DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2016      MAJ 2016

2 MAJ 2016R.

MAJOWY SPACER

Rozpoczął się maj i zaczęły się nasze wiosenne wyprawy. Przyroda budzi się do życia, pięknie zakwitły drzewa trawa jest już zielona, i na niej przeróżne kwiaty wiosenne. Śpiew ptaków zachwyca nasze uszy. Nad rzeką zobaczyliśmy kaczki, żurawie i czaple. Dziękujemy s. Natanaeli  i p. Michałowi za super przyjemny wiosenny spacer.

ZAPRASZAM DO GALERII

4 MAJ 2016r.

WIOSENNA STONOGA

Czas na odkrawanie tajemnic wiosny, dziś tematem przewodnim były kolorowe stonogi. Poznaliśmy gdzie mieszkają, czym się żywią i obejrzeliśmy film edukacyjny. Następnie na zajęciach plastyczno – technicznych wykonaliśmy przepiękne stonogi z wyciętych kółek.

Odrysowanie od puszki koła, wycinanie i liczenie kół. Układanie kół w kształt stonogi przyklejanie do siebie i wykonie ze sprężynek nóżek dla stonogi, przy pomocy nauczyciela przyklejanie na klej nóżek do kół. Wykonanie łąki i nieba dla stonogi z bibułki naklejone na taśmę dwustronną. Oczka 3d i kokardka, gotowa stonoga. By nie było jej smutno dodaliśmy kolorowe motylki. Wiosenna stonoga jest super. 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

5 MAJ 2016r.

WIOSENNY TULIPAN WYKLEJANY MASA Z CIASTA

Na dzisiejszych zajęciach wyklejaliśmy kontur tulipana, za pomocą masy wykonanej z kaszy jaglanej, wiórków kokosowych, mąki ziemniaczanej, woda i barwnikiem spożywczym. Gotową masa wyklejaliśmy wspólnie kontur tulipana. Dekorowaliśmy nasz kwiatek zielonym groszkiem ćwiczyliśmy w ten sposób chwyt i ucisk na masę. Tło wykonaliśmy za pomocą kolorowej kredy zmniejszanej z solą. Resztę możesz zobaczyć na fotkach.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY
 
 

6 MAJ 2016r.

MRÓWECZKI Z MAKU I SOCZEWICY NA KOLOROWYM TLE

Dziś bawiliśmy się w artystów malujących tło za pomocą widelca plastikowego mieszając farbę, kolor żółty, zielony, pomarańczowy i czerwony. Przypomnieliśmy sobie, kto jaki kolor ma w klasie. Następnie za pomocą piłeczki, mieszaliśmy te wszystkie kolory na karcie. Przez dotyk dokonaliśmy obserwacji maku, soczewicy i kokosu. Posypywaliśmy na nasze namalowane tło i tak powstało mrowisku dla mróweczek. Super zabawa przez dotyk smak i węch i obserwację. Kolorowe raczki sprawiają dziecku wiele radości.

ZAPRASZAM DO GALERII

10 MAJ 2016R.

Dziś odwiedzili nas aktorzy z Krakowa, prezentując przedstawienie pt. „Sportowe życie Jeża”.
Tematyka obejmowała hasła sportowe. Historia opowiadała o wyścigach pomiędzy zwierzętami z Polski i Afryki, które zorganizował jeż Henio i jeżozwierz Oli. Ponadto pojawili się krówka Mania, zebra i zając. Zwierzęta zachęcały do tańca, śpiewania i oczywiście do uprawiania sportu.
Inscenizacja była przezabawna, wesoła, a dodatkowo zachwycały kolorowe kostiumy aktorów. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

ZAPRASZAM DO GALERII

12 MAJ 2016R.

III DIECEZJALNA PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dnia 12.05.2016 odbyła się III Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa Św. Jana Pawła II – „Bądźcie Apostołami Bożego Miłosierdzia”.  
 
Na radosne przebywanie w Domu Matki przybyło ok. 450 osób z 22 specjalnych placówek edukacyjno-opiekuńczo-wychowawczych z terenu Diecezji Świdnickiej.
 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
BYCIE RAZEM, TO NAJWIĘKSZY DAR 
 
 
DZIĘKCZYNIENIE ZA SIEBIE NAWZAJEM PODCZAS EUCHARYSTII 
 
 
TY JESTEŚ DLA MNIE A JA JESTEM DLA CIEBIE
 

 

14 MAJ 2016R.

Radosne popołudnie z wolontariuszami - Światowych Dni Młodych

Dzisiejszego dnia gościliśmy wolontariuszy - Światowych Dni Młodych z panią Anną ze Słupca. Nasi goście zaprezentowali przepiękną pantomimę, wspólny taniec, miłe niespodzianki oraz wspólna zabawę przy muzyce, gitarze, z chusta, piłką i na trampolinie.  Wspólne popołudnie dało nam wiele radości ze wszyscy jesteśmy dziećmi Miłosiernego Boga, który nas kocha. Dziękujemy Pani Ani za zorganizowanie wyjątkowego popołudnia dla naszych wychowanków.

ZAPRASZAM DO GALERII

17 MAJ 2016r.

Filharmonia Sudecka z występem artystycznym, popularne tematy muzyczne i fragmenty muzyki ilustracyjnej. Przepiękny występ i ciekawe utwory zagościły u nas dziś w placówce oraz przepiękna gra dla naszego ucha. Adaś również mógł  zagrać razem z artystami, co sprawiło mu wiele radości i satysfakcji. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

18 MAJ 2016r.

RYŻOWY KWIATEK DLA MAMY

Dzisiejszego dnia poznaliśmy kolejny produkt spożywczy – ryż. Nasze raczki przesypywały i dotykały małych ziarenek ryżu, sprawiało na to wiele radości. Następnie przygotowaliśmy barwniki rozpuszczone w ciepłej wodzie i zabarwiliśmy ryz na piękne kolory. Wysuszyliśmy na ręczniku i zaczęliśmy wyklejać ryżem kontur kwiatka. Nasze kolorowe kwiatki są przepiękne.

ZAPRASZAM DO GALERII

19 MAJ 2016r.

CHRZEST ŚWIĘTY PIOTRA, MICHAŁA I PAWŁA

Dzisiejszego podczas Mszy Świętej odprawianej przez ks. Krzysztofa przyjaciela naszego domu, trzech naszych wychowanków Piotr, Michał, Paweł przyjęli Sakrament Chrztu Świętego. Niech Dar Łaski uświęcającej towarzyszy Wam kochani chłopcy każdego dnia i na całe życie. Rodzicom chrzestnym p. Grażynie i p. Kamilowi, p. Mateuszowi i p. Monice, p. Wiesławie i p. Stanisławowi,  którzy towarzyszyli wam podczas sakramentu niech Bóg Błogosławi. My wszyscy dziękujmy Bogu za ten sakrament. 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
PIOTRZE JESTEŚ DZIECKIEM BOGA, NIECH PAN CI BŁOGOSŁAWI
 
 
PAWELE JESTEŚ DZIECKIEM BOGA, NIECH PAN CI BŁOGOSŁAWI
 
 
MICHALE JESTEŚ DZIECKIEM BOGA, NIECH PAN CI BŁOGOSŁAWI
 
 

21 MAJ 2016R.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA NASZYCH WYCHOWANKÓW

Wyjątkowy dzień w naszym domu, wielka uroczystość Pierwszej Komunii Świętej naszych wychowanków.

W dniu Twojej Pierwszej Komunii Świętej,

Piotrze, Sebastianie, Mateuszu, Szymonie, Andrzeju, Konradzie, Michale, Radku, Leszku

życzymy każdemu z Was,

abyś zawsze kroczył drogą Jezusową, czyli drogą prawdy, miłości i wiary, a Dobry Bóg miał Cię zawsze w swojej opiece. Aby Twoje serce było bez skazy, a miłosierny Jezus zamieszkał w nim na zawsze. Abyś ze wszystkich doświadczeń, jakie przyniesie Ci los, wychodził zwycięsko z Jezusem i Maryją, a każdy dzień był wspanialszy od poprzedniego. Kochaj swoich opiekunów, nauczycieli, przyjaciół, koleżanki i kolegów jak Bóg umiłował Ciebie, czyli mocno i bezinteresownie. Bądź dumny z tego, że jesteś chrześcijaninem, oraz życzymy Ci, abyś był zawsze uśmiechnięty i szczęśliwy.

ŻYCZĄ DYREKCJA, WSZYSCY PRACOWNICY DPS I KOLEDZY Z DOMU.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
SEBASTIANEK  Z PANIĄ MATRĄ I PANEM MATEUSZEM
 
 
PIOTR ZE SWOJA RODZINĄ Z PANIĄ GRAŻYNĄ I PANEM KAMILEM
 
 
RADEK ZE SWOJA RODZINĄ I PANIĄ BASIĄ 
 
 
MATEUSZ ZE SWOJA RODZINĄ I S. SYLWIĄ 
 
 
RADEK Z SIOSTRĄ BOŻENĄ 
 
 
MICHAŁ Z PANEM MICHAŁEM
 
 
ANDRZEJ Z PANIĄ WIOLĄ 
 
 
SZYMON Z SIOSTRĄ NATANAELĄ 
 
 
WYJĄTKOWY DZIEŃ, WYJĄTKOWE CHWILE SPOTKANIA Z PANEM JEZUSEM. 
 
23 MAJ 2016r.
 
8 URODZINY MATEUSZKA
 
100 Lat spełnionych marzeń i wiele błogosławieństwa :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
23 MAJ 2016r.
 
ZABAWA W OGRODZIE
 
Dzisiejszego dnia wszyscy, od samego rana bawią się w ogrodzie. Piasek kinetyczny, opalanie, leżakowanie na fotelach, bańki mydlane, zabawy na huśtawkach, trampolinie, jazda na kokardach i wiele innych atrakcji podczas słonecznego dnia.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
24 MAJ 2016r.
 
Szkolenie - akcja pożarnicza na terenie naszego domu.
 
Dzisiejszego dnia w naszej placówce było szkolenie straży pożarnej z całego powiatu. Poznaliśmy zasady ewakuacji i jak zachować się w czasie pożaru w naszym domu. Strażacy byli super przygotowani i bardzo odpowiedzialnie podeszli do całej akcji, zwracając uwagę na zasady bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych oraz tych którzy się bardzo bali w panice.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

25 MAJ 2016r.

Pantomima pt. „W promieniach miłosierdzia”

Pantomima w wykonaniu uczniów szkoły specjalnej w Ścinawce Dolnej oraz wychowanków DPS w Ścinawce Dolnej. Pantomimę przygotowała s. Emilia we współpracy z s. Albertą oraz P. Sylwią. W przedstawieniu wystąpiła także P. Gabriela pracująca w zespole szkół w Ścinawce Dolnej.

ZAPRASZAM DO GALERII

26 MAJ 2016R.
 
Boże Ciało, wyjątkowy dzień, bo tego dnia sam Pan Jezus przychodzi do naszego domu, gdzie jest dla Niego przygotowany ołtarz. Błogosław nam Panie Jezu.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
30 MAJ 2016R.
 
KULE Z RÓŻYCZKAMI
 
kule z różyczkami najpiękniejsze kule jakie widziałam dziękuję Pani Wioli i panie Agnieszce z wychowankami z terapii  za wykonanie pięknych kul na podziękowanie.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję