DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2016      PAŹDZIERNIK 2016

1 października 2016r.

Jak co roku pierwszego października nasze kochane Siostry maja święto patronalne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Każdej siostrze z okazji święta patronalnego życzymy wiele radości z kroczenia małą drogą do Boga.

ZAPRASZAM DO GALERII

1 października 2016r.

XVIII Spartakiada Osób Niepłnosprawnych w Słupcu.

Nasi wychowankowie i uczniowie wraz z opiekunami brali udział w Integracyjnej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych. Sportowe rozgrywki jak co roku odbyły się w Centrum Turystyczno Sportowym Nowej Rudzie–Słupcu.

ZAPRASZAM DO GALERII

2 października 2016r.

W Święto Aniołów Stróżów, odbyło się przyjęcie Wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej do modlitewnej wspólnoty Terezjańskiego Apostolstwa Ufności. W uroczystości brała udział s. Dyrektor DPS – Estera Markowska oraz siostry i opiekunowie DPS. Była też św. Tereska i Anioł Stróż, co można zobaczyć na zdjęciach. Cieszymy się, że TAU zyskało skuteczne zaplecze modlitewne

ZAPRASZAM DO GALERII

ZAPRASZAM DO GALERII

 

2 października 2016r.

W Święto Anioła Stróża ks. Krzysztof M. odprawił Mszę Świętą za wszystkich wychowanków naszego domu oraz pracowników. Nasz Dom jest pod wezwaniem Anioła Stróża, który czuwa nad nami w dzień i w nocy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

12 października 2016r.

Dzisiejszego dnia wychowankowie Piotr i Mateusz wraz z opiekunami wrócili z turnusu rehabilitacyjnego z Zakopanego to był wyjątkowy czas. Dziękujemy za każdą wyjątkową chwilę bycia wspólnie. To był wyjątkowy radosny czas.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

13 października 2016r.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie tańcem podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i wszystkim, którzy im pomagają osiągać jak największą sprawność. Wychowankowie naszego domu z pięknymi życzeniami tortem i kwiatami, podziękowali za każdy gest dobroci i  miłości kadry pedagogicznej. Niech trud wkładany w pracę będzie nagrodzony licznymi osiągnięciami oraz wdzięcznością każdego wychowanka. Więcej info na stronie naszej szkoły.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
20 października 2016r.
 
Jesienne drzewo z dyniowych pestek
 
praca grupowa.
 
Cele zajęć było:
wzmacnianie wiary we własne możliwości;
wyrażanie przez dzieci otaczającego je świata w formie plastycznej;
rozwijanie twórczej ekspresji i kreatywności;
zachęcanie do wspólnej pracy, działania i tworzenia.
 
Przygotowanie pestek z dyni i malowanie farba akrylową na jesienne kolory. Przygotowanie tła pod jesienne drzewo za pomocą farby plakatowej i gąbki forma stemplowania. Wykonanie drzewa z pasków papieru gniecionego i naklejonego na tło jesienne. Malowanie pnia i korony za pomocą farby plakatowej. Przyklejanie kolorowych pestek na drzewo. Wykonanie jeży technika drapaną. Kolorowa piękna jesienna praca zachwyca nas.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
26 października 2016r.
 
Jesienne porządki
 
Dzisiejszego dnia grupa młodszych wychowanków pod opieka udała się do porządkowania liści. Jesień jest piękna, ale też w naszym parku bardzo pracowita. Kolorowe liście trzeba zabrać pozbierać by na zimę nasz parczek pięknie wyglądał. Dzielna grupa poradziła sobie z liśćmi super.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję