DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2017      STYCZEŃ 2017

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
NASI WYCHOWANKOWIE  WITAJĄ NOWY ROK 2017 I ŻYCZĄ WIL BŁOGOSŁAWIEŃSTWA
 
 
WYCHOWANKOWIE II GRUPA
 
 
 
WYCHOWANKOWIE III GRUPA
 
 
WYCHOWANKOWIE I GRUPA
 
 
 
1 STYCZNIA 2017r.
 
Radosnego i Szczęśliwego Nowego Roku 2017r. z marzeniami o które warto walczyć, z radościami którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi z którymi warto być i z nadzieją bez której nie da się żyć!
 
Idzie Nowy Rok

lasem, miastem, polem.
Za nim idzie czworo dzieci,
każde z pięknym parasolem.
Jeden parasol - niby łąka:
kwiaty na nim i biedronka.
A na drugim kłosy żyta,
mak jak promyk w nich zakwita.
Na tym trzecim nie ma kłosów
ani kwiatów i biedronek,
tylko liście kolorowe -
złote rude i czerwone.
Czwarty - pięknie haftowany,
srebrne gwiazdki błyszczą na nim.
Idzie Nowy Rok
lasem, miastem, polem...
Teraz nazwij wszystkie dzieci
które niosą parasole!
                                                            /H. Bechlerowa/
 
10 STYCZNIA 2017r.
 
Spotkanie z Aktorami teatru Krakowskiego przedstawienie pt. ,,Kapitan Plusk na wyspach przyjaznych ". Naszą placówkę odwiedził Kapitan Plusk, który zabrał nas w podróż na Wyspy Przyjazne. Podczas wspólnie przeżywanych przygód dzieci dowiedziały się jak ważne w życiu są: miłość, przyjaźń, życzliwość i zaufanie.
Widowisko wzbudziło wiele pozytywnych emocji i dostarczyło ciekawych wrażeń naszym przedszkolakom.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
12 STYCZNIA 2017r.
 
Wyjazd do Rzeczki
 
Wreszcie udało nam się skorzystać z zimowej aury, by poszaleć na pontonach. Było rewelacyjnie i wyjątkowo, co tu dużo pisać, wystarczy popatrzeć na zdjęcia i już się wszystko wie :) :) :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII
15 STYCZNIA 2017r.
 
Wizyta duszpasterska w naszym domu oraz placówce. Czas wspólnego kolędowania, modlitwy z błogosławieństwem niech wspiera każdego z nas na rok 2017. Wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie w tym roku miał ks. Krzysztof. Kolędy rozbrzmiewały na cały dom i wychowankowie odświętnie czekali na wspólną modlitwę, błogosławieństwo oraz kolędowe obrazki. Niech to błogosławieństwo towarzyszy nam na cały Nowy Rok 2017.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
21 STYCZNIA 2017r.
 
13 URODZINY PIOTRA
 
Dzisiejszego dnia Piotr obchodzi swoje 13 urodziny. Tego dnia w odwiedziny przyjechali ciocia i wujek by razem świętować urodziny Piotra.
 
Kochany Piotrze
życzymy Ci spełnionych marzeń, wiele błogosławieństwa i radości z każdego dnia. Niech dobry Bóg Ci błogosławi a Maryja ma zawsze pod swoim płaszczem opieki.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
21 STYCZNIA 2017r.
 
30 URODZINY MACIEJA
 
Wyjątkowy dzień bo w czasie życzeń siostry Dyrektor dowiedzieliśmy się ze Maciej w naszym domu jest od 5 roku życia. Tak więc obchodzi dziś 30 urodziny i 25 urodziny pobytu w swoim.
 
Kochany Macieju
życzymy Ci spełnionych marzeń, wiele błogosławieństwa i radości z każdego dnia. Niech dobry Bóg Ci błogosławi a Maryja ma zawsze pod swoim płaszczem opieki.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
21 STYCZNIA 2017r.
 
Jak to chłopaki, najlepsza zabawa to samochody. Małe, duże sprawiają wiele radości. Grające, jeżdżące i gadające. Dla Matusza był to wyjątkowy dzień, bo odwiedził go jego brat i mogli razem bawić się. Uśmiech każdego dziecka, jest nagroda dla nas dorosłych. Niech te radosne chwile towarzyszą nam każdego dnia.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
21 STYCZNIA 2017r.
 
Miła niespodzianka odwiedziny u Natana przez jego mamę.Cudowny spacer dał wiele radości. Pozdrawiamy cieplutko. :) Odwiedziny miło spędzony wspólnie czas. :) :) :)
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

23 STYCZNIA 2017r.

Dzisiejszego dnia po raz kolejny gościć Artystów z Filharmonii Sudeckiej. Tym razem zostały zaprezentowane instrumenty waltornia, flet i instrument klawiszowy. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na różne sposoby wdmuchiwania powietrza w instrumenty i wydawanie dźwięku przez te instrumenty oraz ze muzyką można malować piękne obrazy.

Pani Ania grała dla nas na flecie, Pani Sylwia grała dla nas na waltorni, Pan Jurek grał dla nas pięknie na instrumencie klawiszowym i oczywiści Pani prowadząca całe spotkanie bardzo interesująco opowiadała o muzyce, którą można malować obrazy.

Artyści zagrali dla nas przepiękne utwory, które bardzo chętnie i z wielką uwagą wysłuchaliśmy.

Serdecznie Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie z Artystami Filharmonii Sudeckiej i kolejne ciekawe instrumenty, które rozbrzmiewały w naszej sali.

ZAPRASZAM DO GALERII

27 STYCZNIA 2017r.

„Pchła Szachrajka” w wykonaniu Art – Re z Krakowa

Dzisiejszego dnia wychowankowie obejrzeli spektakl pt. „Pchła Szachrajka” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Art – Re z Krakowa. Była to zabawna opowieść o malutkiej pchełce, która uwielbiała robić psoty i figle.

Adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Opowieść o bardzo eleganckiej małej Pchełce, która potrafi robić różne psoty i głupstwa.

Próbuje przekonać Kotka, że jest bardzo groźna i boją się jej wszystkie zwierzątka. Słoniowi obiecuje, że zostanie jego żoną, jeśli ten spełni jej życzenie. Śwince – kelnerowi w cukierni, też robi psikusa. Wreszcie sędzia – Piesek, stara się poskromić małą Pchełkę – Oszustkę. Czy Pieskowi uda się przekonać Pchełkę do zmiany postępowania? Czy Pchełka weźmie sobie do serca polecenia sędziego? Opowieść o tym, że warto pomagać i nie warto oszukiwać.

Bajka zakończyła się bardzo dobrze, pchełka zrozumiała ze warto być uczciwym, dobrym i wtedy wszystko jest piękne i mamy wielu przyjaciół

 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję