DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2016      SIERPIEŃ 2016
Zapraszam na relacje z kolejnego miesiąca wakacji w naszym domu. 
 
 

1 SIERPNIA 2016r.

Zabawa w basenie. Cieplutko i milutko w wodzie super są wakacje w naszym domu. radośnie i miło spędzamy czas. :) :) :)

ZAPRASZAM DO GALERII

2 SIERPNIA 2016r.

Jak lato to i fasolka smaczna zdrowa i u nas kolorowa jest żółta, zielona i fioletowa. Po ugotowaniu smaczna i zdrowa. Razem potrafimy wiele co widać i słychać :) :) :)

ZAPRASZAM DO GALERII

3 SIERPNIA 2016r.

Oj kolorowe ciepłe wakacje a u nas nie brakuje pomysłów na wspólną zabawę. Wykonaliśmy cisto, z którego powstały kolorowe mandale ozdobione według pomysłu każdego uczestnika. Najważniejsze brudni, kolorowi a przy tym szczęśliwi. Dziękujemy za Warsztat Arte Ciasto.

ZAPRASZAM DO GALERII

Najpiękniejsze mandale z ciasta, jakie widziałam, to właśnie dzisiejsze, które zostały wykonane przez naszych wychowanków przy pomocy Opiekunów, na Warsztacie Arte Ciasto Kochane Panie serdecznie Wam dziękuje za pomoc w realizacji tych warsztatów. Dziękuję s. Klara :):) :) 

ZAPRASZAM DO GALERII

5 SIERPNIA 2016r.

NAUKA FILCOWANIA NA GORĄCO.

Kolejne fantastyczne warsztaty – filcowanie. Kochani dzisiejszego dnia nasza grupa wychowanków zapoznała się z nową forma tworzenia pięknych filcowych emblematów do naszywania na torbę. Praca była wyjątkowa; wychowankowie poznali wełnę czesankową, rozpoznawali kolory oraz mogli dotykać i określać jej strukturę. Następnie oglądali gotową wykonaną prace i zapoznali się z technika nakładania wełny i tworzenia kompozycji. Przestrzegali zasad bezpieczeństwa, bo praca była tez z wrzątkiem. Wychowankowie przestrzegali poleceń. Podczas filcowania również nie zabrakło szaleństwa z pianą. Super zabawa. Na koniec zahartowanie i obserwacja pięknych powstałych prac z każdej z grup. Gratulujemy pomysłu i dobrej zabawy. Było super.

ZAPRASZAM DO GALERII

Na koniec zahartowanie i obserwacja pięknych powstałych prac z każdej z grup. Gratulujemy pomysłu i dobrej zabawy. Było super.

ZAPRASZAM DO GALERII

5 SIERPNIA 2016r.

Grupa wychowanków chce bardzo Podziękować dla Pana Rafała i Pani Weroniki za przekazanie dla nas gier i urządzenia do odtwarzania. Chłopcy są bardzo zadowoleni i nie tylko oni :) :) :) 

ZAPRASZAM DO GALERII

5 SIERPNIA 2016r.

„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej -mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.”/Julian Ejsmond/

PODZIĘKOWANIE

Serdeczne Podziękowanie, za włączenie się w akacje, która zorganizował dla naszej placówki Pan Rober Halik, pisząc do Państwa z prośbą przesłanie wszelkiego rodzaju pomocy dydaktyczno - terapeutycznych oraz plastyczno – technicznych dla wychowanków DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Ścinawce Dolnej

Wiele wydawnictw, firm, hurtowni odpowiedziało bardzo pozytywnie na prośbę Pan Roberta i już od czerwca wpłynęły przepiękne pomoce do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym. Kochani  każdemu z osobna chciała bym Podziękować, za te wyjątkowe wsparcie, za każdy gest dobroci względem naszych wychowanków i naszej placówki.  Jako pedagog placówki, Serdecznie Dziękuję za każdy gest dobroci.

Uśmiech dziecka, to największa nagroda i radość dorosłych. To właśnie tacy ludzie jak Państwo, dają drugiemu człowiekowi, słabszemu i choremu, nadzieję i miłość. Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serce i życzymy dużo zdrowia i pomocy Bożej na każdy dzień życia.

ZAPRASZAM DO GALERII

8 SIERPNIA 2016r.

Warsztat – Poznajemy grzyby jadalne i smaczne.

Rozmowa na temat grzybów jadalnych. Zapoznanie wychowanków, jakie grzyby możemy spotkać w lesie. Na co zwrócić uwagę podczas zbierania grzybów.

Działania warsztatowe indywidualne:

  • Wykonanie grzybka z ziemniaka, i mchu z kuleczek z zielonej bibułki.
  • Malowanie grzybka, za pomocą paluszków maczanych w farbie.

Działania warsztatowe grupowe:

  • Układanie po linii konturu grzybka.
  • Wspólne malowanie borowika – kontur.

Teraz jesteśmy gotowi wybrać się do lasu. Znamy grzyby jadalne i wiemy jak wyglądają trujące. Oby się pojawiły pierwsze grzyby to na pewno odwiedzimy las. Kochani dziękuję Wam, za super zaangażowanie w dzisiejsze warsztaty.

ZAPRASZAM DO GALERII

16 SIERPNIA 2016r.

Dopiero dziś umieszczam dekorację jaką przygotowali wychowankowie naszego domu, na ślub Marleny i Karola. Dekoracja bardzo pięknie prezentowała się w kościele w Kuninie. Młodym Marlenie i Karolowi życzymy wiele Błogosławieństwa na nowej drodze. Naszym wychowankom dalszych sukcesów w tworzeniu kolejnych dekoracji, na kolejne zamówienia.

ZAPRASZAM DO GALERII

17 SIERPNIA 2016r.

Dzisiejszego dnia udaliśmy się do Krasiejowa do Paku Nauki i Rozrywki. Spędziliśmy tam cały dzień, było rewelacyjnie i wyjątkowo. Po pierwsze dopisała nam pogoda, po drugie atrakcji co nie miara, po trzecie nasi opiekunowie dostarczali nam wiele radości bo wszędzie byli z nami i pomagali pokonywać trudności. W tym folderze znajdziemy fotografie z zwiedzania i poznawania świata dinozaurów z super przewodnikiem, pracownikiem parku. Opowiadał bardzo ciekawie a my z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści związanych z światem dinozaurów.

ZAPRASZAM DO GALERII

Nie zabrakło czasu, na wspólna zabawę miedzy dinozaurami znajdują się place zabaw gdzie można super spędzić czas. Na placu zabaw miejsce znaleźli i młodsi wychowankowie i starsi oraz opiekunowie. Zabawy było co nie miara. Dziękujemy za ten cudowny dzień.

ZAPRASZAM DO GALERII

18 SIERPNIA 2016r.

Warsztat Arte - Dino.

Po wczorajszej wycieczce w naszych myślach są dinozaury i dziś postanowiliśmy na warsztacie wykonać piękne, kolorowe dinozaury. Prehistoryczny świat, świat dinozaurów, podobnie jak i Kosmos ma w sobie coś takiego, co przyciąga. Przyciąga małych, też tych dużych. Hipnotyzuje, oczarowuje, zajmuje na całe godziny. Właśnie takie było u nas dzisiejsze przedpołudnie.

ZAPRASZAM DO GALERII

Do wykonania pracy było potrzebne; bibułka na kolorowe kuleczki, blok falisty pocięty na kwadraciki, połówka talerza papierowego, oczko gotowe lub można samemu wykonać, nożyczki, klej i pomysł własny z głowy na ozdabianie i łączenie elementów. Następnie wykonanie tła w grupie, dla dinozaurów i naklejanie na makietę kolorowych radosnych dinków. W ten sposób wyszła przepiękna wspólna praca. Dziękujemy za super warsztat.

ZAPRASZAM DO GALERII

19 SIERPNIA 2016r.

Dekoracja na przyjazd Matki Bożej

Dzisiejsze przedpołudnie, to czas na przygotowanie dekoracji na przyjazd Matki Bożej Fatimskiej, która przyjedzie do nas już jutro około 16.00 i zostanie w naszym domu cały tydzień. Niech to będzie błogosławiony czas, wspólnego spotkania z Matką Bożą.

ZAPRASZAM DO GALERII

20 SIERPNIA 2016r.

Już od dziś przez tydzień czasu w naszym domu gościmy Matkę Bożą Fatimską w cudownej figurze. Powitaliśmy Ja w progach naszego domu po godzinie 15, następnie w kaplicy wspólnie odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 16.00 Uroczysta Eucharystia, w której przewodniczył ks. Krzysztof, gdzie wspólnie się modliliśmy się we wszystkich intencjach znanych naszym sercom i intencjach Maryi.

Spraw Panie Jezu by czas spotkania z Twoją Matka był czasem zasłuchania, w to co chcesz nam powiedzieć Twoja Matka i tym małym i tym dużym i tym co przyjdą na wspólna modlitwę do naszej kaplicy, każdego dnia o godzinie 18.00, i tym którzy zostawią swoje intencje na naszej stronie lub w wiadomości prywatnej. Niech Maryja wyprasza potrzebne łaski.

ZAPRASZAM DO GALERII

OD 22 DO 26 SIERPNIA 2016r.

W domu gościmy Matkę Bożą Fatimską w cudownej figurze. Niech Maryja wyprasza potrzebne łaski.

ZAPRASZAM DO GALERII

25 SIERPNIA 2016r.

,,Śpiąca Królewna” Teatr „Art.-Re” z Krakowa.

Wiara w dobro, miłość, męstwo i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło - to właśnie przesłanie tego przepięknego spektaklu.

Adaptacja jednej z najsłynniejszej baśni Charles’a Perrault’a. Parze królewskiej rodzi się długo wyczekiwana córka – księżniczka Aurora.  Na uroczystość chrztu do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami…. Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. Dziewczyna ma ukłuć się wrzecionem i … Jednak dzięki dobrym wróżkom i odważnemu księciu czary Diaboliny zostają przezwyciężone, a ona sama pokonana. Wiara w dobro, miłość, męstwo i odwaga są w stanie pokonać wszelkie zło – to właśnie przesłanie tego przepięknego spektaklu.

ZAPRASZAM DO GALERII

26 SIERPNIA 2016r.

Orędzie fatimskie ma moc przenikania do naszych serc, jeśli otworzymy się duchowo na jego światło i działanie. Zawiera naukę i przesłanie o zbawieniu oraz o konieczności wynagradzania za grzechy własne i bliźnich. Ta wzniosła nauka jest wdrażana w życie przez rzesze ludzi pragnących osiągnąć ten sam cel - czyli niebo.

Co nam proponuje orędzie fatimskie? - Poświęcenie się w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz pokutę i zadośćuczynienie za grzechy.

  • Codzienne odmawianie Różańca.

  • Wierne wypełnianie codziennych obowiązków.

Orędzie fatimskie ciągle jest aktualne i przynagla nas do jego praktykowania. Objawienia fatimskie są przesłaniem na nasze czasy, dla każdego człowieka zaangażowanego w walkę z rozszerzającą się wokół nas cywilizacją zła, śmierci i grzechu.

ZAPRASZAM DO GALERII

27 SIERPNIA 2016r.

TYDZIEŃ Z PANIĄ Z FATIMY

O godz. 13.45 Siostra Przełożona w raz ze wspólnotą sióstr oraz osób, które przyszły na Mszę Świętą zawierzyła Pani Fatimskiej wszystkie intencje prośby, błagania, dziękczynienia, prosząc Maryję, by opiekowała się każdym z nas oraz czuwała nad domem, szkołą pracownikami i całą wspólnota naszą społeczna i lokalną.

Później uczestniczyliśmy w Uroczystej Eucharystii, po niej odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego i jeszcze raz poleciliśmy wszystkie intencje w tajemnicy różańca świętego.  Pożegnaliśmy Maryję, ale jest z nami od dziś na zawsze. Niech to będzie owocny czas we wszelkie łaski. 

ZAPRASZAM DO GALERII

30 SIERPNIA 2016r.

60 Urodziny Romana

Romku życzymy Tobie wiele radości, zadowolenia i cieplutkich dni pełnych niespodzianek, by spełniały się Twoje marzenia. Byś każdego dnia na nowo doświadczał Miłości Boga, który niech obdarza Ciebie najwspanialszymi darami i swoim błogosławieństwem, a Maryja swoim płaszczem towarzyszyła Tobie w każdej chwil Twojego życia. Z darem modlitwy, cała nasza wspólnota od najmłodszego do najstarszego, każdy z personelu i sióstr Tego Tobie życzymy.  

ZAPRASZAM DO GALERII

40 Urodziny Roberta

Robercie życzymy Tobie wiele radości, zadowolenia i cieplutkich dni pełnych niespodzianek, by spełniały się Twoje marzenia. Byś każdego dnia na nowo doświadczał Miłości Boga, który niech obdarza Ciebie najwspanialszymi darami i swoim błogosławieństwem, a Maryja swoim płaszczem towarzyszyła Tobie w każdej chwil Twojego życia. Z darem modlitwy, cała nasza wspólnota od najmłodszego do najstarszego, każdy z personelu i sióstr Tego Tobie życzymy.  

ZAPRASZAM DO GALERII

18 Urodziny Michała 

Michale życzymy Tobie wiele radości, zadowolenia i cieplutkich dni pełnych niespodzianek, by spełniały się Twoje marzenia. Byś każdego dnia na nowo doświadczał Miłości Boga, który niech obdarza Ciebie najwspanialszymi darami i swoim błogosławieństwem, a Maryja swoim płaszczem towarzyszyła Tobie w każdej chwil Twojego życia. Z darem modlitwy, cała nasza wspólnota od najmłodszego do najstarszego, każdy z personelu i sióstr Tego Tobie życzymy.  

ZAPRASZAM DO GALERII

60 Urodziny Romana      40 Urodziny Roberta         18 Urodziny Michała 

Kochanie wychowankowie dziej jest dla Was wyjątkowy dzień. Życzenia, prezenty, niespodzianki i zabawa w dobrym gronie. To były dla Was i nas wyjątkowe urodziny. Najsmaczniejsze torty, pikolo, konkursy, a w nich zabaw chustą, niespodzianka cukierkowa z kolorami, góra dół, kwitnący kwiat, przebieganie pod oraz super salon fryzjerski. Poczęstunki wspólna zabaw przy muzyce i cieplutkie słoneczko. Uważam zabawę w pełni za udaną. Jeszcze raz wszystkiego co najlepsze Romku, Robercie i Michale. 

ZAPRASZAM DO GALERII

31 SIERPNIA 2016r.

Dzisiejszego dnia wyjątkowa chwila w naszym domu. Poświęcenie i otwarcie boiska wielofunkcyjnego.
 
Na początek krótka przemowa s. Dyrektor Estery Barbary M.

Witam serdecznie wszystkich Państwa zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego przy naszym Domu.

Jest to modernizacja boiska, które było – powiększone i  całkowicie zmienione ogrodzenie. To szczególne dla nas wydarzenie, na które z utęsknieniem czekaliśmy od lat. Modernizacja rozpoczęła się w kwietniu 2015 r.  czyli ponad rok zanim stanęliśmy na nim.

Tak króciutko w tym miejscu chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego boiska. Nie mamy oficjalnych władz, ale pamiętamy o nich – Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, nasza niezawodna Pani Księżna,  P. Burmistrza Jan Bednarczyk, który zawsze z wielkim zrozumieniem i przychylnością patrzy na nasze pomysły i nam pomaga. Firmie KRĘŻBUD,  która wykonała wszystkie prace ziemne, ale nie było by tego boiska i  właśnie takiego bez Waszej Kochani ciężkiej, cichej, mozolnej  i wytrwałej pracy, ogromne brawa dla nas. Koparka równała, ale to Wy wybieraliście kamienie i równaliście podłoże., a później po posianiu  trawy z wielkim zaangażowaniem podlewaliście ją, by teraz z dumą stanąć do pierwszej rozgrywki.

Mam nadzieję i wierzę, że boisko będzie dawało większe możliwości do uprawiania gier zespołowych, a przez to  podniesie sprawność fizyczną. Zdrowy styl życia, to nasze zadanie i wyzwanie. Niech gra na nim przynosi Wam wiele radości.
 
 Mottem dla nas  niech będą słowa, św. Jana Pawła II

Sport jest radością życia, zabawą, świętem,

a więc jako taki powinien być ceniony.”

By rozgrywki były bezpiecznie  poprosimy ks.  Pawła o poświęcenie boiska i błogosławieństwo. Zapraszam do przecięcia wstęgi. Oficjalnie uważam boisko za otwarte i oddane do użytku. Szczęść Boże.

Przemowa ks. Pawła i poświęcenie boiska, przecięcie wstęgi przez trzy osoby s. Bożenę, ks. Pawła i wychowanka Kamila. przemowa pana Michała i przedstawienie drużyn i sędziego. i wtedy się rozpoczął pierwszy mecz na naszym nowym boisku. Dwie wyjątkowe drużyny, niebieska kapitan Pan Michał i zielona kapitan Pan Artur, sędzia Pani Kazimiera, a dwie to skład mieszany opiekunowie, wychowankowie i reszta kadry DPS dla dzieci. Również podczas meczu nie zabrakło sfery kibica głośnej i radosnej.

ZAPRASZAM DO GALERII 

 
 
PIERWSZY MECZ NA NASZYM BOISKU - DRUŻYNA ZIELONA I NIEBIESKA DO BOJU
 
 
KAŻDA Z DRUŻYN MIAŁA SZANSE NA WYGRANĄ WYGRALI WSZYSCY 
 
 

ZAPRASZAM DO GALERII 

Również podczas meczu nie zabrakło strefy kibica głośnej i radosnej. Balony, transparenty i wspólna dobra zabaw. Super. Z taka sfera kibica to się zawsze wygrywa. Pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję