DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2014      MAJ 2014
 
 
2 maja 2014r
 
Nasze smaczne goferki, Już od samego rana zaczęliśmy przygotowywać smaczne ciasto ma wspaniałe goferki. każdy miał możliwość mieszania, sypania i lania mleczka by smaczne goferki przygotować. Zrobiliśmy tak dużo ciasta ze starczyło by poczęstować nasze kochane panie i siostry oraz my jedliśmy te pyszne goferki.
 
Moi kucharze to; Piotr, Damian, Aleksander, Tomek, Sebastian, Michał. :) :) :)
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
5 maja i 7 maja 2014r
 
W naszym domu odbyło się szkolenie ,,Superwizja Grupowa",  prowadzona z projekty DOPS z Wrocławia.
Superwizja ma na celu zwiększyć efektywność pracowników poprzez rozwój ich kompetencji i pobudzić asertywność. Spotkania z superwizorem mają przyczynić się do zwiększenia potencjału do samodzielnej pracy i poprawy relacji pomiędzy pracownikami instytucji.  Stanowić będzie zarówno wsparcie emocjonalne pracownika, ochronę przed nadmiernym stresem, a w konsekwencji przed wypaleniem zawodowym. Podczas naszej Superwizja skupiliśmy się na pracy i działaniu z naszymi wychowankami. To był bardzo owocny i intensywny czas pracy.
 
GRUPA SZKOLENIOWA Z DNIA 5 MAJA 2014r.
 
 
GRUPA SZKOLENIOWA Z DNIA 7 MAJA 2014r.
 
 
 
13 maja 2014r
 
I Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych
 
To było radosne dziękczynienia za kanonizację Św. Jana Pawła II. Od rana w Wambierzyckim Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin gromadzili się niepełnosprawni pielgrzymi wraz ze swymi opiekunami.
Pierwszy punkt programu, którym było przedstawienie teatralne pt. "Santo subito" w wykonaniu uczniów Niepublicznego Zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej.
Centrum pielgrzymki była Eucharystia sprawowana w Bazylice przez Księdza Biskupa Adama Bałabuch, Ojca Kustosza, Ks. Marka Mielczarka  oraz Ks. Dziekana Jerzego Czernala z Nowej Rudy.
Po Eucharystii wszyscy ponownie udali się na plac przed Bazyliką na radosne dziękczynienie. Na scenie mogli wystąpić także chętni pielgrzymi. I tak - kilka grup śpiewało piosenki, był też taniec liturgiczny i współczesny. Uczestniczy dobrze się bawili, pogoda dopisała.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
UROCZYSTA EUCHARYSTIA 
 
 
 
PRZEDSTAWIENIE SANTO SUBITO
 
 
BYCIE RAZEM TO NAJWIĘKSZY DAR DZIĘKUJEMY
 
 
 
CZAS RADOSNEGO DZIĘKCZYNIENIA ZA DAR JAN PAWŁA II
 
 
 
19 maja 2014r
 
Rekolekcje pierwszy dzień - ŚWIATŁO i SŁOWO BOŻE
  • Obejrzenia przedstawienia teatralnego ,,Sante Subito”
  • Wysłuchanie  konferencji, przez którą ks. Jerzy przygotował nas do Drogi Światła.
  • Wspólnie przeszliśmy Drogą Światła z pięknymi rozważaniami z wykorzystaniem naszych świec i rekwizytów przygotowanych na tę drogę.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
Podczas rekolekcji pracowaliśmy w grupach. Do wykonania mieliśmy ramkę dla Jezusa Miłosiernego oraz udekorować świeczkę.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
20 maja 2014r

Rekolekcje drugi dzień - ŻYCIE  I  EUCHARYSTIA

  • Obejrzeliśmy film Pt. ,,Największy z cudów”
  • Spotkaliśmy się z Panem Jezusem w sakramencie pojednania
  • Uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii
 
20 maja 2014r
 
Teatr ART-RE z Krakowa, który wystąpił u nas z przedstawieniem Doktor Dolittle i przyjaciele. Była to pełna humoru opowieść o niezwykłym lekarzu, znającym mowę wszystkich zwierząt. Dzieciom bardzo się spodobały perypetie tytułowego bohatera, któremu udało się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Dzieci zostały zabrane w podróż statkiem, spotkały zwierzęta oraz odbyły przygodę z piratami. W dżungli zobaczyły dzikie zwierzęta i miały okazję do wesołej zabawy. Doktor leczył swoich przyjaciół i bawił dzieci, w czym pomagała my różowa świnka i strachliwa zebra.
Spektakl ma na celu zachęcenie dzieci do właściwego wyboru pozytywnych wartości i zastanowieniem się nad własnym postępowaniem. Umiejętności aktorów prowadzenia z widownią improwizowanego dialogu z wykorzystaniem elementów zabawy doskonale wpływają na spontaniczną reakcję widza. Dziękujemy.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
22 maja 2014r
URODZINKI
 
6 lat - Matuszka i Tomeczka
 
13 lat - Aleksandra
 
40 lat - Grzegorza
 
Kochani chłopcy życzymy Wam spełnionych marzeń oraz wiele Błogosławieństwa Bożego. Nich Dobry Bóg ma zawsze Was w swojej opiece, a Matka Boża otacza swoim pałaszem. Były życzenia, torty, picolo, pieczona kiełbaska coca cola i super  udana zabawa na świeżym powietrzu. Również wychowankowie mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu artystycznego przy mikrofonie. zabawa przy znanych utworach muzycznych oraz nie zabrakło zabaw w kółeczku. Stary niedźwiedź mocno śpi, do dziury myszko, baloniku, i wiele innych zabaw integracyjnych. Serdeczne Podziękowanie dla Siostry Miriam i Pań Danusi i Ireny z kuchni za pyszne torty, kiełbaski.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
23 maja 2014r
 
Zajęcia w Szkole Muzycznej w Kłodzku. Wyjazd naszych wychowanków i uczniów, do Szkoły Muzycznej do Kłodzka. Mogliśmy posłuchać gry na flecie prostym, flecie poprzecznym i fortepianie oraz akordeonie. Wspólne zabawy przy muzyce: odgadywanie utworów granych na fortepianie i klarnecie. Zabawy muzyko rytmiczne. Serdeczne Podziękowanie dla Organizatorów za wspólnie spędzony czas.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
24 maja 2014r
 
Dla naszych wychowanków i całej kadry zatańczyli chłopacy Freaky HustlazZz. Również nasi wychowankowie mieli możliwość nauczenia się podstawowego kroku tańca. Dziękujemy za miła atmosferę i super czas spędzony chłopaki z Wami. Zapraszamy do nas.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 
29 maja 2014r
 
Nasz nowy Przyjaciel w naszym domu. Dzieciaki maja wielka radość. :) :) :)
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję