DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 

 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

3 LUTY 2019 r.
 
   DPS DLA DZIECI      ROK 2016      LISTOPAD 2016


Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą


ks. Jan Twardowski
 
 

1 LISTOPADA 2016r.

Dziś wybraliśmy się na cmentarz, aby odwiedzić i zapalić znicz na grobach dawnych kolegów i mieszkańców naszego domu pamiętaliśmy też o fundatorach naszego domu oraz wspólnie pomodlili się również za śp. Nasze trzy siostry które spoczywają na naszym cmentarzu. Nasi wychowankowie tego dnia pamiętali w modlitwie o naszych zmarłych dobroczyńcach i przyjaciołach naszego domu
 

2 LISTOPADA 2016r.

Każdy Święty chodzi uśmiechnięty

Dzisiejszego dnia nasi wychowankowie wraz z siostrą Natanaelą poznali życiorys Św. Teresy i Św. Franciszka. Następnie w pracy plastycznej w grupie utworzyli wizerunki tych świętych. Prace wyglądają wyjątkowo i rewelacyjnie. Gratulujemy pomysłu i życzymy opieki tych świętych, na każdy dzień życia. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

ZAPRASZAM DO GALERII

10 LISTOPADA 2016r.
 
Bal Wszystkich Świętych
 
Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych organizujemy  tzw. BAL  WSZYSTKICH   ŚWIĘTYCH. Tegoroczny Bal odbył się pod hasłem "NIEBOLOT". Serdeczne podziękowanie dla s. Emilii Piotrowskiej za pomysł i przygotowanie tegorocznego balu. Niech wszyscy Święci uczą nas prawdziwej radości, o której tak pisze Papież Franciszek: "Prawdziwa radość (...) nie jest przypadkowa, ale jest owocem głębokiej harmonii między osobami, która pozwala kosztować piękna bycia razem i wzajemnego wspierania się w życiu"
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 

12-13 LISTOPADA 2016r.

Pozdrawiamy z Festiwalu Młodych z Piotrkowa. Grupa naszych ośmiu wychowanków z siostrami s. Albertą s. Emilią i panią Kazią. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas na modlitwie, wspólnym spotkaniu i i indywidualnym z naszym Panem i zbawicielem. Bycie razem jest najwspanialszym darem jaki zsyła nam Bóg.
 
 
 

22 LISTOPADA 2016r.

Program edukacyjny Kocham Cię Polsko zorganizowany przez s. Emilię. Celem zabawy edukacyjnej było poznanie Polskiej Wsi tradycji i zwyczajów.

 

22 LISTOPADA 2016r.

Filharmonia Sudecka

Dzisiejszego dnia po raz kolejny gościliśmy artystów Filharmonii Sudeckiej. Artyści pan Jarzy  i pan Szymon zagrali i śpiewali utwory między innymi: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Pendereckiego. Poznaliśmy życiorysy i historię tworzenia utworów przez polskich kompozytorów. Do utworu F. Chopina  pani prowadząca warsztat muzyczny zatańczyła z Piotrem naszym wychowankiem przepiękny taniec Polonez .

Serdecznie Dziękujemy za umilenie czasu dla Artystów z Filharmonii Sudeckiej.

 
 

  POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ - KLIKNIJ

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję