DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2016      LIPIEC 2016
 
Życie jest za krótkie, by stać w miejscu i myśleć "co by było gdyby..."

1 LIPCA 2016r.

Wakacyjny spacer po okolicy Ścinawka Dolna. Obserwacja pięknej letniej przyrody i przebywanie na tle natury.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

4 LIPCA 2016r.

Wakacyjna Sensoplastyka©. Trochę mąki ziemniaczanej, pszennej, wody, barwników naturalnych i zabawa super się kręci. Później konury do wyklejania i postały piękne kwiatki i motylek sensoryczny, mogliśmy dotykać raczkami i chodzić stopami. Również ci co nie lubią się brudzić z boku stworzyli piękną tęczę. W nagrodę dla Wszystkich nie zabrakło smacznych lizaków. Serdecznie dziękujemy organizatorom s. Klarze, s. Natanaelii, p. Wioli, p. Marcie i oczywiście wszystkim wychowankom, którzy świetnie się bawili. :) :) :)  

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
RADOŚĆ DZIECKA TO NAJWIĘKSZA NAGRODA DLA DOROSŁYCH
 
 
WSPÓLNY CZAS, WYJĄTKOWA OKAZJA NA POZNANIE 
 
 
 
SENSORYCZNE DZIAŁANIE NA STOPY 
 
 
 

5 LIPCA 2016r.

Wakacyjne kuchcikowanie – gofry. Poznaliśmy jak wykonać gofry i zabraliśmy się do robienia smacznych i wyjątkowych gofrów. Ubiliśmy również smaczna bitą śmietanę, która udekorowała nasze gofry plus do tego smaczne kolorowe groszki. Gofrów starczyło tak że częstowaliśmy każdego, kto tylko miał smak na gofra. Dziękujemy za wspólne kuchcikowanie z Siostra Natanaelą.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

5 LIPCA 2016r.

Wakacyjny Arte warsztat, maluj i rysuj wakacje. Chłopcy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i odkrywają swoje talenty artystyczne po przez malowanie i rysowanie. Wyrażali swoje uczucia i radość z tego ze są wakacje. Kolorowo i ciekawie. Serdecznie dziękujemy za warsztat s. Klarze, p. Wioli i p. Agnieszce.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
NASZE WAKACYJNE PRACE, KOLOROWE I RADOSNE
 
 

7 LIPCA 2016r.

Imieniny s. Estery życzenia od wychowanków

Niech Dobry Bóg Ci błogosławi kochana nasza Siostro. Wychowankowie wyśpiewali życzenia a Adaś zagrał na organce. Później każdy z wychowanków złożył moc życzeń, Kochanej Siostrze Dyrektor i czas na wspólna fotografię.

ZAPRASZAM DO GALERII

Imieniny s. Estery życzenia od Personelu DPS dla Dzieci

Rano personel naszego domu uczestniczył we Mszy Świętej, która była sprawowana w intencjach siostry Estery, celebrowana przez ks. Krzysztofa. W Eucharystii uczestniczyli również wychowankowie. Później życzenia i wspólny uroczysty obiad.

ZAPRASZAM DO GALERII

10 LIPCA 2016r.

Pada deszczy, więc zajęcia w sali. Usprawniamy rączki, wykonujemy kuleczki i wyklejamy nasze przepiękne obrazki. Prace gotowe i piękne gratuluję.

ZAPRASZAM DO GALERII

11 LIPCA 2016r.

Dzisiejszego dnia odwiedzili nas artyści z Teatru Krakowskiego przepięknym i rozśmieszającym przestaniem. Wychowankowie i opiekunowie z uśmiechem oglądali przestawienie.

ZAPRASZAM DO GALERII

13 LIPCA 2016r.

Dzisiejszego dnia przygotowaliśmy smaczne zapiekane kanapeczki. Serek, kiełbaska, masełko i do gotowe do zapieczenia. Smacznie zdrowo i kolorowo. Smacznego !!!!

ZAPRASZAM DO GALERII

15 LIPCA 2016r.

Dzisiejszego dnia wybraliśmy się na spacer, czas przebywania na łonie natury. Przepiękne widoki i zachwyt przyrodą. Bezpośredni kontakt z przyroda daje wiele wytchnienia i odpoczynku. Las, pola i widoki to co kochamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

17 LIPCA 2016r.

Piękna słoneczna pogoda, są wakacje, więc czas na wspólne grillowanie i relaksowanie u Pani Małgosi. Smaczne kiełbaski, i czas wspólnego przebywania razem to chwile, które daj nam wiele radości. Dziękujemy za wyjątkowy czas.

ZAPRASZAM DO GALERII

18 LIPCA 2016r.

Pogoda deszczowa więc czas na wspólny film na dużym ekranie. Obejrzeliśmy film pt. ,,Alwin i wiewiórki”.

ZAPRASZAM DO GALERII

20 LIPCA 2016r.

Deszczowo ale u nas kolorowo. Czas na zabawę z kolorową chustą. Bawiliśmy się i poznawaliśmy kolory i poznaliśmy wie nowych zabaw z chustą. Dziękujemy. :) :) :) 

ZAPRASZAM DO GALERII

23 LIPCA 2016r.

Wreszcie pienna pogoda i ciepło trzeba poszaleć w basenie z wodą. Było super. Nawet nasze siostry wskoczyły z nami dobrze i świetnie się z nami bawiły. Dziękujemy. Oby takich dni było jak najwięcej. Niech świeci słoneczko. :) :) :)

ZAPRASZAM DO GALERII

24 LIPCA 2016r.

Wychowankowie III grupy bardzo lubią malować, rysować, wyklejać i tworzyć piękne prace plastyczno techniczne. Mają chłopaki talent. Super.

ZAPRASZAM DO GALERII

26 LIPCA 2016r.

Dzisiejszego dnia od rana bardzo gorąco, my podczas warsztatu przenieśliśmy się nad ocean, morze, gdzie woda w swoich głębinach ukrywa pienne ryby. I tak razem z naszymi opiekunami przygotowaliśmy oceany na naszych kartach, a następnie każdy z uczestników warsztatu przygotował swoje rybki.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
WSPÓLNIE TWORZYMY I RAZEM SIĘ BAWIMY 
 
 

W ten sposób postały kolorowe makiety, które ozdabiają nasza placówkę przy wjeździe :) :) :) . Aż czuć tą bryzę wody.

ZAPRASZAM DO GALERII

27 LIPCA 2016r.

Dzisiejszego dnia czas na fasolkę. Potrafimy się bawić i również pracować. Wspólnie, radośnie pomagamy przygotować fasolkę na smaczny obiad i na mrożonki :) :) :)

ZAPRASZAM DO GALERII

 

27 LIPCA 2016r.

Grupa młodszych wychowanków udała się na spacer. Wychowankowie dzisiejszego dnia obserwowali kukurydzę i pszenicę oraz wspólnie odpoczywali. :) :) :) 

ZAPRASZAM DO GALERII

 

28 LIPCA 2016r.

Gry i zabawy popołudniowe na świeżym powietrzu. Bardzo miłe popołudnie.

Zabawy kolorowymi patyczkami, rozpoznawanie kolorów, wybieranie za pomocą rzuconej kostki koloru patyczków. Gra na patyczkach, układanie z patyczków domków, oraz wspólnego koła.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Układanie wieżyczki z kolorowych patyczków, jest możliwe, na prostej powierzchni i wychodzi piękna kolorowa i wyjątkowa. Natan chętnie podawał patyczki by stworzyć wieżę. Super.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Gramy na kolorowych grzechotkach i dzwonkach, rozpoznajemy kolory, gramy według danego koloru. Również zagraliśmy na kolorowych dzwonkach według wskazanego koloru w ten sposób wychodziły piękne dźwięki. Super muzyka dzisiejszego dnia była tworzona przez naszych wychowanków.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Gramy na kolorowych bubu rurkach, rozpoznajemy kolory, i utrwalamy kolor z czym nam się kojarzy jakie warzywo, owoc itp. Wydawaliśmy dźwięki po przez rurki po przez naśladowanie zwierząt. Super sprawa te rurki, bo każdy na nich potrafi grać.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Taniec połamaniec. Dobrej muzyki disko polo nie zabrakło również dzisiejszego dnia, zabawy w kole i balonami, taniec połamaniec towarzyszył nam podczas dzisiejszej zabawy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Bańki mydlane sprawiły najwięcej radości, chłopcy łapali i biegali za bańkami. Sami również mieli możliwość tworzenia tych baniek. Super.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

Zabawy kolorowa chustą. Jak tęcza falowała podczas naszej zabawy. Przebieganie pod chustą reakcja na swoje imię, rozpoznawanie kolorów, lilia wodna, mecz na chuście, stonoga pod chustą, wachlowanie i góra dół zabawa przestrzenna. Oj chusta to super dodatek do zabaw. Uśmiech dziecka to największa nagroda, było warto.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

29 LIPCA 2016r.

Dzisiejszego dnia miła niespodzianka, wybraliśmy się grupą 44 osobową do kina 3D, do Kłodzka na film pt. ,,Epoka Lodowcowa- mocne uderzenie” - Mamut Maniek, leniwiec Sid i tygrys Diego wraz z pozostałymi członkami stada opuszczają dotychczasowy dom, aby uratować się przed kosmicznym kataklizmem, który zagraża całemu światu. W powrotnej drodze wiele miłych wrażeń i opowiadania było słychać w autobusie. Wspólne miłe popołudnie w kinie. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję