DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2017      KWIECIEŃ 2017
 1 KWIECIEŃ 201

Wyjątkowy koncert młodych artystów w naszym Domu pod opieką Pana Zygmunt Szkretka i Siostry Estera Barbara Markowska, Młodzi artyści zagrali i zaśpiewali przepiękne pieśni religijne. Był to czas zadumy i pięknej modlitwy. Serdecznie dziękujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

ZAPRASZAM DO GALERII

 


1 KWIECIEŃ 2017r.

Kolejne spotkanie wolontariackie. Nowe wolontariuszki to; Patrycja, Paulina, Weronika, Roksana, Dzenlej, Super dziewczyny pełne radości i dobrego serca . Dziękuję ze byłyście dzisiaj z nami.
Podczas dzisiejszego warsztatu wykonaliśmy kartki dla Hospicjum oraz na oddział onkologiczny. Kartki są wyjątkowe i piękne, kolorowe.
Później był czas na wspólną zabawę z chustą, budowanie studni Jakubowej oraz nauka piosenki pt. ,,Robot", ,,Jedna łapka - Miś"
Na koniec spotkania wspólnie pompowaliśmy niebieskie balony by wspólnie zacząć obchody Dnia Autyzmu. Był to czas radosnej zabawy i wspólnego bycia razem. Dziękujemy.
ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNY CZAS I BYCIE RAZEM
 
 
CZAS ZABAWY I WSPÓLNEGO DZIAŁANIA NA RZECZ DNIA AUTYZMU
 
 
NASZE WYJĄTKOWE KARTKI 
 

 
2 KWIECIEŃ 2017r.

Jarmark Wielkanocny

Podczas Jarmarku nie zabrakło pięknych dekoracji wielkanocnych wykonanych przez chłopców przy pomocy Pani Wioli i Pani Dorotki. Tego dnia pomocną okazała się córka Pani Dorotki, która zachęcała i sprytnie sprzedawała.
Również chórek Siostry Estery i Pan Zygmunta pięknie się zaprezentowali podczas Jarmarku. Było bardzo miło i czuło się klimat świąt.
Również podczas tego jarmarku dwóch naszych wychowanków Piotr i Mateusz, otrzymali Wyróżnienie w konkursie Gminnym ,,Pisanka". Był to dla nas dzień pełen dobra.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
4 KWIECIEŃ 2017r.

Terapia zajęciowa - świąteczne wytwory.

Przepiękne prace zagościły na Jarmarku Wielkanocnym w Ścinawce Średniej. Chłopaki robią z Panią Wiolą piękne prace. Gratulacje.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

6 KWIECIEŃ 2017r.

Mały Lew wykonany przez Piotra na konkurs plastyczny

Piotr wykonał na konkurs przepiękną pracę na konkurs plastyczny. Celem pracy było zaprezentowanie ulubionej postaci z bajki wychowanka. Piotr bardzo lubi bajkę ,,Króla Lwa”. Gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Podczas konkursu praca została nagrodzona.

ZAPRASZAM DO GALERII

 


6 KWIECIEŃ 2017r.

Teatrzyk ,, Złota Kaczka”

Spektakl w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych „ART-RE”. Widzowie przenieśli się na chwilę do Starej Warszawy, gdzie toczyła się akcja opowieści. Śledząc losy biednego szewczyka, który stał się bogaty za sprawą złotej kaczki, wychowankowie dowiedzieli się, że bogactwo nie daje szczęścia, jeśli nie można się nim dzielić z innymi.
Spektakl uczy czy warto za wszelką cenę dążyć do bogactwa i zaszczytów? Czy rzeczywiście większą wartość ma to, co trudniej przychodzi i zdobyte jest dużym wysiłkiem? Nasi wychowankowie brali aktywny udział w przedstawieniu, co powodowało wiele radości i uśmiechu. Na koniec aktorów nagrodzono gromkimi brawami oraz zaproszono do odwiedzania nas ze swoim repertuarem.

ZAPRASZAM DO GALERII

 


6 KWIECIEŃ 2017r.

Uczniowie naszej Szkoły i wychowankowie DPS dla Dzieci i Młodzieży w przedstawieniu ,,Piraci z Karaibów” w programie edukacyjnym ,,Dzieci Dzieciom”, wcielili się w piratów i przedstawili przepiękny spektakl dla przedszkolaków oraz uczniów klasy I i II szkoły podstawowej w Radkowie. Dzieci i młodzież wcielający się w role piratów odegrali przygody tytułowych bohaterów. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych dla publiczności.
Przedstawienie było przygotowane przez Panie naszej Szkoły to jest; p. Asię, p. Gosię, p. Dorotę, p. Agnieszkę. Gratulujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
10-11 KWIECIEŃ 2017r.

Rekolekcje Wielkopostne ze św. Bratem Albertem
Podstawienie w wykonaniu uczniów i wychowanków ,,Bądźmy dobrzy jak chleb”.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 


,,Bądźmy dobrzy jak chleb”. Praca w klasach i grupach, pieczenie chleba. Zapach przypraw i pieczonego chleba unosił się w całym naszym domu i szkole. Każdy z niecierpliwością oczekiwał kiedy się upiecze. Zapach był cudowny i smakowity. Wszystkie chleby były smaczne i wyjątkowe. Mussli, żytnie, z ziemniaków, bez zagniatania, z otrębami, z ziarnami, drożdżowe i z proszkiem do pieczenia, oregano i słonecznik, dynia i wiele innych pszenne, żytnie. Smaczne.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 


Dzielmy się chlebem, jak wielkim darem miłości.
ZAPRASZAM DO GALERII

 


Wspólna Droga krzyżowa, wspólnie rozważaliśmy mękę naszego Pan Jezusa, przeszliśmy razem z Nim i pomagaliśmy nieść mu nasz krzyż. Panie Jezu dziękujemy, za dar wielkiej miłości do każdego stworzenia.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 


Na zakończenie rekolekcji był czas na spotkanie z Panem Jezusem podczas sakramentu miłości – spowiedzi świętej oraz wspólnej Eucharystii.
Dziękujemy za czas wyjątkowych rekolekcji dla Ks. Krzysztofa M. oraz osób które czuwały nad przebiegiem całości czyli s. Bożenie, s. Emilii, p. Edycie i p. Sylwii oraz wszystkim opiekunom, nauczycielom i tym którzy towarzyszyli nam podczas spotkania i odkrywania bycia Dobrym jak chleb w ręku drugiego człowieka.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
 
15 KWIECIEŃ 2017r.

Przygotowanie pokarmów do święcenia
 
Zwyczajem, co rocznego przygotowywania święconki, wychowanek Piotr krzątali się przy tworzeniu wspólnej pięknej święconki, wspólnie z siostrami s. Klara, s. Esterą, układaliśmy jajeczka, kiełbaski i szyneczki dekorowali wspólnie z wielki zaangażowaniem tworzyli arcydzieło na półmiskach.
Później wspólnie z pozostałymi kolegami i siostrami oczekiwaliśmy oczekiwaliśmy na poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Tego roku nasze pokarmy poświęcił, pobłogosławił ks. Krzysztof.
 
Z Radosnym Alleluja, składamy wszystkim Znajomym, Przyjaciołom i Ludziom Dobrego Serca najserdeczniejsze życzenia,
Niech Zmartwychwstały Błogosławi i udziela Swego błogosławieństwa na każdy dzień.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
16 KWIECIEŃ 2017r.

Świąteczne życzenia
„ Miłości bez krzyża nie znajdziesz a krzyża bez miłości nie uniesiesz.”
św. Jan Paweł II
 
Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do refleksji,
przemyśleń i umocnienia wiary.
To czas, kiedy na nowo budzi się życie
i napełnia nas nadzieją
na lepsze dziś i piękniejsze jutro.
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei;
Czas odrodzenia się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Zmartwychwstanie dokonało
się w naszych sercach
i aby dokonywało się każdego dnia.
Składamy najserdeczniejsze życzenia
zdrowych, radosnych, pełnych pokoju
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 
Z radosnym Alleluja
siostra Dyrektor Estera, Siostry, Personel i Wychowankowie

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

 
 
16 KWIECIEŃ 2017r.

RADOSNEGO ŚWIĘTOWANIA
 
Świątecznie pozdrawiamy :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
16 KWIECIEŃ 2017r.
 
Pieczemy chleb - przepis z netu ;) PRZEPIS - KLIKNIJ W LINK
 
Składniki
500 g mąki pszennej (za jednym razem zmieszałam też mąkę pszenną z mąką żytnią w stosunku mniej więcej 3 do 1 i też wyszło super)
14 g drożdży suchych (dwie torebki po 7 g) / ja dałam drożdże w kostce
dwie łyżeczki cukru
dwie płaskie łyżeczki soli
4 łyżki otrębów owsianych (w oryginalnym przepisie są to płatki owsiane – mi wyszło super i z jednym i z drugim składnikiem)
400 ml (dwie szklanki) ciepłej wody
opcjonalnie przyprawy do smaku – użyłam dwóch łyżek oregano, dwie łyżki słonecznika, z przyprawami radzę eksperymentować wedle własnego uznania
nieco tłuszczu i bułki tartej do wysmarowania formy
 
Przygotowanie chleba
1. Drożdże wsypuję do ciepłej wody, dokładnie mieszam i odstawiam na kilka minut na bok.
2. Pozostałe sypkie składniki (poza bułką tartą) mieszam w dużej misce i wlewam do nich wodę z drożdżami
3. Wszystko dokładnie mieszam łyżką aż do uzyskania zwartej masy, a następnie odstawiam ciasto w przykrytej misce na 30 minut, aby w tym czasie mogło wyrosnąć.
4. Wyrośnięte ciasto mieszam jeszcze delikatnie i przekładam do natłuszczonej i oprószonej niezbyt obficie bułką tartą formy.
5. Tak przygotowane ciasto odstawiam jeszcze na kilka minut w ciepłe miejsce do wyrośnięcia i wstawiam na jedną godzinę do piekarnika nagrzanego do temp. 200 st. C.
Smacznego i udanego wypieku

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
22 KWIECIEŃ 2017r.

Kolejne spotkanie wolontariatu w naszym domu
 
Kolejne miłe spotkanie w naszym domu z grupą wolontariacką. Nasze spotkanie odbyło w bardzo miłej atmosferze. Zawitała do nas nowa wolontariuszka Justyna z Radkowa, oraz mały Aleksander ze Ścinawki Dolnej, oraz dwie stałe wolontariuszki Patrycja i Weronika.
Dzisiejsze spotkanie to czas wspólnej zabawy i wielu konkursów;
  • taniec na tapecie,
  • tworzenie obrazu ze skrawków tapety, z zastosowaniem elementów arteterapii
  • układanie nakrętek wzdłuż linii na czas,
  • taniec z balonikiem,
  • elementy metody W. Scherbon, układanie ciała według wskazówek w parach, jazda na kocu,
  • tor przeszkód z elementami integracji sensorycznej,
  • zabawy ruchowe, rytmiczne przy znanych piosenkach, Robot, Zajączek, Piłeczka,
  • zabawy z chusta animacyjną,
  • zabawa przy muzyce.
Dziękujemy za to, że dzięki Wam na twarzach naszych wychowanków jaśniał uśmiech. Zapraszam na kolejne spotkanie 6 maja 2017r. Godzina 13.00-15.00. s. Klara
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
GRY I KONKURSY MIŁO SPĘDZONY CZAS 
 
 
 
PIĘKNE PRACE WYKONANE PODCZAS SPOTKANIA 
 
 
 
26 KWIECIEŃ 2017r.

Dzisiejszego dnia odwiedzili nas gości z Niemiec z darami dla naszego domu. Serdecznie dziękujemy, za dar serca.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
26 KWIECIEŃ 2017r.

Szkolne Spotkanie Wielkanocne
 
Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyło spotkanie wielkanocne, gdzie wspólnie razem świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pana. Po przez wspólną zabawę, przedstawienie przygotowane przez grupy rewalidacyjne pt; ,,Trzy kurki”, niespodzianka od zajączka, wspólne spotkanie przy stole.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
28 KWIECIEŃ 2017r.

Spotkanie z Filharmonią Sudecką
 
Dzisiejszego dnia wychowankowie mieli możliwość spotkania z Artystami Filharmonii Sudeckiej z programem artystycznym pt; ,,Muzyka i astronomia”. Przykłady astronomicznych inspiracji w muzyce. Serdecznie Dziękujemy za miłe i artystyczne doznania poprzez muzykę.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

28 KWIECIEŃ 2017r.

Spotkanie z Maryją z Fatimy
 
Dzisiejszego dnia wychowankowie naszego domu wraz z personelem siostrami, paniami oraz panem poszczególnych grup, podczas modlitwy przed Panią Fatimską polecali intencje, w których chłopcy codziennie się modlą. Nich ten czas spotkania z Matką umacnia każdego z nas. Błogosławionego i owocnego czasu.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję