2018r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
 
Zakończyliśmy kolejny rok szkolny nauki. Wiele radości i satysfakcji dał nam ten rok. Uczniowie nasi brali udziała w licznych konkursach, projektach, były wyróżnienia i nawet pierwsze miejsca. Dla nas nauczycieli opiekunów całej kadry szkolnej i DPS dla dzieci jest to wieka nagroda i radość.
 
Więcej info na stronie naszej szkoły zapraszam.  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W NASZEJ SZKOLE KLIKNIJ
 
ZAPRASZAM DO GALERII 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję