DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2017      GRUDZIEŃ 2017
1 GRUDZIEŃ2017r.

Czas na relaks
 
Grupa 13 wychowanków naszego domu, dzisiejszego dnia, mogła relaksować się w Grocie Solnej w Kudowie. Dziękujemy za miło spędzony czas.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

3 GRUDZIEŃ2017r.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
 
W ramach uczczenia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada na 3 grudnia nasza placówka nawiązała współpracę Miejskim Zespołem Szkół w Dusznikach Zdrój.
Prace były prezentowane przez placówki
  • Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej,
  • Zespół Szkól Specjalnych w Ścinawce Dolnej,
  • Dom Pomocy Społecznej w Szczytnej,
  • Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Polanicy Zdroju.
Dziękujemy za zaangażowanie p. Basi z działu terapii zajęciowej w naszym domu.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 


3 GRUDZIEŃ2017r.

Mikołajki z Nowej Rudy
 
Dziś w naszym Domu dla najmłodszych wychowanków, największa radość tego dnia odwiedziła nas grupa biegowych Mikołajków. Najmłodsza z grupy, to mała dziewczynka Oliwka z tatą, która wniosła ze sobą wiele ciepła i miłości.
Dziś Serdecznie Dziękuję Każdej i Każdemu z Was, którzy dotarliście do naszego domu do naszych chłopców i którzy tego dnia z nami byliście duchowo, bo nie mogliście inaczej. Głównym Organizatorom tego Biegu Mikołajkowego, Panu Grzesiowi, Panu Jackowi i Panu Robertowi. Niech Wam Wszystkim wyjątkowym Mikołajkom Bóg Błogosławi.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
WYJĄTKOWE SPOTKANIE Z WYJĄTKOWĄ GRUPĄ
 
 
RADOŚĆ, RADOŚĆ I JESZCE RZ RADOŚĆ
 
 
DZIĘKUJEMY ZA WIELKIE SERCE
 

 
Więc w skrócie od organizatorów Biegu Mikołajkowego.
 
Było nas 25 osób z trzyletnią Oliwką na czele. Ludzie z grup biegowych UKS Ludwikowice, Nowa Ruda Biega, Kłodzko Przytwierdza Bieganie oraz niezrzeszeni ludzie z Nowej Rudy i okolic. Była też Polanica. Do prezentów włączyły się również dziewczyny z noworudzkiego Dance Fitness od Sylwii Zając. Trasę mieliśmy malowniczą, prowadzona bocznymi drogami po lesie. Biegliśmy zwartą wesołą grupą. Dystans to 8 km w jedną stronę. Pogoda wymarzona. Lekki mrozik, słońce w odcinkach leśnych i polnych śnieg..Wasze przyjęcie baaardzo ciepłe, chłopcy, którzy nas dekorowali fantastyczni. Masa ciepłych wspomnień!!!

ZAPRASZAM DO GALERII

 


5 GRUDZIEŃ2017r.

Dary Mikołajkowe ze szkoły z Wrocławia
 
Dziś Odwiedził nas Pan Tomasz K. z jednej ze szkół Wrocławskich z podarunkami zebranymi od uczniów Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej, ul. Reja 3. Maskotki, układanki, książeczki, klocki, rożne podarunki słodkie znowu ucieszyły naszych najmłodszych. Dziękujemy za zaangażowanie i dar serca i przesyłamy Wam serdeczne pozdrowienia.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 


5 GRUDZIEŃ2017r.

Dary Mikołajkowe Grupy Szkolnej w Słupcu
 
Dziś odwiedziła nas grupa uczniów z Panią Magdalena i ks. Marcinem, ze szkoły nr 7 w Słupcu. Grupa – Szkolny Klub Wolontariacki, którą prowadzi pani Magdalena to niesamowita dorastająca młodzież chłopcy i dziewczęta o wielkim i wrażliwym sercu. On to razem ze swoimi opiekunami p. Madzią i ks. Marcinem zorganizowali bardzo miłe popołudnie dla naszych najmłodszych. Gdzie wspólnie rozpakowali przyniesione podarki i razem się bawili, budowali wierze, układali klocki, puzzle, lepili pierogi a nawet uruchomiali superowe auto. Kochani Dziękujemy za bycie z nami i wspólne poznawanie naszego świata.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 


5 GRUDZIEŃ2017r.

Kochane Dzieci, Drodzy Opiekunowie

My dostajemy różne podarki, ale również uczmy się też dzielić z innymi. Stowarzyszenie Pielęgniarsko – Opiekuńcze w Częstochowie na stronie Facebook napisało, że chcieli by udekorować swoja choinkę pięknie i kolorowo, dlatego nasza grupa wychowanków i tych starszych i tych młodszych bardzo chętnie się włączyła do tej akcji. Prace dekoracyjne zostały wykonane przez wychowanków młodszych i starszych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej.
Podczas zajęć terapeutycznych i artystycznych wykonaliśmy kilka dekoracji, które z radością Wam przesyłamy. Już jutro nasza paczka zostanie wysłana. Mamy nadzieję, że nasze podarki sprawią Wam, choć trochę by Wasze Święta Bożego Narodzenia stały się kolorowe, radosne i bajeczne.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
6 GRUDZIEŃ2017r.

Święty Mikołaj w naszym Domu

Kochani dziś wyjątkowy dzień w naszym Domu, wyjątkowy bo to czas odwiedzin Świętego Mikołaja prosto z krainy niebieskiego piennego nieba. Mikołaj jak co roku przybył ze swoimi pięknymi aniołkami. Zanim jednak przybył do nas Pani Dorotka i Pani Agnieszka przygotowały dla nas piękny film o świętym Mikołaju, kilka zagadek, oraz zadań tematycznych do wykonania; kto zje szybciej pierniczka, rzut do paczki przedmiotem, co Mikołaj zabierze z sobą … i wiele innych zabaw. Później był czas na pracę w grupach i tam powstały pięknie zapakowane prezenty dla Świętego Mikołaja, jego piękny pałac, las przez który pędził saniami do nas, nie zabrakło wizerunku również wizerunku Mikołaja w jego stroju roboczym jak to sam powiedział. Dziękujemy za przepiękne przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Nagroda dla nas niech będzie radość dzieci i wychowanków, bo to jest najpiękniejszy obraz jaki można oglądać, kiedy cieszą się z najmniejszego podarku.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
OCZEKIWANIE NA WSPANIAŁEGO GOŚCIA 
 
 
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM U WYCHOWANKÓW W III GRUPIE
 
 
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM U WYCHOWANKÓW W I GRUPIE
 
 
UCZNIOWIE I WYCHOWANKOWIE PRZYGOTOWUJĄ PRACE NA POWITANIE MIKOŁAJA
 
 
PREZENTACJA PRAC WYKONANYCH DLA MIKOŁAJA
 
 
SPOTKANE Z MIKOŁAJEM Z WYCHOWANKAMI II GRUPY I UCZNIAMI NASZEJ SZKOŁY
 

 
6 GRUDZIEŃ2017r.
 
Święty Mikołaj z wizyta u Kadry DPS
 
Widać, że Kadra naszego domu również była bardzo grzeczna i zasłużyła na słodkości od Świętego Mikołaja.
Święty Mikołaj patrząc z nieba wie że jest to personel Domu, który służy pomocą w każdej sytuacji, jest oddany, pełen ciepła i troski. Są to ludzie którzy oprócz doświadczenia mają dobre serca, i tworzą jedna rodzinę, z reszto to widać.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
7 GRUDZIEŃ2017r.
 
Paczki, które dodarły do nas pocztą od Was

Kochani dziś możecie zobaczyć radość wspaniałych dzieciaków z paczek, które dodarły do nas pocztą od Was. Jestem pod wrażeniem, każdemu i każdej z Was pragnę Podziękować:

Dziękujemy Pani Beacie z Panem Markiem i czwórką dzieciaków Emanuelą, Błażejem, Jasiem i Dominiką.
Dziękujemy Państwu Liszka.
Dziękujemy Państwu Brzostek.
Dziękujemy Państwu Siwczak.
Dziękujemy Panu Leszkowi.
Dziękujemy Grupie osób zbierających naklejki Świeżaków Pani Basi, Pani Kasi, Pani Madzi, Pani Małgosi, ks. Krzysiowi, s. Bożenie.
Dziękujemy Państwu Frydel z Niemiec.
Dziękujemy Pani Marcie Ciechanowiec z Warszawy.
Dziękujemy Panu Karolowi Kubica.
Dziękujemy Panu Krzysztofowi Kubicz.
Dziękujemy anonimowym darczyńcom Akcji Świętego Mikołaja.

Dziękuję Wam ze potraficie sprawić radość i dać nadzieję ze warto prości. Polecam Was i Wasze rodziny Dobremu Bogu.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
7 GRUDZIEŃ2017r.
 
Dekoracje świąteczne
 
Zajrzałam dziś do terapii zajęciowej i zobaczyłam tam wychowanków, którzy tworzą piękne prace świąteczne i na kiermasz. Jestem pod ogromnym wrażeniem pięknych choinek, gwiazdek, dekoracji. Kolejnym razem pokażę gotowe prace wykonane pod okiem naszej terapeutki Pani Basi.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
8 GRUDZIEŃ2017r.
 
Czas na zabawę
 
Kolorowe klocki, sprawiają wiele radości powstają piękne budowle, chłopcy razem uczą się i bawią fajnie jest popatrzeć na takie zajęcia z boku i czuć ich radość. Dziękuję Wam Kochani, to jest super czas i super chwile i niech trwają jak najdłużej.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

9 GRUDZIEŃ 2017r.

Czas na pierniczki

Dziś wychowankowie pod opieką Pana Mateusza piekli smaczne i wyjątkowe pierniki. Chłopaki mieli niesamowitą frajdę kucharzowania razem. Pierniki były smaczne miam.

ZAPRASZAM DO GALERII

10 GRUDZIEŃ 2017r.

Łańcuchy na choinkę

Dziś wychowankowie razem z siostra Marleną w ramach zajęć popołudniowych wykonali piękne kolorowe łańcuchy, które ozdobią ich choinkę w świetlicy. Chłopcy z wielkim zaangażowaniem cieli, kleili, i wspólnie tworzyli z papieru i bibuły.

ZAPRASZAM DO GALERII

10 GRUDZIEŃ 2017r.

Kiermasz Świąteczny

Kochani nasze produkty wykonane w terapii zajęciowej z wychowankami pod opieką wspaniałych terapeutek Basi i Wioli dziś rozchodziły się podczas kiermaszu błyskawicznie. Gratulujemy pomysłów, radosnego tworzenia i wielkiego serca.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
NASZE PRACE ŚWIĄTECZNE
 
 
 

10 GRUDZIEŃ 2017r.

Maskotki i słodycze od Miriam

Kochani kolejna miła niespodzianka mała dziewczynka o imieniu Miriam przekazała swoje śliczne maskotki w Akcji Mikołajkowej dla naszych wychowanków. Kochan Miriam, jesteś dobrym dzieckiem, o wielkim serduszku. Wiem że kiedy pakowałaś maskotki dla chłopców pewnie żegnałaś się z nimi, ale wiedziałaś ze czynisz wielki dar dla innych, za to Ci bardzo dziękujemy i życzymy Tobie i Twoim rodzicom wiele radości z Ciebie i błogosławieństwa Bożego. Dziękujemy i pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

11 GRUDZIEŃ 2017r.

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Wychowankowie II grupy z opiekunami tworzą piękne, kolorowe, świąteczne, dekoracje. Każda kartka, jest wyjątkowa bo dobrym serduszkiem i sprytnymi rączkami robiona. Z reszto to widać.

ZAPRASZAM DO GALERII

13 GRUDZIEŃ 2017r.

Podziękowanie za upominki w Akcji Mikołajkowej

Kochani kolejna wyjątkowa niespodzianka. To Dzięki Panu Robertowi Halik wyjątkowemu Pismu Bliżej Przedszkola, dotarły do nas piękne kolorowe książki, książeczki, i piękne płyty z muzyką świąteczną i zimową. Serdecznie Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

13 GRUDZIEŃ 2017r.

Czas na świąteczne kartki

Powstają świąteczne kartki by dotarły do każdego z wyjątkowymi życzeniami. Pani Basia i Pani Wiola razem z wychowankami tworzą piękne świąteczne kartki. Niech to będą Błogosławione, radosne, pełne Miłości Święta Bożego Narodzenia.

ZAPRASZAM DO GALERII

13 GRUDZIEŃ 2017r.

CZAS ZADUMY ADWENTOWEJ

Tegoroczne adwentowe czuwanie ma swoje dwie części:

Pierwsza - to czuwanie połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu, w kaplicy. Druga część 15.12.2017r.

ZAPRASZAM DO GALERII

14 GRUDZIEŃ 2017r.

JASEŁKA

Dziś naszą Placówkę odwiedziły Przedszkolaczki z swoimi Paniami z pięknym przedstawieniem jasełkowym. Kochani, były to piękne chwile, a nasi wychowankowie gromkimi brawami nagrodzili młode talenty. Przedszkolaczki również przywieźli ze sobą upominki, podzielili się swoimi zabawkami z naszymi wychowankami. Za trud artystyczny i podarki przedszkolaczki otrzymały smaczne słodycze. Więcej można przeczytać na stronie naszej szkoły zapraszamhttp://szkolascinawka.pl/

ZAPRASZAM DO GALERII

15 GRUDZIEŃ 2017r.

CZAS ZADUMY ADWENTOWEJ

Tegoroczne adwentowe czuwanie ma swoje dwie części:

Druga część zadumy adwentowej - to spowiedź adwentowa, a po niej Msza Święta. Później po krótkiej przerwie, wspólny film o Świętym Józefie.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
15 GRUDZIEŃ 2017r.

Czas na wspólną zabawę
 
Czas na popołudniową wspólną zabawę. Suchy basen i piankowe klocki i razem my.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

16 GRUDZIEŃ 2017r.

MIKOŁAJKI W KŁODZKU

Dobra Zabawa Integracyjna Mikołajkowa w Kłodzku i to jest najważniejsze. Wspólne spotkanie wielu osób niepełnosprawnych na hali sportowej, dobra zabawa, super muzyka i aż pięciu wspaniałych Mikołajów. Każde dziecko obdarowane paczką, można było obserwować niewypowiedzianą radość każdego z uczestników. Dziękujemy za możliwość bycia na wspólnym Integracyjnym Mikołaju.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
SUPER ZABAWA 
 
 
DZIĘKUJEMY ZA BYCIE RAZEM
 
 

17 GRUDZIEŃ 2017r.
 
50 URODZINY ROBERTA
 
 
 
 

Kochany Robercie z okazjo Twoich 50 Urodzin życzymy Ci samych najpiękniejszych dni wiele radości, miłości i dobra od innych ludzi. Nich się spełniają wszystkie Twoje marzenia i w sercu gości pokój i miłość. Niech Maryja Otacza Ciebie swoja opieką, a Jej Syn Jezus Błogosławi każdemu Twojemu nowemu dniowi. Kolejnej pięćdziesiątki w zdrowiu i radości Ci życzymy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
18 GRUDZIEŃ 2017r.

DEKORACJA STOŁÓWKI I GRUPA

Dekorujemy nasza stołówkę, jest coraz bardziej świątecznie. Piękna kolorowa choinka oraz szopka, w wykonaniu grupy z terapii zajęciowej.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 

18 GRUDZIEŃ 2017r.

WIGILIA PERSONELU DPS

Dziś uroczysty dzień. Wspólne spotkanie kadry DPS dla Dzieci na wigilii. Wigilię poprzedziły jasełka, opracowane i przygotowane przez Panią Wiktorię i Panią Kasię z naszym Personelem. Później Ewangelia, życzenia siostry Dyrektor Estery, Personelu i wspólne dzielenie się opłatkiem. Kiedy zasiedliśmy do stołu każdy z nas czuł się jak w jednej wielkiej rodzinie, a dziś nasza rodzina była powiększona przez gości Państwa Ulanickich, ich córkę Olę i wnuczkę Agnieszkę. Razem wspólnie przezywaliśmy ten wydatkowy czas miłości, dobra i przebaczenia. Czasami tak nie wiele trzeba, by na nowo zrozumieć drugiego człowieka, wyciągnięta ręka, spojrzenie, uścisk i przebaczenie. Każde Boże Narodzenie, jest szansą na nowe narodzenie w nas tego co umarło. Niech w każdym z nas obudzi się i narodzi na nowo miłość, dobro, przyjaźń i zrozumienie. Błogosławionego czasu Świąt Bożego Narodzenia.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
JASEŁKA W WYKONANIU KADRY DPS DLA DZIECI
 
 

19 GRUDZIEŃ 2017r.

WIGILIA SZKOLNA NASZYCH WYCHOWANKÓW

Dziś w naszej szkole odbyła się wigilia szkolna. Mieliśmy okazje zobaczyć piękne jasełka przygotowane przez uczniów grup rewalidacjo-wychowawczych pod opieką Pani Wiesławy i Pani Moniki. Wspólny opłatek, życzenia, a później wieczerza.

Więcej na stronie nasze szkoły http://szkolascinawka.pl/

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
CZAS WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA 
 


21 GRUDZIEŃ 2017r.

Paczki z Przedszkola nr 5 z Sokółki

Kochani Kolejna miła niespodzianka, w ,,Akcji Święty Mikołaj”, paczki dotarły do nas aż z drugiego krańca Polski ze wspaniałego Przedszkola w Sokółce. Dzięki Pani Dyrektor Lucynie i wspaniałym Paniom Nauczycielkom ich przedszkolaczkom i gronu rodziców, nasz szóstka wspaniałych najmłodszych Mateusz, Bartek, Sebastian, Tobiasz, Natan, Piotr mogą się kolejny raz cieszyć ze wspaniałych prezentów.

Kochani Przyjaciele z Przedszkola nr 5 w Sokółce, Serdecznie Dziękujemy każdej Grupie, która sprawiła prezenty i przepiękne kartki świąteczne;

dla Mateusza - Grupa Frezje

dla Bartka - Grupa Bratki

dla Sebastiana -Grupa specjalne, Różyczki i Sasanki

dla Tobiasza - Grupa Storczyki

dla Natana - Grupa Stokrotek

dla Piotrka - Grupa Maczki

Niech Dobry Bóg w Małym Dzieciątku Jezus, wyprasza Wam wszystkim dar błogosławieństwa, nadziei, miłości i wiary, że każdy kto daje otrzymuje. Jesteście Wielkim Darem i wzorem Dziękujemy. 
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
24 GRUDZIEŃ 2017r.
 
 
Nie bójcie się!

Oto zwiastują wam radość wielką...”

 
Anioł oznajmił tę wielką nowinę prostym pasterzom.
Przyszedł właśnie do tych, którzy mają proste serca, którzy na wiarę przyjęli
wiadomość o narodzeniu Zbawiciela.
 
 
 
Przychodząc na świat, nie miał niczego i nikogo poza kochającymi rodzicami.
Bo to właśnie miłość jest najcenniejsza, ta Boża i ta ludzka.
O nią powinniśmy się najbardziej starać, troszczyć i zabiegać.
 
Niech te Święta Bożego Narodzenia będą dla nas czasem zachwytu nad tym,
że Jezus nie przychodzi jako mocny, wszechpotężny,
choć niewątpliwie takim jest.
Przychodzi natomiast jako mały i bezbronny,
jako ten, który pragnie naszej miłości i cierpliwie na nią czeka.
 
A każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem.
I każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną Miłość.
I właśnie takiej miłości z Bogiem i drugim człowiekiem
życzę nam wszystkim w ten świąteczny czas.
 
 
Niech Maleńka Miłość wszystkim błogosławi w 2018 r.
 
 
 

24 GRUDZIEŃ 2017r.

WIGILIA W NASZYM DOMU

Dzień wigilijny, to czas wyjątkowy w naszym domu. Już od rana w każdej grupie wychowankowie przygotowują się do świętowania wieczoru wigilijnego. Ostatnie porządki, odświętna koszula, dekoracja stołu, wspólne nakrywanie i przygotowanie do wieczerzy. Na początku modlitwa, później życzenia s. Dyrektor Estery, dzielenie się opłatkiem wspólne życzenia i wieczerza i kolędowanie. Jesteśmy jedna wielką rodzina, w której kwitnie miłość, dobroć i nadzieja.

Wyjątkowe to Święta, bo łączą ludzkie serca. Są to Święta zgody, miłości, radości. Ludzie lgną do siebie, bo wspólnie chcą się radować i dzielić tym co mają. Gdy nie mogą świąt spędzić razem, łączą się myślami.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
WYCHOWANKOWIE Z I GRUPY
 
 
WYCHOWANKOWIE II GRUPA
 
 
 
WYCHOWANKOWIE Z III GRUPY
 
 
 

24 GRUDZIEŃ 2017r.

Piotr Dziękuje dla Pani Sylwii

Dzień wigilijny, to dzień miłych niespodzianek, taka miła chwila spotkała Piotra, który otrzymał paczuszkę od Pani Sylwii, która co roku o nim pamięta. Pani Sylwio serdecznie pozdrawiamy i życzymy wiele Błogosławieństwa Bożego.

ZAPRASZAM DO GALERII

 


24 GRUDZIEŃ 2017r.
 
DEKORACJA CHOINKI II GRUPA
 
Dzień wigilijny Wychowankowie dekorowali swoją salę. Piękna kolorowa choinka.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 


24 GRUDZIEŃ 2017r.

Tobiasz, jako mały pasterz w szopce
 
Po pasterce, mały Tobiasz jako pasterz w szopce karmił małe owieczki i śpiewał za Jezuska. pierwsza jego pasterka w naszym kościele.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

31 GRUDZIEŃ 2017r.

BAL SYLWESTROWY 2017

Bal Sylwestrowy w naszym domu. Życzenia Siostry Dyrektor Estery, tort, piccolo, dobra zabawa i konkursy. Bardzo miło spędziliśmy ostatnie popołudnie starego roku. Dziękujemy organizatorom za świetny Bal Sylwestrowy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję