DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2018      KWIECIEŃ 2018

1 KWIETNIA 2018R.
 
 
 
 
Z Radosnym Alleluja,
składamy wszystkim Znajomym, Przyjaciołom i Ludziom Dobrego Serca
najserdeczniejsze życzenia,
Niech Zmartwychwstały Błogosławi
i udziela Swego błogosławieństwa na każdy dzień.
 
 
 
 
 
 
 
ALLELUJA, ALLELUJA, ALLELUJA
 
 
 
 

9-10 KWIECIEŃ 2018r.

Pielgrzymka do grobu Sługi Bożego Bpa Adolfa Piotra Szelążka

W dniach 9-10 kwietnia 2018 roku przedstawiciele Grupy Modlitewnej naszego Domu w Ścinawce Dolnej wraz z opiekunami uczestniczyli w Pielgrzymce do Lichenia i Torunia.

Pierwszego dnia oddaliśmy cześć Matce Bożej Licheńskiej i w  godzinach popołudniowych wyruszyliśmy do Torunia. O godz. 18.00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. prosząc o beatyfikację Sł. Bożego bp. A. P. Szelążka, założyciela Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w kościele św. Jakuba w Toruniu. Spotkaliśmy się też ze wspólnotą sióstr z Torunia. Następnie pojechaliśmy na nocleg w Schronisku Młodzieżowym przy ul. św. Józefa.

Rano po śniadaniu pojechaliśmy do Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnym pokazie, każdy z uczestników wykonał piernika, którego przywieźliśmy do Ścinawki. Następnie poszliśmy na Stare Miasto, zobaczyliśmy dom, w którym mieszkał Mikołaj Kopernik, oraz pomnik M. Kopernika, ratusz z 365 oknami. Korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy także Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W Radiu Maryja uczestniczyliśmy w  różańcu, o. Marian Sojka oprowadził nas i opowiedział historie powstania Radia. W drodze powrotnej byliśmy w Stawiszynie w kościele św. Bartłomieja na Mszy Św.

Dziękuję ludziom o dobrym sercu za pomoc w sfinansowaniu naszej Pielgrzymki. Dziękuję Siostrom, opiekunom i znajomym za pomoc w opiece nad wychowankami.

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI. s. Alberta Świerżyńska

ZAPRASZAM DO GALERII

 

16 KWIECIEŃ 2018r.

Przychodnia "Pod Kangurkiem"

Po raz kolejny z radością uczestniczyliśmy w ogólnoszkolnych zajęciach edukacyjnych, organizowanych pod nazwą: "Przychodnia pod Kangurkiem".
 
W tym dniu odwiedził nas gość specjalny: Ratownik Medyczny. Nasze mamy prowadziły luksusowy gabinet odnowy biologicznej z szerokim wachlarzem usług. Szkoła zamieniła się w piękną przychodnię specjalistyczną a nauczyciele, opiekunowie i rodzice w specjalistów medycznych. Oto lista specjalistów i gabinetów, w których uczniowie nabywali umiejętności korzystania z usług medycznych: Rejestracja – Internista, Stomatolog, Laryngolog, Okulista, Gabinet odnowy biologicznej, Gabinet zabiegowy, Gabinet EKG, Gabinet RTG, Gabinet USG, Apteka.
 
Każdy ze specjalistów czekał na pacjentów. Pacjenci zaś najpierw byli przyprowadzani do rejestracji. Tam otrzymywali skierowania do poszczególnych specjalistów. W gabinecie uczyli się prostych czynności, które trzeba wykonywać w czasie autentycznych wizyt czy badań lekarskich. Po przejściu przez poszczególne gabinety uczniowie udawali się do Apteki, gdzie otrzymywali witaminy. W wydarzeniu tym wzięli udział także wychowankowie Domu Pomocy Społecznej pośród których jest wielu absolwentów naszej szkoły.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

22 KWIECIEŃ 2018r.

BAŃKI MYDLANE

Dzisiaj razem z Naszymi Mieszkańcami spędziliśmy niedzielne po południe na zabawie Bańkami Mydlanymi. Z początku Bańki wychodziły Nam malutkie i koślawe, ale z czasem nabraliśmy wprawy i ubaw był po pachy. Zabawie towarzyszyło wiele uśmiechu jak i dobra muzyka, przy której mogliśmy potańczyć :):):)

ZAPRASZAM DO GALERII

 

23 KWIECIEŃ 2018r.

PRACE GOSPODARCZE NA PLACU ZABAW

Trójka wspaniałych P. Krzysiu i dwóch wychowanków Kamil i Kordian dbają o nasz plac zabaw, można zobaczyć ja pięknie koszą, grabią i porządkują.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

23 KWIECIEŃ 2018r.

FILHARMONIA SUDECKA

Dziś gościliśmy artystów Filharmonii Sudeckiej z przepięknym koncertem, gdzie poznaliśmy i utrwaliliśmy instrumenty.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

24 KWIECIEŃ 2018r.

                    18 URODZINY GRZEGORZA      18 URODZINY SZYMONA
 
 
 

Dziś wielka radości w naszym domu świętowaliśmy 18 urodziny Grzegorza, który w naszym domu jest od 8 roku życia, oraz 18 urodziny Szymona, który w naszym domu jest od 10 roku życia.

Kochani chłopcy życzymy Wam jak najwięcej takich szczęśliwych dni, jak był dzisiejszy. Niech się spełniają Wasze marzenia i pragnienia, Niech Dobry Bóg Wam błogosławi, a Maryja ma zawsze w swojej opiece, Anioł stróż strzeże i czuwa. Dziękujemy organizatorom za wspólną radosna zabawę z wieloma niespodziankami.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

18 urodziny Szymona i Grzesia :) Solenizantom zostały złożone życzenia, wręczone zostały prezenty, były torty i szampany. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili wśród kolorowej dekoracji, dzięki pomocy p. Marysi Sz i p. Gosi H. Rozstrzygnięte zostało zadanie miesiąca. Solenizanci sami zadecydowali, które kartki urodzinowe najbardziej im się spodobały. Mieszkańcy mieli okazję spróbować swoich sił przy Karaoke :):) A na koniec imprezy wszyscy "wsiedli do pociągu" i ruszyli w stronę swoich grup :) Jeszcze raz Najserdeczniejsze życzenia dla Szymona i Grzegorza, oby kolejne lata były jeszcze lepsze od poprzednich :):)

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

26 KWIECIEŃ 2018r.

TEATRZYK Z KRAKOWA ,,Przygody Misia Podróżnika"

Dzisiaj mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie teatralne dla dzieci grupy teatralnej Duet z Krakowa pt. ,,Przygody Misia Podróżnika”. Spektakl uczy, że pomoc i dobroć jaką okazujemy innym wraca do nas w dwójnasób oraz, że nazbyt częste i zbyt długie korzystanie z urządzeń elektronicznych tj. laptop czy telefon warto zamienić choćby na spacer po okolicy czy ciekawe zabawy ogólnorozwojowe wprowadzające dziecko w świat rzeczywisty w formie dla niego przystępne.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

28 KWIECIEŃ 2018r.

ŚWIĘTO AUTYZMU - WSPÓLNA ZABAWA

Dziś w naszym domu Święto Autyzmu - Wspólna zabawa

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

Dziś odbyło się spotkanie Naszych Mieszkańców dotyczące miesiąca Autyzmu. Naszej imprezie towarzyszył kolor niebieski na znak połączenia się z ludźmi Autystycznymi. Z pomocą s. Klary nawet woda do picia przybrała kolor niebieski. Spędziliśmy niebieskie po południe w wesołych humorach. Zabawę zakończyło symboliczne puszczenie Baloników w stronę nieba :):) Za pomoc w organizacji imprezy bardzo dziękuję s. Klarze jak również p. Kasi i Kamilowi :):):) Wszystkim bawiącym się dziękuję za mile spędzony czas :):). Dziękujemy organizatorowi Pani Wiktorii za super miło spędzony czas zabawy. 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję