DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2014      SIERPIEŃ 2014
 1 sierpnia 2014r.
 
Zaczął się kolejny miesiąc wakacyjny, czas wspólnej zabawy rozrywki i wspólnych cudownych chwil w tym roku słoneczko dogrzewa jest bardzo cieplutko co sprawia nam wiele radości ze możemy wiele chwil spędzać w naszym basenie. Jest superowo. Chlup, plusk, chlub i bawimy się razem.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
 
4 sierpnia 2014r.
 
Pielgrzymka do Wambierzyc. Chodzimy tam co roku, trudno zliczyć która to była pielgrzymka do naszej Kochanej Matuchny, nasi wychowankowie wraz z nami chodzą do Matki Bożej Wambierzyckiej od kilkudziesięciu lat. W tym roku szły z nami także Marianki z Kłodzka. Dziękujemy za wspólne wędrowanie.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
5 sierpnia 2014r.
 
Dzień na sportowo w naszym domu. Już od rana szykowanie torów przeszkód i urządzeń, rowerków, hulajnogi, kokardów, piłek, kolorowej chusty. Czas rozpocząć nasza wspólną zabawę rozgrzewką czyli wspólna gimnastyką. Podzielenie na kolorowe drużyny; czerwona, zielona, niebieska i tak rozpoczęła się wspólna zabawa. Na koniec ciągnięcie lny na boisku. Serdeczne Podziękowanie dla Organizatorów - Sportowego Dnia.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
8 sierpnia 2014r.
 
Dzisiejszego dnia wybraliśmy się do lasu w poszukiwaniu grzybków. Każdy zaglądał pod każde drzewko by dojrzeć chociaż jednego grzybka, z którego będzie pyszna kolacja. Szukaliśmy i nasze wiaderka się zapełniały pięknymi letnimi grzybkami. Razem możemy wiele.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

9 sierpnia 2014r.
 
Dzisiejszego dnia wybraliśmy się na wycieczkę krajoznawcza po okolicy. Doszliśmy do ruin wierzy widokowej która znajduje się w naszym lesie. Pokonaliśmy trasę w jedna stronę około 4 kilometrów, smaczny poczęstunek i powrót. Pomimo ze zmęczeni, ale zadowoleni z kolejnego miłego doświadczenia w naszym życiu.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

11 sierpnia 2014r.
 
Wycieka na Górę Igliczną, mięliśmy okazje poznać piękny kościół gdzie króluje nasz Kochan Matuchna Boża. Ksiądz opowiedział na o tym cudownym miejscu, zwiedziliśmy je, odpoczęliśmy i szlakiem żółtym udaliśmy się do Świata Bajek
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
Szlakiem żółtym udaliśmy się do Świata Bajek. Było tak pięknie, każdy mógł spotkać postacie ze swojej ulubionej bajki.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
12 sierpnia 2014r.
 
Piknik rodzinny u Pani Małgosi. Smaczne kiełbaski z grila, wyjątkowe gofreki z bita śmietaną, czas wspólnego leniuchowania na hamaku, zabawa z małym kotkiem. Czas milutko spędzony. Dziękujemy.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
13 sierpnia 2014r.
 
Wyjazd na zajęcia z hipoterapii. Koniki są cudowne takie wyjątkowe i kochane. Każde dziecko mogło wsiąść na konika, pogłaskać przytulić się  i poczuć się bardzo bezpiecznie. Koniki pani Dorotki są właśnie takie dobre i kochane. Dziękujemy Pani Dorotko za cudowne zajęcia z hipoterapii.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
14 sierpnia 2014r.
 
Nie zabrakło również szalonej dyskoteki przy ulubionych przebojach. Zakończonej smacznymi lodami. Każdy mógł zaśpiewać lub powiedzieć coś miłego do mikrofonu, poszaleć i dobrze się wspólnie bawić.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
19 sierpnia 2014r.
 
Obserwacja żniwa na naszym polu. Jak każdy chłopak mały czy duży interesuje się tym co dzieje się na polu a zwłaszcza w żniwa uwielbia obserwować kombajny. No to nasi mali rolnicy rosną.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
21 sierpnia 2014r.
 
Grupa 54 osobowa dzisiejszego dnia wyjechała do Jura Parku wKrasiejowie. Zwiedzanie zaczęło się od podróży na pokładzie Kapsuły Czasu, skąd wszyscy podziwiali sceny przedstawiające kształtowanie się wszechświata. Następnie przewodnik poprowadził wszystkich ścieżką dydaktyczną na teren wykopaliska. Znajduje się tam ok.250 modeli płazów i gadów żyjących w erze mezozoicznej. Wychowankowie i cała kadra w pawilonie muzealnym przez przeszkloną podłogę mogli podziwiać odkryty materiał kostny triasowych zwierząt. Prawie wszyscy obejrzały również film w nowoczesnym obiekcie typu 5D. również nie zabrakło spotkania z groźnym rekinem, który chciał nas zaatakować. Na koniec każdy uczestnik mógł korzystać z dobrze wyposażonego placu zabaw i parku rozrywki z karuzelami. Również dorośli znaleźli odpowiednie karuzele dla siebie. Wycieczka była bardzo udana. Dziękujemy.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 

 
Jura Parku w Krasiejowie - na koniec każdy uczestnik mógł korzystać z dobrze wyposażonego placu zabaw i parku rozrywki z karuzelami. Również dorośli znaleźli odpowiednie karuzele dla siebie. Wycieczka była bardzo udana. Dziękujemy.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 

23 sierpnia 2014r.

Piknik Rodzinny zorganizowały Panie Opiekunki dla swoich wychowanków na terenie gospodarstwa Pani Kazi. Była smaczna pica, cola, dobra zabawa. Serdeczne Podziękowanie za trud i i mile spędzony czas.

ZAPRASZAMY DO GALERII

27 sierpnia 2014r.

Dzisiaj wychowankowie  obejrzeli spektakl pt. „Wars i Sawa” w wykonaniu aktorów Teatru Art – Re z Krakowa. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, dzieciaki, opiekunowie oglądali bajkę z wielkim zaciekawieniem i chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie z aktorami. Był to kolejny już spektakl tego teatrzyku, który dostarczył młodym widzom wielu niezapomnianych wrażeń, wzruszeń i refleksji. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!!!

ZAPRASZAMY DO GALERII

28 sierpnia 2014r.

Kolejna wyprawa do lasu, piękna pogoda a my uwielbiamy wyprawy. W lesie możemy spotkać takie zwierzątka ja wiewióreczki, liska i bardzo często sarenki.  Spacer i wdychanie Świeżego powietrza wpływa bardzo dobrze na nas. Po drodze odwiedziliśmy przydrożny krzyż przy którym wspólnie się pomodliliśmy.

ZAPRASZAMY DO GALERII

29 sierpnia 2014r.

Rano grupa 34 osobowa udała się do kina 3D do Kłodzka na film pt; ,,Dzwoneczek w krainie piratów”. Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami!

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję