DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
DYREKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
NASZ DOM
POD WEZWANIEM
ANIOŁA STRÓŻA
 
 
 
AKCJA ŚW. MIKOŁAJ


TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ
ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM  
 
 ministat liczniki.org

AKTUALIZACJA STRONY
 
21 LISTOPADA 2017 r.
 
   DPS DLA DZIECI      ROK 2015      GRUDZIEŃ 2015
4 GRUDNIA 2015R.

Z radością uczestniczyliśmy dziś w wieczornym koncercie Zespołu Alfa z Nowej Rudy. Przy dźwiękach różnych piosenek nasi wychowankowie mogli nie tylko się dobrze bawić, ale i razem śpiewać.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
7 GRUDNIA 2015R.
 
Najpierw spotkaliśmy się wszyscy na stołówce, by przypomnieć sobie kim był św. Mikołaj.
 • krótka inscenizacja o św. Mikołaju w wykonaniu naszych uczniów i wychowanków oraz wolontariuszy z Kłodzka
 • poszczególne grupy podzieliły się tym, jak przygotowywały się na to spotkanie przez dobre uczynki. Każdy pomocnik otrzymał od Mikołaja odznakę - "Pomocnik św. Mikołaja".
 • Każda grupa wręczyła św. Mikołajowi kartki na imieniny, które wykonały dzieci w ogłoszonym wcześniej konkursie na "Prezent dla św. Mikołaja".
I w taki oto sposób nastąpił ten najbardziej oczekiwany moment - wręczenie prezentów. Mikołaj udał się ze swoimi pomocnikami do trzech grup i tam rozdawał prezenty.
Dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenia mikołajkowego dnia s. Bożenie Oporskiej i Pani Agnieszce Krawczyk.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
12 GRUDNIA 2015R.

Grupa 18 wychowanków i 7 opiekunów o godz. 9.00, udaliśmy się do Kłodzka, do Szkoły nr 3, gdzie zostaliśmy zaproszenie przez przedstawicieli PCPR na Integracyjny Bal Mikołajkowy. Podczas Balu bawiliśmy się świetnie, a kiedy przybyli Mikołaje każdy otrzymał prezent, chyba wszyscy byli grzeczni. Nasi wychowankowie z wielka radością i słodkimi prezentami wracali z tej imprezy do domu.
Serdecznie Dziękujemy organizatorom i życzymy wiele błogosławieństwa, radość i satysfakcji z wykonywanej pracy. W tym wszystkim uśmiech dziecka, niech będzie największą nagrodą dla Was. Dziękujemy.
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
15GRUDNIA 2015R.
 
Adwent już niedługo się skończy i nastanie czas radosnego świętowania Bożego Narodzenia. W drodze do spotkania z wciąż przychodzącym do naszych serc Jezusem, zatrzymaliśmy się dziś na szkolnych warsztatach adwentowych. które przygotowała i poprowadziła s. Emilia Piotrowska.
 
Więcej na stronie szkoły STRONA NASZEJ SZKOŁY - KLIKNIJ
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
17 GRUDNIA 2015R.
 • Rozstrzygniecie konkursu;
 • Jasełka kukiełkowe w wykonaniu uczniów i nauczycieli;
 • Podarunki i prezenty dla rodziców, opiekunów i nauczycieli;
 • Życzenia Siostry Bożeny - Dyrektor Szkoły dla Uczniów pracowników i wszystkich zaproszonych gości;
 • Dzielenie się opłatkiem;
 • Wspólna wieczerza wigilijna
Dziękujemy za wspólne bycie razem i dzielenie się radością Świąt Bożego Narodzenia.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
18 GRUDNIA 2015R.
 
Spotkanie Wigilijne w naszym Domu, kadry DPS dla Dzieci. Również nie zabrakło zaproszonych Przyjaciół, którzy razem z nami przeżywali wielkie tajemnice Narodzenia Pańskiego.
Na tę uroczystość zostały przygotowane jasełka przez s. Natalaelę i p. Michała, gdzie aktorami był personel i dwóch wychowanków naszego domu.
Życzenia siostry Estery – Dyrektor DPS dla Dzieci, i wspólny czas dzielenia się opłatkiem, życzenia sobie tego co najlepsze z darem błogosławieństwa od Dzieciny nowo narodzonej. Opłatek w ręku, to czas pojednania, nadziei, miłości. To czas wspólnego bycia z sobą.
Po życzeniach wspólna wieczerza, gdzie przez modlitwę zaprosiliśmy by z nami był Jezus.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
JASEŁKA W WYKONANIU PERSONELU I DWÓCH WYCHOWANKÓW NASZEGO DOMU
 
 
 
CZAS WSPÓLNYCH ŻYCZEŃ I BYCIA RAZEM Z SOBĄ 
 
 
 
24 GRUDNIA 2015R.
 
Świąteczne życzenia dla wszystkich Przyjaciół, Znajomych i Ty co nas poznają.
 
„ Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, które koi ludzkie umysły serca, i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy.”
 
( Św. Jan Paweł II Kraków Łagiewniki 2002).
 
Święta Narodzenia Pańskiego są Świętami radości, miłości i pokoju. Dlatego nasze domy, nasze serca wypełnione są obecnością przychodzącego Pana.
Niech więc pokój, miłość i w tym Roku - miłosierdzie wypełnią nasze życie, a radość niech rozprasza wszelkie smutki. Błogosławieństwo Narodzonego Dzieciątka Jezus niech wypełnia wszystkie dni Nowego 2016 Roku.
W zadumie stajenki betlejemskiej
Cała wspólnota rodzinna ze Ścinawki Dolnej S. Estera - Dyrektor DPS dla Dzieci,
personel świecki, siostry i wszyscy wychowankowie.
 

 
24 GRUDNIA 2015R.
 
Wigilia w naszym domu
 
Dzień wigilijny, to czas wyjątkowy w naszym domu. Już od rana w każdej grupie wychowankowie przygotowują się do świętowania wieczoru wigilijnego. Ostatnie porządki, odświętna koszula, dekoracja stołu, wspólne nakrywanie i przygotowanie do wieczerzy. Na początku modlitwa, później życzenia s. Dyrektor Estery, dzielenie się opłatkiem wspólne życzenia i wieczerza i kolędowanie. Jesteśmy jedna wielką rodzina w której kwitnie miłość, dobroć i nadzieja.
 
Wyjątkowe to Święta, bo łączą ludzkie serca. Są to Święta zgody, miłości, radości. Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować i dzielić tym co mają. Gdy nie mogą świąt spędzić razem, łączą się myślami.
 
Święta Narodzenia Pańskiego są Świętami radości, miłości i pokoju. Dlatego nasze domy, nasze serca wypełnione są obecnością przychodzącego Pana.
Niech więc pokój, miłość i w tym Roku - miłosierdzie wypełnią nasze życie, a radość niech rozprasza wszelkie smutki. Błogosławieństwo Narodzonego Dzieciątka Jezus niech wypełnia wszystkie dni Nowego
2016 Roku.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
25 GRUDNIA 2015R.
 
Spotkanie z Jezusem na wspólnej modlitwie przy szopce. Wspólna modlitwa i śpiewanie dla Jezusa, to jest najwspanialszy czas w czasie Świat Bożego Narodzenia. Każdy z nas mógł wziąć na ręce Malutkiego Jezuska i powiedzieć Mu, o swoich pragnieniach, marzeniach i kłopotach. Wierzymy ze Ta Mała Miłość narodzona w Betlejem będzie wiernym przyjacielem na każdy dzień naszego życia. Błogosław Jezus nam i całemu światu.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
26GRUDNIA 2015R.
 
Wspólne kolędowanie, na cześć Nowo Narodzonego naszego pana Jezusa w Betlejem. Po południu zebraliśmy się by wspólnie kolędować, grać i śpiewać dla Malutkiego Pana Jezusa. Każdy z nas mógł śpiewać, tak jak potrafi i grać dla Jezuska. To był cudowny, wspólny czas przy szopce z Jezusem, Maryją i Józefem.
 

31 GRUDZIEŃ 2015R.

BAL SYLWESTROWY 2015 R

Dziś już się bawiliśmy na Balu Sylwestrowym. Początek powitania Nowego Roku 2016r.

W PROGRAMIE

 • szalona zabawa przy muzyce disko :) 
 • konkursy z nagrodami
 • zabawy z chustą
 • zabawy sportowe
 • mikrofon dla ciebie
 • taniec połamaniec

Z ostatnią kartką kalendarza, zerwij wszystkie złe nastroje, zapomnij o wszystkich nieudanych dniach, przekreśl niewarte w pamięci chwile i wejdź w Nowy 2016 rok, jak szczęśliwy człowiek. Stary Rok mija, lecz marzenia zostają, i niech one się Tobie wszystkie spełniają i z Nowym Rokiem niech los Ci się odmieni, a ogród życia wnet się zazieleni. Przesyłam najserdeczniejsze życzenia, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. I życzę Ci Roku bez trosk i zmartwień, życia w miłości, przyjaźni i szczęściu. Oby najskrytsze marzenia znalazły urzeczywistnienie, a każdy dzień przynosił tylko radość i uśmiech. Niech w Nowym Roku świat będzie dla Ciebie pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Twoim domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

Życzę; Szczęścia, co radość daje,

Miłość, co niesie pokój,

Zdrowia, co rodzi wytrwałość,

I Wiary, co nadzieję prowadzi.
 

ZAPRASZAM DO GALERII

BAL SYLWESTROWY 2015 ROK W NASZYM DOMU - KLIKNIJ
 
 

 
ŻYCZYMY
BŁOGOSŁAWIONEGO
NOWEGO ROKU 2016