DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2017      MAJ 2017
 
Wiosenny spacer Piotr i Natan
 
 
 
 
5 MAJA 2017r.

Wyjazdy do groty solnej klasa Gimnazjum i PP
 
Uczniowie i wychowankowie w Grocie Solnej w Polanicy z Panią Małgosią, Panią Asią i Panem Robertem. Czas wspaniałego relaksu. Pozdrawiamy :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 


Wyjazdy do groty solnej grupa wychowanków z naszego domu
 
Wychowankowie w Grocie Solnej w Polanicy z siostrą Klarą i z Panią Basią. Czas wspaniałego relaksu, nabierania sił na nowy tydzień. Pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 


12 MAJA 2017r.
 
IV Pielgrzymka Diecezjalna Osób Niepełnosprawnych

„Maryjo, niech w Twoim Niepokalanym Sercu ukaże się wszystkim światło Nadziei!
                                                                                                                                       (św. Jan Paweł II)
 
W 100-lecie Objawień Fatimskich, osoby z niepełnosprawnością diecezji świdnickiej: uczniowie szkół i placówek specjalnych i integracyjnych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, wychowankowie i mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej wraz z opiekunami, spotkali się z Piękną Panią – Maryją, którą czcimy w Sanktuarium w Wambierzycach. Wraz ze Świętym Janem Pawłem II oraz błogosławionymi Dziećmi z Fatimy Hiacyntą i Franciszkiem, w przeddzień ich kanonizacji, odpowiedzieliśmy na wezwanie Maryi do modlitwy i nawrócenia. Pielgrzymka odbywa się po raz czwarty się pod Patronatem Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca.
 


ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
16 MAJA 2017r.

Filharmonia Sudecka ,,Muzyka i Opera...’’

Kolejne spotkanie z artystami Filharmonii Sudeckiej. Tym razem w programie ,,Muzyka i Opera… Wyjątkowe spotkanie podczas którego wspólnie z artystami tworzyliśmy muzykę i operę. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

12 MAJA 2017r.

Kolejne fotki z pielgrzymi do Wambierzyc Znalezione na necie z naszej pielgrzymki do Wambierzyc. Pozdrawiamy :)

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
18 MAJA 2017r.

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu, była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyliśmy wspólnie z uczniami naszej Szkoły i wychowankami DPS.

Celem wycieczki była

 • obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą,

 • zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt

 • kształtowanie świadomości ekologicznej.

Wyprawa ta była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Podczas spaceru po alejach ZOO spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Cała grupa reagowała bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności przy tygrysach i :)

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy Szczęśliwi do naszej placówki.

Pobyt w ZOO był zapewne dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu, za którą dziękujemy organizatorowi P. Agnieszce Szczepanik.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
WYJĄTKOWY ŚWIAT ZWIERZĄT 
 
 

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Moniki

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Małgosi

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Asi

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Wioli

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Roberta

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu s. Estery

 
Wycieczka do ZOO fotki z aparatu s. Bożeny
 
 

 
Wycieczka do ZOO fotki z aparatu s. Emilii
 
 

 
23 MAJA 2017r.
 
Zabawa tematyczna – ,,W wiosce indiańskiej”
 
Dzisiejszego dnia uczestniczyliśmy w zabawie tematyczne przygotowanej przez s. Emilię i p. Edytę. Nasze podwórko stało się osadą Indian.
Więcej informacji już niebawem :)

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
INDIANIE, INDIANIE TO MY 
 
 
PREZENTACJA GRUP INDIAŃSKICH 
 
 
W GRUPIE JEST MOC, DOBRZE SIĘ BAWIMY 
 
 
PRACA W GRUPACH, TO CO BARDZO LUBIMY 
 

 
24 MAJA 2017r.
 
Cyrk O’bimbolando w naszej placówce
 
Dzisiejszego dnia odwiedził nas Cyrk O’bimbolando z super śmiesznymi klaunami, akrobatami, panią która wprowadziła nas w świat iluzji, taniec z wężem, oraz wiele innych atrakcji, które sprawiły ze radość i śmiech nie znikały z naszych twarzy. Artystom serdecznie dziękujemy.
 
Strona Cyrk O’bimbolando STRONA CYRKU
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
24 MAJA 2017r.
 
Zajęcia - masa solna
 
Nasze dzisiejsze zajęcia to wytwory z masy solnej wykonane przez wychowanków pod opieką pani Dorotki i pani Wioli. Wychowankowie wykonali przepiękne dzieła z masy i sprawiło im to wiele radości. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

ZAPRASZAM DO GALERII

 


24 MAJA 2017r.
 
Teatrzyk z Krakowa - ,,Wiosna u Kubusia Puchatka”
 
Dzisiejszego dnia przyjechali do nas Aktorzy z teatru "Art-Re" z Krakowa . Przedstawili teatrzyk ,,Wiosna u Kubusia Puchatka”. Teatrzyk bardzo podobał się wszystkim. Wychowankowie i personel, wszyscy byli zapraszani na scenę do wspólnej zabawy, każdy mógł odpowiedzieć na pytania aktorów o wiosenne kwiaty, rodzaje warzyw i nasion, gatunki ptaków. Teatr Art-Re gościł w naszej placówce już wiele razy.
Serdecznie dziękujemy za bardzo miłą atmosferę.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

25 MAJA 2017r.

Praca na konkurs - ,,Na niebiesko, na zielono, na kolorowo... czyli świat dziecięcych marzeń”. Konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach Zdrój. Pracę konkursowa przygotowali uczniowie Piotr i Matusz pod opieką s. Marioli i p. Ani.

Celem konkursu było

 • zaprezentowanie twórczości dziecięcej,

 • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, inspirowanej marzeniami i fantazją dzieci,

 • zaprezentowanie możliwości plastyczno technicznych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną,

 • zaangażowanie we wspólną pracę,

 • rozwijanie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych;

 • prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

 • stworzenie możliwości odniesienia sukcesu

Konkurs ,,Na niebiesko, na zielono, na kolorowo... czyli świat dziecięcych marzeń” uświadomił nam, że marzenia Dzieci nie znają granic, że są niepowtarzalne i poza wyobraźnią dorosłych. Dały nam olbrzymią dawkę energii i pozytywnego nastroju! Dzieci chcą być szczęśliwe i mieć radosne dzieciństwo. Dziecięcy świat jest światem dobra, radości i miłości pod kolorowym parasolem. Gratulujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
25 MAJA 2017r.
 
Uczniowie I etapu edukacyjnego brali udział w projekcie ,,Porcja pozytywnej energii” – warzywa i owoce spożywamy codziennie.

Dla tych, którzy nie wiedzą jak zapewnić sobie i swojej rodzinie odpowiednią dzienną porcję warzyw i owoców eksperci programuPorcja Pozytywnej Energii mają kilka wskazówek:

 • Podawaj warzywa do każdego posiłku.

 • Stawiaj na różnorodność. Wybieraj różne warzywa i owoce, możesz kierować się kolorem, im więcej kolorów w ciągu dnia tym lepiej.

 • Pomiędzy głównymi posiłkami zamiast słodkich lub słonych przekąsek wybieraj suszone warzywa i owoce.

 • Nie poddawaj się, jeżeli za pierwszym razem Tobie lub dziecku nie zasmakuje jakieś warzywo. Próbujcie je regularnie. Badania pokazują, że aby przyzwyczaić się do jakiegoś smaku, musimy spróbować go nawet 7 razy.

 • Dawaj przykład i sam również często sięgaj po warzywa i owoce, pokaż, że ich jedzenie może sprawić wiele frajdy. Możecie wspólnie przyrządzić kolorowe sałatki, przekąski i kanapki.

Celem programu „Porcja Pozytywnej Energii” jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Częścią programu jest konkurs polecający na wykonaniu prac plastycznych przez dzieci i zorganizowaniu wystaw na terenie placówek. Uczniowie swój plakat zaprezentowali dla starszych klasa i promowali zdrowe żywienie. Dzięki temu cała społeczność szkolna mogła dowiedzieć się o właściwościach poszczególnych witamin zawartych w warzywach i owocach.
Opiekunowieprojektu s. Mariola Krupa p. Ania Jasińska

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

27 MAJA 2017r.

Spotkanie - ,,Arte wiosenne kwiaty”, dekoracja na Dzień Dziecka i dobra zabawa z konkursami przy muzyce. Wszyscy się świetnie bawili i razem tworzyli wyjątkowa dekorację. Dziękuję za pomoc paniom które zaangażowały się po godzinach pracy pni Kasi i Wiktorii oraz paniom, które były na dyżurze również małemu wolontariuszowi Aleksandrowi. Dzięki Wam na kochani dzisiejszego dnia na nowo było wiele radości i ciepła we wspólnej zabawie i tworzeniu.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
RADOŚNIE TWORZYMY :) :) :)
 
 
 
 
31 MAJA 2017r.
 
Zabawa z bańkami mydlanymi to super miło spędzony czas i duża atrakcja dla dzieci. Każdy lubi bańki i ten mały i ten duży :)

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję