DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      NASZE ARCHIWUM      ROK 2010
 
ROKU 2010
1. stycznia 2010 roku
 
Powitanie przez wychowanków i personel Nowego Roku po przez wzajemne życzenia. Uczestniczenie we Mszy Świętej.
 
2.stycznia 2010 roku
 
Pierwszy dzień zabawy na śniegu, który był takim upragnieniem najmłodszych. 
 
 
 

6. stycznia 2010r.
 
Udział wychowanków DPS w przestawieniu teatralnym pt; ,,Ukladanka dla Balwanka" 
 

9. stycznia 2010r
 
od wieczora 8 stycznia tak padało ze nas zapadało jak widać ranna ekipa ciężko pracowala i śnieg usunąć się udało
 
 
13. stycznia 2010r.
 
Tego dnia na terenie DPS-u dla Dzieci gościliśmy przedszkole ze Ścinawki Średniej z Jasełkami. Mali artyści przekazali nam opowieść o narodzinach Jezusa. Wspólne kolędowanie dało rodzinną atmosferę.
 
 
18. stycznia 2010 r.
 
Dziś odwiedziła nas grupa młodzieży z gimnazjum z przedstawieniem o narodzinach Jezusa w Betlejem. Po przedstawieniu odbył się koncert kolęd. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich którzy urozmaicili czas naszym wychowankom.20.Stycznia 2010r
 
Pracownik Socjalny wraz z kadrą Opiekuńczo terapeutyczną  zorganizowali dla wychowanków bal karnawalowy z strojami. Bal o tematyce postacie z bajek. Dobra muzyka, super strój, wspaniała zabawa z konkursami to czas kiedy kazdy zapomina o tym co smutne i cieszy się ze obok siebie ma kogos kto go bardzo kocha. Dziekujemy organizatorom  za wspaniale przygotowana imprezę.
 

 
 


21.stycznia 2010r
 
Wychowankowie DPS dla Dzici uczestniczyli w kuligu zorganizowanym przez  Szkołę. Wspólna frajda na sankach sprawiła ze nawet duży mróż nie był przeszkodą by szaleć na śniegu, rzucać się śniegem i wspolnie bawić się przy ognisku.
 

 
26.stycznia 2010r.
 
Dziś do naszego domu przybył mały Szymon z Jaszkotli. Serdecznie powitany przez wychowanków i opiekunów rozpoczął nowy etap w swoim życiu. Drogi Szymonku niech ten dom pozwoli Ci na realizowanie swoich marzeń a opiekunowie wielkiego serca nich Ci towarzyszą każdego dnia. Dobrych zabaw z kolegami.
 
 

 
28.stycznia 2010r.

Nasi uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkół przy Domu Pomocy Społecznej przygotowali Koncert Kolęd dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły i wychowanków DPS dla dzieci, jak również całej kadry tych palcówek- pod opieka Pani Małgorzaty Majewskiej.
Wspólne kolędowanie wprowadziło nas w nastrój Bożonarodzeniowej atmosfery, gdzie na nowo mogliśmy, wspólnie przeżywać nadgodziny Jezusa maleńkiego. Tematyka kolęd ukazała nam jak Wielki Bóg staje się dzieckiem byśmy zrozumieli Jego Miłość.
Również swoja obecnością zaszczyciła nas skrzypaczka Anna Kozłowska która zagrała dwie kolędy, Droga Aniu życzymy dalszych sukcesów.
Serdeczne podziękowanie dla Artystów oraz osób które to przygotowały.
 

 
28.stycznia 2010r.

Wychowankowie tego dnia uczestniczyli jeszcze w jednej atrakcji, czyli przedstawieniu teatralnym z Krakowa. Temat przedstawienia to ,,Zaczarowany młynek”. Wychowankowie poznali ze warto być dobrym, szlachetnym i uczciwym bo dzięki tym wartościom można mieć największe skarby. Zobaczyli ze zło przegrywa natomiast dobro zawsze wygrywa.
Serdeczne podziękowanie dla Artystów teatru z Krakowa.
 

KIEDY JEST SIĘ SMUTNYM KOCHA SIĘ ZACHODY SŁOŃCA
 


29 stycznia 2010r

Tego dnia wychowankowie naszej placówki, którzy chodzą do szkoły uczestniczyli we Mszy Świętej na zakończenie pierwszego semestru pracy w szkole. Uczniom szkoły towarzyszyli ich koledzy z DPS dla Dzieci. Wspólnie dziękowali Bogu za dar nauczycieli, opiekunów, kolegów i koleżanek
Serdeczne podziękowanie za odprawienie Mszy Świętej dla ojca Gustawa z Wambierzyc.
Uczniom Niepublicznego Zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy a naszym wychowankom DPS dla Dzieci, życzymy owocnego wypoczynku w czasie ferii, oraz nabrania sił do dalszej pracy.
 
 
30 stycznia - 8luty 2010r.
 
Tego roku na ferie wyjechało 6 naszych wychowanków, udali się oni do centralnej Polski do rodziny Krupów, gdzie wspólnie z rodziną spędzili czas od 30 stycznia 2010r. do 8 lutego 2010r. Był to czas kiedy wspólnie mogli wraz z rodziną przeżywać czas swojego wypoczynku. Wspólnie z rodzicami przygotowywali posiłki, bawili się oraz spędzali czas jak w prawdziwej rodzinie.
 
11 luty 2010r
 
To tłusty czwartek i z tej okazji odbył się bal na którym nie zabrakło pączków, które swoim smakiem i zapachem przyciągały już od samego rana. Smaczne pączki, super zabawa przy muzyce disko polo sprawiły że każdy bawił się świetnie. Dziękujemy organizatorom za zorganizowaną zabawę a dla kadry z kuchni za smakowite pączki.
 
16 lutego 2010r.
 
Nasi wychowankowie uczestniczyli w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Niepubliczny Zespół Szkół Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Zabawa ta była spotkaniem z dzikim zachodem. Super zabawa i mila atmosfera rozbawiła całe towarzystwo. Serdeczne podziękowanie składamy dla organizatorów imprezy.
 
17 lutego 2010r.
 
Dziś mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie teatralne, teatru z Krakowa pt. ,,KOTY ZA PLOTY" Dziękujemy artystom za umilenie nam czasu.
 
30 stycznia - 8 luty 2010r.

Tego roku na ferie wyjechało 6 naszych wychowanków, udali się oni do centralnej Polski do rodziny Krupów, gdzie wspólnie z rodziną spedzili czas od 30 stycznia 2010r. do 8 lutego 2010r. Był to czas kiedy wspoónie mogli wraz z rodziną przeżywać czas swojego wypoczynku. Wspólnie z rodzicami przygotowywali posłki, bawili się oraz spędzali czas jak w prawdziwej rodzinie.
 
PODRÓŻ POCIĄGIEMZ KŁODZKA DO MAŁKINI
 

 
NASZA RODZINKA GDZIE SPĘDZILIŚMY FERIE ZIMOWETO MY NA FERIACH ZIMOWYCH
 

 
WSPÓLNE PRZYGOTOWANIE POSIŁKU
 

 
 
ZABAWA W ŚNIEGU I NA ŚNIEGU
 
 
KULIG SUPER WSPOMNIENIA
 


ZIELONO MISZALEŃSTWO  NA ŚNIEGUWSPÓLNA KOLACJALESZEK NAS ODWIEDZIŁ W CZASIE FERIITROCHĘ POSZALELIŚMY Z ŁOPATĄ NA ŚNIEGU Z DARKIEM !!!MICHAŁ UWIELUBIAŁ ZASYPIAĆ Z DARKIEMWYSKOK DO OSTROŁEKI11 luyt 2010r
 
To tłusty czawartek i z tej okazji odbył się bal na którym nie zabrakło paczków, ktore swoim smakem i zapachem przyciagały już od samego rana. Smaczne pączki, super zabawa przy muzyce disko polo sprawiły że każdy bawił się świetnie. 
Dziękujemy organizatorom za zorganizowaną zabawę a dla kadry z kuchni za smakowite pączki.
 16 lutego 2010r.
 
Nasi wychowankowie uczestniczyli w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Niepubliczny Zespół Szkół Zgromadzenia Sióstr Świetej Teresy od Dzieciątka Jezus. Zabawa ta byla spotkaniem z dzikim zachodem. Super zabawa i mila atmosfera rozbawiła całe towarzystwo.
Serdeczne podziękowanie składamy dla organizatorów imprezy.
 

 
17 lutego 2010r.
 
Dziś mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie teatralne, teatru z Krakowa pt. ,,KOTY ZA PLOTY"
Dziękujemy artystom za umilenie nam czasu.
 
 
 
4.marzec.2010r.
 
Grupa wychowankow z DPS dla Dzieci oraz uczniów Niepublicznego Zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr Świetej Teresy od Dzieciatka Jezus. Uczestniczyli w V Spatrakiadzie Integracyjnej pt;. ,,Na sportowo z sasiadami" w Ludwikowicach.
Nasi przedstawiciele wrócili z medalami, dyplomami oraz pucharem.
Gratulacje dla
 • Marcina Gołebiowskiego
 • Stanisława Wilkowieckiego
 • Krzysztofa Mielnika
 • Pawła Mierzwiaka
 • Maćka Kłos
 • Grzegorza Ząbek
 • Mateusza Mateja
Dla całej grupy zawodników oraz osób które przygotowały brygadę do zawodów gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
 
 

8 marzec 2010r
 
Tego dnia w DPS wielka uroczystość od samego rana wychowankowie światecznie ubrani wszsytkim Paną Siostrom skladają życzenia. Chłopcy dziekuja za trud pracy każdej Pani i Siostry i na ich ręce składają tulipany iżyczenia.
W imieniu wychowanków niech tak kartka bedzie oznaką wdzięczności i miłości.

 

10.marca 2010r.
 
Nasi wychowakowie którzy uczęszczaja do szkoły brali udział w konkursie szkolnym ,,Pożegnanie zimy". na uroczystość tą byli zaproszeni rodzice, opiekunowie, kadra oraz starsi wychowankowie DPS dla Dzieci. Chlopcy byli niesamowici w tym co przedstawiali. Myśle ze zima szybko odejdzie i nastanie cudowna wiosna. Oprócz super przedstawień śpiewów byl deser z bietej smietany.
Serdeczne podziękowanie dla Pani Joanny Bieleckiej za przygotowanie konkursu oraz  za mile spędzony czas.

 

12. marzec 2001r.

Wychowankowie DPS dla Dzieci wraz z Dyrekcją s. Esterą Markowską  złożyli serdeczne życzenia dla s. Bożeny Oporskiej Dyrekcji Niepublicznego Zespołu Szkół do której uczęszczają młodsi wychowankowie.

 

16. marzec 2010r


Naszym wychowankom umilil czas teatr z Krakowa. Artyści przesdtawili bajkę pt. ,,WARKOCZ KRÓLEWNY WISEŁKI". Dzieki temu przedstawieniu młodsi i starsi dowiedzieli się jaka najdłuzsza jest w Polsce rzeka skąd bierze początek i gdzie konie. ja to sie stało ze nasza rzeka otrzymałam taka nazwe. wspolnie z artystami wycowankowie brali udział w przedstawieniu.
Serdecznie dziękujemy za mile zorganizowany czas.
 

17. marzec 2010r
Dziś z uroczystą wizyta odwiedzili nas Dyrektorzy z innych domow w powiecie Kłodzkim. Zwiedzili nasz Dom w którym zasze mile witamy każdego, jak w rodzinie. Nasi wychowankowie z Paną Anią Soja przygotowali upominki dla zacnych gości.
Życzymy Błogoslawionych chwil dla naszych gości i zapraszamy ponownie.
 
 
 

19. marzec 2010r

Nasi wychowankowi którzy uczęszczają do szkoły powitali wiosnę wraz ze swoimi kolegami z domu, w którym razem mieszkają. dzieci miały możliwości przypomnienia sobie jakie zwiastuny są wiosny. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali Gaiki, które można oglądać na korytarzu a niedługo w galerii w zakładce album 2010r.
Serdeczne podziękowania dla organizatorów tego dnia pani Wiesławy Nawrockiej i Joanny Bieleckiej.
 Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to tyIdzie sobie wiosna
Słychać świergot ptaka,Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna – znów nam ubyło lat,
Wiosna – wiosna w koło, rozkwitły bzy.
Śpiewa – skowronek nad nami,
Drzewa – strzeliły pąkami,
Wszystko – kwitnie w koło, i ja, i Ty...


21.marzec 2010r.

Delegacja naszych wychowanków uczestniczyła w ,,Wystawie stołów Wielkanocnych’’ w Ścinawce Średniej. Również wychowankowie przygotowali stroiki wielkanocne na konkurs gdzie zdobyli I i II miejsce.

Gratulacje dla wychowanków uczęszczających do klasy IV-VI oraz Gimnazjum życzymy dalszych sukcesów.

22-23.marzec 2010r.

Rekolekcje dla naszych wychowanków odbyły się w atmosferze zadumy i szukania drogi do Boga przez wspólną modlitwę Mszy Świętej, śpiewu i budowania niebolotu.

 
25.marzec 2010r.

Wychowankowie Michał Mirowski, Aleksander Sweyd, Szymon Krzywda, Michał Zając wzięli udział w konkursie wielkanocnym zorganizowanym przez Bibliotekę w Kłodzku. Wychowankowie otrzymali drugie wyróżnienie w kategorii ,,Koszyczek Wielkanocny”.

Gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów.

 


30.marzec 2010r.

Udział w tradycjach wielkanocnych zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli Niepublicznego Zespołu Szkół.

Wszystkim życzymy Radosnych Świat  Wielkanocnych.


 


30.marzec 2010r.

Tego dnia do naszej placówki przybył Sebastian Witkowski.  To nowy dom dla Sebastiana każdy przywitał go jak w prawdziwej rodzinie, oby każdy dzień był dla niego nowym odkrywaniem miłości człowieka do niego. Życzymy Ci Sebastianku wielu radosnych chwli i nadziei że życie to wspólne szukanie szczęścia. Witaj wśród nas.


 

 
 

 
3. Kwietnia 2010r
Wielka Sobota Świecenie pokarmów Wielkanocnych. Nasi Wychowankowie czekali z utęsknieniem kiedy nastanie chwila poświecenia pokarmów wielkanocnych. Uroczyście przywitali księdza Proboszcza i wspólnie z nim i siostrami modlili się przy poświeceniu pokarmów. Niech ta radość gości w każdej chwili i w każdym domu. Błogosławionych Świąt Radosnego ALLELUJA
 
4-5. Kwietnia 2010r
Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławionych chwil
 
10.Kwietnia 2010r.
 

Tragednia w Smoleńsku - Żałoba Narodowa


1
2. Kwietnia 2010r.
O godzinie 8.15 uczniowie naszej Szkoły wraz z kadrą  pedagogiczną i pracownikami polecili modlitwie osoby które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem oraz uczcili to wydarzenie minutą ciszy.
O godz. 12.30 Siostra Dyrektor Dps dla Dzieci  s. Estera Barbara Markowska zorganizowała w kaplicy czuwanie modlitewne za poległych w katastrofie samolotowej 10.04.2010r.
Wieczny odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niech im świeci - Amen.

18 kwietnia 2010r.
Tego dnia na Mszy Świętej o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym w Ścinawce Dolnej uczniowie Naszej Szkoły oraz wychowankowie DPS dla Dzieci zaprezentowały pantomimę pt. „Bóg jest miłością”. Celem pantomimy było przedstawienie ogromnej miłości Boga do człowieka. „...Bóg jest miłością” (J 4,8.16). Zatem podejmując wobec mnie jakiekolwiek działanie, zawsze czyni to z miłości. Celem zaś tego jest moje ostateczne dobro. Nie doraźne. Nawet jeśli początkowo jest to dla mnie trudne, to w miarę wzrastania w Miłości, staje się z mojej strony coraz mniej bolesne i wymuszone. Rozumiem już obiecujące zaproszenie Chrystusa: „Weźcie moje jarzmo na siebie [...], a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.” (Mt 11,29n)

28.kwietnia 2010r
Powstał nowy dział na stronie ,,Nasze Filmiki"

28. kwietnia 2010r.
Nasza placówkę odwiedził teatrzyk z Krakowa pt. Czarodziej Pan Twardowski. Wspólne czarowanie przyniosło wiele radości dla naszych wychowanków. Super zabawa sprawiła ze nasi wychowankowie dostali certyfikaty czarodziei Pana Twardoskiego i zaczeli czarować.

     
30.Kwietnia 2010r.

Smutna wiadomość. Odszedł do życia wiecznego Jakub Ulanicki lat 29.
Wyrazy współczucia dla Rodziny Ulanickich przesyła - Dyrekcja Domu Pomocy Spolecznej, Personel, Wychowankowie.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłoś wiekuista niech mu świeci. Amen

Przeżywając Pamiątkę Wielkiej Nocy,

życzymy, aby moc Zmartwychwstania Pańskiego

zagościła w naszych sercach,

dając nadzieję i radość; pokój i miłość;

wierność i wytrwanie w dobrym.

Życzymy nadziei od Zmartwychwstałego Pana

w przezwyciężaniu wszelkich trudności

w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.

       Z darem modlitwy

Dyrekcja, Personel

 i Wychowankowie DPS dla Dzieci 


 
 
 

 
 


 
 

3. Kwietnia 2010r

Wielka Sobota Świecenie pokarmów Wielkanocnych. Nasi Wychowankowie czekali z utęsknieniem kiedy nastanie chwila poświecenia pokarmów wielkanocnych. Uroczyście przywitali ksiedza Proboszcza i wspólnie z nim i siostrami modlili się przy poświeceniu pokarmów. Niech ta radość gości w każdej chwili i w każdym domu.

Błogosławionych Świąt Radosnego ALLELUJA


 


4-5 Kwietnia 2010r.

Święta Wielkanocne w naszym Domu

GRUPA NAJMŁODSZA
 GRUPA III
 GRUPA I
 
 
 
 
 
10.Kwietnia 2010r.

Tragednia w Smoleńsku - Żałoba Narodowa

1
2. Kwietnia 2010r.

O godzinie 8.15 uczniowie naszej Szkoły wraz z kadrą  pedagogiczną i pracownikami polecili modlitwie osoby które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem oraz uczcili to wydarzenie minutą ciszy.
O godz. 12.30 Siostra Dyrektor Dps dla Dzieci  s. Estera Barbara Markowska zorganizowała w kaplicy czuwanie modlitewne za poległych w katastrofie samolotowej 10.04.2010r.
Wieczny odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niech im świeci - Amen.

 

18 kwietnia 2010r. 

Tego dnia na Mszy Świętej o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym w Ścinawce Dolnej uczniowie Naszej Szkoły oraz wychowankowie DPS dla Dzieci zaprezentowały pantomimę pt. „Bóg jest miłością”. Celem pantomimy było przedstawienie ogromnej miłości Boga do człowieka. „...Bóg jest miłością” (J 4,8.16). Zatem podejmując wobec mnie jakiekolwiek działanie, zawsze czyni to z miłości. Celem zaś tego jest moje ostateczne dobro. Nie doraźne. Nawet jeśli początkowo jest to dla mnie trudne, to w miarę wzrastania w Miłości, staje się z mojej strony coraz mniej bolesne i wymuszone. Rozumiem już obiecujące zaproszenie Chrystusa: „Weźcie moje jarzmo na siebie [...], a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.” (Mt 11,29n)
 


 

28.kwietnia 2010r

Powstał nowy dział na stronie ,,Nasze Filmiki"

28. kwietnia 2010r.

Nasza placówke odwiedził teatrzyk z Krakowa pt. Czarodziej Pan Twardowski. Wspólne czarowanie przyniosło wiele radości dla naszych wychowanków. Super zabawa sprawiła ze nasi wychowankowie dostali certyfikaty czarodziei Pana Twardoskiego i zaczeli czarować.      30.Kwietnia 2010r.
Smutna wiadomość. Odszedł do życia wiecznego Jakub Ulanicki lat 29.
Wyrazy współczucia dla Rodziny Ulanickich przesyła - Dyrekcja Domu Pomocy Spolecznej, Personel, Wychowankowie.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłoś wiekuista niech mu świeci. Amen
 
5 maj 2010r

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie
Została zorganizowana zabawa przygotowana przez
s. Klarę Mariolę Krupa oraz Pana Sławka Kozłowskiego.
Przekazanie dzieciom informacji ze jesteśmy sobie nawzajem bardzo potrzebni każdego dnia do odkrywania, że życie jest piękne i warto żyć dla tych chwil. Jak pisała Maria Grzegorzewska ,,Nie ma kaleki, jest człowiek”, a Janusz Korczak - ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
 • Zapoznanie z Dniem Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie.
 • Wspólne integrowanie podczas zabawy;
 • Dostarczenie dzieciom radości po przez wyrażanie ich uczuć ruchem, gestami i mimiką twarzy
 • Zabawa się udała, wiele konkursów z nagrodami oraz wspónlej zabawy. Dziękujemy.

12.maj 2010r
Nasi wychowankowie pod opieką s. Bożeny Oporskiej przestawili pantonime pt; ,,Bóg jest Miłością'' dla swoich kolegów i personelu Domu. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i urozmaicenie nam czasu.

16. maj 2010r.
Nasi wychowankowie pod opieką s. Bożeny Oporskiej przedstawili pantonimę pt; ,,Bóg jest Miłością'' w Kościel Jezuitów w Kłodzku.
 
19. maj 2010r.
Michał Mirowski, Szymon Krzywda, Stanisław Wilkowiecki, Kordian Ogrodowicz uczniowie  Niepublicznego Zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jesus w Ścinawce Dolnej wzięli  udział w konkursie plastycznym podczas Międzynarodowego Dnia Muzyki i Plastyki  w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie. Nasi uczniowie z nasza pomocą nauczycieli wykonali dwie prace malarskie temat prac związane z miastem Radków. Michał Mirowski uczeń klasy III i Szymon krzywda uczeń klasy II otrzymali wyróżnienie za wykonana pracę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20. maja 2010r

Tego dnia na terenie DPS dla Dzieci gdzie znajduje się Niepubiliczny Zespół Szkół odbył się pierwszy festyn integracyjny pod hasłem ,, Nie ma kaleki, jest człowiek''. Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele radości i nadziei. zapraszam do galerii 2010r. gdzie można zobaczyć fotografie z tego dnia. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.
 
22. maja 2010r.
Tego dnia zawitał do nas teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem pt. ,,Przez świat z bajką'' - nasi wychowankowie przypomnieli sobie jakie morały płyną z bajek.

26. maja 2010r
Tego dnia zawital  do nas teatrzyk z Krakowa z Krakowa z przedstawieniem pt. ,,Złota Rybka" - Nasi  wychowankowie mogli odkryć nowy morał jaki niosła z sobą bajka ze zachłanność prowadzi do utraty wszystkiego.

26. maja 2010r.
Wszystkim Mamusiom a naszym Paniom Opiekunkom składamy serdeczne życzeni. Tego dnia chłopcy wspólnie z mamusiami i przybyłymi gośćmi świętowali Dzień Matki. A na koniec wspólnie w kaplicy ofiarowali się dla Matki Boga. Niech zawsze bedzie im mamą.

28. maja 2010r
Grupa wychowanków wraz z opiekunami uczestniczyli w zawodach w Dzikowcu z okazji Dnia Dziecka. Chłopcy zdobyli medale oraz dyplomy. Serdeczne gratulacje. Dla całej grupy.
 

UCZESTNICZY :

GR I :

1.      Górowski Michał

2.      Ogrodowicz Kordian

3.      Przybył Piotr

4.      Ząbek Grzegorz

5.      Mierzwiak Paweł

6.      Gołębiowski Marcin

7.      Bednarkiewicz Mariusz

GR. II

8.      Wilkowiecki Stanisław

9.      Sweryd Aleksander

10.  Mielnik Krzysztof

OPIEKUNOWIE:

1.      Nycz Daniela

2.      s. Rafaela Kubacka

3.      s. Natanela Sienkiewicz

4.      Kozłowski Sławek

5.      Jaworska Wioletta

 Z Okazji Dnia Dziecka


Dla wszystkich wychowanków serdeczne życzenia od Dyrekcji, Personelu. Spełnienia marzeń, radości, miłości i nadzieii na lepsze jutro. Bardzo Was kochamy.I serdeczne życzenia składamy.

5 maja 2010r

 
Dzień Godności Osoby
Niepełnosprawnej Intelektualnie

Została zorganizowana zabawa przygotowana przez
s. Klarę Mariolę Krupa oraz Pana Sławka Kozłowskiego.
20. maja 2010r

Tego dnia na terenie DPS dla Dzieci gdzie znajduje się Niepubiliczny Zespół Szkół odbył się pierwszy festyn integracyjny pod hasłem ,, Nie ma kaleki, jest człowiek''. Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele radości i nadziei. zapraszam do galerii 2010r. gdzie można zobaczyć fotografie z tego dnia. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.


22. maja 2010r.

Tego dnia zawitał do nas teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem pt. ,,Przez świat z bajką'' - nasi wychowankowie przypomnieli sobie jakie morały płyną z bajek.
26. maja 2010r
Tego dnia zawitał  do nas teatrzyk z Krakowa z Krakowa z przedstawieniem pt. ,,Złota Rybka" - Nasi  wychowankowie mogli odkryć nowy morał jaki niosła z sobą bajka ze zachłanność prowadzi do utraty wszystkiego.
26. maja 2010r.
Wszystkim Mamusiom a naszym Paniom Opiekunkom składamy serdeczne życzenia. Tego dnia chłopcy wspólnie z mamusiami i przybyłymi gośćmi świętowali Dzień Matki. A na koniec wspólnie w kaplicy ofiarowali się dla Matki Boga. Niech zawsze będzie im mamą.
 
 
28. maja 2010r
 
Grupa wychowanków wraz z opiekunami uczestniczyli w zawodach w Dzikowcu. Chłopcy zdobyli medale oraz dyplomy. Serdeczne gratulacje.
 


ZAPRASZAM RÓWNIEŻ DO FOTOGALERII 2010 R.
 


1 czerwca 2010r.
- DNIA DZIECKA

KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT. KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA – ŚWIAT MARZEŃ.

Uświetnienie święta dzieci poprzez zapoznanie z prawami dziecka, poprzez zabawy, konkursy i wspólne malowanie.

ZAPOZNANIE DZIECI ŻE;

 • Każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia.
 • Każde dziecko ma prawo do tożsamości.
 • Każde dziecko ma prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania.
 • Każde dziecko ma prawo do wyrażania własnych poglądów.
 • Każde dziecko ma prawo do występowania w sprawach dotyczących dziecka w postępowaniu administracyjnym i sądowym.
 • Każde dziecko ma prawo do wychowania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia z nimi.
 • Każde dziecko ma prawo do ochrony przed wszelkimi formami przemocy fizycznej lub psychicznej, krzywdy lub zaniedbania, złego traktowania lub wyzysku.
 • Każde dziecko ma prawo do odpowiedniego standardu życia.
 • Każde dziecko ma prawo do ochrony zdrowia i zabezpieczenia socjalnego.
 • Każde dziecko ma prawo do wypoczynku i czasu wolnego, do uczestniczenia w zabawach i zajęciach rekreacyjnych.
 • Każde dziecko ma prawo do nauki bezpłatnej i obowiązkowej w zakresie szkoły podstawowej.
 • Każde dziecko ma prawo do korzystania z dóbr kulturowych.
 • Każde dziecko ma prawo do informacji i rozwijania własnych zainteresowań.
 • A przede wszystkim każde dziecko ma prawo do znajomości swoich praw 


1 czerwca 2010r

DZIEŃ DZIECKA KŁODZKO - TWIERDY

Wspaniały program artystyczny, gry i konkursy z nagrodami, malowane buźki, kolorowy park rozrywki, pyszności z grilla, słodkie smakołyki i napoje bez ograniczeń, tańce i zabawa przy muzyce zespoły Podzamek Boys oraz spektakl lalkowy Teatru Wyobraźni.

UDZIAŁ WZIĘLI WYCHOWANKOWIE

 1. MICHAŁ ZAJĄC
 2. SZYMON WIDERA
 3. SEBASTIAN  WITKOWSKI
 4. MICHAŁ MIROWSKI
 5. PAWEŁ FILIPIAK
 6. SZYMON KRZYWDA
 7. RADEK DYMEK
 8. KRZYSZTOF MIELNIK
 9. KORDIAN OGRODOWICZ
 10. STASIU WILKOWIECKI

ORAZ OPIEKUNOWIE

 1. S. KLARA KRUPA
 2. S. NATANAELA SIENKIEWICZ
 3. P. BOŻENA WOJCIACZYK
 4. P. MARTA PILCHA
 5. P. WIKTORIA KOSZYK


2 czerwiec 2010r.

Środę po raz siódmy obchodzony był w naszej diecezji Świdnickiej Dzień Osób Niepełnosprawnych. Mszy św. o godz. 10:00 przewodniczył  Ks. Biskup Adam Bałabuch. Nasi wychowankowie wraz z opiekunami uczestniczyli we Mszy Świętej a następnie zrobili wspólną fotografie z Księdzem Biskupem i udali się na ciepły poczęstunek. Choć na dworze padało i było zimno to w sercu zapłonęła iskierka nadziei ze są potrzebni i Kochami i to jest najważniejsze.
 


     

3 czerwca 2010r.

Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nasi wychowankowie wraz z opiekunami czekali na przyjście Pana Jezusa przy ołtarzu który zawsze jest przy naszym domu. Wychowankowie Podziękowali ze mogli doczekać takiego spotkania bliskiego z Jezusem w najświętszym Sakramencie i prosili o Boże błogosławieństwo na kolejne dni. 

 
 8 Czerwiec 2010r       

Dziś nasz dom odwiedzili Państwo Anna i Piotr Zembroń, którzy wnieśli wiele radości w serduszka naszych dzieci, bo przekazali dla nich zabawki, maskotki które otrzymali w dniu swojego ślubu.
Serdeczne Podziękowania i życzymy wszystkiego co najpiękniejsze w życiu. Wychowankowie, Dyrekcja.
RESZTA FOTEK W FOTO-ALBUMIE ZAPRASZAM

15 czerwca do 30 czerwca 2010r
Nasi wychowankowie uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym w MIELNIE. Celem turnusu dla naszych wychowanków było poprawienie i podtrzymanie sprawności psychofizycznej oraz umiejętności społecznych, po przez poprawienie stanu zdrowia, samopoczucia i sprawności fizycznej, uczestniczenie w zabiegach leczniczo usprawniających. Ośrodek zapewnił naszym wychowankom pełen wypoczynek fizyczny i psychiczny po przez wdrażanie do współdziałania i integracji grupy.
Serdeczne Podziękowanie  ślemy dla kadry z Ośrodka rehabilitacyjno wypoczynkowego Eugeniusz Snoch w Mielnie.
Serdeczne Podziękowanie dla kadry DPS która  sprawiała ze wychowankowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni.
Serdeczne Podziękowanie dla wszystkich którzy nas wspierali.
 
 

DZIEŃ DZIECKA

Z Okazji Dnia Dziecka

dla wszystkich wychowanków serdczne życzenia od Dyrekcji, Personelu. Spełnienia marzeń, radości, miłości i nadzieii na lepsze jutro. Bardzo Was kochamy.I serdeczne życzenia skladamy.
 


1 czerwca 2010r.

DNIA DZIECKA

TEMAT

KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT. KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA – ŚWIAT MARZEŃ.

Uświetnienie święta dzieci poprzez zapoznanie z prawami dziecka, poprzez zabawy, konkursy i wspólne malowanie.

ZAPOZNANIE DZIECI ŻE;

 • Każde dziecko ma niezbywalne prawo do życia.
 • Każde dziecko ma prawo do tożsamości.
 • Każde dziecko ma prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania.
 • Każde dziecko ma prawo do wyrażania własnych poglądów.
 • Każde dziecko ma prawo do występowania w sprawach dotyczących dziecka w postępowaniu administracyjnym i sądowym.
 • Każde dziecko ma prawo do wychowania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia z nimi.
 • Każde dziecko ma prawo do ochrony przed wszelkimi formami przemocy fizycznej lub psychicznej, krzywdy lub zaniedbania, złego traktowania lub wyzysku.
 • Każde dziecko ma prawo do odpowiedniego standardu życia.
 • Każde dziecko ma prawo do ochrony zdrowia i zabezpieczenia socjalnego.
 • Każde dziecko ma prawo do wypoczynku i czasu wolnego, do uczestniczenia w zabawach i zajęciach rekreacyjnych.
 • Każde dziecko ma prawo do nauki bezpłatnej i obowiązkowej w zakresie szkoły podstawowej.
 • Każde dziecko ma prawo do korzystania z dóbr kulturowych.
 • Każde dziecko ma prawo do informacji i rozwijania własnych zainteresowań.
 • A przede wszystkim każde dziecko ma prawo do znajomości swoich praw 


1 czerwca 2010r


DZIEŃ DZIECKA KŁODZKO - TWIERD

Wspaniały program artystyczny, gry i konkursy z nagrodami, malowane buźki, kolorowy park rozrywki, pyszności z grilla, słodkie smakołyki i napoje bez ograniczeń, tańce i zabawa przy muzyce zespoły Podzamek Boys oraz spektakl lalkowy Teatru Wyobraźni.

UDZIAŁ WZIĘLI WYCHOWANKOWIE

 1. MICHAŁ ZAJĄC
 2. SZYMON WIDERA
 3. SEBASTIAN  WITKOWSKI
 4. MICHAŁ MIROWSKI
 5. PAWEŁ FILIPIAK
 6. SZYMON KRZYWDA
 7. RADEK DYMEK
 8. KRZYSZTOF MIELNIK
 9. KORDIAN OGRODOWICZ
 10. STASIU WILKOWIECKI

ORAZ OPIEKUNOWIE

 1. S. KLARA KRUPA
 2. S. NATANAELA SIENKIEWICZ
 3. P. BOŻENA WOJCIACZYK
 4. P. MARTA PILCHA
 5. P. WIKTORIA KOSZYK


2 czerwiec 2010r.

Środę po raz siódmy obchodzony był w naszej diecezji Świdnickiej Dzień Osób Niepełnosprawnych. Mszy św. o godz. 10:00 przewodniczył  Ks. Biskup Adam Bałabuch. Nasi wychowankowie wraz z opiekunami uczestniczyli we Mszy Świętej a następnie zrobili wspólną fotografie z Księdzem Biskupem i udali się na ciepły poczęstunek. Choć na dworze padało i było zimno to w sercu zapłonęła iskierka nadziei ze są potrzebni i Kochami i to jest najważniejsze.3 czerwca 2010r

Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nasi wychowankowie wraz z opiekunami czekali na przyjście Pana Jezusa przy ołtarzu który zawsze jest przy naszym domu. Wychowankowie Podziękowali ze mogli doczekać takiego spotkania bliskiego z Jezusem w najświętszym Sakramencie i prosili o Boże błogosławieństwo na kolejne dni. 

8 Czerwiec 2010r

Dziś nasz dom odwiedzili Państwo Anna i Piotr Zembroń, którzy wnieśli wiele radości w serduszka naszych dzieci, bo przekazali dla nich zabawki, maskotki które otrzymali w dniu swojego ślubu. Serdeczne Podziękowania i życzymy wszystkiego co najpiękniejsze w życiu. Wychowankowie, Dyrekcja.
 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 
ZA UŚMIECH NASZYCH DZIECI 

15 czerwca do 30 czerwca 2010r
 
 

Nasi wychowankowie uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym w MIELNIE. Celem turnusu dla naszych wychowanków było poprawienie i podtrzymanie sprawności psychofizycznej oraz umiejętności społecznych, po przez poprawienie stanu zdrowia, samopoczucia i sprawności fizycznej, uczestniczenie w zabiegach leczniczo usprawniających. Ośrodek zapewnił naszym wychowankom pełen wypoczynek fizyczny i psychiczny po przez wdrażanie do współdziałania i integracji grupy.
Serdeczne Podziękowanie  ślemy dla kadry z Ośrodka rehabilitacyjno wypoczynkowego Eugeniusz Snoch w Mielnie.
Serdeczne Podziękowanie dla kadry DPS która  sprawiała ze wychowankowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni.
Serdeczne Podziękowanie dla wszystkich którzy nas wspierali.
 

 

 


 

1 lipca 2010r.
Nasza placówkę ze wzgledu na stan zdrowia opuścił Michał Górowski. Wychowanek został skierowany do DPS dla Dorosłych. Drogiemu Michałkowi życzymy wszystkiego co najlepsze w nowym domu. Zawsz bedziemy o Tobie pamiętać. Trzymaj się.
 5,6,7,9 Lipca 2010r.
Wychowankowie każdego dnia pod opieką Sławomira Kozłowskiego jeździli nad zalew do Radkowa. Każdego dnia inna grupa wychowanków miała możliwość spędzenia czasu nad wodą

6. lipca 200r.    
Tego dnia odbyła się uroczysta Msza Święta w Dniu Jubileuszu Zakonnego s. Estery Barbary Markowskiej. Siostry, Personel i Dzieci przekazali najserdeczniejsze życzenia. Jak również dołączona życzenia imieninowe. Kochana Siostro wiele radości miłości i nadziei ze jutro będzie lepsze. Niech Pan Ci błogosławi.

10. lipca 2010r 
Wychowankowie Szymon Widera, Michał Mirowski, Szymon Krzywda wraz z Siostrą Klarą i siostra Natanaelą spedzili popołudnie nad zalewem w Radkowie 
 

14 Lipiec 2010r
Tego dnia Panie z grupy drugiej zorganizowały dla swoich wychowanków piknik. od samego rana pakowanie plecaków i jedzonka z piciem. Wszystkie dzieci były szczęśliwe że mogą iść na piknikowy spacer. Wiele radości sprawiła im ta wspólna wyprawa.

21. lipca 2010r.
 

Zapraszam do oglądania nowych filmików www.youtube.com/user/majeczka3061 i zostawiania wpisów. Dziękuję. Pozdrawiam cieplutko.  

UDANYCH WAKACJI


1 lipca 2010r.


Nasza placówkę ze wzgledu na stan zdrowia opuścił Michał Górowski. Wychowanek został skierowany do DPS dla Dorosłych. Drogiemu Michałkowi życzymy wszystkiego co najlepsze w nowym domu. Zawsz bedziemy o Tobie pamiętać. Trzymaj się.

 
 

 5,6,7,9 Lipca 2010r.

Wychowankowie każdego dnia pod opieką Sławomira Kozłowskiego jeździli nad zalew do Radkowa. Każdego dnia inna grupa wychowanków miała możliwość spędzenia czasu nad wodą

6. lipca 200r.    
           

Tego dnia odbyła się uroczysta Msza Święta w Dniu Jubileuszu Zakonnego s. Estery Barbary Markowskiej. Siostry, Pesronel i Dzieci przekazli najserdeczniejsze życzenia. Jak również dołączona życzenia imieninowe. Kochana Siostro wiele radości miłości i nadziei ze jutro będzie lepsze. Niech Pan Ci błogosławi.
 
 


10. lipca 2010r
 

Wychowankowie Szymon Widera, Michał Mirowski, Szymon Krzywda wraz z Siostrą Klarą i siostra Natanaelą spedzili popołudnie nad zalewem w Radkowie
Zapraszam do galerii
 

 
14 Lipiec 2010r

Tego dnia Panie z grupy drugiej zorganizowały dla swoich wychowanków piknik. od samego rana pakowanie plecaków i jedzonka z piciem. Wszystkie dzieci były szczęśliwe że mogą iść na piknikowy spacer. Wiele radości sprawiła im ta wspólna wyprawa.


21. lipca 2010r.
 
Zapraszam do ogladania nowych filmików www.youtube.com/user/majeczka3061 i zostawiania wpisów. Dziękuję. Pozdrawiam cieplutko.
1.sierpnia 2010r.
Do naszej placówki przybyły nowe siostry do pracy.

s. Wioletta Pietrewicz
s. Samuela Hofman
s. Jana Chont
Życzymy owocnej pracy i sił.

3. sierpnia 2010r.
Został zorganizowany grill dla naszych wychowanków przez opiekunów.

18. sierpnia 2010r.
Wyprawa na grzybobranie  szukanie grzybów na pyszną kolację. Wyprawa się udała.

19. sierpnia 2010r.
Do naszej placówki przybył Patryk Tereszkiewicz. Witaj w nowym domu i życzymy Ci spełnionych marzeń, radości i uśmiechu. Powodzenia Patryku.

19. sierpnia 2010r.
Tego dnia wreszcie były żniwa na które z upragnieniem czekali starsi chłopcy, można to zobaczyć na fotografii jaką frajdę im sprawiała ta praca.

19. sierpnia 2010r.
O godz. 17.00 przybył do nas teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem pt; ,,EKO CIOCIA JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI'' nai wychowankowie przypomnieli sobie segregację śmieci oraz jak dbać o porządek.

20.sierpnia 2010r.
Kolejna wyprawa na grzybobranie.

21. sierpnia 2010r.
Wychowankowie Stanisław Grad, Adam Skutela, Dariusz Gorzelski wraz z Siostrami s. Esterą i s. Klarą odwiedzili rodzinę Państwa Ulanickich. Początek wizyty  to odwiedzenie grobu Kuby Ulanickiego kolegi chłopców. i złożenie kwiatów zapalenie znicza oraz wspólna modlitwa. Kolejna niespodzianka było zwiedzanie kościoła w Kamieńcu, a na koniec grylowanie u państwa Ulanickich. Serdecznie Dziękujemy za ciepłą i miłą rodzinną atmosferę.

21. sierpnia 2010r.

Kolejne wspólne grylowanie Przygotowane przez siostry i opiekunów grup. Wspólna zabawa przy gitarze. Miło upłynął czas. Podziękowania od wychowanków dla organizatorów.

24. sierpnia 2010r.
Wychowankowie wraz z Siostrami oraz opiekunkami wybrali się w pielgrzymkę do Wambierzyc do Matki Bożej prosząc o potrzebne łaski dla siebie, dla swoich kolegów, opiekunów i całego świata. Wędrowali pełni radości, a uwięczeniem tego radosnego pielgrzymowania była wspólna Msza Święta w kaplicy Matki Wambierzyckiej Królowej Rodzin.

26. sierpnia 2010r.Teatrzyk z Krakowa pt; ,, RUBINOWY KSIĄŻĘ" Serdeczne podziękowanie dla wykonawców.
 
26. sierpnia 2010r.
Do naszego domu przybył nowy wychowanek Damian Szewczenko z Warszawy. Witaj w nowym domu i niech będzie dla Ciebie domem miłości i spełnionych marzeń. Witaj.
 
26. sierpnia 2010r
Kolejne wspólne grylowanie. Serdeczne podziękowanie dla S. Heleny która sprawia tyle radości wychowankom i nie tylko.


 
 

1.sierpnia 2010r.

Do naszej placówki przybyły nowe siostry do pracy.
s. Wioletta Pietrewicz
s. Samuela Hofman
s. Jana Chont

Życzymy owocnej pracy i sił.
 
 
3. sierpnia 2010r.


Został zorganizowany grill dla naszych wychowanków przez opiekunów.
 

 
 

18. sierpnia 2010r.

Wyprawa na grzybobranie  szukanie grzybów na pyszną kolację. Wyprawa się udała.
 


19. sierpnia 2010r.


Do naszej placówki przybył Patryk Tereszkiewicz. Witaj w nowym domu i życzymy Ci spełnionych marzeń, radości i uśmiechu. Powodzenia Patryku.


19. sierpnia 2010r.

Tego dnia wreszcie były żniwa na które z upragnieniem czekali starsi chłopcy. można to zobaczyć na fotografii jaką frajdę im sprawiała ta praca.19. sierpnia 2010r.


O godz. 17.00 przybył do nas teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem pt; ,,EKO CIOCIA JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI'' nasi wychowankowie przypomnieli sobie segregację śmieci oraz jak dbać o porządek.


20.sierpnia 2010r.

Kolejna wyprawa na grzybobranie.

21. sierpnia 2010r.

Wychowankowie Stanisław Grad, Adam Skutela, Dariusz Gorzelski wraz z Siostrami s. Esterą i s. Klarą odwiedzili rodzinę Państwa Ulanickich. Początek wizyty  to odwiedzenie grobu Kuby Ulanickiego kolegi chłopców. i złożenie kwiatów zapalenie znicza oraz wspólna modlitwa. Kolejna niespodzianka było zwiedzanie kościoła w Kamieńcu, a na koniec grylowanie u państwa Ulanickich. serdecznie Dziękujemy za ciepłą i miłą rodzinną atmosferę.

21. sierpnia 2010r.

Kolejne wspólne grylowanie Przygotowane przez siostry i opiekunów grup. Wspólna zabawa przy gitarze. Miło upłynął czas. Podziękowania od wychowanków dla organizatorów.
 
 
RÓŻNE FOTKI Z GRYLOWANIA  POZDRAWIAMY SERDECZNIE
 24. sierpnia 2010r.

Wychowankowie wraz z Siostrami oraz opiekunkami wybrali się w pielgrzymkę do Wambierzyc do Matki Bożej prosząc o potrzebne łaski dla siebie, dla swoich kolegów, opiekunów i całego świata. Wędrowali pełni radości, a uwięczeniem tego radosnego pielgrzymowania była wspólna Msza Święta w kaplicy Matki Wambierzyckiej Królowej Rodzin.
 

26. sierpnia 2010r.


Teatrzyk z Krakowa pt; ,, RUBINOWY KSIĄŻĘ" Serdeczne podziękowanie dla wykonawców.
 

 


26. sierpnia 2010r.

 

Do naszego domu przybył nowy wychowanek Damian Szewczenko z Warszawy. Witaj w nowym domu i niech będzie dla Ciebie domem miłości i spełnionych marzeń. Witaj.
  
 

 26. sierpnia 2010r

Kolejne wspólne grylowanie. Serdeczne podziękowanie dla S. Heleny która sprawia tyle radości wychowankom i nie tylko.
 

 
 

1. września 2010r.         

Najmłodsi wychowankowie DPS dla Dzieci tego dnia rozpoczęli nowy rok szkolny 2010/2011. Życzymy Wam wielu sukcesów i radości w nowym roku szkolnym - Dyrekcja i Opiekunowie Domu.

4. września 2010r
Michał Mirowski oraz Damian Szewczenko wraz z s. Estera i s. Klarą pojechali do Wrocławia do szpitala w odwiedziny do Aleksandra Sweryda. Chłopcy bardzo się cieszyli ze wspólnego spotkania. Buziaki dla Olka i życzymy Ci zdrowia.

5. września 2010r.

Po południu na niedzielną wyprawę do Polanicy i Kłodzka wybrało się trzech wychowanków wraz z siostrami. Na tę wyprawę wybrał się Michał Mirowski, Patryk Tereszkiewicz oraz Szymon Widera z siostrą Natanaelą i siostra Klarą. Wspólnie skosztowaliśmy wody w pijalni wód w Polanicy, następnie zwiedziliśmy park zdrojowy potem udaliśmy się na pizze i soki. w dalszym etapie było zwiedzanie Kłodzka i Twierdzy. Udana wyprawę zakończyliśmy lodami. Zapraszam do fotogalerii do obejrzenia pięknych fotek.

6. wrzesnia 2010r.
Dzień fotografii najmłodsze dzieci z domu uwielbiają jak się robi im zdjęcia pozują i potrafią zaskakiwać. To nasze fotki najmłodszych wychowanków. Zapraszam do fotogalerii.
 
10. września 2010r.

Teatrzyk pt. ,, Jak Jędrek pokonał smoka"

10.września 2010r.
II Powiatowa Spartakiada DPS-ów. nasi wychowankowie

Maciej Kłos
Stanisław Wilkowiecki
Paweł Mierzwiak
Dariusz Gorzelski
Piotr Przybył

wraz z
Panem Arturem Szurgot
Dzielnie pokonywali i brali udział w każdej konkurencji Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.


12. września 2010r.
Wspólny popołudniowy spacer i zabawa na placu dla dzieci.

13. września 2010r.
10 Urodziny Michała Zając Wszystkiego co najpiękniejsze i spełnienia marzeń, słonecznych chwil pełnych ciepła i miłości. Życzą koledzy, opiekunowie i Dyrekcja.

13. września 2010r.

Tego dnia rozpoczęty się wykopki opiekunowie oraz wychowankowie udali się na wspolne zbieranie ziemniaków. Piękna słoneczna pogoda sprawiła ze już prawie połowa wykopana.

14. września 2010r.
Kolejny dzień wykopków. I super zakończenie Ogniskiem.

20. września 2010r.
Teatrzyk z Krakowa przedstawienie pt; ,,Bajki - J. Tuwima". Aktorzy wraz z dziećmi wspólnie tworzyli teatr. Super zabawa sprawiała ze usmiech i radość gościła na twarzach dzieci i opiekunów.

22. września 2010r.
Wycieczka do Złotego Stoku zwiedzanie kopalni złota i poznanie historii tego miejsca. Następnie przejazd do Polanicy i tam super zabawa na torze saneczkowym. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów tej imprezy.

23. wrzesnia 2010r.

Tego dnia Patryk Tereszkiewicz obchodził swoje 11 urodziny. Kochany Patryku najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń, dużo zdrowia, ciepła i miłości życzą Ci Koledzy, Opiekunowie i Dyrekcja.

23. września 2010r.
Tego dnia do naszego domu przybył Grzegorz Kaczmarek. Witamy Ciebie serdecznie w nowym domu i czuj się tu kochany, bezpiecznie i bądź radością w każdej chwili.

30. września 2010r.
Do naszej placówki przybył teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem pt. ,, JAŚ I MAŁGOSIA" - Nasi wychowankowie mogli sobie przypomnieć ze łakomstwo nie popłaca i warto zawsze się zapytać co wypada a co nie. Serdeczne podziękowanie dla osób które zaprosiły aktorów z Akademii Teatralnej z Krakowa.

1. września 2010r.         

Najmłodsi wychowankowie DPS dla Dzieci tego dnia rozpoczęli nowy rok szkolny 2010/2011. Życzymy Wam wielu sukcesów i radości w nowym roku szkolnym - Dyrekcja i Opiekunowie Domu.
 
 
Z Podziękowaniem
dla Arllety i Mariusza Maciejewskich za pomoce dydaktyczne dla najmłodszych do szkoły.
 
4. września 2010r

Michał Mirowski oraz Damian Szewczenko wraz z s. Estera i s. Klarą pojechali do Wrocławia do szpitala w odwiedziny do Aleksandra Sweryda. Chłopcy bardzo się cieszyli ze wspólnego spotkania. Buziaki dla Olka i życzymy Ci zdrowia.

5. września 2010r.   

 
Po południu na niedzielną wyprawę do Polanicy i Kłodzka wybrało się trzech wychowanków wraz z siostrami. Na tę wyprawę wybrał się Michał Mirowski, Patryk Tereszkiewicz oraz Szymon Widera z siostrą Natanaelą i siostra Klarą. Wspólnie skosztowaliśmy wody w pijalni wód w Polanicy, następnie zwiedziliśmy park zdrojowy potem udaliśmy się na pizze i soki. w dalszym etapie było zwiedzanie Kłodzka i Twierdzy. Udana wyprawę zakończyliśmy lodami. Zapraszam do fotogalerii do obejrzenia pięknych fotek.
 
 


6. września 2010r.

Dzień fotografii najmłodsze dzieci z domu uwielbiają jak się robi im zdjęcia pozują i potrafią zaskakiwać. To nasze fotki najmłodszych wychowanków. Zapraszam do fotogalerii.

10. września 2010r.

Teatrzyk pt. ,, Jak Jędrek pokonał smoka"


10.września 2010r.
II Powiatowa Spartakiada DPS-ów. nasi wychowankowie

Maciej Kłos
Stanisław Wilkowiecki
Paweł Mierzwiak
Dariusz Gorzelski
Piotr Przybył


wraz z
Panem Arturem Szurgot
Dzielnie pokonywali i brali udział w każdej konkurencji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.
 

12. września 2010r.
Wspólny popołudniowy spacer i zabawa na placu dla dzieci.
 

13. września 2010r.
10 Urodziny Michała Zając Wszystkiego co najpiękniejsze i spełnienia marzeń, słonecznych chwil pełnych ciepła i miłości. Życzą koledzy, opiekunowie i Dyrekcja.


13. września 2010r.
Tego dnia rozpoczęty się wykopki opiekunowie oraz wychowankowie udali się na wspólne zbieranie ziemniaków. Piękna słoneczna pogoda sprawiła ze już prawie połowa wykopana.
 

14. września 2010r.

Kolejny dzień wykopków. I super zakończenie Ogniskiem.
 

20. września 2010r.
Teatrzyk z Krakowa przedstawienie pt; ,,Bajki - J. Tuwima". Aktorzy wraz z dziećmi wspólnie tworzyli teatr. Super zabawa sprawiała ze uśmiech i radość gościła na twarzach dzieci i opiekunów.
 

22. września 2010r.


Wycieczka do Złotego Stoku zwiedzanie kopalni złota i poznanie historii tego miejsca. Następnie przejazd do Polanicy i tam super zabawa na torze saneczkowym. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów tej imprezy.
 

23. września 2010r.


Tego dnia Patryk Tereszkiewicz obchodził swoje 11 urodziny. Kochany Patryku najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń, dużo zdrowia, ciepła i miłości życzą Ci Koledzy, Opiekunowie i Dyrekcja.
 

23. września 2010r.


Tego dnia do naszego domu przybył Grzegorz Kaczmarek. Witamy Ciebie serdecznie w nowym domu i czuj się tu kochany, bezpiecznie i bądź radością w każdej chwili.
 

30. września 2010r.


Do naszej placówki przybył teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem pt. ,, JAŚ I MAŁGOSIA" - Nasi wychowankowie mogli sobie przypomnieć ze łakomstwo nie popłaca i warto zawsze się zapytać co wypada a co nie. Serdeczne podziękowanie dla osób które zaprosiły aktorów z Akademii Teatralnej z Krakowa.
 

 

1 Październik 2010r.
Wszystkim Siostrom Terezjankom z okazji dnia patronalnego najserdeczniejsze życzenia od
Personelu i Wychowanków.
DZIŚ NASZ DOM odwiedziła Św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Dzieci jak co roku oczekiwały na małą świętą by wspólnie z nią zmówić różaniec i ofiarować się Bogu. Święta Tereso spuszczaj deszcz róż na nas naszych wychowanków, personel. Bądź z nami.
 
2. Października 2010r.
DZIEŃ  ŚWIĄTECZNY  NASZYCH  WYCHOWANKÓW z okazji najserdeczniejsze życzenia dla Aniołów Stróżów od Personelu, Sióstr i Dyrekcji

Rano wszyscy wychowankowie wraz z opiekunami udali się do kaplicy gdzie wspólnie uczestniczyli na Mszy Świętej w intencji wszystkich którzy mieszkają w tym domu. Chłopcy pełni radości zaczęli świętować swój dzień.
Tego dnia również odwiedziła mama - Patryka Tereszkiewicz.
 
13. Października 2010r.

Wychowankowie którzy uczęszczaja do szkoły, tego dnia przygotowali akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

13. Października
Nasi wychowankowi którzy chodzą do szkoły, również mieli zabawę EKOLOGICZNĄ. Prezentowali stroje ekologiczne, brali udział w konkursach segregowanie śmieci, gra w kręgle butelkowe. Oraz wykonanie różnych prac z puszek, butelek, papieru. Serdeczne podziękowanie za wspólną zabawę dla Organizatorów.

14.Października 2010r.


 
W DNI NAUCZYCIEL

Życzymy wam wszystkiego najlepszego i zdrowia dużego. Byście uczyli długie lata i lubili każdego małolata. My was lubimy, przyjaźnią darzymy i wielkiego szczęścia życzymy. Gdy w szkole przebywacie jest tak jak znacie. Wychowankowie DPS życzą dla swoich nauczycieli w szkole.

10.października 2010r.

W Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie, już po raz XII, spotkali się zawodnicy Powiatowej Integracyjnej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych.

Spartakiada przyciąga coraz więcej i zawodników, i wolontariuszy.
 Inicjatorem i organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Nasza Nadzieja.
Również nasi wychowankowie brali czynny udział w Spartakiadzie Wszyscy mają prawo walczyć o medal. Wychowankowie byli podzieleni na 4 grupy kolorystyczne. Można to zobaczyć na fotografiach.
Życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy
18. Październik 2010r.
Wszystkim naszym Kochanym Pielęgniarkom naszego domu w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia, wiele szczęścia, zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa od Dyrekcji, Wychowanków, Kolegów i Koleżanek z pracy. W dniu tego święta kadra wraz z wychowankami przygotowała niespodziankę tzw. test na certyfikat. Pielęgniarki miały za zadanie opatrzyć chorego i zdać test, który był bardzo trudny, ale uzdolnione zdały go super.
 30. Października 2010r.
Wychowankowie Dariusz i Adam wraz z siostrami Esterą i Klarą odwiedźili gród Jakuba Ulanickiego w Kamieńcu. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej.
 
30. października 2010r
Wychowankowie wraz z siostrami zanieśli wianki na groby swoich kolegów którzy już odeszli do Pana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 

1 Październik 2010r.

Wszystkim Siostrom Terezjankom z okazji dnia patronalnego najserdeczniejsze życzenia od

Personelu i Wychowanków.
 

DZIŚ NASZ DOM odwiedziła Św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Dzieci jak co roku oczekiwały na małą świętą by wspólnie z nią zmówić różaniec i ofiarować się Bogu. Święta Tereso spuszczaj deszcz róż na nas naszych wychowanków, personel. Bądź z nami.
 
 
 

2. Października 2010r.

DZIEŃ  ŚWIĄTECZNY  NASZYCH  WYCHOWANKÓW z okazji Aniołów Stróżów najserdeczniejsze życzenia dla

od Personelu, Sióstr i Dyrekcji

Rano wszyscy wychowankowie wraz z opiekunami udali się do kaplicy gdzie wspólnie uczestniczyli na Mszy Świętej w intencji wszystkich którzy mieszkają w tym domu. Chłopcy pełni radości zaczęli świętować swój dzień.
Tego dnia również odwiedziła mama - Patryka Tereszkiewicz.

13. Października 2010r.

Wychowankowie którzy uczęszczają do szkoły, tego dnia przygotowali akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.


13. Października


Nasi wychowankowi którzy chodzą do szkoły, również mieli zabawę EKOLOGICZNĄ. Prezentowali stroje ekologiczne, brali udział w konkursach segregowanie śmieci, gra w kręgle butelkowe. Oraz wykonanie różnych prac z puszek, butelek, papieru. Serdeczne podziękowanie za wspólną zabawę dla Organizatorów.
14.Października 2010r.


W DNI NAUCZYCIELA
Życzymy wam wszystkiego najlepszego i zdrowia dużego. Byście uczyli długie lata i lubili każdego małolata. My was lubimy, przyjaźnią darzymy i wielkiego szczęścia życzymy. Gdy w szkole przebywacie jest tak jak znacie. Wychowankowie DPS życzą dla swoich nauczycieli w szkole.


 
10. października 2010r

W Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie, już po raz XII, spotkali się zawodnicy Powiatowej Integracyjnej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych.

Spartakiada przyciąga coraz więcej i zawodników, i wolontariuszy.
Inicjatorem i organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Nasza Nadzieja.

Również nasi wychowankowie brali czynny udział w Spartakiadzie Wszyscy mają prawo walczyć o medal. Wychowankowie byli podzieleni na 4 grupy kolorystyczne. Można to zobaczyć na fotografiach.

Życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy

 
18. Październik 2010r.

Wszystkim naszym Kochanym Pielęgniarkom naszego domu w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia, wiele szczęścia, zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa od Dyrekcji, Wychowanków, Kolegów i Koleżanek z pracy. W dniu tego święta kadra wraz z wychowankami przygotowała niespodziankę tzw. test na certyfikat. Pielęgniarki miały za zadanie opatrzyć chorego i zdać test, który był bardzo trudny, ale uzdolnione zdały go super. 
 


30. Października 2010r.

Wychowankowie Dariusz i Adam wraz z siostrami Esterą i Klarą odwiedzili gród Jakuba Ulanickiego w Kamieńcu. Następnie uczestniczyli we Mszy Świętej.


 

30. października 2010r

Wychowankowie wraz z siostrami zanieśli wianki na groby swoich kolegów którzy już odeszli do Pana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 

1. Listopada 2010r.
Wychowankowie wraz z siostrami odwiedzili groby 

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna

zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze

a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

/ks. Jan Twardowski/


2. Listopada 2010r.
Wspólna modlitwa za zmarłych nawiedzenie cmentarza i zapaleni zniczy na grobach kolegów.

2. listopada 2010r.
Wychowankowie wraz z opiekunami udali się na wyprawę do lasu. pogoda była cudowna. Zbieranie kolorowych liści i obserwacja jesiennej pogody dała naszym dzieciom wile radości i zadowolenia. chłopcy zobaczyli w oddali sarenki. Wyprawa była udana, zapraszam do galerii fotografii z wyprawy.
 
4 listopada 2010r.
Rajd na leśniczówkę. Tego dnia wychowankowie DPS oraz uczniowie szkoły wybrali się  wraz z opiekunami i nauczycielami na rajd. Pokonali w sposób atrakcyjny trasie i znaleźli się na leśniczówce gdzie czekało na nich ognisko z kiełbaskami gorąca herbata oraz leśniczy z ciekawą opowieścią. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów
 
6. listopada. 2010r.
Wychowankowie Aleksander, Damian, Michał, Patryk, Grzegorz, wysuszyli na szlak górski w Karłowie na Strzeliniec pod opieką s.Klary, s. Natanaeli, s. Rafaeli oraz Karola brata s. Klary. Na początku wędrówki wszyscy zdawali sobie pytanie czy to jest możliwe ze pokonamy szlak. wyruszyliśmy o godz. 10.30 na szlak na Strzelincu byliśmy o 12.15 a szlak ukończyliśmy o 14.00. Grupa dzielna i zwarta pokonywała dzielnie szlak nawet w ekstremalnych warunkach tylko podziwiać i naśladować. Hasłem wyprawy zostały słowa ,, Nawet ślimak dotarł do arki Noego''. Następnie przejechaliśmy do Kłodzka na pizze. Super dzień i super zabawa. Pozdrawiam. Zapraszam na filmik i do fotogalerii.

11. listopad 2010r.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko. Chcę Podziękować wszystkim dobrego serca za dary dla naszych dzieci.
Za ostatnie dwie licytacje obrazów i przekazanej sumy z licytacji na rzecz naszych wychowanków.
Również za dary w postaci paczki rodzinie z Anglii. Wszystkim ofiarodawcom oficjalnym i anonimowym Serdeczne Bóg Zapłać. Błogosławionych chwil.
 
19 listopada 2010r.
Tego dnia Pani Małgosia matka chrzestna Damian  Szewczenko odwiedziła do w naszym domu. Damian na odwiedziny był Małgosi był szczęśliwy co można zobaczyć na fotografii.
 
23 listopada 2010r
Jesienne kuchcikowanie. Wychowankowie którzy uczęszczaj do szkoły tego dnia mogli się wykazać swoimi zdolnościami kulinarnymi. Jak również brali udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli związanych z jesienią, warzywami i owocami. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów za wspaniałą zabawę i atrakcje dla naszych wychowanków.
 
25. listopada 2010r. 
Tego dnia uczniowie szkoły oraz wychowankowie DPS dla dzieci mieli zorganizowaną imprezę Andrzejkową. Poznali tradycje związane z wróżbami andrzejkowymi oraz brali czynny udział w laniu wosku, który pierwszy but za drzwi, taniec na gazecie oraz wspólna zabawa przy muzyce. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów za wspaniałą zabawę i konkursy dla naszych wychowanków młodszych i starszych.
 
26.listopada 2010r. 
Teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem ,, Przygody psa Szarika’’. Serdeczne podziękowanie dla artystów teatru krakowskiego.

 

28 listopada 2010r.      

Wychowankowie wraz z siostrami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej pierwszej niedzieli adwentu rozpoczynającej nowy rok liturgiczny. Chłopcy poczynili postanowienia adwentowe i w radości serca oczekują na przyjście Jezusa w noc Betlejemską.  


1. Listopada 2010r.


Wychowankowie wraz z siostrami odwiedzili groby
 

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
kochamy wciąż za mało i stale za późno

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

/ks. Jan Twardowski/


2. Listopada 2010r.


  Wspólna modlitwa za zmarłych nawiedzenie cmentarza i zapaleni zniczy na grobach kolegów.4 listopada 2010r.


Rajd na leśniczówkę. Tego dnia wychowankowie DPS oraz uczniowie szkoły wybrali się  wraz z opiekunami i nauczycielami na rajd. Pokonali w sposób atrakcyjny trasie i znaleźli się na leśniczówce gdzie czekało na nich ognisko z kiełbaskami gorąca herbata oraz leśniczy z ciekawą opowieścią. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów

Wspólne wędrowanie
 

Ognisko
 

2. Listopada 2010r.

Wychowankowie wraz z opiekunami udali się na wyprawę do lasu. pogoda była cudowna. Zbieranie kolorowych liści i obserwacja jesiennej pogody dała naszym dzieciom wile radości i zadowolenia. chłopcy zobaczyli w oddali sarenki. Wyprawa była udana, zapraszam do galerii fotografii z wyprawy.
 
Zawsze razem


Ruiny starego zamku


Uśmiecham się do Ciebie


Z Tobą niczego nie muszę się bać


6. listopada. 2010r.


Wychowankowie Aleksander, Damian, Michał, Patryk, Grzegorz, wysuszyli na szlak górski w Karłowie na Strzeliniec pod opieką s.Klary, s. Natanaeli, s. Rafaeli oraz Karola brata s. Klary. Na początku wędrówki wszyscy zdawali sobie pytanie czy to jest możliwe ze pokonamy szlak. wyruszyliśmy o godz. 10.30 na szlak na Strzelincu byliśmy o 12.15 a szlak ukończyliśmy o 14.00. Grupa dzielna i zwarta pokonywała dzielnie szlak nawet w ekstremalnych warunkach tylko podziwiać i naśladować. Hasłem wyprawy zostały słowa ,, Nawet ślimak dotarł do arki Noego''. Następnie przejechaliśmy do Kłodzka na pizze. Super dzień i super zabawa. Pozdrawiam. Zapraszam na filmik i do fotogalerii.11. listopad 2010r.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko. Chcę Podziękować wszystkim dobrego serca za dary dla naszych dzieci.
Za ostatnie dwie licytacje obrazów i przekazanej sumy z licytacji na rzecz naszych wychowanków.
  Również za dary w postaci paczki rodzinie z Anglii. Wszystkim ofiarodawcom oficjalnym i anonimowym Serdeczne Bóg Zapłać. Błogosławionych chwil.
 
UŚMIECHAM SIĘ DO CIEBIE
 
 
 
CZAS NA RELAKS


CZAS ZABWAY SUPER PRZYGODA

 

WSPÓLNIE PRACUJEMY DBAMY O PORZĄDEK


POMAGAMY W PRACACH  DOMOWYCH


MOŻE UDAM NAM SIE STRZELIC GOLA


TAK UPŁYWA NASZE ŻYCIE
KOCHAMY JE


19 listopada 2010r.

Tego dnia Pani Małgosia matka chrzestna Damiana Szewczenko odwiedziła do w naszym domu. Damian na odwiedziny był Małgosi był szczęśliwy co można zobaczyć na fotografii.
 

23 listopada 2010r.
 

Jesienne kuchcikowanie. Wychowankowie którzy uczęszczaj do szkoły tego dnia mogli się wykazać swoimi zdolnościami kulinarnymi. Jak również brali udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli związanych z jesienią, warzywami i owocami. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów za wspaniałą zabawę i atrakcje dla naszych wychowanków.


Uczestnicy zabawy Jesienne Kuchcikowanie
 Nagrody za udział w zabawieWspólne przygotowanie

Nasze maluchy w akcjii


 
Gotowe potrawy Smacznego25. listopada 2010r.

Tego dnia uczniowie szkoły oraz wychowankowie DPS dla dzieci mieli zorganizowaną imprezę Andrzejkową. Poznali tradycje związane z wróżbami andrzejkowymi oraz brali czynny udział w laniu wosku, który pierwszy but za drzwi, taniec na gazecie oraz wspólna zabawa przy muzyce. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów za wspaniałą zabawę i konkursy dla naszych wychowanków młodszych i starszych.

Lanie wosku przez klucz
 


 
Wspólna zabawa przy muzyce
Konkurs na buta26.listopada 2010r. 

Teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem ,, Przygody psa Szarika’’. Serdeczne podziękowanie dla artystów teatru krakowskiego.
 


28 listopada 2010r.      

Wychowankowie wraz z siostrami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej pierwszej niedzieli adwentu rozpoczynającej nowy rok liturgiczny. Chłopcy poczynili postanowienia adwentowe i w radości serca oczekują na przyjście małego Jezusa w noc Betlejemską.
 

1 Grudnia 2010r. 
Tego dnia nasi wychowankowie pisali listy do Św. Mikołaja ja równiez posatnowiłam napisac taki list i rozesłać go do różnych firm za pomocą poczty @ może znajdzie się Mikołaj który spełni marzenia najmłodszych naszych wychowanków.

Święta to okres, w którym ludzkie serca biją mocniej a uśmiech dzieci dostających świąteczne prezenty rozwesela twarze domowników. Nawet przy wigilijnym stole stawiamy dodatkowe nakrycia dla tych, którzy nie mają, z kim podzielić się opłatkiem. W ten dzień nikt nie powinien być samotny i opuszczony.

Kto z nas nie czeka na moment rozpakowywania prezentów?! To właśnie wtedy, wracamy myślami do dzieciństwa, wspominając przy tym oczekiwanie na„wielkiego pana z brodą” wskakującego przez komin. Mając parę lat wierzyliśmy, że to właśnie Święty Mikołaj daje nam prezenty. Teraz wiemy, że podarunki są skarbem od osób bliskich naszemu sercu, dlatego czasami posiadają one dla nas jeszcze większą moc. Czyż nie jest pięknie ujrzeć uśmiech obdarowywanej osoby?? Pomimo atmosfery i magii jaką niosą święta, nie zapominajmy, że wśród nas są dzieci, które nie mają rodziny, one też jak, każdy z nas czekają „na pana z brodą” , liczą na gest ludzkiego serca. Kto wie czy za parę lat nie będą wspominać, jak wyglądały ich święta?!

Uśmiech dziecka, to największa nagroda i radość dorosłych. To właśnie Tacy Ludzie jak Państwo, dają drugiemu człowiekowi, słabszemu i choremu, nadzieję i miłość. Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serce i życzymy dużo zdrowia i pomocy Bożej na każdy dzień życia.

Żeby spełnić marzenia naszych najmłodszych 16 wychowanków zwracam się z prośbą do Państwa o zabawki, słodycze, artykuły spożywcze,  artykuły szkolne, książki, gry maskotki, ubrania, buty, środki chemiczne. Tak naprawdę to, co jest potrzebne do życia na każdy dzień.

         SERDECZNIE ,,BÓG ZAPŁAĆ’’

           ZA WIELKIE I WRAŻLIWE SERCE.

2 Grudnia 2010r.
Pragnę być wolna, lecieć jak ptak i nigdy nie upadać, Pragnę być silna i nietypowa, Jak róża rozkwitać, błyszczeć jak gwiazda, Błądzić w słońcu i się zapominać, Czuć miłość w podmuchu wiatru i w marzeniach zasypiać, Nigdy nie wątpić i się nie zatrzymać, Kroczyć przed siebie i zostawiać barwne wspomnienia, Zauroczyć sobą i czuć się wyjątkową bez wątpienia, Rozdawać pocałunki i beztroskie spojrzenia, Wierzyć w ludzi i rozwiązywać ich zmartwienia, Kochać świat i nie czuć zwątpienia, Roztaczać światło i zarażać wszystkich swoją aurą, Zapomnieć się i tańczyć z wiatrem pośród morskich fal, I wyrazić siebie na cały istniejący świat.

4. Grudnia 2010r.
Ubieranie choinki przez najmłodszych. Ile frajdy. Super spędzony czas.

5. Grudnia 2010r.
Najmłodsi pisali listy do Św. Mikołaja w Warszawie. Listy zostały przekazane dla Pani Małgosi, która w Warszawie organizuje Mikołaja dla naszych wychowanków. Serdeczne Podziękowanie już dziś dla całej ekipy mikołajkowej ze stolicy.

6 Grudnia 2010r. 
Mikołaj w naszym domu. Już od rana wychowankowie czekali z wielka niecierpliwością na przyjście św. Mikołaja i około godziny 9.45 dotarł do naszego domu. Sprawił wiele radości i ciepła naszym najmłodszym i najstarszym wychowankom. Dzieci serdecznie dziękują za każdą paczkę i każdy gest dobroci skierowany dla nich.
W tym miejscu Dziękuję za paczki przekazane dla naszych dzieci od ofiarodawców imiennych jak tez i anonimowych. Nich Pan Wszystkim sowicie błogosławi. 

16 grudnia 2010r.
Wychowankowie naszego domu oraz ci chłopcy którzy uczęszczają do szkoły,  tego dnia mieli swój dzień skupienia – Adwentowy. W sakramencie miłości oczyścili swoje serduszka. Uczestniczyli we Mszy Świętej. W ten oto sposób, przygotowali się do narodzin Jezusa Chrystusa.
 
17 grudnia 2010r.
Wyjątkowy dzień w naszym domu bo tego dnia odbyła się Wigilia Pracowników DPS-u. To już drugie takie spotkanie przy opłatku wszystkich pracowników. Wspólne życzenia przy opłatku na nowo obudziły wiarę, nadzieje i miłość w to ze;

Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata

i wyciągasz do niego rękę,

zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać,

zawsze kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz

uciskają ludzi w ich samotności,

zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym,

zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

zawsze ilekroć pozwolisz,

by Bóg pokochał innych przez Ciebie

- zawsze wtedy jest Boże narodzenie

Matka Teresa z Kalkuty
 
GRUDZIEŃ
 
1 Grudnia 2010r. 
Tego dnia nasi wychowankowie pisali listy do Św. Mikołaja ja również postanowiłam napisać taki list i rozesłać go do różnych firm za pomocą poczty @ może znajdzie się Mikołaj który spełni marzenia najmłodszych naszych wychowanków.

Święta to okres, w którym ludzkie serca biją mocniej a uśmiech dzieci dostających świąteczne prezenty rozwesela twarze domowników. Nawet przy wigilijnym stole stawiamy dodatkowe nakrycia dla tych, którzy nie mają, z kim podzielić się opłatkiem. W ten dzień nikt nie powinien być samotny i opuszczony.

Kto z nas nie czeka na moment rozpakowywania prezentów?! To właśnie wtedy, wracamy myślami do dzieciństwa, wspominając przy tym oczekiwanie na„wielkiego pana z brodą” wskakującego przez komin. Mając parę lat wierzyliśmy, że to właśnie Święty Mikołaj daje nam prezenty. Teraz wiemy, że podarunki są skarbem od osób bliskich naszemu sercu, dlatego czasami posiadają one dla nas jeszcze większą moc. Czyż nie jest pięknie ujrzeć uśmiech obdarowywanej osoby?? Pomimo atmosfery i magii jaką niosą święta, nie zapominajmy, że wśród nas są dzieci, które nie mają rodziny, one też jak, każdy z nas czekają „na pana z brodą” , liczą na gest ludzkiego serca. Kto wie czy za parę lat nie będą wspominać, jak wyglądały ich święta?!

Uśmiech dziecka, to największa nagroda i radość dorosłych. To właśnie Tacy Ludzie jak Państwo, dają drugiemu człowiekowi, słabszemu i choremu, nadzieję i miłość. Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serce i życzymy dużo zdrowia i pomocy Bożej na każdy dzień życia.

Żeby spełnić marzenia naszych najmłodszych 16 wychowanków zwracam się z prośbą do Państwa o zabawki, słodycze, artykuły spożywcze,  artykuły szkolne, książki, gry maskotki, ubrania, buty, środki chemiczne. Tak naprawdę to, co jest potrzebne do życia na każdy dzień.

  ZA WIELKIE I WRAŻLIWE SERCE -  SERDECZNIE ,,BÓG ZAPŁAĆ’’
 
 
 
2 Grudnia 2010r.
Pragnę być wolna, lecieć jak ptak i nigdy nie upadać, Pragnę być silna i nietypowa, Jak róża rozkwitać, błyszczeć jak gwiazda, Błądzić w słońcu i się zapominać, Czuć miłość w podmuchu wiatru i w marzeniach zasypiać, Nigdy nie wątpić i się nie zatrzymać, Kroczyć przed siebie i zostawiać barwne wspomnienia, Zauroczyć sobą i czuć się wyjątkową bez wątpienia, Rozdawać pocałunki i beztroskie spojrzenia, Wierzyć w ludzi i rozwiązywać ich zmartwienia, Kochać świat i nie czuć zwątpienia, Roztaczać światło i zarażać wszystkich swoją aurą, Zapomnieć się i tańczyć z wiatrem pośród morskich fal, I wyrazić siebie na cały istniejący świat.
 
 
 
4. Grudnia 2010r.
Ubieranie choinki przez najmłodszych. Ile frajdy. Super spędzony czas.
 
 
5. Grudnia 2010r.
Najmłodsi pisali listy do Św. Mikołaja w Warszawie. Listy zostały przekazane dla Pani Małgosi, która w Warszawie organizuje Mikołaja dla naszych wychowanków. Serdeczne Podziękowanie już dziś dla całej ekipy mikołajkowej ze stolicy.
 
 
 
6 Grudnia 2010r.
Mikołaj w naszym domu. Już od rana wychowankowie czekali z wielka niecierpliwością na przyjście św. Mikołaja i około godziny 9.45 dotarł do naszego domu. Sprawił wiele radości i ciepła naszym najmłodszym i najstarszym wychowankom. Dzieci serdecznie dziękują za każdą paczkę i każdy gest dobroci skierowany dla nich. W tym miejscu Dziękuję za paczki przekazane dla naszych dzieci od ofiarodawców imiennych jak tez i anonimowych. Nich Pan Wszystkim sowicie błogosławi. 
 
 
 
 
 
 
16 grudnia 2010r.
Wychowankowie naszego domu oraz ci chłopcy którzy uczęszczają do szkoły,  tego dnia mieli swój dzień skupienia – Adwentowy. W sakramencie miłości oczyścili swoje serduszka. Uczestniczyli we Mszy Świętej. W ten oto sposób, przygotowali się do narodzin Jezusa Chrystusa.
 
 
17 grudnia 2010r.
Wyjątkowy dzień w naszym domu bo tego dnia odbyła się Wigilia Pracowników DPS-u. To już drugie takie spotkanie przy opłatku wszystkich pracowników. Wspólne życzenia przy opłatku na nowo obudziły wiarę, nadzieje i miłość w to ze;

Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata

i wyciągasz do niego rękę,

zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać,

zawsze kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz

uciskają ludzi w ich samotności,

zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym,

zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

zawsze ilekroć pozwolisz,

by Bóg pokochał innych przez Ciebie

- zawsze wtedy jest Boże narodzenie

Matka Teresa z Kalkuty
 
 
 
 
 
 
 
19 Grudnia 2010r.
Wychowankowie wraz z siostrami uczestniczyli w przedstawieniu jasełkowym w Domu Ludowym w Ścinawce Dolnej. W jasełkach przygotowanych przez dzieci i młodzież szkoły ze Ścinawki Dolnej 
 
21 Grudnia 2010r
Wychowankowie którzy chodzą do szkoły mieli uroczystą wigilie szkolną.  Kadar przygotowała dla dzieci jasełka pt. Postacie z bajek witają malutkiego Jezusa. Wspólne życzenia i łamanie się opłatkiem a na koniec wigilia w klasach. Radosnego świętowania.
 
 
 
 
20 Grudnia 2010 
Tego dnia przyszła bardzo duża paczka dla naszych wychowanków z Warszawy z FIRMY ERA. Paczki zorganizowała w firmie Pani Małgosia wraz z pracownikami. Serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców paczek. paczki zostaną rozdane pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia po południu. 
Więcej informacji w dziale ,,Mikołaj z Warszawy" Zapraszam 
 
 

23 Grudnia 2010r.
Siostra Dyrektor Estera Markowska oraz s. Klara wraz z wychowankiem Michałem Mirowskim  złożyli życzenia świąteczne dla Pracowników PCPR w Kłodzku. Michaś zaśpiewał kolędę o ,,Aniołku''
 
 
24 Grudnia 2010r.
Tego dnia niespodziankę zrobił nam Ks. Paweł z Nowej Rudy z okazji świat zorganizował paczki dla naszych wychowanków. Serdeczne Podziękowanie za sprawienie radości naszym dzieciom. Paczki zostaną rozdane pierwszego dnia świat przed południem.
Więcej informacji w dziale ,, Miłe niespodzianki'' - Zapraszam
 
 
24 Grudnia 2010r.
W DPS dla Dzieci  odbyła się wigilia. Siostra Dyrektor Estera Markowska dla wszystkich wychowanków złożyła życzenia świąteczne ,,Kochani życzę Wam wiele ciepła, miłości i pokoju od Jezusa narodzonego w Betlejem''
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24 Grudnia 2010r.
Życzenia Świąteczne dla Przyjaciół, Dobroczyńców i Wszystkich którzy dobrze czynią dla naszego ośrodka i naszych wychowanków 
 
 
 
Nasze życie jest jak uciekający pociąg, zawsze się gdzieś śpieszy i zawsze jest gdzieś spóźnione. 
Czasem mija małe stacyjki, te najpiękniejsze, nie dostrzega drobnych rzeczy które sprawiają, że nasze życie jest takie piękne. Czasem na dużych stacjach oglądamy przez szybę tłok ludzi, którzy przychodzą i odchodzą.  
Łzy z powodu rozstań i uśmiechy przy powrotach. Na różnych stacjach splatają się nasze tory życia.  
Czasem mocno plączą się by istnieć w jedności  i już do końca zostać razem, a czasem niestety nadchodzi rozdroże. Piękne pociągi naszych dążeń i marzeń, naszej wiary i nadziei. 
Sprawmy by w naszych rękach zawsze  były zwrotnice naszego losu. 
Byśmy sami naszymi dążeniami otaczali się ciepłem 
i uczuciem i nigdy nie czuli, że stoimy samotni na jakiejś stacyjce.
 
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości 
oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.
 "Oto zwiastuje Wam radość wielką: 
dziś w mieście Dawida narodził się Wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz,Pan".
Niech Dziecię Jezus wniesie Pokój, Miłość, Nadzieję i Radość do naszych serc, Rodzin i miejsc pracy. 
            Niech Błogosławi i obdarza zdrowiem w Nowym 2011 Roku.
Z darem modlitwy przy Bożym Żłóbku
 
DYREKCJA. PERSONEL, WYCHOWANKOWIE DPS DLA DZIECI
 
 
 
25. Grudnia 2010r.
 Rozdanie przed południem paczek od Ks. Pawła z Nowej Rudy.
 
WIĘCEJ INFORMACJI NA
 
 
 
25. Grudnia 2010r.
Rozdanie przed południem paczek od FIRMY ERA z Warszawy.
 
WIĘCEJ INFORMACJI NA 
 
 
 
31. Grudnia 2010r.
 
  
Życzę wszystkim, aby każdy nadchodzący dzień Nowego Roku był wyjątkowym darem.
Nie pozwólcie zagubić się w drobnych przykrościach.
 
Słyszycie? Północ już bije, 
Rok stary w mgły się rozwiewa, 
Jak sen przepada... 
Krzyczmy: Rok Nowy niech żyje! 
I rwijmy z przyszłości drzewa 
Owoc, co wiecznie dojrzewa, 
A nie opada. 

Rok stary jak ziarnko piasku 
Stoczył się w czasu przestrzenie; 
Czyż go żałować? 
Niech ginie! bez łzy, oklasku, 
Jak ten gladiator w arenie, 
Co upadł niepostrzeżenie 
Czas go pochować (...)

Adam Asnyk
 
BŁOGOSŁAWIONYCH CHWIL W NOWYM ROKU 2011
ŻYCZY
DYREKCJA, PERSONEL, WYCHOWANKOWIE
DPS DLA DZIECI ŚCINAWKA DOLNA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję