DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2018      STYCZEŃ 2018
 
1 STYCZNIA 2018r.
 
 
 

BAL SYLWESTROWY 2017 I POWITANE NOWEGO ROKU 2018.

Bal Sylwestrowy w naszym domu. Życzenia Siostry Dyrektor Estery, tort, piccolo, dobra zabawa i konkursy. Bardzo miło spędziliśmy ostatnie popołudnie starego roku. Dziękujemy organizatorom za świetny Bal Sylwestrowy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

6 STYCZEŃ 2018r.

Orszak Trzech Król

Dziś nasi wychowankowie wraz z siostrami uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli w Słupcu. Byliśmy grupą niebieską, co zresztą widać ma czele z Królem. Podczas Orszaku nasi wychowankowie zaprezentowali krótkie jasełka przygotowane przez siostrę Albertę. Później uczestniczyliśmy w Orszaku do kościoła Św. Katarzyny. Po drodze mieliśmy możliwość wysłuchania różnych innych przedstawień i wspólnego kolędowania. Na koniec uroczysta Msza Święta.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
JASEŁKA, WSPÓLNE KOLĘDOWANIE, ORSZAK TRZECH KRÓLI 
 
 
 
 
Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem
stosunku człowieka do człowieka.
 
/Jan Paweł II/
 
 
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego od 20.03.2007r. pod numerem KRS-0000276833
 
Liczymy na Twoje wsparcie i wielkie serce, przekaż swój 1% podatku

 Wspierając OPP - DPS DLA DZIECI - W ŚCINAWCE DOLNEJ
 
  KRS-0000276833
 
DZIĘKUJEMY
 
 

 
14 STYCZEŃ 2018r.
 
Wizyta duszpasterska 2018r.
 
Wizyta duszpasterska w naszym domu i u wychowanków. Wyjątkowy wspólny czas kolędowania i błogosławieństwa na cały kolejny rok.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
WYCHOWANKOWIE III GRUPA
 
 
 
 WYCHOWANKOWIE II GRUPA
 
 
 
WYCHOWANKOWIE I GRUPA
 
 
 

17 STYCZEŃ 2018r.

KINO KŁODZKO - ,,Byczek Fernando”

Z przyjemnością obejrzeliśmy film, pt. ,,Byczek Fernando”.
Znalazłam taką piękną wypowiedz w necie i dziele się nią. ,,Bycie innym niż reszta stada może być wielką zaletą – przekonuje się o tym Byczek Fernando z bajki Munda Leafa, który przenosi nas w świat hiszpańskiej korridy i hodowli groźnych uczestników walk. Młode byczki każdego dnia ćwiczą, siłują się, aby spełnić swoje i rodzicielskie marzenia: pojechać do Madrytu, gdzie spotka je wiadomy smutny los. Zwierzaki nie są jednak świadome tego i bardzo rywalizują ze sobą (czy nasze życie czasami nie jest takim fatalistycznym wyścigiem?). Tylko Fernando zachowuje się inaczej: leży pod drzewem i wącha kwiatki, a gdy przyjeżdżają panowie w dziwnych czapkach, którzy wybierają najgroźniejszego osobnika. pech chciał, że naszego byczka chowającego się przed krytycznym wzrokiem znawców byków użądliła pszczoła. Z bólu zorał rogami pół pastwiska. Jego zachowanie przykuło uwagę i sprawiło, że trafił do Madrytu, o którym wcale nie marzył. Tam na arenie próbowano z nim walczyć, ale jak mierzyć się z bykiem, który wącha kwiaty wpięte we włosy przez niewiasty? Pozostaje odesłanie go na pastwisko, gdzie nadal będzie mógł robić to, co lubi: wąchać kwiatki i cieszyć się cieniem ulubionego drzewa. Zabawny wierszyk wprowadza nas w świat odmiennej kultury i uświadamia, że nasze pragnienia nie zawsze są dobre, a to, z czego dumni są rodzice i jakie drogi obierają pociechom może kończyć się fatalnie. Piękna opowieść o odmiennym Byczku Fernandzie pozwoli dzieciom i rodzicom zaakceptować „inność” maluchów, bo to, co nam wydaje się wadą może okazać się wielkim atutem. Ja jestem urzeczona opowieścią, z której melodyjności wyłaniają się brzmienia flamenco, co jest sporą zasługą tłumaczy i ilustratorki. „Byczka Fernando” polecam dzieciom i każdemu dorosłemu.”

MY W KINIE BYŁO SUPER DZIĘKUJEMY
 
 


18 STYCZEŃ 2018r.
 
Urodziny Siostry Estery Dyrektor naszego Domu
 
Moc serdecznych życzeń z Bożym Błogosławieństwem przekazują w dniu 55 Urodzin Siostry Estery Dyrektor naszego Domu wychowankowie, siostry, personel. Zapewniamy o pamięci modlitewnej.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

18 STYCZEŃ 2018r.

Zima, zima pada śnieg ...
 
Zawitała do nas zima, space udany. Mam nadzieje ze spadnie więcej Śniegu.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

19 STYCZEŃ 2018r.
 
Warsztaty zimowe – ,,ciaparajda”
 
Dziś warsztaty zimowe nazwane przez wychowanków ,,ciaparjda”, kochani zabieram ta nazwę i tworzymy nowe zajęcia ciaparajda - malowanie do woli, jak każdy może i woli. Wszyscy chętnie malowali tworzyli piękną zimową aurę na naszym foliowym akwarium, a później powstały w trzech grupach piękne zimowe drzewa. Dziś malowaliśmy raczkami, w ten sposób powstają piękne prace a rączki są do stymulowane. Zachęcam do zajęć ciaparajdy.
 
ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
RAZEM ŚWIETNIE SIĘ BAWIMY 
 
 
 
ARTYŚCI SĄ POŚRÓD NAS TO WIDAĆ
 
 
 
MALUJEMY ZIMĘ, KTÓRA JEST WYJĄTKOWA
 
 
 
 
20 STYCZEŃ 2018r.
 
Warsztat – goferki :)
 
Dzisiejszy warsztat, to warsztat kulinarny, zrobiliśmy wspólnie pyszne goferki. Kochani goferków było tak dużo ze starczyło dla każdego. Pani Kasia i siostra Klara z grupa wychowanków i małym wolontariuszem Aleksandrem, zaczynili cisto na gofry z trzech kilo. Oj było, było co jeść. Miło spędzone popołudnie przy smakowitych goferkach. Dziękujemy za wspólny czas.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
KAŻDY MIAŁ WKŁAD W SMACZNE GOFERKI
 
 
 
ALEŻ ONE SĄ SMACZNE  MIAM MIAM
 
 
 
 
22 STYCZEŃ 2018r.
 
Zimowy spacer
 
Dziś wybraliśmy się na zimowy spacer po naszej okolicy, było pięknie widzieliśmy sarenki, zajączki i pociąg który jechał po torach. Podczas spaceru wychowankowie na śniegu robili aniołki, sypali śniegiem i świetnie się bawili. Udany spacer i dobra zabaw to są super ferie.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
26 STYCZEŃ 2018r.
 
Czas karnawału
 
Wspólne tańce i konkursy. Jak zwykle radośnie i wesoło. Pozdrawiam karnawałowo
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
29-30 STYCZEŃ 2018r.
 
Wyjazd do Groty Solnej
 
Grota Solna relaksacja super sprawa.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
 

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję