DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2017      PAŹDZIERNIK 2017
1 PAŹDZIERNIKA 2017r.
 
Święta Tereska w naszym Domu
 
Spotkanie z małą Świętą Tereską w naszym Domu, na wspólnym różańcu.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
2 PAŹDZIERNIKA 2017r.
 
Serdecznie życzenia z okazji święta patronalnego
 
Jak co roku pierwszego października nasze kochane Siostry maja święto patronalne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Każdej siostrze z okazji święta patronalnego życzymy wiele radości z kroczenia małą drogą do Boga.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 

2 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Serdecznie życzenia z okazji święta Anioła Stróża

Anioł Stróż jest patronem naszego Domu dzisiejszego dnia w godzinach porannych została odprawiona Eucharystia przez ojca Emanuela z prośbą o czuwanie nad nami naszych Aniołów. Wszystkim Pracownikom, siostrom i drogim wychowankom życzymy wiele błogosławieństwa radości i miłości oraz ciągłej opieki każdego anioła Stróża.

ZAPRASZAM DO GALERII

3 PAŹDZIERNIKA 2017r.
 
Bal Aniołkowy
 
Czas wspólnego świętowania. Dzisiejszego dnia razem z Aniołami wielki bal. Czas wspólnego bycia razem i odkrywania wielkich tajemnic Boga.
 
W czasie balu.
  • Pogadanka tematyczna ,,Mój Anioł Stróż’’.
  • Modlitwa do Anioła Stróża.
  • Prezentacja do piosenki ,,Aniołek rano wstał”.
  • Film ,,Mój Anioł Stróż”.
  • Praca plastyczno techniczna ,,Mój Anioł Stróż’’.
  • Odwiedziny Dwóch aniołów siostry Estery i siostry Bożeny z życzeniami i smacznym tortem. Życzenia i obserwacja pięknych fontann zapalonych. Smakowanie pysznego tortu.
  • Zabawa przy muzyce Jedzie pociąg, Kaczuszki, Robot, Aniele aniele.
  • Konkursy i zabawy w niebieskim niebieski.
  • Zabawa elementy Weroniki Sherbon układamy ze swoich ciał wyraz Anioł.
  • Zabawa kolorową chusta wypuszczamy balony do nieba.
Kochan dziękujemy za wspólna zabawę, radość i nich każdego dnia czuwają nad nami, nasi aniołowie.
Dziękujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym w ten super Aniołkowy Bal.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
KAŻDY Z NAS JEST ANIOŁEM
 
 
 
PRACA W GRUPACH
 
 
 
WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 
 
 
 
Portret ,,Mój Anioł Stróż”

Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. O działaniach aniołów w naszym życiu mówiło wielu świętych. Nie wiesz jak z nim rozmawiać? Poznaj modlitwę, dzięki której zawiążesz z nim wyjątkową relację.
 
Modlitwa do Anioła Stróża:
 
Święty Aniele Stróżu,
który z Bożego nakazu czuwasz nade mną,
abym nie poniósł szkody na duszy i ciele,
bądź moim doradcą, abym nie zboczył z dobrej drogi życia,
pomóż mi powstać, gdy upadnę, dodawaj odwagi.
Proszę także, byś w porę podsuwał mi dobre myśli i pragnienia,
których spełnienie będzie się podobało Bogu
i przyniesie pożytek ludziom.
Gdybym jednak okazywał lekceważenie względem Ciebie
i Twoich starań o moje dobro,
wstrząśnij mną, stań mi na drodze, bądź przeszkodą dla mnie.
Proszę także, aby Twoja obecność była otuchą dla mnie,
gdy przyjdzie godzina osamotnienia i śmierci.
Czuwaj nade mną,
aż doprowadzisz mnie przed oblicze Ojca Niebieskiego.
Amen.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
4 PAŹDZIERNIKA 2017r.
 
BAJKA PINOKIO
 
Do naszej placówki przybyli dziś artyści z Karkowskiego Teatru Art-Re, który przestawili spektakl pt. „ Pinokio”.
Bajka opowiada o drewnianym pajacyku, który marzy o tym, żeby zostać chłopcem. Jednak los stawia pajacykowi różne przeszkody. Morał tej bajki jest taki, że kłamstwo nie popłaca, warto być uczciwym, a starszym należy się szacunek.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 

7 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Dzisiejszego dnia nasi wychowankowie uczestniczyli w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Nowej Rudzie – Słupiec. Wspólnie się bawili i rywalizowali w różnych konkurencjach. Zadowoleni z medalami wrócili do domu. Dziękujemy wszystkim za wspólne bycie podczas spartakiady i opiekę nad wychowankami.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

12 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiejszego dnia w naszej szkole był wyjątkowy dzień , bo to Dzień Edukacji Narodowej – dzień nauczyciela. Kochani oj działo się działo, było wesoło i kolorowo. Już na samym początku dwa przepiękne tance jeden z piórami wykonanymi z makaronów basenowych drugi z chustą na której znalazło się wiele serduszek. W kolejnej części to przejście każdego pracownika szkoły przez czerwony dywan i wylosowanie słoiczka z życzeniami, a życzenia były przepiękne i co ciekawe trafione do każdego. Konkursy i zabawy nauczycieli i opiekunów z uczniami, zabawa z woreczkami, kolorowymi talerzami, narysuj i odgadnij, wiele radości sprawił wspólnie rysowany na tablicy portret nauczyciela, układanie wieży z kubeczków i talerzyków, taniec z kolorowymi balonikami tak zwany pociąg, odbijanie balonów za pomocą makaronów przerobionych na pióra. Resztę można zobaczyć na fotkach. Na koniec całej nasze zabawy, przedstawiciele starszych wychowanków DPS wraz z terapeutami p. Basią, p. Wikorią, p. Wiolettą, złożyli dla całej kadry szkolnej przepiękne życzenia w formie plakatu ze słodyczami i każdy otrzymał piękne jesienne bukiety, które sprawiły wiele radości.

Kochani serdecznie Wam Dziękujemy, za wspólne bycie z nami. Organizatorkom: Pani Asi i Pani Gosi gratulujemy pomysłów i świetnej organizacji tego wyjątkowego dnia.

Więcej relacji jak zwykle z uroczystości szkolnej na stronie szkoły - zapraszam.

ZAPRASZAM DO GALERII

13 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Podziękowanie dla Fundacji PZU

Dzisiejszego dnia zaczęliśmy korzystać z naszego nowego placu zabaw i boiska wielofunkcyjnego gdzie ostatnim czasem przeprowadzono modernizację.

Serdecznie Dziękujemy Fundacji PZU, która współfinansowała nasz projekt, a zarazem przyczyniła się do poprawy warunków bytowych naszych podopiecznych, aktywnego spędzania wolnego czasu, rekreacji dla dzieci, młodzieży.

ZAPRASZAM DO GALERII

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA FILMU PODZIĘKOWANIE FUNDACJI PZU

16 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Jesienne sprzątanie

Dnia 16.10.2017r odbyło się wielkie jesienne sprzątanie, zaangażowanym i zapracowanym milusińskim przyniosło ono wiele uśmiechu i zabawy.

ZAPRASZAM DO GALERII

17 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Jesienne sprzątanie, tak działa terapia zajęciowa

Kochani jesień to czas porządków. Panie Basia wraz z wychowankami wykorzystuje ten czas na maksymalnie, wspólnie z innymi paniami wybrali się na porządkowanie grobów kolegów na nasz cmentarz, alejka zdrowia również każdego dnia jest zasypana kolorowymi liśćmi, ale dla nas to super zabawa i miło spędzony czas na porządkowaniu. W nagrodę udaliśmy się na piękny jesienny spacer i spotkaliśmy grzyby opieńki. Pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

18 PAŹDZIERNIKA 2017r.

Wspólny różaniec za dzieci w Syrii

Dzisiejszego dnia zebraliśmy się na wspólnej modlitwie różańcowej w intencji Dzieci z Syrii.

ZAPRASZAM DO GALERII

21 PAŹDZIERNIKA 2017r.

ARTE WARSZTATY – JESIENNY WITRAŻ

Dzisiejsze Arte warsztaty – Jesienny witraż. Wybraliśmy się w poszukiwaniu pięknych kolorowych liści, a jest ich sporo, bo przecież to jesień. Spacer połączyliśmy z obserwacją przyrody i rozmowy o jesiennej kolorystyce drzew. Podczas warsztatu wykonaliśmy witraże jesienne z pięknych kolorowych liści. Witraże będą dekoracja w mojej klasie. Serdecznie dziękuję wychowankom za zaangażowanie i wspólną zabawę w tworzeniu pięknego dzieła.

ZAPRASZAM DO GALERII

21 PAŹDZIERNIKA 2017r.

KINO DOMOWE - ,,RIKO PRAWIE BOCIAN”

Obejrzeliśmy film pt; ,,Riko prawie bocian”.

Wróbelek Riko wykluwa się z jajka w bocianim gnieździe. Po odlocie przybranej rodziny do Afryki, z grupą przyjaciół postanawia ich tam odnaleźć. Dołącz do stada przesympatycznych ptaszków i podróżuj wraz z nimi – na skrzydłach, autobusem, pociągiem i łodzią – ku wielkiej przygodzie. Oto zdumiewająca historia wróbla adoptowanego przez bociany, który wbrew rozmiarom, zakazom i naturze postanowił dolecieć do samego serca Afryki. Humor, rozrywka, ptasie trele i świeżo upierzona ferajna

ZAPRASZAM DO GALERII

 

21 PAŹDZIERNIKA 2017r.

PACZKÓW ZDOBYTY !!! KAMIL, MICHAŁ, ROBERT

21 października odbyły się zawody w biegu na dystansie 10 km. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam Kamila wraz z kolegami. Bieg odbywał się wokół zbiorników Kozielno i Topola. Pogoda była idealna do biegania a humor jak zwykle dopisywał. Start rozpoczął się o godzinie 12.

Pierwszy z naszej trójki przybiegł Robert Zięterski zajmując wysokie 27 miejsce z czasem 00:41:50, kolejny na mecie pojawił się Michał Witomski zajmując 66 miejsce z czasem 00:45:48, Kamil wykazał się wielką determinacją i siłą woli, pokazał że pomimo swojej niepełnosprawności potrafi bić rekordy. Przybiegł na metęKamil Szarota zajmując 155 miejsce z czasem 00:53:36 tym samym pobił swój rekord życiowy w biegu na 10 km o ponad 5 minut. Ciężkie treningi, motywacja a przede wszystkim możliwość realizacji własnych marzeń, pomimo trudności związanych z ograniczeniami fizycznymi Kamil potrafi bić rekordy. GRATULACJE!!!

Już 4 listopada ruszamy na Półmaraton ( 21 km 97,5m )do Świdnicy, trzymajcie za nas kciuki, zapraszamy również na trasę biegu do kibicowania.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
 
 
 

24 PAŹDZIERNIKA 2017r.

KOLOROWY JESIENNY BAL

Udział wzięli mieszkańcy naszego domu, wychowankowie szkoły oraz Pani Jesień, z którą rozpoczęliśmy dzisiejszą zabawę. Było dużo tańców, wesołych min jak również ciekawych konkursów. Wyklejaliśmy duże liście techniką dowolną, które zostawiła Nam Pani Jesień. Świetnie również bawiliśmy się w celowanie ziemniakami do worków. Zabawę zakończyliśmy tańcem pt " Latający liść na chuście ".
 
Kolorowy Jesienny Bal, przygotowany i przeprowadzony przez trzy wspaniałe panie p. Wiktorię,p. Basię i p. Kasię.

ZAPRASZAM DO GALERII

25 PAŹDZIERNIKA 2017r.

FILHARMONIA SUDECKA - ,,Czary pełne dźwięków”

W nowym roku szkolnym, kolejny raz mieliśmy możliwość spotkania z artystami, Filharmonii Sudeckiej z programem artystycznym ,,Czary pełne dźwięków”. Panowie pan Kuba, pan Darek i pan Adam, grali dla nas na instrumentach przepiękne czarodziejskie melodie, które nas bardzo zachwyciły. Natomiast pani prowadząca czarodziejsko i bardzo miło wprowadziła nas w świat instrumentów dętych.

ZAPRASZAM DO GALERII

28 PAŹDZIERNIKA 2017r.

WARSZTAT KUCHCIKOWY - ,,JESIENNE GOFRY”

Na dworze zimno i ponuro, a u nas kolorowo i jesienie. Dziś odbył się warsztat kuchcikowy ,,Jesienne gofry”. Przybyła do nas wolontariuszka Basia, która razem z nami przygotowała smaczne jesienne gofry. Kroiliśmy owoce jesienne śliwki suszone, z puszki brzoskwinie przygotowaliśmy posypki kokos, rodzynki, migdały, nie zabrakło musu dyniowo jabłkowego przygotowanego wcześniej na zajęciach szkolnych przez najmłodszych uczniów. Wspólnie przygotowaliśmy ciasto na gofry, ciasto się super dało. Każdy z wychowanków mógł samodzielnie sobie udekorować swojego gofra. Goferków było tak dużo, ze starczyło również dla innych wychowanków i opiekunów pracujących tego dnia w naszym domu. Jednym słowem warsztat kuchcikowy udany.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję