DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2014      PAŹDZIERNIK 2014
1 października  2014r.
 
Wszystkiego co najlepszego, dla wszystkich sióstr Terezjanek z okazji święta patronalnego. Kadra przygotowała dar Mszy Świętej, przepiękne życzenia, kwiaty. Natomiast święta Tereska tego dnia obsypywała każdego przepięknymi drewnianymi wypalanymi różyczkami z cytatem takim prostym drogowskazem, dla każdego z uczestników tej uroczystości. Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie. Również został odczytany list, który przesłała na tę uroczystość s. Dyrektor Estera Barbara Markowska prosto od Matki Pokoju ze szlaku pielgrzymkowego.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
1 października  2014r.
 
Spotkanie ze święta Tereską. Jak co roku w dzień tego wielkiego święta w naszym domu odwiedza nas sam święta z nieba. Przynosząc nam swój deszczyk róż, w tym roku w koszu Tereski nie zabrakło słodkości w postaci cukierków i ciepłych lodów.  Na koniec spotkania w kaplicy wspólnie się modliliśmy za przyjaciół naszego domu i ludzi wielkiego serca, by Tereska obsypywała deszczem róż.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
1 października  2014r.
 
Nasz nowy opiekun Matusz od dzisiaj rozpoczął prace w naszym domu. Gratulujemy i życzymy sukcesów i zadowolenia z pracy.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
2 października  2014r.
 
Nasz dom jest pod wezwaniem Anioła Stróża i tego dnia wszyscy mieli soje święto. Już od rana udaliśmy się na Uroczystą Mszę Świętą a następnie nie zabrakło radosnego świętowania i odwiedzin w naszym domu aniołków, uczniów klasy gimnazjalnej. Po południu udaliśmy się do kina na film Pt; ,,Pszczółka Maja” Była Cola Ciasto życzenia i wiele radości. Dziękujemy.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
3 października  2014r.
 
Nasze wspólne zabawy na placu dla dzieci. Cieplutko i tak pięknie jesiennie ze aż chce się bawić.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
3 października  2014r.
 
Malujemy jesień za pomocą farby swoimi paluszkami. Prace będą przeznaczone na konkursy ogólnopolskie w różne miejsca Polski.
 
Konkursy te są związane z tematyka jesieni i maja na celu:
  • uwrażliwienie na piękno przyrody w jesiennej odsłonie,
  • pobudzanie twórczości plastycznej przy wykorzystaniu naturalnych materiałów,
  • kształtowanie umiejętności wyciszenia i koncentracji przy pracy,
  • wyzwalanie w dziecku poczucia zabawy i osobistego tworzenia,
  • rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci,
  • zachęcanie do aktywności twórczej,
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości,
  • wyrażanie przez dzieci otaczającego je świata w formie plastycznej,
  • rozwijanie twórczej ekspresji i kreatywności.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
PRACE NA KONKURS PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW
 
 
 
 
4 października  2014r.
 
Uczestniczyliśmy w XVI Integracyjnej Spartakiadzie Polsko – Czeskiej w Nowej Rudzie. Nasz wychowanek Adaś wiózł na wózku ogień do zapalenia pochodni Olimpijskiej. Było wiele różnych konkurencji, braliśmy czynny udział i wszyscy wróciliśmy z przepięknymi złotymi medalami. Nasze grupy to Rajdowcy, Szybkie strzały i Słoneczka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Serdecznie dziękujemy Organizatorom.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 

8 października  2014r.

Uczestniczyliśmy w wycieczce do Wrocławia zorganizowanej przez nasza szkolę. Uczestniczyli w niej nasi wychowankowie ci młodsi co chodzą do szkoły i starsi, którzy chętnie włączają się w takie imprezy.

Byliśmy we Wrocławskim Teatrze Lalek. Obejrzeliśmy spektakl pt. ,,CO KROKODYL JADA NA OBIAD’’. Później obiad a po obiedzie kolejna niespodzianka czekał na nas Pan Przewodnik, który poprowadził nas szlakiem wrocławskich krasnali. Dziękujemy organizatorom za cudownie spędzony czas i bardzo miłą atmosferę.

ZAPRASZAMY DO GALERII

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA - KLIKNIJ

16 października  2014r.

Od dziś Tomek jest już starszakiem. Wyjątkowy dzień w przedszkolu. Gratulujemy.

Ślubuję uroczyście być dobrym i dzielnym przedszkolakiem – ŚLUBUJĘ

Ślubuję dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola – ŚLUBUJĘ

Ślubuję swym zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i wychowawcy – ŚLUBUJĘ

Ślubuję bawić i uczyć się tutaj wesoło, czynić świat lepszym, a wkrótce zawołać „Witaj szkoło” – ŚLUBUJĘ

ZAPRASZAMY DO GALERII

16 października  2014r.

Teatrzyk z Krakowa "ART-RE" z przedstawieniem pt; "Warkocz Królewny Wisełki".
 
Legenda "Warkocz Królewny Wisełki" przybliżyła naszym wychowankom pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Piękna królewna Wisełka jest świadkiem wielkiej suszy, która od dłuższego czasu pustoszy kraj, aby dowiedzieć się jak ratować gród i jego mieszkańców, Wisełka udaje się po radę do starej wiedźmy. Ta nakazuje jej, żeby obcięła swój piękny warkocz i wrzuciła go do koryta wyschniętej rzeki. Dobre serce królewny sprawia, że kraj zostaje uratowany. Sceneria drewnianego grodu, stroje z epoki naszych przodków, zapomniane zwyczaje sprzed wieków były dla dzieci cenną lekcją historii. Wszyscy byli zachwyceni że w taki sposób można opowiedzieć legendę o powstaniu najdłuższej w Polsce rzeki i czynie brać udział w przedstawieniu. Dla wielu gra aktorska to największe marzenie. Serdecznie dziękujemy za włączenie naszych wychowanków do przedstawienia scenicznego.

ZAPRASZAMY DO GALERII

18 października  2014r.

30 Urodziny Łukasza

Łukaszu życzymy Tobie wiele radości, zadowolenia i cieplutkich dni pełnych niespodzianek, by spełniały się Twoje marzenia. Byś każdego dnia na nowo doświadczał Miłości Boga, który niech obdarza Ciebie najwspanialszymi darami i swoim błogosławieństwem, a Maryja swoim płaszczem towarzyszyła Tobie w każdej chwil Twojego życia. Z darem modlitwy, cała nasza wspólnota od najmłodszego do najstarszego, każdy z personelu i sióstr Tego Tobie życzymy.  

ZAPRASZAMY DO GALERII

19 października  2014r

Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy oraz szkoły podstawowej  kl. IV-VI, wraz z wychowankami Domu Pomocy Społecznej, wystąpili w kościele Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku. Przedstawienie "Santo subito". Przybliżyło ono postać św. Jana Pawła II. Przedstawienie zostało przygotowane przez s. Emilię Piotrowską oraz Edytę Dudek i Sylwię Mazurkiewicz.

ZAPRASZAMY DO GALERII

21 października  2014r

Uczniowie zaprosili wszystkich pracowników szkoły na spotkanie w kolorach jesieni, podczas którego wyrazili swą wdzięczność za pracę nauczycieli i pań wspomagających proces edukacyjny.
 
Więcej dowiesz się z  NASZEJ STRONY SZKOLNEJ, GDZIE UCZYMY SIĘ, JESTEŚMY dlatego Zapraszam

ZAPRASZAMY DO GALERII

22 października  2014r

Prosty sposób na jesienne drzewo, z kolorowych gumeczek. Gumki stały się bardzo modne więc wykorzystujemy je w różnoraki sposób. My dzisiaj stworzyliśmy jesienne drzewo gumkowe. Może komuś przyda się ten pomysł. Prosty, zwyczajny i wydaj się ciekawy.

ZAPRASZAMY DO GALERII

23 października  2014r

Jesień do nas zawitała i kolorami nasze serca rozgrzała.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 
28 października  2014r.
 
Razem z aktorami nasi wychowankowie brali czynny udział w przedstawieniu teatralnym. Było dużo radości i zabawy ze wspólnej gry aktorskiej. Dziękujemy
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
29 października  2014r.
 
Uroczysta Msza Święta z okazji Dnia Szkoły, uczestniczyli wszyscy wychowankowie naszego domu wraz z uczniami naszej szkoły więcej o tej uroczystości
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
31 października  2014r.
 
Kolejne spotkanie z Filharmonią Sudecką, drugi występ artystów. Program nosił tytuł ,,VIVA BEL CANTO” - piękne głosy w ariach operowych i operetkowych.
Serdecznie dziękujemy za umilenie czasu.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 

 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję