DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2017      LISTOPAD 2017
1 LISTOPADA 2017r.
 
Błogosławieni… , albowiem do nich należy …
 
Dziś wybraliśmy się na cmentarz, aby odwiedzić i zapalić znicz na grobach dawnych kolegów i mieszkańców naszego Domu, pamiętaliśmy również o fundatorach naszego Domu oraz wspólnie pomodlili się za śp. nasze trzy siostry, które spoczywają na tutejszym cmentarzu. Nasi wychowankowie tego dnia pamiętali w modlitwie o naszych zmarłych dobroczyńcach i przyjaciołach naszego Domu, o swoich zmarłych rodzicach, rodzeństwie, i bliskich ich sercu.
 
 
 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

5 LISTOPADA do 5 GRUDNIA 2017r.

ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM DLA UCZNIÓW I ETAPU EDUKACYJNEGO

Każdy z nas, może zostać Świętym Mikołajem. Moi najmłodsi wychowankowie, uczniowie I etapu edukacyjnego już myślą o Świętym Mikołaju. W tym celu pomogłam im stworzyć ich wizytówki. Może Ciebie zainteresuje ta akcja i odpowiesz na nią. Liczy się każdy mały gest. Dziękuj. Wszystkie otrzymane rzeczy przez chłopców, będą oni wykorzystywać podczas zabawy i w czasie zajęć edukacyjno terapeutycznych. Jeśli chcesz się dopytać zadzwoń 516183471.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6 LISTOPADA 2017r.

Podziękowanie dla Fundacji Miej Serce

Dziś w imieniu swoim i Mateusza Dzimiera wychowanka pragnę Podziękować Fundacji Miej Serce gdzie Matusz poprzez rok miał tam swoje subkonto, na które wpłynęły na jego terapie pieniążki. Za uzbieraną kwotę oraz za przekazany 1% bezpośrednio na Mateuszka Serdecznie Dziękujemy. Kochani dobroczyńcy i przyjaciele Mateuszka. Kwota, która została zebrana za pomocą Fundacji Miej Serce, została przeznaczona na zakup pomocy do terapii ręki dla Mateuszka. Ze względu na Porażenie mózgowe dziecięce Mateusz korzysta z różnej możliwej dla niego terapii. Terapia i usprawnianie ręki, pomoże mu zdecydowanie lepiej funkcjonować w życiu codziennym oraz usprawni się samoobsługa. Po przez zakupione pomoce, myślę ze już niedługo będzie widać pierwsze efekty. A już pierwszy efekt jest, to jest radość Matusza ze może poprzez zabawę, terapię, uczyć się i rozwijać.

Serdecznie Dziękujemy Fundacji Miej Serce w Rybniku oraz wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom Mateuszka.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

7 LISTOPADA 2017r.

Bal Wszystkich Świętych

Dziś uczestniczyliśmy w Balu Wszystkich Świętych organizowanym jak co roku w naszej szkole. Uczniowie i wychowankowie pięknie przygotowani do tego balu. Zagościły postacie świętych oraz duża grupa aniołów i archaniołów.

Podczas tegorocznego balu, wspólnie, radośnie i z wielkim zapałem uczestniczyliśmy w konkursach, tańcach i tematycznej pracy w grupie.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Popatrz w niebo i namaluj Świętego”. Każda grupa, klasa, która brała udział w konkursie otrzymała puzzle z aniołami, oraz były wyróżnienia i miejsca. Gratulujemy pięknych, twórczych pomysłów.

Serdecznie Dziękujemy organizatorom P. Agnieszce K. i za zaangażowanie całej kadry.
 
Wiejec informacji w aktualnościach szkoły zapraszam na stronę STRONA NASZEJ SZKOŁY ZAPRASZAM

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

17 LISTOPADA 2017r.

W poszukiwaliśmy polskiej muzyki ludowej, w muzyce artystycznej

Dziś mieliśmy możliwość i spotkaliśmy się z artystami z Filharmonii Sudeckiej tematyka programu; ,,W poszukiwaliśmy polskiej muzyki ludowej, w muzyce artystycznej”.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

17 LISTOPADA 2017r.

Szkolenie dla kadry

Dziś nasza kadra oraz przyjezdne osoby uczestniczyły w szkoleniu prowadzonym przez trenera z Małopolskiego Centrum Profilaktyki Krakowa. Tematem szkolenia było: Ustalenie granic z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Polecam http://www.mcp.org.pl/
 

17 LISTOPADA 2017r.

Przyjaciele z darami

Dzisiejszego dnia gościliśmy z darami naszych przyjaciół z Niemiec, którzy odwiedzili i przywieźli dary. Serdecznie dziękujemy. Nasza pani terapeutka Basia wraz z wychowankami naszych przyjaciół obdarowali pięknymi świątecznymi lampionami.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

19 LISTOPADA 2017r.

Koncert w naszym Domu, Duet Akordeonowy Kubar

Dzisiejszego dnia gościliśmy Duet Akordeonowy Kubar, dwóch wspaniałych chłopców, którzy graja na akordeonach, to Bartłomieja i Jakuba Syryca z Szuszyny, z opiekunem artystycznym Panem Zygmuntem Szkretką. Serdecznie dziękujemy za piękne popołudnie z muzyką.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

21 LISTOPADA 2017r.

NOWY DOM TOBIASZA

Dziś do naszego domu na stałe przybył Tobiasz. Serdecznie Ciebie witamy i czuj się dobrze w nowym swoim domu. Życzymy Ci szczęśliwego i radosnego dzieciństwa, niech każda chwila tu spędzona sprawia byś był zadowolony, radosny i szczęśliwy. Niech się spełniają Twoje marzenia.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

29 LISTOPADA 2017r.

Teatr Art-Re z Krakowa z przedstawieniem pt. ,,Królowa Śniegu”.

Dziś odwiedzili nas artyści z Teatru Art-Re z Krakowa. Aktorzy wprowadzili wychowanków i personel w świat fantazji i marzeń przedstawieniem pt. ,,Królowa Śniegu”. Wszyscy mieli okazję poznać wzruszającą historię Kaja i Gerdy, którzy za sprawą czarów Królowej Śniegu zostali rozdzieleni. Podczas przedstawienia, czynny udział brał Tobiasz pomagając aktorom. Wspólna zabawa i aktorska gra różnorodne urozmaicania sprawił wszystkim wiele radości.

Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. To między innymi dzięki nim dzieci poznają świat wartości, uczą się dobra i bezpiecznie obcują ze złem, a dorośli mogą odbyć sentymentalną podróż do czasu własnego dzieciństwa. To przedstawienie teatralno-muzyczne, aktywizujące widzów do wspólnej zabawy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

30 LISTOPADA 2017r.

Bal Świętego Andrzeja

W dniu dzisiejszym odbył się Bal Świętego Andrzeja, bawiliśmy się przy znanych nam utworach. Tworzyliśmy postać Świętego Andrzeja techniką dowolną, było bardzo dużo pomysłów. Kibicowaliśmy też Panią w konkursie obierania jabłek. Wygrała Pani Agnieszka obierając najdłuższą skórkę.

Serdecznie Dziękujemy organizatorom P. Wiktorii, P. Marysi, P. Małgosi. Za dobrą zabawę, świetne konkursy i piękny wystrój.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję