DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2015      GRUDZIEŃ 2015
4 GRUDNIA 2015R.

Z radością uczestniczyliśmy dziś w wieczornym koncercie Zespołu Alfa z Nowej Rudy. Przy dźwiękach różnych piosenek nasi wychowankowie mogli nie tylko się dobrze bawić, ale i razem śpiewać.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
7 GRUDNIA 2015R.
 
Najpierw spotkaliśmy się wszyscy na stołówce, by przypomnieć sobie kim był św. Mikołaj.
 • krótka inscenizacja o św. Mikołaju w wykonaniu naszych uczniów i wychowanków oraz wolontariuszy z Kłodzka
 • poszczególne grupy podzieliły się tym, jak przygotowywały się na to spotkanie przez dobre uczynki. Każdy pomocnik otrzymał od Mikołaja odznakę - "Pomocnik św. Mikołaja".
 • Każda grupa wręczyła św. Mikołajowi kartki na imieniny, które wykonały dzieci w ogłoszonym wcześniej konkursie na "Prezent dla św. Mikołaja".
I w taki oto sposób nastąpił ten najbardziej oczekiwany moment - wręczenie prezentów. Mikołaj udał się ze swoimi pomocnikami do trzech grup i tam rozdawał prezenty.
Dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenia mikołajkowego dnia s. Bożenie Oporskiej i Pani Agnieszce Krawczyk.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
12 GRUDNIA 2015R.

Grupa 18 wychowanków i 7 opiekunów o godz. 9.00, udaliśmy się do Kłodzka, do Szkoły nr 3, gdzie zostaliśmy zaproszenie przez przedstawicieli PCPR na Integracyjny Bal Mikołajkowy. Podczas Balu bawiliśmy się świetnie, a kiedy przybyli Mikołaje każdy otrzymał prezent, chyba wszyscy byli grzeczni. Nasi wychowankowie z wielka radością i słodkimi prezentami wracali z tej imprezy do domu.
Serdecznie Dziękujemy organizatorom i życzymy wiele błogosławieństwa, radość i satysfakcji z wykonywanej pracy. W tym wszystkim uśmiech dziecka, niech będzie największą nagrodą dla Was. Dziękujemy.
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
15GRUDNIA 2015R.
 
Adwent już niedługo się skończy i nastanie czas radosnego świętowania Bożego Narodzenia. W drodze do spotkania z wciąż przychodzącym do naszych serc Jezusem, zatrzymaliśmy się dziś na szkolnych warsztatach adwentowych. które przygotowała i poprowadziła s. Emilia Piotrowska.
 
Więcej na stronie szkoły STRONA NASZEJ SZKOŁY - KLIKNIJ
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
17 GRUDNIA 2015R.
 • Rozstrzygniecie konkursu;
 • Jasełka kukiełkowe w wykonaniu uczniów i nauczycieli;
 • Podarunki i prezenty dla rodziców, opiekunów i nauczycieli;
 • Życzenia Siostry Bożeny - Dyrektor Szkoły dla Uczniów pracowników i wszystkich zaproszonych gości;
 • Dzielenie się opłatkiem;
 • Wspólna wieczerza wigilijna
Dziękujemy za wspólne bycie razem i dzielenie się radością Świąt Bożego Narodzenia.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
18 GRUDNIA 2015R.
 
Spotkanie Wigilijne w naszym Domu, kadry DPS dla Dzieci. Również nie zabrakło zaproszonych Przyjaciół, którzy razem z nami przeżywali wielkie tajemnice Narodzenia Pańskiego.
Na tę uroczystość zostały przygotowane jasełka przez s. Natalaelę i p. Michała, gdzie aktorami był personel i dwóch wychowanków naszego domu.
Życzenia siostry Estery – Dyrektor DPS dla Dzieci, i wspólny czas dzielenia się opłatkiem, życzenia sobie tego co najlepsze z darem błogosławieństwa od Dzieciny nowo narodzonej. Opłatek w ręku, to czas pojednania, nadziei, miłości. To czas wspólnego bycia z sobą.
Po życzeniach wspólna wieczerza, gdzie przez modlitwę zaprosiliśmy by z nami był Jezus.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
JASEŁKA W WYKONANIU PERSONELU I DWÓCH WYCHOWANKÓW NASZEGO DOMU
 
 
 
CZAS WSPÓLNYCH ŻYCZEŃ I BYCIA RAZEM Z SOBĄ 
 
 
 
24 GRUDNIA 2015R.
 
Świąteczne życzenia dla wszystkich Przyjaciół, Znajomych i Ty co nas poznają.
 
„ Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, które koi ludzkie umysły serca, i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy.”
 
( Św. Jan Paweł II Kraków Łagiewniki 2002).
 
Święta Narodzenia Pańskiego są Świętami radości, miłości i pokoju. Dlatego nasze domy, nasze serca wypełnione są obecnością przychodzącego Pana.
Niech więc pokój, miłość i w tym Roku - miłosierdzie wypełnią nasze życie, a radość niech rozprasza wszelkie smutki. Błogosławieństwo Narodzonego Dzieciątka Jezus niech wypełnia wszystkie dni Nowego 2016 Roku.
W zadumie stajenki betlejemskiej
Cała wspólnota rodzinna ze Ścinawki Dolnej S. Estera - Dyrektor DPS dla Dzieci,
personel świecki, siostry i wszyscy wychowankowie.
 

 
24 GRUDNIA 2015R.
 
Wigilia w naszym domu
 
Dzień wigilijny, to czas wyjątkowy w naszym domu. Już od rana w każdej grupie wychowankowie przygotowują się do świętowania wieczoru wigilijnego. Ostatnie porządki, odświętna koszula, dekoracja stołu, wspólne nakrywanie i przygotowanie do wieczerzy. Na początku modlitwa, później życzenia s. Dyrektor Estery, dzielenie się opłatkiem wspólne życzenia i wieczerza i kolędowanie. Jesteśmy jedna wielką rodzina w której kwitnie miłość, dobroć i nadzieja.
 
Wyjątkowe to Święta, bo łączą ludzkie serca. Są to Święta zgody, miłości, radości. Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować i dzielić tym co mają. Gdy nie mogą świąt spędzić razem, łączą się myślami.
 
Święta Narodzenia Pańskiego są Świętami radości, miłości i pokoju. Dlatego nasze domy, nasze serca wypełnione są obecnością przychodzącego Pana.
Niech więc pokój, miłość i w tym Roku - miłosierdzie wypełnią nasze życie, a radość niech rozprasza wszelkie smutki. Błogosławieństwo Narodzonego Dzieciątka Jezus niech wypełnia wszystkie dni Nowego
2016 Roku.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
25 GRUDNIA 2015R.
 
Spotkanie z Jezusem na wspólnej modlitwie przy szopce. Wspólna modlitwa i śpiewanie dla Jezusa, to jest najwspanialszy czas w czasie Świat Bożego Narodzenia. Każdy z nas mógł wziąć na ręce Malutkiego Jezuska i powiedzieć Mu, o swoich pragnieniach, marzeniach i kłopotach. Wierzymy ze Ta Mała Miłość narodzona w Betlejem będzie wiernym przyjacielem na każdy dzień naszego życia. Błogosław Jezus nam i całemu światu.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
26GRUDNIA 2015R.
 
Wspólne kolędowanie, na cześć Nowo Narodzonego naszego pana Jezusa w Betlejem. Po południu zebraliśmy się by wspólnie kolędować, grać i śpiewać dla Malutkiego Pana Jezusa. Każdy z nas mógł śpiewać, tak jak potrafi i grać dla Jezuska. To był cudowny, wspólny czas przy szopce z Jezusem, Maryją i Józefem.
 

31 GRUDZIEŃ 2015R.

BAL SYLWESTROWY 2015 R

Dziś już się bawiliśmy na Balu Sylwestrowym. Początek powitania Nowego Roku 2016r.

W PROGRAMIE

 • szalona zabawa przy muzyce disko :) 
 • konkursy z nagrodami
 • zabawy z chustą
 • zabawy sportowe
 • mikrofon dla ciebie
 • taniec połamaniec

Z ostatnią kartką kalendarza, zerwij wszystkie złe nastroje, zapomnij o wszystkich nieudanych dniach, przekreśl niewarte w pamięci chwile i wejdź w Nowy 2016 rok, jak szczęśliwy człowiek. Stary Rok mija, lecz marzenia zostają, i niech one się Tobie wszystkie spełniają i z Nowym Rokiem niech los Ci się odmieni, a ogród życia wnet się zazieleni. Przesyłam najserdeczniejsze życzenia, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. I życzę Ci Roku bez trosk i zmartwień, życia w miłości, przyjaźni i szczęściu. Oby najskrytsze marzenia znalazły urzeczywistnienie, a każdy dzień przynosił tylko radość i uśmiech. Niech w Nowym Roku świat będzie dla Ciebie pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Twoim domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

Życzę; Szczęścia, co radość daje,

Miłość, co niesie pokój,

Zdrowia, co rodzi wytrwałość,

I Wiary, co nadzieję prowadzi.
 

ZAPRASZAM DO GALERII

BAL SYLWESTROWY 2015 ROK W NASZYM DOMU - KLIKNIJ
 
 

 
ŻYCZYMY
BŁOGOSŁAWIONEGO
NOWEGO ROKU 2016
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję