DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
DYREKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
NASZ DOM
POD WEZWANIEM
ANIOŁA STRÓŻA
 
 
 
AKCJA ŚW. MIKOŁAJ


TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ
ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM  
 
 ministat liczniki.org

AKTUALIZACJA STRONY
 
21 LISTOPADA 2017 r.
 
   DPS DLA DZIECI      AKTUALNOŚCI 2017      LISTOPAD 2017
1 LISTOPADA 2017r.
 
Błogosławieni… , albowiem do nich należy …
 
Dziś wybraliśmy się na cmentarz, aby odwiedzić i zapalić znicz na grobach dawnych kolegów i mieszkańców naszego Domu, pamiętaliśmy również o fundatorach naszego Domu oraz wspólnie pomodlili się za śp. nasze trzy siostry, które spoczywają na tutejszym cmentarzu. Nasi wychowankowie tego dnia pamiętali w modlitwie o naszych zmarłych dobroczyńcach i przyjaciołach naszego Domu, o swoich zmarłych rodzicach, rodzeństwie, i bliskich ich sercu.
 
 
 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

5 LISTOPADA do 5 GRUDNIA 2017r.

ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM DLA UCZNIÓW I ETAPU EDUKACYJNEGO

Każdy z nas, może zostać Świętym Mikołajem. Moi najmłodsi wychowankowie, uczniowie I etapu edukacyjnego już myślą o Świętym Mikołaju. W tym celu pomogłam im stworzyć ich wizytówki. Może Ciebie zainteresuje ta akcja i odpowiesz na nią. Liczy się każdy mały gest. Dziękuj. Wszystkie otrzymane rzeczy przez chłopców, będą oni wykorzystywać podczas zabawy i w czasie zajęć edukacyjno terapeutycznych. Jeśli chcesz się dopytać zadzwoń 516183471.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6 LISTOPADA 2017r.

Podziękowanie dla Fundacji Miej Serce

Dziś w imieniu swoim i Mateusza Dzimiera wychowanka pragnę Podziękować Fundacji Miej Serce gdzie Matusz poprzez rok miał tam swoje subkonto, na które wpłynęły na jego terapie pieniążki. Za uzbieraną kwotę oraz za przekazany 1% bezpośrednio na Mateuszka Serdecznie Dziękujemy. Kochani dobroczyńcy i przyjaciele Mateuszka. Kwota, która została zebrana za pomocą Fundacji Miej Serce, została przeznaczona na zakup pomocy do terapii ręki dla Mateuszka. Ze względu na Porażenie mózgowe dziecięce Mateusz korzysta z różnej możliwej dla niego terapii. Terapia i usprawnianie ręki, pomoże mu zdecydowanie lepiej funkcjonować w życiu codziennym oraz usprawni się samoobsługa. Po przez zakupione pomoce, myślę ze już niedługo będzie widać pierwsze efekty. A już pierwszy efekt jest, to jest radość Matusza ze może poprzez zabawę, terapię, uczyć się i rozwijać.

Serdecznie Dziękujemy Fundacji Miej Serce w Rybniku oraz wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom Mateuszka.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

7 LISTOPADA 2017r.

Bal Wszystkich Świętych

Dziś uczestniczyliśmy w Balu Wszystkich Świętych organizowanym jak co roku w naszej szkole. Uczniowie i wychowankowie pięknie przygotowani do tego balu. Zagościły postacie świętych oraz duża grupa aniołów i archaniołów.

Podczas tegorocznego balu, wspólnie, radośnie i z wielkim zapałem uczestniczyliśmy w konkursach, tańcach i tematycznej pracy w grupie.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Popatrz w niebo i namaluj Świętego”. Każda grupa, klasa, która brała udział w konkursie otrzymała puzzle z aniołami, oraz były wyróżnienia i miejsca. Gratulujemy pięknych, twórczych pomysłów.

Serdecznie Dziękujemy organizatorom P. Agnieszce K. i za zaangażowanie całej kadry.
 
Wiejec informacji w aktualnościach szkoły zapraszam na stronę STRONA NASZEJ SZKOŁY ZAPRASZAM

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

17 LISTOPADA 2017r.

W poszukiwaliśmy polskiej muzyki ludowej, w muzyce artystycznej

Dziś mieliśmy możliwość i spotkaliśmy się z artystami z Filharmonii Sudeckiej tematyka programu; ,,W poszukiwaliśmy polskiej muzyki ludowej, w muzyce artystycznej”.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

17 LISTOPADA 2017r.

Szkolenie dla kadry

Dziś nasza kadra oraz przyjezdne osoby uczestniczyły w szkoleniu prowadzonym przez trenera z Małopolskiego Centrum Profilaktyki Krakowa. Tematem szkolenia było: Ustalenie granic z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Polecam http://www.mcp.org.pl/
 

17 LISTOPADA 2017r.

Przyjaciele z darami

Dzisiejszego dnia gościliśmy z darami naszych przyjaciół z Niemiec, którzy odwiedzili i przywieźli dary. Serdecznie dziękujemy. Nasza pani terapeutka Basia wraz z wychowankami naszych przyjaciół obdarowali pięknymi świątecznymi lampionami.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

19 LISTOPADA 2017r.

Koncert w naszym Domu, Duet Akordeonowy Kubar

Dzisiejszego dnia gościliśmy Duet Akordeonowy Kubar, dwóch wspaniałych chłopców, którzy graja na akordeonach, to Bartłomieja i Jakuba Syryca z Szuszyny, z opiekunem artystycznym Panem Zygmuntem Szkretką. Serdecznie dziękujemy za piękne popołudnie z muzyką.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

21 LISTOPADA 2017r.

NOWY DOM TOBIASZA

Dziś do naszego domu na stałe przybył Tobiasz. Serdecznie Ciebie witamy i czuj się dobrze w nowym swoim domu. Życzymy Ci szczęśliwego i radosnego dzieciństwa, niech każda chwila tu spędzona sprawia byś był zadowolony, radosny i szczęśliwy. Niech się spełniają Twoje marzenia.

ZAPRASZAM DO GALERII