DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2015      PAŹDZIERNIK 2015

1 PAŹDZIERNIK 2015R.

Dziś Nasze kochane Siostry maja święto patronalne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Jak co roku tego dnia odwiedza nas Święta Tereska prosto z nieba z koszem słodkości i dobrym słowem. Odwiedziła każdego wychowanka, i personel świecki i zakonny. Spotkanie ze święto, to czas zadumy i refleksji. Tereska uczy nas że Bóg wzywa nas do wzajemne miłości i bycia dla siebie darem. Dziękujemy za ten cudowny dar.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

1 PAŹDZIERNIK 2015R.

Rano podczas uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Pawła, Personel naszego domu wspólnie z Siostrami modlił się o Boże błogosławieństwo dla całej wspólnoty sióstr i całego zgromadzenia. Wspólny dar modlitwy niech umacnia nasze więzi i daje nam nadzieję ze jesteśmy dla siebie wzajemnie darem.

Czas wspólnego świętowania zgromadził nas również przy wspólnym stole, przy obiedzie. Jako jedna wielka rodzina, która płynie okrętem w tym samym kierunku, czyli do Jezusa i w tym samym celu jesteśmy tu by być: dłońmi, sercem, nadzieją Jezusa dla naszych wychowanków i uczniów. Niech Bóg wszystkim nam błogosławi.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

2 PAŹDZIERNIK 2015R.

Dziś dnia, już od rana w naszym Domu, świętujemy Patrona Domu – Anioła Stróża. Rozpoczęliśmy ten dzień uroczystą Mszą Świętą, która celebrował ks. Paweł. Wspólnie z księdzem modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla całego naszego Domu, dla naszych wychowanków, personelu i tych którzy tu przybywają, by razem z nami było im dobrze, również modliliśmy się za naszych zmarłych kolegów, panie i panów, którzy odeszli już do wieczności by Pan Bóg otworzył im bramy nieba. Czas wspólnej modlitwy podczas eucharystii, to czas bycia blisko Jezusa, czucia Jego obecności i miłości. To czas nauki niesienia siebie nawzajem później w codzienność. Niech ta Eucharystia umocni nasze serca i dusze. A aniołowie Stróżowie czuwają nad nami każdego dnia. My nie zapominajmy ze oni są i czuwają. Bądźmy też dla siebie. wzajemnie aniołami.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

2 PAŹDZIERNIK 2015R.

Po Mszy świętej każdy z nas przebrał się za aniołka, choć nie musiał bo i tak jesteśmy aniołkami J . Zeszliśmy na salę gdzie świętowaliśmy w sposób radosny nasz wyjątkowy dzień. Ksiądz Paweł, który nam towarzyszył powiedział kilka słów o Aniele Stróży, kto to jest i jacy my powinniśmy być dla siebie nawzajem każdego dnia. Później życzenia, w tym roku złożyła je s. Klara dla wszystkich wychowanków, personelu. Zapaliliśmy fontanny na tortach zjedliśmy pyszny tort, który zamówili wychowankowie trzeciej grupy naszego domu.

Potem ruszyliśmy pociągiem do nieba,  z Aniołem Stróżem siostrą Bożeną. A w niebie aniołkowie mieli wiele zadań do pokonania i ta:

Wspólne śpiewanie piosenek

Wywiad z Aniołem Stróżem

Krzyżówka, układankę rozsypankę, z hasłem dnia Anioł Stróż

Tematyczne pogadanki religijne.

Praca w grupach – Mój Anioł Stróż. Wyklejanki, malowanki, wydzieranki, wedle pomysłu i uznania.

Zabawa chustą.

Po radosnej zabawie w  niebie w gronie samych aniołków czas na powrót na zmienię. Gdy tu wróciliśmy otrzymaliśmy zachętę by każdego dnia rano zajęcia rozpoczynać modlitwą do Anioła Stróża, i otrzymaliśmy słodki poczęstunek na dobre dalsze popołudniowe świętowanie.

Serdecznie Dziękujemy organizatorom, za dar bycia razem i wspólnego cieszenia się.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 

3 PAŹDZIERNIK 2015R.

XVII SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SŁUPCU

Nasze grupy to:
-  Słoneczka, to grua żółta
-  Szybkie Strzały, to grupa zielona
-  Rajdowcy, to grupa czerwona

Gratulujemy dobrej zabawy sportowej i medali.

ZAPRASZAM DO GALERII

14 PAŹDZIERNIK 2015R.

30 URODZINY PAWŁA

Kochany Pawle.

Wszystkiego najlepszego w Dniu 30 Urodzin

Życzę Ci słońca na każdym niebie,

smaku, zapachu w codziennym chlebie,

ptaków, motyli i chwil radosnych,

a w sercu zawsze zielonej wiosny!

 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 

30 URODZINY STASIA

Kochany Stasiu.

Wszystkiego najlepszego w Dniu 30 Urodzin

Z okazji urodzin życzę Ci,

abyś każdego dnia na nowo zachwycał się życiem,

niepowtarzalnym i jedynym,

miłością, wszechobecną i cierpliwą,

przyjaźnią, niezniszczalną i cichą,

i uśmiechał się do siebie i świata.

 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

Zabawa Urodzinowa z okazji 30 Urodzin Pawła i 30 Urodzin Stasia.

Kochani niech Dobry Bóg Wam Błogosławi, a Matka Boża zawsze ma w swojej opiece. Podczas wspólnej zabawy, nie zabrakło pięknych życzeń od Siostry Dyrektor Estery dla dwóch wspaniałych trzydziestolatków, smacznych tortów urodzinowych, fontanny ogni sztucznych, życzeń zaproszonych gości, dobrej zabawy z konkursami i niespodziankami przygotowanymi przez organizatorów zabawy.

Serdeczne Podziękowanie dla Organizatorów p. A. Kubik, p. W. Jaworskiej oraz Opiekunów I i III grupy. Życzymy dalszych udanych zabaw  i pomysłów.

 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
16 PAŹDZIERNIK 2015R.
 
Dzisiejszego dnia, po raz kolejny gościliśmy Artystów z Filharmonii Sudeckiej. Mogliśmy uczestniczyć w przepięknym koncercie.
FLET – SOLO I W DUECIE Polsko-węgierski duet flecistek, w utworach światowej literatury muzycznej zaaranżowanych na dwa flety.
Serdecznie Dziękujemy za miłe popołudnie.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 

22PAŹDZIERNIKA 2015R.
 
Tego dnia wychowankowie DPS dla Dzieci zrobili miłą niespodziankę wszystkim pracownikom naszej szkoły. Wyjątkowe pełne ciepła życzenia, przepiekane własnoręcznie wykonane kwiatki oraz smaczny tort z okazji Dnia Nauczyciela w Podziękowaniu za dar bycia razem i uczenia się. Dziękujemy wam kochani za wspaniałą wyjątkową i miłą niespodziankę. 
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
22-25 PAŹDZIERNIKA 2015R.
 
Nasza pielgrzymka do Sokółki, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, Muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Niepokalanowa, Częstochowy była wymodlona przez naszych podopiecznych.
Dnia 22 października ok. godz. 22.30 z grupa 20 naszych podopiecznych z Siostrami i opiekunami oraz z przyjaciółmi wyruszyła na szlak pielgrzymi do Sokółki, miejsca Cudu Eucharystycznego,
 
23 października po drodze wstąpiliśmy do Pogotowia Opiekuńczo- Wychowawczego, które to prowadza nasze Siostry na małe śniadanko. Po drodze też pokłoniliśmy się Matce Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. W Sokółce uczestniczyliśmy we Mszy Św. , która odprawił dla nas ks. Grzegorz Boraczewski. Następnie byliśmy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i kaplicy bł. ks. Michała Sopoćki w Białymstoku. Na nocleg przyjechaliśmy do Krypna Kościelnego.
 
24 października rano o 7.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w Sanktuarium Matki Boże Pocieszenia i po dobrym śniadaniu wyruszyliśmy do Warszawy do Muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a następnie byliśmy w Niepokalanowie. Nocleg mięliśmy w Częstochowie u Sióstr Antonianek.
 
25 października w niedziele o godz. 9.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice na Jasnej Górze. Ok. godz. 11.00 wyjechaliśmy do Ścinawki Dolnej.
W tym miejscu pragnę w imieniu swoim i naszych wychowanków podziękować Państwu Małgorzacie i Piotrowi Majewskim za pomoc w organizacji pielgrzymki, za wspaniały autokar. Dziękuję też wszystkim, którzy finansowa wsparli naszą pielgrzymkę, bo dzięki Wam mogły się spełnić nasze pragnienia.
Dziękuję w tym miejscu moim Siostrom, naszym Opiekunom i pielgrzymom za wspaniała atmosferę i wspólnotę nie tylko na modlitwie ale również przy wspólnym stole. /Opracowała s. Alberta/
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 

27 PAŹDZIERNIKA 2015R.

Święto Edukacji Narodowej
 
Dziś nasi uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przekazali swe najserdeczniejsze życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej. Dzień ten przebiegał też pod hasłem "Dzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia".
 
ZAPRASZAM NA STRONĘ SZKOŁY
 
 
29 PAŹDZIERNIK 2015R.
 
Święto Szkoły
 
Święto Szkoły związane jest z Naszymi Honorowymi Patronami, którymi są Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym roku święto miało charakter dziękczynny na kanonizację Świętych Rodziców.
 
ZAPRASZAM NA STRONĘ SZKOŁY
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję