DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2014      GRUDZIEŃ 2014
1 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Adwent to czas duchowego przygotowania i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Dość krótki – tylko trochę ponad trzy tygodnie, wyznaczony czterema niedzielami, które poprzedzają Święta. Słowo „Adwent” znaczy przyjście. Przyjście Jezusa Chrystusa. Tak, przychodzi już w Adwencie.
 
Adwent to czuwanie, a czuwaniem jest całe nasze życia..
 
Warsztaty adwentowe przygotowała s. Emilia z O. Augustyn OFM z Kłodzka wraz z braćmi postulantami.
Warsztaty miały temat; ,,Znajdź swój klucz do nieb’’ było opowiadanie pt. ,,Trzy klucz’’, odczytane przez postulantów z inscenizacją przygotowaną przez s. Emilię wraz uczniami.
 
Praca w grupach.
  • Każda grupa, wykonywały lampiony i klucze.
  • Podsumowanie pracy w grupach odbyło się na sali.
  • Poszukiwanie adwentowych zadań ukrytych w kopertach na terenie placówki.
  
O. Augustyn w konferencji przybliżył jeszcze bardziej sens adwentowego oczekiwania. Uwieńczeniem prac była Adoracja Najświętszego Sakramentu, i błogosławieństwo każdego. To była wyjątkowa chwila dla każdego z chłopcu by spotkać się z Jezusem żywym i ukrytym w najświętszym sakramencie. 
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
1 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Serdeczne Podziękowanie dla Pani Sylwii, za paczkę dla Piotra. Tym gestem sprawiła mu Pani wiele radości. Niech Dobry Bóg Pani i całej Pani Rodzinie błogosławi. My natomiast dziękujemy i zapewniamy o modlitwie. I kiedyś zapraszamy w odwiedziny do naszego domu.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
5 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Dzień ze Świętym Mikołajem.
 
Nasz Mikołajkowy dzień. Od samego rana nasze dzieci wyczekiwały na Świętego Mikołaja. Starali się być bardzo grzeczni i chodzili po domu bardzo cichutko by nie obudzić zacnego gościa.  Około godziny 10.30 przybył długo wyczekiwany.
Ten dzień uświetniła obecność dzieci z V klasy, ze szkoły w Ścinawce Dolnej, które przygotowały upominki, dzieląc się swoimi maskotkami i prowadząc Mikołaja w orszaku do naszego domu. Mikołaj, radość dzieci była nie dopisania.
Mikołaj odwiedził wszystkie grupy, gdzie są nasi wychowankowie, jak również zajrzał z podarunkami do szkoły. Nie zapominał o pracownikach DPS jak również szkoły. Tego dnia wszyscy zostali obdarowani.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
SPOTKANIE WYCHOWANKÓW III GRUPY Z MIKOŁAJEM
 
 
SPOTKANIE WYCHOWANKÓW II GRUPY Z MIKOŁAJEM
 
 
SPOTKANIE WYCHOWANKÓW I GRUPY Z MIKOŁAJEM
 

 
SPOTKANIE PERSONELU DPS DLA DZIECI Z MIKOŁAJEM
 
 
 
DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK :) :) :) 
 
17 GRUDZIEŃ 2014R.
 
WIGILIJNE SPOTKANIE KADRY DPS DLA DZIECI
 
Spotkanie opłatkowe personelu DPS dla Dzieci. To wyjątkowy i niepowtarzalny czas. czas miłości, ciepła i dobroci. Czas kiedy razem czujemy się wielka rodziną i na nowo odkrywamy siebie. W nasze wspólnocie w tym roku nie zabrakło przedstawicieli, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Kłodzka.
Tegoroczne spotkanie, było pod hasłem Ojca Świętego Franciszka ,,RADUJMY SIĘ Z BYCIA RAZEM".
 
s. Natanaela i pan Michał przygotowali program artystyczny, który miał na celu wspólne radowanie z bycia razem. z całego grona zostały wybrane dwie drużyny pięciu osobowe, które miały na celu dobrze się bawić i tez rozbawić pozostałych uczestników naszej wigilii.
 
Pierwsze zadanie to ubieranie choinki z siebie, w grupie pięcioosobowej by stworzyć jedno wspólne drzewko, na czas. choinki były śliczne bo żywe i grupa stworzyła je wspólnie.
 
Kolejną zabawa, odgadywanie kolęd zagranych po paru nutkach przez panią Bożenkę, następnie zaśpiewanie przez wszystkich kolędy.
 
Mini jasełka na wesoło do kolędy Cicha noc. Nowy teledysk opiekunów II grupy.
 
Ostatnim punktem były dwie prezentacje multimedialne na wesoło, każdy mógł tam siebie zobaczyć i nie koniecznie w pozowanej fotografii. Naprawdę to było super i sprawiło wiele radości i wspólnego śmiania. Druga prezentacja to wywiad z siostrą Dyrektor naszego domu, Były bardzo ciekawe  pytania i zaskakujące odpowiedzi. :) :) :)
 
Kolejnym Punktem spotkania odczytanie Fragmentu Pisma Świętego, życzenia od S. Dyrektor dla pracowników, od pracowników dla s. Dyrektor. Rozdanie opłatka przez najmłodszego wychowanka naszego domu Tomeczka. Składanie sobie życzeń i wspólna wieczerza.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII

18 GRUDZIEŃ 2014R.

WIGILIA SZKOLNA
 
Jasełka na stołówce  ,,Bajka – Narodziny Jezusa”  - w wykonaniu personelu szkolnego i DPS dla Dzieci.
Koncert kolęd – gość specjalny pani Dominika z Kłodzka.
Wniesienie Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa, ucałowanie dzieciątka Jezus.
Życzenia Siostry Dyrektor.
Dzielenie się opłatkiem, wspólne życzenia.
Czas wspólnego bycia i kolędowania.
 
Świętujemy wigilię, łamiemy się opłatkiem, zapominamy urazy, przebaczamy sobie nawzajem winy, życzymy bliźnim naszym, aby byli szczęśliwi, obdarowujemy się wzajemnie drobnymi prezentami, na znak życzliwości. Kościoły i domy rozbrzmiewają pieśnią, że Bóg się rodzi, Bóg, który płacze z zimna i którego Matka siankiem okrywa. Śpiewamy o pasterzach i trzech mędrcach, o aniołach i gwieździe. Patrzymy na Nowonarodzonego, dla którego „zabrakło miejsca w gospodzie”, który przyszedł i przychodzi nie w chwale i majestacie, lecz ubóstwie i nędzy betlejemskiej stajni, by doświadczyć człowieczego losu. W pobożnych domach Betlejem nie było miejsca dla wędrującego z nieba na ziemię Boga. Oczekiwano Boga, ale nie dostrzeżono człowieka. To dlatego nie rozpoznano Chrystusa.

 ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 
19 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Kolejny koncert w naszym domu, Filharmonii Sudeckiej Pt; ,,Kolędowy zawrót głowy”. Kolędy były wykonane w różnych stylach muzycznych to jest; reggae, swing, bossa nova. Wspólne kolędowanie to naprawdę wyjątkowy czas. Nasi wychowankowie mieli możliwość spróbowania gry na instrumentach perkusyjnych. Serdecznie Dziękujemy przedstawicielom Filharmonii Sudeckiej, za wspólne kolędowanie. Życzymy - Błogosławionych Świąt.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
21 GRUDZIEŃ 2014R.
 
KONCERT BOŻONARODZENIOWY
 
Dzisiejszego dnia mogliśmy uczestniczyć w przepięknych jasełkach, przygotowanych pod opieka nauczycieli z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej. dziękujemy za przepiękne przeżycia, atmosferę i ten wyjątkowy czas.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
22 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Dzisiejszego dnia w naszym domu zjawił się Mikołaj, który przybył z Nowej Rudy z komisariatu Policji oraz z przedstawicielem z Zetkamy z Ścinawki Średniej. Mikołaj był bardzo potężny taki grubiutki, dlatego miał dużo siły bo te paczki też były bardzo duże i ciężkie. Miał super pomocników to jest piękna Panią Policjant z przystojnym Panem Policjantem i troszeczkę nieśmiałym panem sponsorem z Zetkamy. Myślimy ze przy kolejnym spotkaniu przedstawiciel Zetkamy będzie taki jak my. To taki żarcik, ale przy nas każdy staje się prawdziwym dzieckiem i czuje się jak dziecko. Już na całą czwórkę czekamy, za rok, a jest to już za parę dni, bo nowy rok jest za tydzień. 
Serdecznie Dziękujemy i życzymy wiele radości, błogosławieństwa. Dzieląc się najmniejszą rzeczą z drugim człowiekiem, dajemy mu odrobinę szczęścia a tak naprawdę dajemy mu cały świat. Dziękujemy że są tacy ludzie jak Wy, o wielkim wrażliwym sercu. Ze potraficie żyć i działać na rzecz tych najmniejszych . Dziękujemy. :) 
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
24 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Życzenia świąteczne dla wszystkich przyjaciół dobroczyńców i tych którzy są nam bliscy ślemy serdeczne życzenia.
 
„Wierzysz, że się Bóg zrodził w Betlejemskim żłobie?
Lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w Tobie"
 
Przeżywając Uroczystość Narodzenia Pańskiego, warto zadać sobie pytanie o stan naszej wiary „w takim kontekście społecznym i kulturowym, w którym chrześcijańska koncepcja życia jest stale wystawiana na próbę i zagrożona". Święta są bardzo dobrą okazją, by sobie zdać sprawę, czy mamy wystarczająco dużo wiary i nadziei, aby radość i pokój, które zwiastują aniołowie przychodzący do pasterzy, przynosić do tych miejsc, gdzie toczy się nasze codzienne życie i rozsiewać je pośród tych ludzi, których każdego dnia spotykamy. Jaki Bóg jest dobry. Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus, by sobą nie peszyć, by nas rozbroić miłością.. „Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem. Niech się odmieni oblicze ziemi, tej ziemi". Chwała Bogu i pokój ludziom dobrej woli.
Niech ta wielka Miłość Boga, która w noc betlejemską objawiła się na ziemi, prowadzi nasze serca do Jezusa, tak jak prowadziła serca pasterzy, mędrców, Józefa i Maryi. Niech duch solidarności przepoi całe nasze życie, zarówno osobiste jak i społeczne, i niech stanie się natchnieniem do służby dobru wspólnemu w naszej wspólnej Ojczyźnie.
 
Radosnych, Pogodnych i błogosławionych Świąt!
Z darem modlitwy  przy żłóbku
Dyrektor  s. Barbara Estera , Personel i wszyscy Wychowankowie DPS dla Dzieci
 
 
 
24 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Dzień wigilijny, to czas wyjątkowy w naszym domu. Już od rana w każdej grupie wychowankowie przygotowują się do świętowania wieczoru wigilijnego. Ostatnie porządki, odświętna koszula, dekoracja stołu, wspólne nakrywanie i przygotowanie do wieczerzy. Na początku modlitwa, później życzenia s. Dyrektor Estery, dzielenie się opłatkiem wspólne życzenia i wieczerza i kolędowanie. Jesteśmy jedna wielką rodzina w której kwitnie miłość, dobroć i nadzieja.
 
Wyjątkowe to Święta, bo łączą ludzkie serca. Są to Święta zgody, miłości, radości. Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować i dzielić tym co mają. Gdy nie mogą świąt spędzić razem, łączą się myślami.
 
Życzę Ci, abyś potrafiła odnaleźć sens tych Świąt i przeżyła je godnie,
aby Nowo narodzony zawitał do Twojego serca z całym ogromem
Miłości, szczęścia i pokoju, aby pojawił się ze światłem, które oświetla drogę.
Życzę Ci, abyś potrafiła na chwilkę przystanąć i adorować leżącego w żłóbku Jezusa,
który stał się człowiekiem.
Wiary, która góry przenosi.
Nadziei, która nie gaśnie.
Miłości, która nigdy nie skończy się.
Zadumy nad płomieniem świecy.
Szukającym - żeby odnaleźli.
Tęskniącym - żeby coś wróciło.
Kochającym - aby byli kochani.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
25 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Pragniemy Podziękować wszystkim dobroczyńcom i sponsorom, przyjaciołom anonimowym,  którzy przyczynili się do radości, na czas wspólnego świętowania. Po przez organizację paczek dla naszych wychowanków.
Dziękujemy Wam Kochani,
Tego dnia kiedy nasi wychowankowie dostawali paczki zorganizowane przez Was, na ich twarzach widniał uśmiech i zadowolenie, że jest ktoś kto o nich pamiętał.
 
Pragniemy Wam Wszystkim Podziękować i złożyć serdeczne życzenia.

Niech Boża dziecina Błogosławi.
Otacza Was swoja opieką miłością i nadzieją.
Tak szczerze życzymy
spokojnych,
rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wiele radości w Nowym Roku 2015r.!
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
26 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Wspólne kolędowanie dla Malutkiego Nowo narodzonego Jezuska. W godzinach popołudniowych zebraliśmy się na stołówce odbyło się wspólne kolędowanie. Tego dnia odwiedzili również nas goście, którzy wspólnie razem z nami świętowali i kolędowali dla Małego Jezuska. Niech Nowo narodzony Jezus Wszystkim Błogosławi. Dziękujemy tym którzy zorganizowali wspólne kolędowanie, naszym kochanym siostrom i zaproszonym gościom. Klerykowi Tomaszowi, pani Beacie oraz pani Karolinie. 
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
27 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Świąteczny bal ze Świętą Rodziną Józefem , Maryją i Dzieciątkiem Jezus. Kochani po przez taniec świętowaliśmy pamiątkę narodzin Jezusa. Boże Narodzenie, to czas radości, czas wspólnego bycia i dzielenia się tym co mamy najpiękniejsze. Bóg kocha serca radosne i uśmiech się od nas każdego dnia. Trzeba nam tylko czasami spojrzeć jak dziecko i doświadczać Jego delikatnego dotknięcia.
Dziękujemy organizatorom s. Natanaeli i s. Rafaeli za wyjątkowy pierwszy bali ze Świętą Rodziną.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
 
28 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Odwiedziny duszpasterskie naszego domu. W godzinach popołudniowych ksiądz proboszcz naszej parafii odwiedził naszych wychowanków. Rozmawiał z wychowankami, udzieli błogosławieństwa a następnie rozdał obrazki pamiątkowe z wizyty kolędowej.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 

31 GRUDZIEŃ 2014R.
 
65 URODZINY ADASIA
 
Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka, humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!
 
Każdego roku o tej samej porze,
Każdy Ci życzy co tylko może.
I ja skorzystam z tej sposobności:
Życzę Ci szczęścia i sto lat radości.
To o czym marzysz by Ci się spełniło
I to co kochasz by Twoje było!
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
31 GRUDZIEŃ 2014R.
 
Bal sylwestrowy 2014r
.
Dziś się bawiliśmy na balu sylwestrowym. Był to wyjątkowy bal, pełen miłych niespodzianek. Podczas zabawy nie zabrakło konkursów i nagród. Zabawy kolorowa chustą  klauza, konkurs kolęd. Dziękujemy organizatorom.
 
Z ostatnią kartką kalendarza, zerwij wszystkie złe nastroje, zapomnij o wszystkich nieudanych dniach,
przekreśl niewarte w pamięci chwile i wejdź w Nowy 2015 rok, jak szczęśliwy człowiek.
Stary Rok mija, lecz marzenia zostają, i niech one się Tobie wszystkie spełniają i z Nowym Rokiem
niech los Ci się odmieni, a ogród życia wnet się zazieleni.
Przesyłam najserdeczniejsze życzenia, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
I życzę Ci Roku bez trosk i zmartwień, życia w miłości, przyjaźni i szczęściu.
Oby najskrytsze marzenia znalazły urzeczywistnienie, a każdy dzień przynosił tylko radość i uśmiech.
Niech w Nowym Roku świat będzie dla Ciebie pełen ciepła, radości i przyjaciół,
a w Twoim domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.
 
Życzę; Szczęścia, co radość daje,
Miłość, co niesie pokój,
Zdrowia, co rodzi wytrwałość,
I Wiary, co nadzieję prowadzi.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję