DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2018      GRUDZIEŃ 2018
2 GRUDZIEŃ 2018r.

II Mikołajkowy Bieg z Nowej Rudy dla wychowanków

II Mikołajkowy Bieg z Nowej Rudy dla wychowanków naszego domu. Serdecznie Dziękujemy za organizację tego wyjątkowego dnia, dla dla Panią Grzesia i całej jego ekipy wyjątkowych Mikołajek i wyjątkowych Mikołajów.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 KAŻDY Z NAS MOŻE OFIAROWAĆ DRUGIEMU RADOŚĆ -DZIĘKUJEMY
 

6 GRUDNIA 2018r.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 2018

Dziś dzień pełen radości i ciepła – Mikołajki. Wspólne spotkanie na świetlicy, i udział w zabawie imieninowej Świętego Mikołaja. Uczniowie grupy tanecznej wykonali przepiękny taniec Mikołajkowy i tak zaczęliśmy świętować imieniny Św. Mikołaja

Następnie wykonaliśmy kartkę z kalendarzową, serduszka z dobrymi uczynkami do wora Mikołaja, konkursy odśnieżanie śniegu balonowego w lesie oraz karmiliśmy naszego Mikołaja owocami, na koniec najmłodsi uczniowie zaśpiewali piosenkę pt, ,,Płatki śniegu" z elementami ruchu. Przywitanie Mikołaja i czas na prezenty.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 2018

Mikołaj z wizytą u wychowanków z I grupy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 2018

Mikołaj z wizytą u wychowanków z II grupy i uczniów szkoły.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 2018

Mikołaj z wizytą u wychowanków z III grupy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 2018

Mikołaj z wizytą u Personelu DPS dla Dzieci.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

8 GRUDZIEŃ 2018r.

MASKOTKI MIKOŁAJKOWE OD STRAŻYPOŻARNEJ

W naszym domu po południu zjawili się wyjątkowi goście dwie Panie i Pan, strażacy którzy na co dzień gaszą ogień, ratują ludzi, a dziś z maskotkami zawitali do naszych wychowanków. Radości było co nie miara, każdy mógł sobie wybrać dla siebie maskotkę, nawet starsi wychowankowie chętnie wybierali dla siebie, Tobiasz mógł przymierzyć kamizelkę strażacką, Radości co nie miara, Serdecznie Dziękujemy i pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

11 GRUDZIEŃ 2018r.

W Parku Miniatur w MINIEUROLANDZIE - Spotkanie z Mikołajem

Dziś gościliśmy w Parku Miniatur w Kłodzku w MINIEUROLANDZIE - Spotkanie z Mikołajem

ZAPRASZAM DO GALERII

Warsztat cukierniczy - Domki Elfów

Pierwszym zadaniem jakie mieliśmy do wykonania, był warsztat cukierniczy. Wykonaliśmy piękne herbaciane domki Elfów. Było słodko, kolorowo i pachnąco.

ZAPRASZAM DO GALERII

W Szkole Elfów - wykonanie zadań: Poznanie życia Elfów

Poznanie życia Elfów, zadania jakie mają Elfy do wykonania, wchodzenie przez komin i wychodzenie przez kominek, każdy mógł tego doświadczyć.

Kolejne zadanie to nauka skradania przez pokój dzieci gdzie czasami zabawki są porozwalane a Elfy muszą donieść prezenty pod choinkę. To zadanie sprawiło nam wiele radości bo pod dywanem były ukryte zabawki z dźwiękami, było radości co nie miara.

Na koniec przed kolorową kulą mówiliśmy swoje marzenia prezentów. Życzymy każdemu by się spełniały marzenia.

ZAPRASZAM DO GALERII

Spotkanie z Mikołajem w Parku Miniatur w MINIEUROLANDZIE

Każdy z nas się cieszy z najdrobniejszego upominku, nasi wychowankowie kolejny raz ucieszyli się ze spotkania z Mikołajem.

ZAPRASZAM DO GALERII

Spotkanie z Mikołajem - Warsztat Świąteczny ozdoby.

Spotkanie z Mikołajem - Warsztat Świąteczny ozdoby. Każdy mógł samodzielnie wykonać wyjątkowe ozdoby świąteczne. zawisną one na naszych grupowych choinkach. Super wyszły są wyjątkowe. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

11 GRUDNIA 2018r.

Warsztaty Adwentowe

Dziś spotkaliśmy się na wyjątkowych warsztatach adwentowych. Wspólna Msza Święta oraz praca w grupach związana z sensorycznymi aniołami. Klimat warsztatów wprowadził nas w czas Świąt Bożego Narodzenia.

ZAPRASZAM DO GALERII

14 GRUDNIA 2018r.

Filharmonia Sudecka - Preludium Świąteczne

Dziś w naszym domu zabrzmiały piękne Kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu Pani Natalii, Pani Bogusi i pana Edwarda,który pięknie grał na gitarze. Serdecznie Dziękujemy za tak miłe spotkanie i życzenia świąteczne i noworoczne.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

14 GRUDNIA 2018r.

Kartki od Dzieci ,,SMS Ostróda" - dla Wychowanków naszego Domu

Jak miła niespodzianka dziś dotarły do nas piękne świąteczne kartki prosto z ,,SMS Ostróda" i życzeniami dla naszych wychowanków. Kartki zostały wykonane przez uczniów klasy I i II ,,SMS Ostróda" - Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie, pod opieką wspaniałych Pań nauczycielek, wychowawczyń oraz inicjatorki Pani Weroniki B. Serdecznie Dziękujemy za wkład dla każdego ucznia oraz za zaangażowane. Radości było co niemiara.

ZAPRASZAM DO GALERII
 

15 GRUDNIA 2018r.

Mikołaj od Ludzi Dobrego Serca z Wrocławia u wych. II gr.

Dziś zawitał do nas wyjątkowy Mikołaj ze swoimi Elfami Pracusiem, Cukiernikiem, Śmieszkiem i Fotografem. radości było co niemiara. marzenia się spełniają i prezenty wszystkie dzieci dzięki Pani Ani i Pani Klaudii dostają. Serdecznie Dziękujemy i pozdrawiamy od Wychowanków II Grupy i Dzieci z Kłodzka.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Mikołaj od Ludzi Dobrego Serca z Wrocławia u wych.I gr.

Dziś zawitał do nas wyjątkowy Mikołaj ze swoimi Elfami Pracusiem, Cukiernikiem, Śmieszkiem i Fotografem. radości było co niemiara. marzenia się spełniają i prezenty wszystkie dzieci dzięki Pani Ani i Pani Klaudii dostają. Serdecznie Dziękujemy i pozdrawiamy od Wychowanków I.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Mikołaj od Ludzi Dobrego Serca z Wrocławia u wych. III gr.

Dziś zawitał do nas wyjątkowy Mikołaj ze swoimi Elfami Pracusiem, Cukiernikiem, Śmieszkiem i Fotografem. radości było co niemiara. marzenia się spełniają i prezenty wszystkie dzieci dzięki Pani Ani i Pani Klaudii dostają. Serdecznie Dziękujemy i pozdrawiamy od Wychowanków III.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Mikołaj od Ludzi Dobrego Serca z Wrocławia w naszym Domu

Dziś zawitał do nas wyjątkowy Mikołaj ze swoimi Elfami Pracusiem, Cukiernikiem, Śmieszkiem i Fotografem. radości było co niemiara. marzenia się spełniają i prezenty wszystkie dzieci dzięki Pani Ani i Pani Klaudii dostają. Serdecznie Dziękujemy i pozdrawiamy.
 

ZAPRASZAM DO GALERII

16 GRUDNIA 2018r.

Mikołajki z Wrocławia ze Wspólnot Benedictus

Niedziela spędzona z Wspaniałymi Paniami ze Wspólnoty Benedictus z Wrocławia z Panią Anią, Panią Asią i Panią Ulą. To ludzie z tej wspólnoty przygotowali upominki mikołajowe dla naszych wychowanków. jak zwykle było wiele ciepła, miłości i wspólnego bycia razem. Spotkanie było podzielone na trzy warsztaty

Kartka świąteczna, grupowe śpiewanie kolędy i warsztat dorośli dla wychowanków kolęda, A na koniec upominki które Pani przygotowały ze swoją wspólnotą. jak nie wiele trzeba by zajaśniał uśmiech na twarzy każdego wychowanka. Dziękujemy za piękny i radosny dzień.

18 GRUDZIEŃ 2018r.

Wigilia Personelu DPS dla Dzieci.

Jak co roku jest to wyjątkowy dzień w naszym domu, cały personel wspólnie przeżywa tę wyjątkową uroczystość. Jest czas na piękne jasełka, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń , czas podziękowań dla Siostry Dyrektor oraz wspólna wieczerza. Czas bycia jedną wielką rodziną, czas miłości i dobra, czas nadziei i budzenie pokoju w sercach i radości.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 

18 GRUDZIEŃ 2018r.

Gratulacje z okazji 40 lecia pracy dla Pani Mirosławy

Gratulacje z okazji 40 lecia pracy, dla Pani Mirosławo wyjątkowy i szczególny dzień, mija 40 lat pracy z osobami niepełnosprawnymi dziękujemy za trud, miłość i dobro jakie Pani okazuje każdemu z naszych wychowanków. Niech Dobry Bóg Błogosławi i strzeże a Maryja wyprasza wszelkie błogosławieństwo. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

19 GRUDZIEŃ 2018r.

Mikołajkowe odwiedziny Młodzieży ze Ścinawki Średniej.

Dziękujemy Uczniom i nauczycielom w szczególny sposób naszym gościom, którzy dziś do nas przywieźli upominkowe czekoladki oraz zebrane ubranka dla wychowanków. Dziękujemy za dar serca i wspólnego bycia razem.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

20 GRUDZIEŃ 2018r.

Mikołajkowe odwiedziny przedszkolaczków z Radkowa

Dziś odwiedziły nas przedszkolaczki z Radkowa z Panią Basią i Panią Beatką. Nasi wychowankowie Kacper, Mateusz i Tobiasz zaśpiewali piosenkę w podziękowaniu a następnie przedszkolaczki zaśpiewały trzy piękne piosenki, kolędy które wprowadziły nas w świąteczny klimat. Również dzieci i Panie otrzymały specjalne medale Akcji Mikołajkowej, oraz Pani Marcelinie, która była łącznikiem między mną a przedszkolem. Dziękujemy za każdy gest dobra upominki i prześliczne aniołki własnoręcznie robione. Życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
20 GRUDZIEŃ 2018r.

Mikołajkowe odwiedziny Pani Ewy i Pana Jana-Piotra

Mikołajkowe odwiedziny Pani Ewy i Pana Jana-Piotra w naszym domu. Dla każdego wychowanka w prezencie piękna pościel, oj będzie nam się smacznie spało w te święta, a dla radości słodkie czekoladowe mikołajki. Każda grupa wychowanków przygotowała i zaprezentowała dla naszych gości kolędę oraz przedstawicielki grup złożyły serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe. Dziękujemy za tę wyjątkową radość i dar serca. Niech Boże Dziecię Wam Błogosławi.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
 
 

20 GRUDZIEŃ 2018r.

Upominki dla najmłodszych z Polski od przyszywanych cioć i wujków :) Miłe

Upominki dla najmłodszych od cioci Jagody dla Matuszka. Od Wujka Pawła, Sebastiana cioci Agnieszki i Kacperka dla Tobiasza. Od Cioci Basi dla Kacperka. Kochani radości było co nie miara. Fajnie ze są ludzie całkiem nam obcy poznani raz kiedyś na wakacjach, przejazdem, czy gdzieś na wczasach, To nasze dzieci skradły im serce a oni o nich pamiętają. Dziś gdy chłopcy zobaczyli paczki pod choinką, po prostu nie wytrzymali czekać dłużej. Powiedzieli do mnie paczki dla nas i zaczęło się szaleństwo otwierania. Dziękujemy za radość Dzięki Wam Kochani.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

20 GRUDZIEŃ 2018r.

Prezent dla Tobiasza

Tobiasz Dziękuje Cioci Małgosi za prezent. Pozdrawiamy cieplutko. Życzymy Błogosławionych Świąt.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

20 GRUDZIEŃ 2018r.

Prezent dla Damiana

Damian Dziękuje Cioci Małgosi z Warszawy za prezent. Pozdrawiamy cieplutko. Życzymy Błogosławionych Świąt.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

20 GRUDZIEŃ 2018r.

Prezent dla Piotra

Piotr Dziękuje Cioci i Wujkowi za prezent. Pozdrawiamy cieplutko. Życzymy Błogosławionych Świąt.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

22 GRUDZIEŃ 2018r.

Spotkanie Integracyjne Mikołajkowe w Kłodzku.

Dziś wspólnie z innymi dziećmi , młodzieżą i dorosłymi niepełnosprawnymi i nie tylko spotkaliśmy się na zabawie Mikołajkowej. Była czas wspólnej zabawy, tańców przy Zespole Disko Polo - Podzamek Bojs i wysłuchania koncertu - Zespołu Kubar. Przybyło aż 4 Mikołajów, którzy przynieśli dla każdego paczki. Było słodko i radośnie. Dziękujemy dla Kłodzkiego PCPR i wszystkich Organizatorów.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

22 GRUDZIEŃ 2018r.

Mikołajkowe odwiedziny Pani Agnieszki z córką.

Pani Agnieszka wraz z uczniami zaangażowała się w Akcję Świętego Mikołaja, wczoraj wieczorem przywiozła upominki maskotki, książeczki, kolorowanki i wiele innych pomocy terapeutycznych, które zostaną wykorzystane w codzienne zabawie i terapii. Dziś prezenty zostały rozdane dla naszych wychowanków. Oj było radośnie i wesoło. Dziękujemy i życzymy Błogosławionych Świąt.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

22 GRUDZIEŃ 2018r.

Mikołajkowe odwiedziny Państwa Fryder Pani Paulina i Pan Dawid z małym Jasiem.

Dziś w godzinach popołudniowych gościliśmy Państwa Fryder Panią Paulinę i Pana Dawida  z małym Jasiem którzy przynieśli Mikołajkowe paczki. Najmłodsza trójka wychowanków dostała piękne nowe piżamki, bieliznę, klocki układanki i kolorowanki. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w Akcję Świętego Mikołaja i już uczenie małego Jasia jak pomagać innym. Życzymy wiele błogosławieństwa na czas świętowania i spełnionych marzeń.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

24 GRUDNIA 2018r.

Mikołajkowy prezent dla Piotra.

Piotr Dziękuje Pani Sylwii i jej rodzinie za piękny prezent i życzenia. Dziękujemy

ZAPRASZAM DO GALERII

 

24 GRUDNIA 2018r.

Życzenia Świątecznie u wychowanków w III gr.

Czas wspólnych życzeń przed wigilią.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Życzenia Świątecznie u wychowanków w II gr.

Czas wspólnych życzeń przed wigilią.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 

31 GRUDNIA 2018r.

Pożegnaliśmy stary Rok.

Naszą zabawę rozpoczęła Siostra Dyrektor z pięknymi życzeniami i toastem. Było wiele atrakcji na Naszej imprezie, największą z nich były odwiedziny Naszych ulubionych postaci z bajek tj Myszki Miki, Myszki Minnie i Kubusia Puchatka. Sprawili Nam wiele radości. Odbyły się śmieszne konkursy, a na sam koniec jak na Sylwestra przystało w niebo poleciały światełka niosąc nadzieję na jeszcze lepszy nadchodzący Rok 2019. Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji zabawy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję