DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2014      MARZEC 2014
1 marzec 2014r.
 
Kochani Przyjaciele naszego domu. Wszystkim Sponsorom, Ludziom Dobrego Serca, Składamy serdeczne Podziękowanie i zapewniamy pamięć w modlitwie.  
Kochani wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy wiele błogosławieństwa, radości, miłości, spełnionych marzeń.
 
 
1 marzec 2014r.
 
Koncert w wykonani Pana Józefa Kmity. To był wyjątkowy koncert, wychowankowie słuchali muzyki oraz sami prosili by Pan Kmita zagrał to co oni lubią. Czyli ,,Szła dzieweczka do laseczka’’, ,,Zasiali górale”, ,,Głęboka Studzienka”, ,,Jedzie pociąg z Daleka”, ,,Wina, wina dajcie”, biesiadne pioseneczki porwały wszystkich do tańca. Korytarz zmienił się w salę taneczną. Patrząc na naszych wychowanków, można zobaczyć jak nie wiele trzeba by wspólnie się bawili i radowali. To są najpiękniejsze chwile jakie się u nas bardzo często widzi.
Dla Pana Józefa Kmity, pragniemy Serdecznie Podziękować z życzyć wiele Błogosławieństwa za tak miłą niespodziankę dla naszych wychowanków o raz dla całej kadry DPS dla Dzieci.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNY KONCERT 
 
 
3 marzec 2014r

Ostatkami - nazywa się ostatni tydzień karnawału, trwający od tłustego czwartku do Środy Popielcowej. Jest to zatem okres ruchomy, którego ramy czasowe wyznacza data Wielkanocy.
Czas ten wiąże się ze szczególnie intensywnymi zabawami poprzedzającymi Wielki Post.
Ostatki stanowią najbardziej gorący okres karnawału. To w tym czasie, pomiędzy piątkiem a Środą Popielcową, odbywa się słynny karnawał w Rio De Janeiro oraz w Wenecji.
 
Zabawa dyskotekowa z okazji ostatków, przed wielkim postem. U nas już była taka zabaw dzisiaj. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12 i bawiliśmy się do 15.20. Super muzyka, dobra zabawa i smaczne pączki. Było super i wyjątkowo. Bal udany, więc karnawał radośnie zakończony. Dziękujemy Organizatorom za wyjątkowe chwile.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
BAL KARNAWAŁOWY OSTATKI, SUPER ZABAWA - DZIĘKUJEMY
 
 
4 marzec 2014r.
Uroczysty Dzień Kobiet w naszym domu, przygotowany jako niespodzianka dla wszystkich Pań, Sióstr, najmłodszych i najstarszych. Piękne życzenia, z złożone przez Pan Jan Podgórskiego. Nasi wychowankowie przygotowali przepiekane tulipany z przy pomocy pań z trzeciej grupy i pracownika socjalnego, który wszystko dopiął do ostatniej chwili. Nasze panie w kuchni przygotowały, smaczny obiad i ciasto przy kawie urozmaiciły nasze świętowanie.
Wszystkim Kobietom, nie ważne jakiego są stanu. Życzymy Błogosławieństwa Bożego, wielu szczęśliwych dni, i nadziei która nigdy nie może zawieść. By każdy dzień na nowo budził, chęć do bycia, działania, oddania i czynienia tego by świat stawał się coraz piękniejszy i bogatszy w dobro
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
5 marzec 2014r.

Razem z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Wspólnie rano uczestniczyliśmy we Mszy Świętej parafialnej, w naszym Kościele.

W Środę Popielcową stajemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia. Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na wielkie święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystus pojednał świat z Ojcem, a my także i teraz, mocą tego wydarzenia możemy uzyskać odnowienie więzi jaką nawiązaliśmy z Bogiem w chwili chrztu świętego.
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Na znak naszego nawrócenia i pokuty przyjmiemy teraz popiół na nasze głowy. Jest to gest naszej pokory, bo jesteśmy słabymi ludźmi, a grzechy tak często odłączają nas od Boga. Jest to także znak naszej wiary, bo przecież jesteśmy słabi i grzeszni, a jednak Chrystus swoją mocą ten ludzki proch podniósł do godności dzieci Bożych. Chcemy przez pokutę wrócić do naszego Boga, bo tylko dzięki Niemu stajemy się mocni i święci, i On jeden nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji.
 
 
 
6 marzec 2014r
 
Wyklejanki kwiatowe. Najmłodsi wykonali z okazji Dnia Kobiet przepiękne wiosenne wyklejanki. Są cudowne.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
7 marzec 2014r.
 
Chłopcy z naszego domu, przygotowali przepiękne tulipany dla wszystkich Pań z naszej szkoły. To była bardzo miła niespodzianka. Dziękujemy :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
7 marzec 2014r.
 
Każdego dnia coraz bardziej wiosennie. dziś wyklejaliśmy kwiatki plasteliną. Paluszki trochę bolą ale efekt super. :) :) :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
10 marzec 2014r
PRZYCHODNIA POD KANGUREK
 
Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbył się dzień edukacji prozdrowotnej, uczestniczyli nasi uczniowie i wychowankowie naszego domu.

Poranek rozpoczął się wyjątkową wizyta Pani mgr farmacji Danuta Dudek. Pani  Danuta wprowadziła nas ona w tajniki farmacji uczestnicy spotkania obserwowali i uczestniczyli w przygotowaniu witamin oraz kremy. Później mogli skosztować wyjątkowych witamin i nanieść krem. Doświadczenie z farmakologia bardzo się spodobało naszych uczniom w szczególności uczennicy Annie.

W dalszej części dnia uczniowie z opiekunami odbywają wizyty u różnych specjalistów, tego dnia nauczyciele zmienili się w różnych lekarzy o wielkim dobrym serduszku. Poszczególni specjaliści mieli swoich asystentów, uczniowie klasy PP.

Na początek rejestracja, gdzie każdy mógł być ważony, mierzony, było sprawdzane ciśnienie i temperatura, by następnie otrzymać skierowanie do gabinetów lekarskich.

W tym roku w Przychodni pod Kangurkiem można było poznać poradnię

 • stomatologiczną,
 • laryngologiczną,
 • okulistyczną,
 • ortopedyczną.
 • gabinet zabiegowy
 • gabinet kosmetyczny  

Możne też było skorzystać z badania

 • EKG
 • RTG
Każdy uczestnik edukacji prozdrowotnej otrzymał receptę, którą mógł zrealizować w Aptece pod Kangurkiem.
Serdeczne Podziękowanie dla Organizatorów, super zabawę, i promowanie ,że warto dbać o zdrowie i chodzić do lekarzy.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
SPOTKANIE Z PANIĄ DANUTA DUDEK - FARMACEUTKĄ
 
 
GRUPA LEKARZY SPECJALISTÓW 
 
 
GABINETY ZABIEGOWE I PRACA LEKARZY
 
 
11 marzec 2014r
 
W tum dniu obchodziliśmy 13 urodziny Damiana Szewczenko. Kochany Damianku składamy Ci moc serdecznych życzeń, niech się spełniają Twoje marzenia i pragnienia. Niech Dobry Bóg Ci błogosławi a Matka Boża otacza swoim płaszczem opieki i miłości. Niech ta Twoja radość nie znika nigdy z Twojego serca, Twojej twarzy. Niech trwa nawet w pochmurne dni. Bądź promykiem radości w naszym domu
.
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
11 marzec 2014r
 
Nie trzeba wiele, by uśmiech zagościł na twarzy dziecka, a może naprawdę trochę papieru pociętego na zniszczarce i zabawa ze aż się patrzy. Było super. Ja też dobrze się bawiłam ;) :) :)
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
12 marzec 2014r
 
Już dzisiaj zaczęliśmy świętować imieniny Dyrektora Szkoły - s. Bożeny Oporskiej. Poranna uroczysta Msza Święta była celebrowana w intencji Kochanej Siostry. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w Eucharystii, a po niej nie zabrakło życzeń, wiosennych kwiatów, przepiekanego aniołka oraz wielkiego serca, gdzie każdy w tym sercu skrył życzenia dla drogiej Siostry.

Kochan Siostro Bożeno,

 życzymy wiosny w sercu,
i na co dzień,
by ten wiosenny nastój budził do
radości, miłości i wiary,
ze każda chwila jest bardzo ważna,
ze każda chwila na nowo uczy żyć.
Życzymy jak najwięcej takich pięknych chwil z nami.
 
Tego  z darem Modlitwy życzą
- Uczniowie, Opiekunowie i Kadra Pedagogiczna
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
12 marzec 2014r
 
Teatrzyk z Krakowa ART-RE z  przedstawienie pt. „Pchła Krętaczka” - jest wesołym, pełnym humoru i zwrotów akcji przedstawieniem z morałem, będącym adaptacją wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”.

Opowiada o małej pchełce, która nieustannie kłamie i psoci wszystkim dookoła - próbuje przekonać Kotka, że jest groźna, opowiadając mu niestworzone rzeczy o lwach, panterach i lampartach, które niby hoduje, Słoniowi obiecuje małżeństwo, nie zamierzając dotrzymać słowa, oszukuje Świnkę - kelnera w cukierni nie płacąc za zjedzone słodycze. Jej wybryki ukróca wreszcie sędzia – Piesek, który uświadamia niesfornej pchełce, że ta źle postępuje, nakłada na nią też zasłużoną karę. Skruszona pchełka obiecuje poprawę radząc jednocześnie dzieciom na widowni, by nie popełniały jej błędów, i były zawsze wobec wszystkich miłe i szczere.

Przedstawienie spodobało się dzieciom,  chłopcy brali czynny udział w grze aktorskiej. Duża w tym zasługa aktorów Teatru Art.-Re, którzy zapraszali wychowanków na scenę i prowadzili z nimi ożywione pogawędki, pozwalając widzom chociaż na chwilę stać się aktorami. Zabawne improwizacje słowne artystów budziły także śmiech wśród opiekunów.

Serdeczne Podziękowanie, dla Aktorów z teatru art.-Re z Krakowa.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
13 marzec 2014r.
Ogólnopolski Konkurs - „Poznaj Świat z Misiem Haribo!” dzisiaj trafiły do nas pomoce od Misia Haribo. maluszki zadowolone ;) :) :)
 
Celem konkursu jest:
 • Rozwój dzieci poprzez kreatywną zabawę.
 • Nauka pracy w grupie.
 • Rozwijanie zdolności manualnych.
 • Rozwijanie twórczego myślenia.
 • Rozbudzanie ciekawości poznawczej o otaczającym świecie.
 
Zadanie konkursowe dla dzieci jest przygotowanie przez dzieci pracy plastycznej przedstawiającej wizytówkę Polski, w której przedstawiają np. siebie, swoje codzienne życie, kulturę, krajobraz itp.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 

14 marzec 2014r.
 
Wyjazd do Polanicy. Piątkowa relaksacja w Polanicy. jak my uwielbiamy piątki relaksacja spacery i podzwanianie przyrody budzącej się do życia. To jest cudowny czas.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 

 
14 marzec 2014r
 
Jest trak cieplutko, ładnie i świeci słoneczko, wykorzystujemy każdą chwile by cieszyć się wiosennym słoneczkiem. Spacer sprawia nam wiele radości.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 

 
16 marzec 2014r
 
W godzinach popołudniowych, przybyli do nas aktorzy z krakowskiego teatru Maska z przedstawieniem ,,Przyjaciele z zielonego lasu”. Wychowankowie uczyli się w jaki sposób zachowywać się w lesie i jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa ze spotkanymi zwierzątkami.
 
Morał z przedstawienia wynika taki, by szanować lasy i wszystkie zwierzaki :).
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
16 marzec 2014r
 
w godzinach popołudniowych grupa wychowanków z siostrami i paniami udali się do Chorwacji.
 
Relacje z wyjazdu do Chorwacji  będą po powrocie.
 
ZAPRASZAM

19 marzec 2014r
 
W godzinach popołudniowych udaliśmy się z grupą 16 wychowanków wraz z siostrami i paniami do kina Dąbrówka w Kłodzku na film pt; Największy z cudów” Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy Świętej z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich. Msza Święta nie jest dla nich niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą w trakcie tej Eucharystii, zmieni ich życie na zawsze.
Wychowankowie byli pod wrażeniem filmu i bardzo długo jeszcze opowiadali o Panu Jezusie, Matce Bożej oraz o Aniołach.
 
 
 
20 marzec 2014r
 
X Spartakiada Integracyjna w Ludwikowicach Kłodzkich. Nasza grupa liczyła dziewięciu zawodników. Byli nimi wychowankowie naszego domu i uczniowie naszej szkoły. Pod opieką super trenerów, Pani Małgosi Majewskiej i Pan Roberta Zięterskiego.
 
UCZESTNICY X SPARTAKIADY INTEGRACYJNEJ TO;
 
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 • SZYMON KRZYWDA
 • MICHAŁ MIROWSKI
 • DAWID LIPNICKI
UCZNIOWIE GIMNAZJUM
 • PIOTR JAKUBOWSKI
 • KRZYSZTOF MIELNIK
UCZNIOWIE KLASY PP
 • MARIUSZ KŁYSZ
 • ANIA KŁYSZ
WYCHOWANKOWIE DPS
 • PAWEŁ MIERZWIAK DPS
 • JÓZEF TKACZYK DPS
Każdy z uczestników dawał z siebie tyle ile tylko mógł i walczył w taki sposób by dać z siebie jak najwięcej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
20 marzec 2014r
 
Przygotowanie pracy na konkurs IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II „Co Jan Paweł II widzi dzisiaj z nieba?" dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
 
CELE KONKURSU BYŁO
 • Przybliżenie postaci Jana Pawła II.
 • Przypomnienie podstawowych wartości, które głosił Jan Paweł II.
 • Pobudzenie aktywności twórczej uczniów.
 • Prezentacja twórczości uczniów szkół specjalnych.
 
Prace pod opieką przygotował Piotr Kubera. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
PRACA WYKONANA PRZY POMOCY - PRZEZ PIOTRA
 
 
 
21 marzec 2014r
 
Powitanie wiosny. Dzisiejszego dnia, w bardzo ciekawy sposób dla wszystkich uczestników spotkania witających wiosnę, zostały przygotowane gry i zabawy przez Panią Asię i Panią Dorotę. Każdy z nas już oczekuje ciepłego słoneczka, pięknych kwiatów, oraz śpiewu ptaków wiosennych.
Na początek został odczytany telegram od Pani Wiosny, która zaprosiła nas do wspólnej gry. Do wykonani były zadania różnego rodzaju od tych najłatwiejszych do najtrudniejszych.
 • Rzucanie kostką i zmiana na polu gry.
 • Zagadki tematyczne, związane z pora roku wiosna.
 • Ubieranie motylka, biedronki, bałwanka i prezentacja.
 • Wykonanie korali dla Pani Wiosny, przez uczniów z grupy rewalidacyjno wychowawczej.
 • Tworzenie wieży do słoneczka, przez uczniów z grupy rewalidacyjno wychowawczej.
 • Ubieranie Pani wiosny i prezentacja.
 • Prace plastyczne wykonanie bazi z plasteliny.
 • Rozpoznawaliśmy wiosenne ptaki i ich odgłosy.
 • Praca plastyczna, wykonanie przebiśniegów z raczek malowanych na papierze i wycinanie.
 • Ubieranie Pani wiosny w listeczki, biedroneczki, motylki, kwiatuszki.

Wiele, wiele różnych innych zabaw umiliło nam dzisiejszy dzień. Na koniec spotkania dla każdego była specjalna czapeczka na głowę i cała sala zamieniła się w motyle, ptaszki, żabki, biedronki, pszczółki, owady łąkowe i serdecznym tańcem i śpiewem przy piosence wiosennej witaliśmy Panią Wiosnę.

Serdeczne Podziękowanie dla Organizatorów Pani Asi i Pani Dorotki.
Za super pomysły i wyjątkowe chwile.
To na pewno będzie piękna wiosna.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 21 marzec 2014r
 
Przygotowanie pracy plastycznej na konkurs szkolny „ZAJĄCZEK WIELKANOCNY”, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Tematyka prac plastycznych dotyczyła treści związanych z tradycjami wielkanocnymi.
 
CELE KONKURSU BYŁO
 • Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne.
 • Popularyzowanie wśród uczniów treści dotyczących tradycji wielkanocnych
 • Nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami o podobnych programach edukacyjno- terapeutyczno – wychowawczych.
Prace pod opieką przygotował Piotr Kubera.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
PRACA WYKONANA PRZY POMOCY - PRZEZ PIOTRA
 
 
W POSZUKIWANIU WIOSNY
 
 
24 marzec 2014r
 
Przygotowanie pracy plastycznej na Gminny Konkurs Plastyczny w Centrum Inicjatyw Wiejskich Gminy Radków,  w Ścinawce Górnej.
Temat Konkursu - „WIELKANOCNE SŁODKOŚCI”.
 
CELE KONKURSU BYŁO
 • Kształtowanie wyobraźni poprzez rozwijanie zdolności plastycznych
 • zaangażowanie dzieci i młodzieży w pielęgnowanie polskich tradycji wielkanocnych.
Prace pod opieką przygotował Piotr Kubera i Aleksander Sweryd. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
PRACA WYKONANA PRZY POMOCY - PRZEZ PIOTRA
 
 
 
PRACA WYKONANA PRZY POMOCY - PRZEZ ALEKSANDRA
 
 
 
24 marzec 2014r
 
0d 16 marca do 24 grupa z naszego domu przebywała w Medziugorje.
 
Właśnie dzisiaj powrócili. Był to czas radości i pokoju, gdzie przewodniczka była modlitwa. Wraz z całą grupa chłopców, naszych pa opiekunek i sióstr modliliśmy się w wielu intencjach. Chłopcy szczególnie modlili się w tych intencjach osób, którym obiecaliśmy modlitwę, jednocześnie dziękując naszej Mamusi za wstawiennictwo u Jezusa, za Jej Matczyna Miłość i opiekę.
Każdy dzień był piękny i urozmaicony. Codzienna Msza Święta której przewodniczył Ojciec Piotr, różaniec, spotkania ze wspólnotami min; Wspólnota Błogosławieństw Cenacolo, Matczyna Wioska – Dom Dziecka, założony przez O. Slavco Barbaricia. Wysłuchanie świadectwa małżeństwa z Kanady.
Dnia 21.03.2014r wcześnie rano wyszliśmy na Górę Kriżevac, na tę górę wchodziliśmy odprawiając drogie krzyżową, która prowadził o. Piotr. Razem z chłopcami weszliśmy również na Górę Objawień.
W skupieniu mogliśmy doświadczyć bliskości Maryi i Jezusa. Bóg wlał w nasze serca wiele radości i pokoju, którym  mogliśmy dzielić się w raz z innymi. Wspólna modlitwa, rozmowy, uśmiech, sprawiały, że czuliśmy się jak jedna wilka rodzina, która spotkała się w Domu Matki.
Tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć, zobaczyć, dotknąć dzięki wspaniałej i pełniej dobroci Pani Jadzi organizatorce tego wyjazdu. Punktem szczególnym tego czasu było spotkanie z widzącymi z Vicką  i Mirjaną, które miały objawienie 18.03.2014r. i zostało przesłane orędzie dla ludu. Jesteśmy wdzięczni za całą grupę, która tworzyła jedną rodzinę, gdzie panowała wielka miłość, pokój i radość bycia razem, wspólnego pomagania sobie i trwania na modlitwie.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
26 marzec 2014r
 
Rozstrzygnięcie  konkursu  plastycznego.
KONKURS PLASTYCZNY
na temat: „ KUFER PEŁEN MARZEŃ"
 
PRACA ZBIOROWA
 
I MIEJSCE: Damian Szewczenko, Sebastian Witkowski, Piotr Kubera; Niepubliczna Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ścinawce Dolnej: opiekun: s. Mariola Krupa i Anna Jasińska.
 
GRATULUJĘ
 
 
 
WYRÓŻNIENIE:Wychowankowie grupy I Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej, opiekunowie: Małgorzata Kawałkowska , Agnieszka Kubik
 
TECHNIKA MIESZANA
 
I MIEJSCE: Aleksander Sweryd, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej, opiekun: Wioletta Jaworska.
 
GRATULUJĘ
 
 

27 marzec 2014r
 
Wybraliśmy się do kino 3D, do Kłodzka na film pt. "KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM". Pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego - Papieża wszystkich dzieciaków.
 
 
29.03.2014r.
 
W naszym parafialnym Kościele uczestniczyliśmy w koncercie, modlitwie dziękczynnej za dar  Bł. Jana Pawła II. Koncert był okazja wsłuchania się w teksty i utwory śpiewane o Miłosierdziu Bożym w wykonaniu POP – ORATORIUM ,,MIŁOSIERDZIE BOŻE” ZESPÓŁ MUZYKI SAKRALNEJ ,,LUMEN” oraz CHÓR LAUDATE DOMINUM. Nasi wychowankowie, przez dwa lata modlili się by ten koncert odbył się w naszej parafii. Właśnie dzisiaj się spełniło ich marzenie. ,,Proście, a będzie Wam dane”. Dobry Bóg ich wysłuchał, i razem z Parafianami i zaproszonymi gośćmi dziękowaliśmy za dar Błogosławionego Jana Pawła II.
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję