DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
DYREKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
NASZ DOM
POD WEZWANIEM
ANIOŁA STRÓŻA
 
 
AKTUALIZACJA STRONY
 
11 LUTY 2018 r.
 
ministat liczniki.org
 
 
 
   DPS DLA DZIECI      ROK 2017      MAJ 2017
 
Wiosenny spacer Piotr i Natan
 
 
 
 
5 MAJA 2017r.

Wyjazdy do groty solnej klasa Gimnazjum i PP
 
Uczniowie i wychowankowie w Grocie Solnej w Polanicy z Panią Małgosią, Panią Asią i Panem Robertem. Czas wspaniałego relaksu. Pozdrawiamy :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 


Wyjazdy do groty solnej grupa wychowanków z naszego domu
 
Wychowankowie w Grocie Solnej w Polanicy z siostrą Klarą i z Panią Basią. Czas wspaniałego relaksu, nabierania sił na nowy tydzień. Pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 


12 MAJA 2017r.
 
IV Pielgrzymka Diecezjalna Osób Niepełnosprawnych

„Maryjo, niech w Twoim Niepokalanym Sercu ukaże się wszystkim światło Nadziei!
                                                                                                                                       (św. Jan Paweł II)
 
W 100-lecie Objawień Fatimskich, osoby z niepełnosprawnością diecezji świdnickiej: uczniowie szkół i placówek specjalnych i integracyjnych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, wychowankowie i mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej wraz z opiekunami, spotkali się z Piękną Panią – Maryją, którą czcimy w Sanktuarium w Wambierzycach. Wraz ze Świętym Janem Pawłem II oraz błogosławionymi Dziećmi z Fatimy Hiacyntą i Franciszkiem, w przeddzień ich kanonizacji, odpowiedzieliśmy na wezwanie Maryi do modlitwy i nawrócenia. Pielgrzymka odbywa się po raz czwarty się pod Patronatem Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca.
 


ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
16 MAJA 2017r.

Filharmonia Sudecka ,,Muzyka i Opera...’’

Kolejne spotkanie z artystami Filharmonii Sudeckiej. Tym razem w programie ,,Muzyka i Opera… Wyjątkowe spotkanie podczas którego wspólnie z artystami tworzyliśmy muzykę i operę. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

12 MAJA 2017r.

Kolejne fotki z pielgrzymi do Wambierzyc Znalezione na necie z naszej pielgrzymki do Wambierzyc. Pozdrawiamy :)

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
18 MAJA 2017r.

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu, była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyliśmy wspólnie z uczniami naszej Szkoły i wychowankami DPS.

Celem wycieczki była

 • obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą,

 • zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt

 • kształtowanie świadomości ekologicznej.

Wyprawa ta była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Podczas spaceru po alejach ZOO spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Cała grupa reagowała bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności przy tygrysach i :)

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy Szczęśliwi do naszej placówki.

Pobyt w ZOO był zapewne dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu, za którą dziękujemy organizatorowi P. Agnieszce Szczepanik.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
WYJĄTKOWY ŚWIAT ZWIERZĄT 
 
 

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Moniki

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Małgosi

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Asi

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Wioli

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu Roberta

Wycieczka do ZOO fotki z aparatu s. Estery

 
Wycieczka do ZOO fotki z aparatu s. Bożeny
 
 

 
Wycieczka do ZOO fotki z aparatu s. Emilii
 
 

 
23 MAJA 2017r.
 
Zabawa tematyczna – ,,W wiosce indiańskiej”
 
Dzisiejszego dnia uczestniczyliśmy w zabawie tematyczne przygotowanej przez s. Emilię i p. Edytę. Nasze podwórko stało się osadą Indian.
Więcej informacji już niebawem :)

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
INDIANIE, INDIANIE TO MY 
 
 
PREZENTACJA GRUP INDIAŃSKICH 
 
 
W GRUPIE JEST MOC, DOBRZE SIĘ BAWIMY 
 
 
PRACA W GRUPACH, TO CO BARDZO LUBIMY 
 

 
24 MAJA 2017r.
 
Cyrk O’bimbolando w naszej placówce
 
Dzisiejszego dnia odwiedził nas Cyrk O’bimbolando z super śmiesznymi klaunami, akrobatami, panią która wprowadziła nas w świat iluzji, taniec z wężem, oraz wiele innych atrakcji, które sprawiły ze radość i śmiech nie znikały z naszych twarzy. Artystom serdecznie dziękujemy.
 
Strona Cyrk O’bimbolando STRONA CYRKU
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
24 MAJA 2017r.
 
Zajęcia - masa solna
 
Nasze dzisiejsze zajęcia to wytwory z masy solnej wykonane przez wychowanków pod opieką pani Dorotki i pani Wioli. Wychowankowie wykonali przepiękne dzieła z masy i sprawiło im to wiele radości. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

ZAPRASZAM DO GALERII

 


24 MAJA 2017r.
 
Teatrzyk z Krakowa - ,,Wiosna u Kubusia Puchatka”
 
Dzisiejszego dnia przyjechali do nas Aktorzy z teatru "Art-Re" z Krakowa . Przedstawili teatrzyk ,,Wiosna u Kubusia Puchatka”. Teatrzyk bardzo podobał się wszystkim. Wychowankowie i personel, wszyscy byli zapraszani na scenę do wspólnej zabawy, każdy mógł odpowiedzieć na pytania aktorów o wiosenne kwiaty, rodzaje warzyw i nasion, gatunki ptaków. Teatr Art-Re gościł w naszej placówce już wiele razy.
Serdecznie dziękujemy za bardzo miłą atmosferę.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

25 MAJA 2017r.

Praca na konkurs - ,,Na niebiesko, na zielono, na kolorowo... czyli świat dziecięcych marzeń”. Konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach Zdrój. Pracę konkursowa przygotowali uczniowie Piotr i Matusz pod opieką s. Marioli i p. Ani.

Celem konkursu było

 • zaprezentowanie twórczości dziecięcej,

 • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, inspirowanej marzeniami i fantazją dzieci,

 • zaprezentowanie możliwości plastyczno technicznych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną,

 • zaangażowanie we wspólną pracę,

 • rozwijanie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych;

 • prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

 • stworzenie możliwości odniesienia sukcesu

Konkurs ,,Na niebiesko, na zielono, na kolorowo... czyli świat dziecięcych marzeń” uświadomił nam, że marzenia Dzieci nie znają granic, że są niepowtarzalne i poza wyobraźnią dorosłych. Dały nam olbrzymią dawkę energii i pozytywnego nastroju! Dzieci chcą być szczęśliwe i mieć radosne dzieciństwo. Dziecięcy świat jest światem dobra, radości i miłości pod kolorowym parasolem. Gratulujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
25 MAJA 2017r.
 
Uczniowie I etapu edukacyjnego brali udział w projekcie ,,Porcja pozytywnej energii” – warzywa i owoce spożywamy codziennie.

Dla tych, którzy nie wiedzą jak zapewnić sobie i swojej rodzinie odpowiednią dzienną porcję warzyw i owoców eksperci programuPorcja Pozytywnej Energii mają kilka wskazówek:

 • Podawaj warzywa do każdego posiłku.

 • Stawiaj na różnorodność. Wybieraj różne warzywa i owoce, możesz kierować się kolorem, im więcej kolorów w ciągu dnia tym lepiej.

 • Pomiędzy głównymi posiłkami zamiast słodkich lub słonych przekąsek wybieraj suszone warzywa i owoce.

 • Nie poddawaj się, jeżeli za pierwszym razem Tobie lub dziecku nie zasmakuje jakieś warzywo. Próbujcie je regularnie. Badania pokazują, że aby przyzwyczaić się do jakiegoś smaku, musimy spróbować go nawet 7 razy.

 • Dawaj przykład i sam również często sięgaj po warzywa i owoce, pokaż, że ich jedzenie może sprawić wiele frajdy. Możecie wspólnie przyrządzić kolorowe sałatki, przekąski i kanapki.

Celem programu „Porcja Pozytywnej Energii” jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Częścią programu jest konkurs polecający na wykonaniu prac plastycznych przez dzieci i zorganizowaniu wystaw na terenie placówek. Uczniowie swój plakat zaprezentowali dla starszych klasa i promowali zdrowe żywienie. Dzięki temu cała społeczność szkolna mogła dowiedzieć się o właściwościach poszczególnych witamin zawartych w warzywach i owocach.
Opiekunowieprojektu s. Mariola Krupa p. Ania Jasińska

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

27 MAJA 2017r.

Spotkanie - ,,Arte wiosenne kwiaty”, dekoracja na Dzień Dziecka i dobra zabawa z konkursami przy muzyce. Wszyscy się świetnie bawili i razem tworzyli wyjątkowa dekorację. Dziękuję za pomoc paniom które zaangażowały się po godzinach pracy pni Kasi i Wiktorii oraz paniom, które były na dyżurze również małemu wolontariuszowi Aleksandrowi. Dzięki Wam na kochani dzisiejszego dnia na nowo było wiele radości i ciepła we wspólnej zabawie i tworzeniu.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
RADOŚNIE TWORZYMY :) :) :)
 
 
 
 
31 MAJA 2017r.
 
Zabawa z bańkami mydlanymi to super miło spędzony czas i duża atrakcja dla dzieci. Każdy lubi bańki i ten mały i ten duży :)

ZAPRASZAM DO GALERII