DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2018      PAŹDZIERNIK 2018

1 Października 2018r.

Święto Patronalne Zgr. Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Jak co roku pierwszego października nasze kochane Siostry maja święto patronalne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Każdej siostrze z okazji święta patronalnego życzymy wiele radości z kroczenia małą drogą do Boga. Rano za nasze siostry została odprawiona uroczysta Eucharystia, później życzenia i wspólne świętowanie przy stole.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

1 Października 2018r.

Święta Tereska w naszym Domu

W tym tygodniu z okazji Święta Patronalnego z wizytą do naszych chłopców przybyła Święta Teresa Mała Tereska napełniła nasze serca miłością do bliźniego i Pana Boga

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

2 Października 2018r.

Święto Anioła Stróża

Rano uroczysta Eucharystia za wychowanków i cały personel pracujący w naszym domu z okazji dnia patronalnego domu Anioła Stróża. Uroczystą Eucharystię odprawił O. Emanuel – Franciszkanin.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 

3 Października 2018r.

Bali z okazji Święta Anioła Stróża

W Naszym Domu od wielu lat świętujemy Dzień Naszego Patrona- Anioła Stróża. Z tej też okazji wczoraj 03/10.2018r urządziliśmy wspólnie mały bal. Każdy z uczestników z Aniołkiem Stróżem w serduszku bawił się wesoło. Nie obyło się również bez słodkości, jak i pięknej przemowy Naszej Siostry Dyrektor, która oficjalnie rozpoczęła Naszą zabawę. Razem tworzyliśmy Aniołki i te na kartce, jak i te troszeczkę większe, a najwięcej śmiechu było jak wcielaliśmy p. Wiolę w postać Anioła.
Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę, jak i za pomoc w przygotowaniu Balu: S. Klarze, Panią: Basi, Marysi,Gosi, Kasi i Agnieszce, jak również za przygotowanie nagłośnienia p. Michałowi i Kamilowi :):) ABY WASZ ANIOŁ STRÓŻ ZAWSZE PCHAŁ WAS DO PRZODU ;):):):)

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
WSPÓLNE ZABAWY I KONKURSY BYŁO SUPER
 
 
 

6 Października 2018r.

XX Spartakiada Osób Niepełnosprawnych.

XX Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Od nas też były dwie drużyny jedna ze szkoły a druga z domu. Był to świetny czas zabawy i pozytywnej energii. Na koniec każdy otrzymał medal. Serdecznie Dziękujemy Organizatorom.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
GRUPA DPS - SZYBKIE STRZAŁY 
 
 
 
GRUPA SZKOLNA - SŁONECZKA
 
 
 

5 Października 2018r.

Witaj w domu Kacperku

5 października 2018r do naszego domu przybył Kacperek. Radosny chłopiec, który chętnie z każdym nawiązuje kontakt z każdym spotkanym nowym kolegą, opiekunem. Kacperku życzymy Ci wielu sukcesów i radości życia.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

7 Października 2018r.

Dzisiaj wspólnie z Naszymi wychowankami urządziliśmy sobie dzień zabaw :) :) Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, malowaliśmy kolorowanki i odbijaliśmy balony. Na wieczór przed spaniem razem oglądaliśmy bajkę pt "Zakochany Wilczek".

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

10 Października 2018r.

Przygotowania do świąt Dnia Nauczyciela

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

17 Października 2018r.

,,Przygody dwóch misiów i wesołego Psiuńcia"

Dzisiejszego dnia zawitali do nas Artyści z Teatru Kukiełkowego Pinokio - z pięknym przedstawieniem Kukiełkowym. ,,Przygody dwóch misiów i wesołego Psiuńcia". Mały miś Tymoteusz kocha nad życie pieska lecz jego tata nie chce się na niego zgodzić. Gdy misie okrada lis na pomoc przybywa bohaterski Psiuńcio. Tata przekonuje się do pieska którego nazywa przyjacielem. Spektakl humorystyczny i pouczający. Mówi o miłości do zwierzątek, uczynności i pomocy innym. Dziękujemy Firmie Vestor, za zorganizowanie dla naszej placówki przedstawienia teatralnego.

ZAPRASZAM DO GALERII

19 Października 2018r.

,,Poznajemy muzykę jazzowa''

Kolejna audycja muzyczna w wykonaniu artystów Filharmonii Sudeckiej. Tym razem poznajemy muzykę jazzową. Dziękujemy było naprawdę wyjątkowo

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

20 Października 2018r.

Dzisiaj z milusińskimi spędziliśmy kolorowe popołudnie. Wspólnie z zebranych przez Nas liści tworzyliśmy jesienne prace. A dzięki pomocy Pani Kasi i s. Marleny zrobiliśmy ludziki z kasztanków, które przyniósł Nam kolega Olek :) :) można było też potańczyć, pobawić się klockami czy obejrzeć TV

ZAPRASZAM DO GALERII

 


23 Października 2018r.

,,Życzenia wychowanków z okazji Dnia Nauczyciela''

Kochana cała kadro ze szkoły ślemy moc najwspanialszych życzeń. Wiary, nadziei i miłości. Wychowankowie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Ścinawce Dolnej.
 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

23 PAŹDZIERNIK 2018r.

PODZIĘKOWANIE DLA GOŚCI Z NIEMIEC

Serdecznie Dziękujemy za dar serca i okazaną pomoc dla Naszego domu i wychowanków, Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi.

ZAPRASZAM DO GALERII

31 Października 2018r.

DBAMY O NASZYCH BLISKICH

Przed świąteczne porządki u naszych kolegów na cmentarzu. chłopcy chętnie się angażują i wzajemnie sobie pomagają.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję