DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      AKTUALNOŚCI      KWIECIEŃ 2019
Zawsze więcej informacji znajdziesz na stronach
 

ZAJĘCIA KULTURALNO OŚWIATOWE - KLIKNIJ

TERAPIA ZAJĘCIOWA W NASZYM DOMU - KLIKNIJ

 
 
 
 
 
 

Żeby wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni...
Wyjazd nad morze dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie
 
 
 
DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Ścinawka Dolna, dolnośląskie

wyjazd nad morze dla wychowanków DPS (dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie)

Jest jeden taki tydzień w roku, na który wszyscy nasi podopieczni czekają z największym utęsknieniem. Żeby zmienić otoczenie, zaczerpnąć innego powietrza, zanurzyć stopy w morskiej wodzie. Wakacyjny wypoczynek pozwala zapomnieć o codziennych zmartwieniach i przenieść się do niemal bajecznego świata. Rok temu udało się nam wyjechać dzięki Waszemu wsparciu, czy tym razem będzie podobnie?
 
Jesteśmy ich domem i rodziną, mimo że nie łączą nas więzi krwi. Dom Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej to miejsce, gdzie wielu chłopców przeżywa swoje dzieciństwo i młodość. Każdy z nich jest inny. Mają swoje troski, radości, wzloty i upadki. Różnią się od swoich rówieśników niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną, ale tak samo, jak oni potrzebują opieki i mnóstwa miłości.

Kiedy idziemy całą grupą, widać i słychać nas z daleka. Nie sposób takiej wyjątkowej kompanii przegapić. Czasami zachowują się inaczej, niż chcielibyśmy, żeby się zachowywali. Być może nie wszystko rozumieją, ale ilość dobrej energii, którą potrafią obdzielać wszechświat dookoła, starczyłaby do oświetlenia średniej wielkości miasta. Oprócz niepełnosprawności, wielu z nich choruje na dodatkowe schorzenia. Alergie, porażenia, astma… A to dopiero początek wyliczanki.

Nie ma lekko, ale też nikt nie mówił, że będzie. Nasza służba potrzebującemu człowiekowi wykracza daleko poza to, co każda nas wyobrażała sobie przed zakonem. To nasze życie i powołanie, któremu chcemy być wierne. Widzieć w słabszych i nie zawsze kochanych drogę do Boga — nieskończenie doskonałej miłości.

Po co naszym chłopakom wakacje? Bo potrzebują wypoczynku i wyrwania się z codzienności jak wszyscy ludzie. Żeby poczuć ciepło bałtyckiego piasku pod stopami i sól morską w ustach. Żeby pozwolić ukraść przelatującej mewie kawałek drożdżówki. Żeby naładować się pozytywnymi emocjami na kolejny rok. Żeby zaraz po powrocie móc odliczać dni do kolejnego wyjazdu. Żeby mieć o czym śnić podczas długich zimowych nocy...

Sami nie damy rady sfinansować takiego wyjazdu. Oprócz pobytu trzeba opłacić dojazd, opiekunów… Nasze marzenia mają konkretną cenę, którą musimy zapłacić. Nie ma innej drogi. Prosimy więc o pomoc. Chcemy wyjechać 27 maja do sprawdzonego już w zeszłym roku ośrodka w Sianożętach niedaleko Kołobrzegu. Ktoś powie, że koniec maja to jeszcze nie wakacje. To prawda i dzięki temu ceny też nie są jeszcze „wakacyjne”. Dajcie nam szansę spełnić marzenia tych chłopców.
Wiele w życiu przeszli i wciąż wiele przed nimi.Te 12 dni nad morzem to dla nich tak niesamowite przeżycie, jak lot na Księżyc… Dzięki Wam raz jeszcze sen może stać się rzeczywistością! Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 
 
 
 

2 KWIETNIA 2019r.

DZIEŃ AUTYZMU

Dziś obchodziliśmy wspólnie Światowy Dzień Autyzmu. Wspólnie przygotowaliśmy się do Marszu, który miał na celu zjednanie się z osobami z Autyzmem. Balony, które poszybowały w Niebo to oznaka tego że nie jesteśmy zieloni w temacie Autyzmu

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

7 KWIETNIA 2019r.

Cudeńka na kiermasz wielkanocny i kiermasz

Tak wyglądały nasze przygotowania do kiermaszu... Wszyscy pracowali jak najlepiej umieli żeby pokazać się z jak najlepszej strony i się udało nasze prace wystawiliśmy na Kiermasz Wielkanocny 7 kwietnia 2019 w Ścinawce Średniej.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 

9-10 KWIETNIA 2019r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Kochani wyjątkowy czas rekolekcji. 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

14 KWIETNIA 2019r.

Maraton Kamila

Nasz wspaniały wychowanek Kamil wziął udział w maratonie W Warszawie 14 kwietnia 2019r. Wszyscy z naszego Domu składają Ci serdeczne gratulacje i życzą dalszych sukcesów bieganiu i w życiu. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Również dziękujemy Panu Robertowi, który zapala w Kamilu ten charyzmat biegowy.
 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
14 KWIETNIA 2019r.
 
PRZYGOTOWANIE PALEMEK

14 kwietnia obchodziliśmy niedziele palmową, jak co roku zawsze przygotowujemy palmy i w tym roku również powstały piękne urocze palmy. Dziękujemy za trud i wkład dla opiekunów.

ZAPRASZAM DO GALERII
 

14 KWIETNIA 2019r.

ZAJĄCZEK OD PANI MONIKI I LUDZI DOBREGO SERCA
 
Kochani dziś z samego rana wyjątkowa niespodzianka, Pani Monika z podarunkami dla naszych wychowanków od zajączka. paczki już czekają na niedzielny poranek a My składamy serdeczne Podziękowanie wyjątkowej osobie Pani Monice, szkoda ze nie było mi dane poznać Pani osobiście, ale czuje ze jest to osoba o wielkim i wrażliwym sercu. Dziękujemy i życzymy Błogosławionych świąt Wielkanocnych dla całek Pani rodziny. Zapraszam kolejnym razem z rodzinką do nas.
 

20 KWIETNIA 2019r.

Przygotowanie pokarmów do święcenia

Jak co roku w wielka sobotę najmłodsi wychowankowie z s. Esterą i s. Klarą szykują pokarmy do święcenia, dekorują i ubierają, dzięki temu jest kolorowo i radośnie. Dziękujemy za wspólne przygotowanie święconki.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

20 KWIETNIA 2019r.

Święcenie pokarmów na świąteczny stół

Dziś wspólnie i oczekiwaliśmy na poświęcenie pokarmów na świąteczny stół. Nasz Ksiądz proboszcz Stanisław poświecił pokarmy i złożył nam serdeczne życzenia. Czas wspólnego świętowani, jest czasem radości, miłość i wspólnego bycia razem. Dziękujemy za wszelkie dobro.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

 

21 KWIETNIA 2019r.

Świąteczne życzenia i śniadanie

Dziś rano uczestniczyliśmy w Eucharystii, Pan Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Rozpoczął się czas wspólnego świętowania. Siostra Estera złożyłam wszystkim wychowankom moc serdecznych życzeń i wiele łask od zmartwychwstałego Chrystusa. Niech to będą wyjątkowe święta.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

21 KWIETNIA 2019r.

Świąteczne kartki z życzeniami od dzieci z Miłomłyna

Również miła niespodzianka dla naszych wychowanków od dzieci z Miłomłyna, które wraz ze swoimi paniami przygotowały przepiękne świąteczne kartki w liczbie 30 sztuk, z życzeniami dla naszych wychowanków. Piękny gest dobra miłości i szlachetności. Serdecznie Dziękujemy i życzymy błogosławiony świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

21 KWIETNIA 2019r.

Zajączek od Pani Moniki

Również miła niespodzianka dla naszych wychowanków od Pani Moniki, która przygotowała paczki od Zajączka i które dziś zostały rozdane naszym wychowankom, było wiele radości. Chłopcy serdecznie Dziękują Pani Monice i zapraszają w odwiedziny. Zdrowych i pogodnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Jezus Błogosławi i strzeże każdego dnia.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

22 KWIETNIA 2019r.

Lany Poniedziałek i poszukiwanie darów od Zajączka

Dziś lany poniedziałek więc nie mogło zabraknąć zabawy z wodą, każdy kto został oblany wie ze dzięki temu będzie miał radosny rok. Po zabawie z wodą czas udać się do ogrodu w poszukiwaniu darów zostawionych przez zajączka. W tym roku warto było szukać bo było dużo smakołyków czekoladowych. Gratulacje dla cierpliwych w poszukiwaniu.

ZAPRASZAM DO GALERII

LANY PONIEDZIAŁEK I POSZUKIWANIE DARÓW OD ZAJĄCZKA - KLIKNIJ

30 KWIETNIA 2019r.

18 Urodziny Damiana

Jak ten czas szybko leci, Damian przybył do nas jako chłopiec 9 letni, a dziś już obchodzi swoje 18 urodziny. Przyjechał do nas z Domu Dziecka z Warszawy. Serdecznie pozdrawiamy wszystkie ciocie z Warszawy b o wiemy ze zaglądacie na nasz profil. Damianku życzymy Ci wiele radości i błogosławieństwa niech Boża łaska zawsze Tobie towarzyszy, a Maryja ma w swojej opiece. Spełnionych marzeń, zdrówka i wielu wielu lat przeżytych w naszym domu gdzie jesteśmy dla siebie jedną dużą rodziną.

ZAPRASZAM DO GALERII

18 URODZINY DAMIANA - KLIKNIJ

 
 
 
 
 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję