DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./

 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
TEL. 74 87 15 376
 
ministat liczniki.org
 
 
AKTUALIZACJA STRONY
 
10 LIPIEC 2018 r.
 
   DPS DLA DZIECI      WOLONTARIAT

 

 
 
 
18 MARZEC 2017r.
 
Pierwsze spotkanie wolontariuszek w DPS dla Dzieci i Młodzieży
 
 
Dzisiejszego dnia, gościliśmy wyjątkowe dziewczyny, które zgłosiły się na wolontariat do naszej placówki. Trzy wyjątkowe o wielkim sercu to Justyna, Basia i Weronika. To dziewczyny, które chcą dzielić się swoim czasem z innymi, nieść im radość, nadzieję i być wtedy gdy świeci słońce ale i pada deszcz.
Podczas dzisiejszego spotkania, wspólnie z naszymi wychowankami uczestniczyły w warsztacie Arte Wiosna – Drzewo na mandali. Malowanie patykiem, palcem i farbą. Wspólne tworzenie dzieła przy pomocy wolontariuszek. Również nie zabrakło nauki piosenki z pokazywaniem pt. ,,Jedna łapka, druga łapka ja jestem niedźwiadek”. Na koniec niespodzianka wspólna szalona zabawa na bum bu rurkach, kolory i nazwy warzyw i owoców, dźwięki i odgłosy. Niech to będzie błogosławiony czas. Zapraszam kolejne chętne osoby do wolontariatu.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
1 KWIETNIA 2017r.
Wykonaliśmy kartki dla Hospicjum oraz na Oddział Onkologiczny
 
 
Kolejne spotkanie wolontariackie.
Nowe wolontariuszki to; Patrycja, Paulina, Weronika, Roksana, Dzenlej, Super dziewczyny pełne radości i dobrego serca . Dziękuję ze byłyście dzisiaj z nami.

Podczas dzisiejszego warsztatu wykonaliśmy kartki dla Hospicjum oraz na Oddział Onkologiczny. Kartki są wyjątkowe i piękne, kolorowe.

Później był czas na wspólną zabawę z chustą, budowanie studni Jakubowej oraz nauka piosenki pt. ,,Robot", ,,Jedna łapka - Miś"

Na koniec spotkania wspólnie pompowaliśmy niebieskie balony by wspólnie zacząć obchody Dnia Autyzmu. Był to czas radosnej zabawy i wspólnego bycia razem. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNY CZAS I BYCIE RAZEM
 
 
CZAS ZABAWY I WSPÓLNEGO DZIAŁANIA NA RZECZ DNIA AUTYZMU
 
 
NASZE WYJĄTKOWE KARTKI 
 

 
 
22 KWIECIEŃ 2017r.

Kolejne spotkanie wolontariatu w naszym domu
 
 
Kolejne miłe spotkanie w naszym domu z grupą wolontariacką. Nasze spotkanie odbyło w bardzo miłej atmosferze. Zawitała do nas nowa wolontariuszka Justyna z Radkowa, oraz mały Aleksander ze Ścinawki Dolnej, oraz dwie stałe wolontariuszki Patrycja i Weronika.
 
Dzisiejsze spotkanie to czas wspólnej zabawy i wielu konkursów;
  • taniec na tapecie,
  • tworzenie obrazu ze skrawków tapety, z zastosowaniem elementów arteterapii
  • układanie nakrętek wzdłuż linii na czas,
  • taniec z balonikiem,
  • elementy metody W. Sherbon, układanie ciała według wskazówek w parach, jazda na kocu,
  • tor przeszkód z elementami integracji sensorycznej,
  • zabawy ruchowe, rytmiczne przy znanych piosenkach, Robot, Zajączek, Piłeczka,
  • zabawy z chusta animacyjną,
  • zabawa przy muzyce.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
GRY I KONKURSY MIŁO SPĘDZONY CZAS 
 
 
 
PIĘKNE PRACE WYKONANE PODCZAS SPOTKANIA 
 
 
 
 
5 MAJA 2017R.
 
Wyjazdy do groty solnej grupa wychowanków z naszego domu
 
 
Wychowankowie w Grocie Solnej w Polanicy z siostrą Klarą i z Panią Basią. Czas wspaniałego relaksu, nabierania sił na nowy tydzień. Pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

10 CZERWCA 2017r.

Spotkanie z Ludźmi Młodymi ze Słupca
 

Dzisiejszego dnia odwiedzili nas ludzie młodzi ze Słupca z przygotowanym przedstawieniem dla wychowanków naszego Domu. Później był czas na wspólna zabawę i konkursy. Dziękujemy za organizację tego miłego czasu całej grupie Młodzieży.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
23 WRZEŚNIA 2017r.

WARSZTAT ARTE JESIEŃ – KOLORY JESIENI
 
 
Za nami kolejne miłe spotkanie tematyczne arte warsztat – ,,Kolory Jesieni”. Serdecznie Dziękujemy wolontariuszom za wspólne działanie i wykonanie pięknych jesiennych prac.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

21 PAŹDZIERNIKA 2017r.

ARTE WARSZTATY – JESIENNY WITRAŻ
 

Dzisiejsze Arte warsztaty – Jesienny witraż. Wybraliśmy się w poszukiwaniu pięknych kolorowych liści, a jest ich sporo, bo przecież to jesień. Spacer połączyliśmy z obserwacją przyrody i rozmowy o jesiennej kolorystyce drzew. Podczas warsztatu wykonaliśmy witraże jesienne z pięknych kolorowych liści. Witraże będą dekoracja w mojej klasie. Serdecznie dziękuję wychowankom za zaangażowanie i wspólną zabawę w tworzeniu pięknego dzieła.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

28 PAŹDZIERNIKA 2017r.

WARSZTAT KUCHCIKOWY - ,,JESIENNE GOFRY”
 
Na dworze zimno i ponuro, a u nas kolorowo i jesienie. Dziś odbył się warsztat kuchcikowy ,,Jesienne gofry”. Przybyła do nas wolontariuszka Basia, która razem z nami przygotowała smaczne jesienne gofry. Kroiliśmy owoce jesienne śliwki suszone, z puszki brzoskwinie przygotowaliśmy posypki kokos, rodzynki, migdały, nie zabrakło musu dyniowo jabłkowego przygotowanego wcześniej na zajęciach szkolnych przez najmłodszych uczniów. Wspólnie przygotowaliśmy ciasto na gofry, ciasto się super dało. Każdy z wychowanków mógł samodzielnie sobie udekorować swojego gofra. Goferków było tak dużo, ze starczyło również dla innych wychowanków i opiekunów pracujących tego dnia w naszym domu. Jednym słowem warsztat kuchcikowy udany.
 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
19 STYCZEŃ 2018r.
 
Warsztaty zimowe – ,,ciaparajda”
 
 
Dziś warsztaty zimowe nazwane przez wychowanków ,,ciaparjda”, kochani zabieram ta nazwę i tworzymy nowe zajęcia ciaparajda - malowanie do woli, jak każdy może i woli. Wszyscy chętnie malowali tworzyli piękną zimową aurę na naszym foliowym akwarium, a później powstały w trzech grupach piękne zimowe drzewa. Dziś malowaliśmy raczkami, w ten sposób powstają piękne prace a rączki są do stymulowane. Zachęcam do zajęć ciaparajdy.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
20 STYCZEŃ 2018r.
 
Warsztat – goferki :)
 
 
Dzisiejszy warsztat, to warsztat kulinarny, zrobiliśmy wspólnie pyszne goferki. Kochani goferków było tak dużo ze starczyło dla każdego. Pani Kasia i siostra Klara z grupa wychowanków i małym wolontariuszem Aleksandrem, zaczynili cisto na gofry z trzech kilo. Oj było, było co jeść. Miło spędzone popołudnie przy smakowitych goferkach. Dziękujemy za wspólny czas.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
3 LUTY 2018r.
Warsztat Faworkowe szaleństwo
 

Dzisiejszy warsztat to ,,Faworkowe szaleństwo”, wspólnie wykonaliśmy ciasto na faworki pod opieką Pani Kasi, a później z siostra Klarą wałkowaliśmy cięliśmy i tworzyliśmy faworki, i dziś gościliśmy dwóch pomocników Aleksandra i Krzysia.  Później Pani Kasia szybciutko piekła.  Posypane cukrem pudrem, Kochani naprawdę były smaczne szybciutko się rozeszły i co najważniejsze, każdy spróbował. Uważamy ze warsztat był udany.

 ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
MIAM, MIAM DZIĘKUJEMY
 
 
 
 

3 MARZEC 2018r.

Odwiedziny Basi

Dziś odwiedziła nas Basia i zorganizowała zajęcia dla wychowanków z drugiej grupy. Wspólnie z Basią chłopcy układali puzzle, rysowali i wyklejali i tworzyli prace z plasteliny. Spontaniczne niespodzianki, są bardzo miłe, co widać po radości chłopców i wykonanych pracach.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję