DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2018      MARZEC 2018
 2 MARZEC 2018r.

Zakrętki dla Emilki  

Dziś przekazaliśmy pierwsze zebrane zakrętki dla Emilki. Nasza grupa to Wychowankowie DPS DLA DZIECI i Uczniowie ZESPOŁU SZKÓL SPECJALNYCH. Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

3 MARZEC 2018r.

Odwiedziny Basi

Dziś odwiedziła nas Basia i zorganizowała zajęcia dla wychowanków z drugiej grupy. Wspólnie z Basią chłopcy układali puzzle, rysowali i wyklejali i tworzyli prace z plasteliny. Spontaniczne niespodzianki, są bardzo miłe, co widać po radości chłopców i wykonanych pracach.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

8 MARZEC 2018r.

DZIEŃ KOBIET

Dziś w naszym Domu nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków, dla każdej Kobiety, Pani, Siostry, chłopcy ten dzień uczynili wyjątkowym, kolorowym i pełnym radości i uśmiechu.

Już rano rozpoczął się dzień uroczystą Eucharystią, gdzie ojciec Emanuel modlił się za każdą kobietę która posługuje w naszym domu, później życzenia od wychowanków, uczniów, wesoło i tak miło każda z nas była szczęśliwa. Później uroczysty obiad, życzenia od delegacji z każdej grupy wychowanków z przepięknymi kwiatami przygotowanymi na terapii zajęciowej z Panią Basią i Panią Wioletta, przedstawienie przygotowane przez Panią Wiktorię i Panią Kasię z Panem Michałem. Niech każdy dzień, niesie z sobą takie piękne miłe chwile, pełne radości i dobra. Dziękujemy za wszystko.

ZAPRASZAM DO GALERII

13 MARZEC 2018r.

IMIENINY S. BOŻENY

Dziś dzień w naszym domu rozpoczął się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Ojca Emanuela. Wszyscy nasi wychowankowie siostry i pracownicy modlili się o łaski Boże dla Siostry Bożeny. Po mszy świętej nasi podopieczni złożyli Siostrze życzenia płynące prosto z serca przy okazji wręczyli piękne kwiaty i słodkie upominki.

ZAPRASZAM DO GALERII

16 MARZEC 2018r.

Tak moi chłopcy pracowali jeszcze w piątek. Wykańczaliśmy wszystkie prace które dziś został zaprezentowane na Polsko - Czeskim kiermaszu

ZAPRASZAM DO GALERII

18 MARZEC 2018r.

Polsko- Czeski kiermasz nasze prace rozeszły się jak ciepłe bułeczki...

ZAPRASZAM DO GALERII

21 MARZEC 2018r.

POWITANIE WIOSNY

Dnia dzisiejszego oficjalnie z s. Dyrektor, Mieszkańcami i Opiekunami Naszego Domu przywitaliśmy Wiosnę  Zaczęło się od prezentacji Kukiełek, później spacerek z Marzannami po okolicy a na koniec z żalem pożegnaliśmy zimę, jednak głośno i radośnie przywitaliśmy piękną Wiosnę.

ZAPRASZAM DO GALERII

21 MARZEC 2018r.

GOŚCIE Z NIEMIEC

Dziś odwiedzili nas goście z Niemiec. Serdecznie Dziękujemy za przekazane dary dla naszych wychowanków i naszego domu. Pozdrawiamy serdecznie.

ZAPRASZAM DO GALERII

22 MARZEC 2018r.

POWITANIE WIOSNY 2018

Dziś w naszej szkole radosny dzień, powitania pięknej, ciepłej, radosnej, słonecznej wiosny. Nasza zabawa tematyczno-edukacyjna rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej pt. ,,Zwiastuny wiosny”, zaprezentowanej przez s. Klarę-Mariolę i p. Roberta.

Podczas prezentacji, zapoznaliśmy się z kwiatami wiosennymi, które są pod ścisłą ochroną, były zagadki wiosenne, utrwalenie znaków piktogramowych wiosennych, wspólne przeczytanie listu od pani Wiosny z zastosowaniem komunikacji AAC, wiersza pt. ,,Wiosna” - Grażyny Koba.

PRACA W TRZECH GRUPACH TEMATYCZNYCH

  • GRUPA PLASTYCZNO TECHNICZNA – ,,WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY’’

  • GRUPA KULINARNA – ,,WIOSENNA KANAPKOWA FANTAZJA’’

  • GRUPA FOTO OBIEKTYW – ,,WIOSNA TU I TAM’’

Każda grupa miała czas na przygotowanie i pracy w grupie 90 min, po tym czasie spotkanie i zaprezentowanie ,,Foto-Wiosna’’ prac w grupach; plastyczno-technicznej, kulinarnej, i foto obiektywie. Serdecznie dziękujemy za cudowne fotografie w poszukiwaniu oznak wiosny w terenie, za piękne prace plastyczno-techniczne wiosenne, oraz za super nie tylko piękne ale i smaczne kanapki. Na koniec każdy mógł spróbować i posmakować wiosennych kanapek. Miam, maim.

Wszystkim zaangażowanym w tegoroczne Powitanie Wiosny, serdecznie dziękujemy. Życzymy pięknej słonecznej i radosnej wiosennej pogody i wiele miłości. Organizatorzy.

ZAPRASZAM DO GALERII

ZAPRASZAM DO GALERII

GRUPA FOTO OBIEKTYW – ,,WIOSNA TU I TAM’’ - Klasa PP i GIM

ZAPRASZAM DO GALERII

GRUPA FOTO OBIEKTYW – ,,WIOSNA TU I TAM’’ - Klasa IV-VIII i REW. II

ZAPRASZAM DO GALERII

GRUPA FOTO OBIEKTYW – ,,WIOSNA TU I TAM’’ - Klasa I-III i DPS

ZAPRASZAM DO GALERII

23 MARZEC 2018r.

FILHARMONIA SUDECKA-  GIOVANI PAISSIELLO LA SERVA PADRONA

Dziś gościliśmy artystów z Filharmonii Sudeckiej z programem GIOVANI PAISSIELLO LA SERVA PADRONA. Pani Ania grała na instrumencie klawiszowym, natomiast Pani Agata i Pan Szymon zachwycili nas pięknymi głosami operowymi. Pani prowadząca wprowadziła nas w świat opery i teatru.

ZAPRASZAM DO GALERII

23 MARZEC 2018r.

KARTKI ŚWIĄTECZNE

W tym tygodniu nasi podopieczni sami własnoręcznie przygotowywali kolorowe kartki świąteczne.

ZAPRASZAM DO GALERII

23 MARZEC 2018r.

WIOSENNE KANAPKI

Każdy wie, że w tym tygodniu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna my na przywitanie pani Wiosny przygotowaliśmy smaczne kanapki. Sałata, papryka, rzodkiewki, to tylko część pysznych produktów z których powstały nasze smaczne zdrowe i kolorowe kanapki którymi potem częstowaliśmy naszych kolegów panie i siostry.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

23 MARZEC 2018r.

PALMY

Na wczorajszych zajęciach chłopcy przygotowywali palmy z bazi i bukszpanu. Palmy te zostaną zniesione do kościoła na niedzielną Mszę Świętą.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

25 MARZEC 2018r.

NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się błogosławiony czas Miłości Boga do człowieka.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

26 MARZEC 2018r.

Zakończony Ogólnopolski Konkurs Wzorowa łazienka 2017/2018

Nasza szkoła lautalami nagrody II stopnia - NAGRODA DLA WYRÓŻNIONYCH SZKÓŁ roczny zestaw produktów Domestos, to jest 10 kartonów.

Prace plastyczne przygotowane były przez uczniów klasy I-III do konkursu pt: ,,Worowa Łazienka"

Celem programu Firmy Domestos, jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.Podczas trwania konkursu dla uczniów zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne ,,Światowy dzień toalet’’, Czystość to zdrowie – Światowy Dzień Toalet. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, przyjaciół naszej szkoły zakalikowaliśmy się do 100  szkół, które otrzymały zestaw Domestosu na cały rok. Dziękujemy za każdy gest dobra w postaci głosów oraz głosu za pomocą paragonu.
 
Koordynator projektu Wzorowa Łazienka - Światowy Dzień Toalet mgr Mariola Krupa

ZAPRASZAM DO GALERII

 

26 -27 MARZEC 2018r

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - "Z Jezusem kochać i przebaczać"

Przygotowanie do przeżycia Świąt Wielkanocnych, jest dla nas ważnym wydarzeniem. Dlatego co roku przeżywamy wspólnie rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadził je O. Krystian Pieczka, franciszkanin z Wambierzyc.
 
Tegoroczne rekolekcje, zostały przygotowane pod opieką s. Bożeny.
 
 WIĘCEJ NA STRONIE SZKOŁY NASZA SZKOŁA REKOLEKCJE 2018 -KLIKNIJ
 
 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

Nauka rekolekcyjna O. Krystiana

 
 
DZIĘKUJEMY ZA RADOŚĆ BYCIA Z NAMI
 

Praca w grupach. Wykonujmy krzyże i stacje drogi krzyżowej.
 
 
 

W pracy grupowej przygotowaliśmy:

stacje drogi krzyżowej, oraz duży plakat drogi na Golgotę,

ślady stóp i rąk, które były symbolem naszego udziału w drodze Pana Jezusa,

napis: "Z Jezusem kochać i przebaczać" - słowa te są celem, do którego zmierzamy w czasie tych rekolekcji.
 
 
 

Droga krzyżowa w naszym domu czas zadumy i wielkiego błogosławieństwa dla kazdego z nas.


Przygotowanie do sakramentu pojednania, przez obejrzenie krótkiej inscenizacji pt.: "Spowiedź to coś więcej..."

 

Czas na spowiedź i wspólną Eucharystię, umocnieni mocą Pan jesteśmy gotowi na czas Świąt Wielkanocnych, Zmartwychwstania Pańskiego.

 
 
 

30 MARZEC 2018r.

WIELKANOCNE DEKORACJE W DPS

Nasz dom w tym roku został ozdobiony ozdobami wykonanymi przez naszych podopiecznych. Pozdrawiamy i życzymy Wesołego Alleluja

ZAPRASZAM DO GALERII

31 MARZEC 2018r.

NASZA ŚWIĘCONKA 

Jak co roku czas na przygotowanie święconki. Kolorowa dekoracja pokarmów zachwyciła najmłodszych wychowanków. Każdy z nas oczekiwał na czas poświęcenia pokarmów. Niech te święta będą czasem miłości, nadziei i pokoju.

ZAPRASZAM DO GALERII

31 MARZEC 2018r.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW

Wspólnie z wychowankami  i siostrami oczekiwaliśmy na poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Tego roku nasze pokarmy poświęcił, pobłogosławił ks. proboszcz Stanisław K. Z Radosnym Alleluja, składamy wszystkim Znajomym, Przyjaciołom i Ludziom Dobrego Serca najserdeczniejsze życzenia, Niech Zmartwychwstały Błogosławi i udziela Swego błogosławieństwa na każdy dzień.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję