DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2014      KWIECIEŃ 2014
1 kwietnia 2014r
 
Serdeczne życzenia dla solenizantów i solenizantek miesiąca kwietnia.
 
 
1 kwietnia 2014r
 
Prosty sposób na kartkę z kurczaczkiem, polecam.
 
Rameczka i naklejamy motylki. Dobieramy tło, tniemy włóczkę, naklejamy na przygotowane elementy, zdobimy skorupkę i gotowa karta do wysłania lub obrazek do powiedzenia. Miłej zabawy
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
4 kwietnia 2014r
 
Wyjazd do Opery, do Wrocławia.
 
Grupa 21 osobowa udała się na operę, "Łucja z Lammermooru": najnowsza premiera Opery Wrocławskiej to spotkanie z muzycznym Romantyzmem. Poruszająca muzyczna tragedia, osnuta na motywach powieści Waltera Scotta "Narzeczona z Lammermoor".
Romantyczna uczuciowość, wielkie emocje bohaterów, z rodzinną i polityczną intrygą w tle przeniosą widzów do Szkocji pod koniec XVI stulecia. Urzekające pięknem melodyki arie i duety, klasyczny i tragiczny zarazem trójkąt miłosny od prapremiery utworu w 1835 r. w Neapolu poruszały kolejne pokolenia wielbicieli włoskiej opery.
Donizetti okazał się godnym następcą wielkiego Rossiniego, podbijając nie tylko swoją ojczyznę, ale i sceny paryskie. "Łucja z Lammermooru" prowadzi widza od nastroju miłosnej sielanki i obietnicy szczęścia aż po nieoczekiwany, tragiczny finał.
 
Przepiękna Opera, Serdeczne Podziękowanie składamy dla pani Agnieszki, która zakupiła dla nas bilety i uczyniła pięknym ten wieczór. Serdecznie Dziękujemy.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
6 kwietnia 2014r
 
Prace wykonane przez wychowanków DPS dla Dzieci, przy pomocy Pani Wioletty Jaworskiej i Pani Anny Soja,  na kiermasz  wielkanocny do Kłodzka.
Prace bardzo staranne wykonane oraz bardzo wyjątkowe. Widać ze już blisko, są Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 
Gratulujemy pomysłów i twórczego działania.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
11 kwietnia 2014r
 
Przygotowanie pracy na ogólnopolski konkurs plastyczny - ,,Kartka wielkanocna"
 
CELE KONKURSU BYŁO
  • rozwijanie zainteresowań twórczych;
  • rozbudzanie kreatywności dzieci;
  • kultywowanie tradycji Wielkanocny;
  • zachęcanie do samodzielnej pracy;
  • budzenie zainteresowania różnorodnością technik plastycznych.
Prace pod opieką przygotował Piotr Kubera, Damian Szewczenko, Aleksander Sweryd, Sebastian Witkowski . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
PRACA WYKONANA PRZY POMOCY - PRZEZ PIOTRA
 
 
 
PRACA WYKONANA PRZY POMOCY – PRZEZ DAMIANA
 
 
 
PRACA WYKONANA PRZY POMOCY - PRZEZ SEBASTIANA
 
 
 
PRACA WYKONANA PRZY POMOCY - PRZEZ ALEKSANDRA
 
 
13 kwietnia 2014r
 
W godzinach popołudniowych wychowankowie wraz z siostrami i paniami udali się do Wiejskiego Centrum Kultury, w Ścinawce Dolnej, gdzie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Zespól Szkolno–Przedszkolny. Przedstawienie: ,,Papież, który ukochał góry”, oraz wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu przedszkolaków i najmłodszych klas. Koncert: ,,Na góralska nutę”.
Również obejrzeliśmy przepiekaną wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II, przypomnieliśmy sobie jego życiorys, mogliśmy zobaczyć fotografie parafian, którzy bezpośrednio mieli kontakt z Janem Pawłem II. To były wyjątkowe chwile, nasi wychowankowie również mieli bezpośredni kontakt z Wielkim Świętym uczestniczyli w pielgrzymkach do Rzymu i byli blisko Jana Pawła II.
Na koniec każdy mógł skosztować pysznego ciasta przygotowanego przez panie z naszej wsi. Ciasta były wyśmienite.
Organizatorom tego przepięknego popołudnia składamy serdeczne Podziękowanie.
 
 
15 kwietnia 2014r
 
Dzisiejszego dnia mieliśmy możliwość Spowiedzi Świętej, by w ten sposób mieć czyściutkie serduszka na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstały. Następnie uczestniczyliśmy we wspólnej Drodze Krzyżowej, na terenie naszego domu, a zakończyliśmy wspólnie w naszej kaplicy. Któryś za nas cierpiał rany, Jezus Chryste zmiłuj się nad nami.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
KOCHANI
 
PRZYJACIELE, DOBROCZYŃCY I WSZYSCY DOBREGO SERCA
 
„ Chrystus Zmartwychwstał, aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia,
aby człowiek żył pełnią własnego życia; aby człowiek żył z Boga i w Bogu.”
Jan Paweł II
Tajemnica paschalna – to Chrystus u szczytu objawienia niezgłębionej tajemnicy Boga. Właśnie wtedy wypełniają się do końca słowa „kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca”. Chrystus, który w swojej męce i krzyżu nie doznał miłosierdzia ludzkiego – w swym zmartwychwstaniu objawił całą pełnię tej miłości, którą Ojciec ma dla Niego, a w Nim dla wszystkich ludzi.
 
W swym zmartwychwstaniu Chrystus objawił Boga miłości miłosierniej właśnie przez to, że jako drogę do zmartwychwstania przyjął krzyż. I dlatego – kiedy pamiętamy o krzyżu Chrystusa, o Jego męce i śmierci – wiara i nadzieja nasza koncentruje się na Zmartwychwstałym.
 
Wiara i nadzieja koncentruje się na tym Chrystusie, który wieczorem pierwszego dnia po szabacie stanął pośrodku wieczernika i powiedział „ POKÓJ WAM”
 
z Encykliki o Bożym Miłosierdziu JP II
I dlatego w tę Wielką Noc niech wszyscy ludzie na całym świecie
i w swoich sercach usłyszą od Zmartwychwstałego „POKÓJ WAM”.
 
Niech ten pokój zagości w każdym człowieku, rodzinie,
społeczności ludzkiej, by każda istota mogła wyśpiewać
tę wielką radość o zmartwychwstaniu i miłosierdziu.
 
Zmartwychwstały Chrystus niech będzie dla każdego z nas
pokojem, radością, miłością i nadzieją.
 
Z radosnym Alleluja ....
 
 
19 kwietnia 2014r
 
Przygotowanie święconki. I Święceni pokarmów na stół wielkanocny.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
DLA NAS W DOMU, TO WILKA RADOŚĆ, GDY SĄ ŚWIĘCONE POKARMY
 
 
20 kwietnia 2014r.
 
Rano uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, później życzenia i świąteczne śniadanie.
 
 
ŻYCZENIA OD PRZYJACIÓŁ, DOBROCZYŃCÓW NASZEGO DOMU
DZIĘKUJEMY
 
 
20 kwietnia 2014r.
 
W godzinach popołudniowych najmłodsi udali się na poszukiwanie wielkanocnego zajączka. Jajka niespodzianki zostały ukryte w naszym malutkim lasku i każdy mógł znaleźć zostawione jajko przez zajączka dla siebie. Ile było frajdy i super zabawy w poszukiwaniu niespodzianki zajączkowej.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
Gdy Znaleźliśmy już zajaczkowe niespodzianki udaliśmy się na spacerek, śpiewaliśmy piosenki wielkanocne i razem spacerowaliśmy podziwiając przyrodę która budzi się do życia. To był udany spacer.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
24 kwietnia 2014r.
 
W ramach przygotowania do kanonizacji Papieża Bł. Jana Pawła II odbyły się dziś w szkole warsztaty artystyczne pod nazwą "Kramik Lolka". Uczestniczyli w nich oraz nasi starsi wychowankowie z swoimi paniami opiekunkami z grup.
 
W ramach warsztatów zostały wykonane
  • napisy na koszulkach,
  • świece z wizerunkiem Jana Pawła II,
  • pamiątkowe łódki
  • gazetka z foto-rysunkową kroniką życia Jana Pawła II
Serdecznie Podziękowanie dla s. Emilii za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów, wprowadzenie nas w klimat czasu przeżywania kanonizacji.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
25 kwietnia 2014r
 
Nasi wychowankowie uczestniczyli w szkole w Wielkanocnym spotkaniu.
 
Wręczono także nagrody za udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.
"Zajączek wielkanocny".
Piotr zajął I miejsce.
 
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
W komisji przy wybieraniu najlepszych prac uczestniczył Damian, również za to otrzymał Podziękowanie. Dla Damiana była to bardzo miła niespodzianka.
 
 
 
Również nie zabrakło Podziękowania dla mnie za to że przygotowałam ucznia do konkursu. jest to niesamowite doświadczenie, kiedy widzi się wysiłek i szczęście dziecka ze coś wykonało. ciesze się z moich uczniów i życzę im dalszych sukcesów.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
25 kwietnia 2014r
 
Tomek i Mateuszek w nowym domu  kochani chłopcy życzymy Wam wiele radości i ciepła. Niech ten dom będzie dla Was miejscem radości, nadziei i wielkiego szczęścia.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
JESTEM MATEUSZEK, POZDRAWIAM CIEBIE
 
 
 
JESTEM TOMECZEK, POZDRAWIAM CIEBIE
 
 
 
21 kwietnia 2014r
 
Serdeczne Podziękowanie składamy dla Państwa z Tarnowskich Gór, którzy sprawili naszym najmłodszym wychowankom wielką radość, poprzez zajączka wielkanocnego. Prezenty zostały rozdane drugiego dnia Świąt Wielkanocy.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję