DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2015      MAJ 2015
4 MAJA 2015R.

Sezon grillowy rozpoczęty. Piękna majowa pogoda czas wspólnej zabawy i przygody nas czeka.

ZAPRASZAMY DO GALERII

SEZON GRILLOWANIA JUŻ ROZPOCZĘTY - KLIKNIJ


  
 
U NAS SEZON GRILLOWY  ROZPOCZĘTY - POZDRAWIAMY

6 MAJ 2015R.

BIERZEMY UDZIAŁ W PROJEKCIE

WDRAŻANIE DZIECI DO DBAŁOŚCI O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE ORAZ INNYCH

PROJEKT

POZNAJEMY NUMERY ALARMOWE I SYGNALIZACJA ŚWIETLNA

ZADANIA

 1. Poznanie przez dzieci numerów telefonów alarmowych.
 2. Uświadomienie znaczenia znajomości numerów alarmowych.
 3. Nauka przekazywania informacji właściwym służbom.
 4. Dobieranie właściwego numeru alarmowego do obrazka.
 5. Malowanie numerów alarmowych w konturze odpowiednim kolorem i dopasanie numeru do kolorowych obrazków przedstawiających uprzywilejowane auta i osoby w tym zawodzie.
 6. Nauka piosenki pt. ,,Czerwone światło stój…” użycie kolorowych paseczków podczas refrenu piosenki.
 7. Zapoznanie ze sygnalizatorem świetlnym
 8. Wykonanie sygnalizatora świetlnego, rozpoznawanie kolorów na sygnalizatorze i dobranie znaków piktogramowych odpowiedniego koloru.

ZAPRASZAMY DO GALERII

7 MAJ 2015R.

Teatrzyk z Krakowa Maska z przedstawieniem pt. ,,Przygody Koguta Pablito”

Było wiele śmiechu i zabawy, gdyż Kogut przeżył niesamowite przygody wraz z wychowankami naszego domu. Przedstawienie ,,Przygody koguta Pablito’’, to opowieść o perypetiach głównego bohatera i jego przyjaciółki, kury Conchity. Akcja bajki rozgrywa się w kilku miejscach: na farmie, na bezludnej wyspie oraz na pustyni. Główny bohater urażony tym, że gospodarze kupili elektroniczny budzik, który miał wszystkich budzić, wyrusza na poszukiwanie Bardzo Tajemniczego Miejsca. Porzuca starych przyjaciół, z którymi mieszkał na farmie i postanawia znaleźć nowych. Jednak przez swoją lekkomyślność kogut dostał nauczkę i przekonał się, że przyjaźń jest najważniejsza, a prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Kolorowe kostiumy, ciekawa oprawa muzyczna oraz czynny udział wychowanków w przedstawieniu zapewniły im dobrą zabawę.

ZAPRASZAMY DO GALERII

8 MAJ 2015R.

BIERZEMY UDZIAŁ W PROJEKCIE

WYCHOWANIE ZDROWOTNE I KSZTAŁTOWANIE SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ DZIECI

PROJEKT 

,,RUCH ZASTĄPI PRAWIE KAŻDY LEK, ALE ŻADEN LEK NIE ZASTĄPI RUCHU'' - ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII

Celem terapii z koniem i terapii jazdą konną jest - przywrócenie sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie.

Obecność konia - "współterapeuty" - sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna.

 • Normalizacja napięcia mięśniowego.
 • Doskonalenie równowagi, koordynacji, orientacji w przestrzeni, schematu własnego ciała, poczucia rytmu.
 • Stymulacja i normalizacja czucia powierzchniowego.
 • Zwiększenie poczucia własnej wartości.
 • Zmniejszenie zaburzeń emocjonalnych.
 • Rozwijanie pozytywnych kontaktów społecznych.
 • Zapewnienie kontaktu ze zwierzęciem i przyrodą.

Zajęcia są prowadzone

Terapia kontaktem z koniem - to umożliwienie poznania zwierzęcia i nawiązania z nim kontaktu.

Fizjoterapia na koniu- gimnastyka lecznicza prowadzona w czasie jazdy konnej.

ZAPRASZAMY DO GALERII

8 MAJ 2015R.

Nasi wychowankowie wraz z opiekunami, dzisiejszego dnia udali się do Kłodzka by obejrzeć przestawienie pt. ,,Kamienie na szaniec”, Współczesnego Teatru z Krakowa. Piękna opowieść o patriotyzmie, honorze i sile przyjaźni. Klimatu opętanej wojną Warszawy dopełniła wyrazista scenografia i wzmagająca napięcie muzyka. Piosenki wojenne i zsynchronizowane z akcją efekty specjalne przykuły uwagę widzów, koncentrując ją nie tylko na historycznym kontekście opowieści, ale i wewnętrznej przemianie bohaterów. Sugestywna gra aktorska dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

ZAPRASZAMY DO GALERII

13 MAJ 2015R.

Po raz drugi nasi wychowankowie uczestniczyli w II Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.
Było ta czas wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej, zabawy, zainteresowania i talenty Wielkiego Papieża.
 
Każdy mogli zdobywać "Sprawności Papieskie".  
 • Warsztaty nosiły nazwę:

 • Papieski slalom,

 • Boży Rybak,

 • Kuchnia papieska,

 • Piłka nożna „Lolek”,

 • Na papieską nutę,

 • Papieski Teatr,

 • Przyjaciel dzieci,

 •  Papieska twórczość literacka,

 • Papieskie wędrówki górskie,

 •  Apostoł modlitwy,

 • Misyjny pielgrzym,

 • Papieskie spływy kajakowe,

 • Papieskie Barwy,

 • Papieskie wyprawy rowerowe.

Po Mszy Świętej wszyscy mogli skorzystać z ciepłego posiłku, a po nim zaczął się czas wspólnej zabawy oraz dzielenia się własną twórczością. Serdeczne Podziękowania kierujemy dla Niepublicznego Zespołu szkól w Ścinawce Dolnej, za czas wspólnego bycia razem, dzielenia się sobą i wspólnej radości ze jesteśmy rodziną Bożą.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 

22 MAJ 2015R.

SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ

Magik zachwycił i zadziwił wszystkich swoimi niezwykłymi zdolnościami. Cały czas wywoływał uśmiechy na twarzach widowni. W niektórych sztuczkach towarzyszyli mu nasi uczniowie, i  wychowankowie naszego domu, którzy chętnie zgłaszali się na ochotnika i świetnie się przy tym bawili. Uczestnicy spotkania z ciekawością przyglądali się nadzwyczajnym wyczynom iluzjonisty. Uważam, że pokaz był niezwykle ciekawy i zabawny, co spowodowało, że każdy z odbiorców iluzji, chciał sam spróbować coś zaczarować.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

25 MAJ 2015R.

URODZINY NAJMŁODSZYCH

Wyjątkowy dzień  dzisiejszego dnia najmłodsi wychowankowie świętowali swoje 7 urodzinki Bartosza, Mateusza, Tomcia, Sebastiana. Kochani chłopcy życzymy Wam spełnionych marzeń wiele Błogosławieństwa, radości z dzieciństwa i niekończącej się nadziei w to ze wszystko może się spełnić jeśli mamy tylko marzenia. Podczas urodzin nie zabrakło tortu, toastu i życzeń. Każda chwila niech będzie wyjątkową w Waszym życiu.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

26 MAJ 2015R.

ŚWIĘTO RODZINY

Wyjątkowy dzień w naszej szkole i dla nas jako opiekunów prawnych naszych wychowanków. Tego dnia uczestniczyliśmy w wyjątkowych wydarzeniach jakie zostały przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. Przepiękne przedstawienie pt. ,,Brzydkie kaczątko” w wykonani uczniów naszej Szkoły i wychowanków naszego Domu. Przepiękne metamorfozy dla rodziców, oraz przedstawienie rodziców i opiekunów prawnych dla swoich małych i dużych pociech. Przedstawienie sprawiło nam wiele radości. Dziękujemy za cudowny dzień i świetne chwile spędzone razem. Dziękujemy Pani Małgosi, Pani Asi, Pani Dorocie, Panie Marcelinie. Radość dzielona, podwójną radością.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

28 MAJ 2015R.

Zabawia z okazji Święta Dnia Mamy.

Wyjątkowa zabaw pełna niespodzianek i radości. Życzenia dla naszej kochane siostry Estery sprawiły wiele radości dla każdego z nas. Wszystkim mamom, mamusiom, opiekunkom, tym, które każdego dnia dają nam radość, miłość i nadzieje na piękne jutro składamy moc serdecznych życzeń. Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi i strzeże. Najmłodsi Tomasz i Mateusz właśnie zaczęli 7 lat i tego dnia dla nich były również były życzenia, tort i piccolo i prezenty. Serdeczne podziękowanie dla Organizatorów Pana Michała i siostry Natanaeli.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 

29 MAJ 2015R.

WIOSNA FOLKLOREM MALOWANA

Kolejne wyjątkowe spotkanie, z przedstawicielami Filharmonii Sudeckiej, którzy tego dnia zabrali nas w wyjątkowy czas. Wspólnie uczestniczyliśmy w Wiośnie folklorem malowanej. Poznaliśmy zwyczaje i obrzędy  ludowe, poznaliśmy przepiękne stroje, śpiew. Taniec ludowy zachwycał nas swoim urokiem i oryginalnością, nawet sami mogliśmy spróbować zatańczyć. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy i oczywiście już czekamy na kolejne spotkanie.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję