DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2018      MAJ 2018
 
 

2 MAJA 2018r.

Mini wycieczka do Kudowy

Dzisiejszego dnia miła niespodzianka. Wyjazd majowy do Kudowy. Zwiedzanie Parku Zdrojowego i relaksacja w Grocie Solnej Galos.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
UDANY SPACER PO PARKU ZDROJOWYM 
 
 
 

4 MAJA 2018r.

Wycieczka do Kudowy

Wyjazd majowy do Kudowy. Zwiedzanie Parku Zdrojowego i relaksacja w Grocie Solnej Galos i smaczne lody. Pogoda piękna i krajobrazy wyjątkowe. Dziękujemy i pozdrawiamy. 

ZAPRASZAM DO GALERII

RELAKSACJA W GROCIE SOLNEJ I ZABAWA W SOLI - KLIKNIJ
 
 
 

ZAPRASZAM DO GALERII

WYJĄTKOWY SPACER PO PARKU ZDROJOWYM W KUDOWIE - KLIKNIJ
 
 
SPACER W PARKU ZDROJOWYM W KUDOWIE 
 
 
 

11 MAJA 2018r.

V Pielgrzymka osób niepełnosprawnych do Wambierzyc do Królowej Rodzin

Dzisiejszego dnia uczestniczyliśmy w V Pielgrzymce osób niepełnosprawnych w Wambierzycach u Królowej Rodzin. Wspólne spotkanie i bycie u naszej Matki, jest czasem zadumy, modlitwy i zabawy. Zdjęcia nie dają tego co tak naprawdę można doświadczyć i odczuć jak się jest tam na miejscu.

Więcej przeczytasz i zobaczysz na stronie szkolnej w aktualnościach www.szkolascinawka.pl

ZAPRASZAM DO GALERII

 

15 MAJA 2018r.

Olimpiada Sportowa w Polanicy Zdrój

Dzisiejszego dnia uczestniczyliśmy w Olimpiadzie Sportowej. Sport to zdrowie. Wychowankowie i uczniowie naszych placówek dzielnie walczyli i świetnie się przy okazji bawili, co zresztą widać. Każdy wrócił z medalem, nagroda i pucharem.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałego występu, a organizatorom i miastu Polanica Zdrój życzymy dalszych sukcesów i kolejnych tak udanych imprez.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

23 MAJA 2018r.

Odszedł do Pana nasz Stasiu

Dzisiejszego 23 maja 2018r. odszedł do Pana Jezusa, po ciężkiej chorobie, nasz wychowanek Stasiu G. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Stasiu, wierze jest już w niebie, był to naprawdę dobry i kochany chłopak. Kiedy padał deszcz, a tego dnia wybieraliśmy się na wycieczkę, wystarczyło ze poprosił Boga, a już świeciło słoneczko, modlił się za każdego kto go poprosił o modlitwę, a Pan Jezus naprawdę działał cuda, takie co zna ja to  zdane egzaminy, dar rodzicielstwa, spokój, miłość, przebaczenie. Był to wychowanek o dobrym sercu, który pomagał innym, był otwarty, radosny i tak jak każdy uwielbiał być docenianym, a tak naprawdę na to zasługiwał. Stasiu jesteś już u Pan Jezusa, tam już niczego Ci nie zabraknie, Maryja, Aniołowie i Święta Trójca i wszyscy Świeci, wspólnie będziecie czekać, na każdego i każda z nas. Do miłego kiedyś tam spotkania i radowania się.

Umieszczam kilka różnych fotek, na których jest Stasiu. Staś o dobrym sercu.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

24 MAJA 2018r.

SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ

Magik zachwycił i zadziwił wszystkich swoimi niezwykłymi zdolnościami. Cały czas wywoływał uśmiechy na twarzach widowni. W niektórych sztuczkach towarzyszyli mu nasi uczniowie, i  wychowankowie naszego domu, którzy chętnie zgłaszali się na ochotnika i świetnie się przy tym bawili. Uczestnicy spotkania z ciekawością przyglądali się nadzwyczajnym wyczynom iluzjonisty. Uważam, że pokaz był niezwykle ciekawy i zabawny, co spowodowało, że każdy z odbiorców iluzji, chciał sam spróbować coś zaczarować.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

26 MAJA 2018r.

POŻEGNANIE Śp. STANISŁAWA G.

W kościele św. Anny w Ząbkowicach, podczas uroczystej Eucharystii, wychowankowie - koledzy, personel, siostry, rodzina i przyjaciele wspólnie pożegnaliśmy  Śp. Stanisława G. Wieczny odpoczywanie racz Mu dać Panie.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

20 MAJA 2018r.

BIEG W POLANICY

Nasz wychowanek Kamil Sz. zajął II miejsce Gratulacje.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

26 MAJA 2018r.

BIEG W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

Nasz wychowanek Kamil Sz. dzielnie biegł do samego końca. Kolejny zdobyty medal. Gratulacje.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 

29 MAJA 2018r.

XV Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych w Świdnicy

Dziś uczestniczyliśmy w Diecezjalnym Dnu Osób Niepełnosprawnych w Świdnicy, pod hasłem ,,Pomaluj mój świat sercem”. Na początek Eucharystia i katedrze pod przewodnictwem ks. Biskupa Ignacego D. później przemarsz ulicami do szkoły specjalnej w Świdnicy, i tam super zabawa, konkursy, nagrody, i smaczne dobre jedzonko, jak co roku. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

ZAPRASZAM DO GALERII

Artykuł z tego dnia i fotki pod linkiem ŚWIDNICKI GOŚCI NIEDZIELNY - KLIKNIJ Foto ze strony Gość Świdnicki autorstwa ks. Przemysław P.

ZAPRASZAM DO GALERII

30 MAJA 2018r.

Wyjątkowe Święto Rodziny w naszej szkole i domu :)

Dziś nasi uczniowie i wychowankowie za dar serca mamy, taty, opiekunów chcieli serdecznie podziękować. Mogliśmy oglądać piękne przedstawienie pt. ,,O chorym kotku" opracowane i przygotowane pod opieką kadry ze szkoły a w występie brali udział super aktorzy z grupy teatralnej Pani Asi i Pani Gosi.

Po przestawieniu nie zabrakło różnych konkursów, które miały zwrócić uwagę na zdrowe żywienie, sport i jak zwykle dobrą zabawę. Na koniec zostały wręczone upominki dla każdej mamy, taty i opiekunów. Serdecznie dziękujemy.

Więcej informacji na stronie szkoły w aktualnościach zapraszam.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
RAZEM BAWIMY SIĘ, JEST ŚWIETNIE 
 
 
 
30 MAJA 2018r.
 
PODZIĘKOWANIE ZA DAR SERCA

Dziś gościliśmy przedstawicieli z ZETKAMY, ze Ścinawki Średniej, którzy przekazali dla najmłodszych nowe pomoce do rehabilitacji. Serdeczne składamy Podziękowania za dar serca z Okazji Dnia Dziecka.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

31 MAJA 2018r.

BOŻE CIAŁO

Boże Ciało, wyjątkowy dzień, bo tego dnia sam Pan Jezus przychodzi do naszego domu, gdzie jest dla Niego przygotowany ołtarz. Błogosław nam Panie Jezu.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję