DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
DYREKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
NASZ DOM
POD WEZWANIEM
ANIOŁA STRÓŻA
 
 
 
 ministat liczniki.org

AKTUALIZACJA STRONY
 
13 STYCZNIA 2018 r.

 
   DPS DLA DZIECI      WOLONTARIAT

 

 
 
 
18 MARZEC 2017r.
 
Pierwsze spotkanie wolontariuszek w DPS dla Dzieci i Młodzieży
 
Dzisiejszego dnia, gościliśmy wyjątkowe dziewczyny, które zgłosiły się na wolontariat do naszej placówki. Trzy wyjątkowe o wielkim sercu to Justyna, Basia i Weronika. To dziewczyny, które chcą dzielić się swoim czasem z innymi, nieść im radość, nadzieję i być wtedy gdy świeci słońce ale i pada deszcz.
Podczas dzisiejszego spotkania, wspólnie z naszymi wychowankami uczestniczyły w warsztacie Arte Wiosna – Drzewo na mandali. Malowanie patykiem, palcem i farbą. Wspólne tworzenie dzieła przy pomocy wolontariuszek. Również nie zabrakło nauki piosenki z pokazywaniem pt. ,,Jedna łapka, druga łapka ja jestem niedźwiadek”. Na koniec niespodzianka wspólna szalona zabawa na bum bu rurkach, kolory i nazwy warzyw i owoców, dźwięki i odgłosy. Niech to będzie błogosławiony czas. Zapraszam kolejne chętne osoby do wolontariatu.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
1 KWIETNIA 2017r.

Wykonaliśmy kartki dla Hospicjum oraz na Oddział Onkologiczny

Kolejne spotkanie wolontariackie.
Nowe wolontariuszki to; Patrycja, Paulina, Weronika, Roksana, Dzenlej, Super dziewczyny pełne radości i dobrego serca . Dziękuję ze byłyście dzisiaj z nami.

Podczas dzisiejszego warsztatu wykonaliśmy kartki dla Hospicjum oraz na Oddział Onkologiczny. Kartki są wyjątkowe i piękne, kolorowe.

Później był czas na wspólną zabawę z chustą, budowanie studni Jakubowej oraz nauka piosenki pt. ,,Robot", ,,Jedna łapka - Miś"

Na koniec spotkania wspólnie pompowaliśmy niebieskie balony by wspólnie zacząć obchody Dnia Autyzmu. Był to czas radosnej zabawy i wspólnego bycia razem. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNY CZAS I BYCIE RAZEM
 
 
CZAS ZABAWY I WSPÓLNEGO DZIAŁANIA NA RZECZ DNIA AUTYZMU
 
 
NASZE WYJĄTKOWE KARTKI 
 

 
 
22 KWIECIEŃ 2017r.

Kolejne spotkanie wolontariatu w naszym domu
 
Kolejne miłe spotkanie w naszym domu z grupą wolontariacką. Nasze spotkanie odbyło w bardzo miłej atmosferze. Zawitała do nas nowa wolontariuszka Justyna z Radkowa, oraz mały Aleksander ze Ścinawki Dolnej, oraz dwie stałe wolontariuszki Patrycja i Weronika.
 
Dzisiejsze spotkanie to czas wspólnej zabawy i wielu konkursów;
  • taniec na tapecie,
  • tworzenie obrazu ze skrawków tapety, z zastosowaniem elementów arteterapii
  • układanie nakrętek wzdłuż linii na czas,
  • taniec z balonikiem,
  • elementy metody W. Sherbon, układanie ciała według wskazówek w parach, jazda na kocu,
  • tor przeszkód z elementami integracji sensorycznej,
  • zabawy ruchowe, rytmiczne przy znanych piosenkach, Robot, Zajączek, Piłeczka,
  • zabawy z chusta animacyjną,
  • zabawa przy muzyce.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
GRY I KONKURSY MIŁO SPĘDZONY CZAS 
 
 
 
PIĘKNE PRACE WYKONANE PODCZAS SPOTKANIA 
 
 
 
 
5 MAJA 2017R.
 
Wyjazdy do groty solnej grupa wychowanków z naszego domu
 
Wychowankowie w Grocie Solnej w Polanicy z siostrą Klarą i z Panią Basią. Czas wspaniałego relaksu, nabierania sił na nowy tydzień. Pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

10 CZERWCA 2017r.

Spotkanie z Ludźmi Młodymi ze Słupca

Dzisiejszego dnia odwiedzili nas ludzie młodzi ze Słupca z przygotowanym przedstawieniem dla wychowanków naszego Domu. Później był czas na wspólna zabawę i konkursy. Dziękujemy za organizację tego miłego czasu całej grupie Młodzieży.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
23 WRZEŚNIA 2017r.

WARSZTAT ARTE JESIEŃ – KOLORY JESIENI
 
Za nami kolejne miłe spotkanie tematyczne arte warsztat – ,,Kolory Jesieni”. Serdecznie Dziękujemy wolontariuszom za wspólne działanie i wykonanie pięknych jesiennych prac.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

21 PAŹDZIERNIKA 2017r.

ARTE WARSZTATY – JESIENNY WITRAŻ

Dzisiejsze Arte warsztaty – Jesienny witraż. Wybraliśmy się w poszukiwaniu pięknych kolorowych liści, a jest ich sporo, bo przecież to jesień. Spacer połączyliśmy z obserwacją przyrody i rozmowy o jesiennej kolorystyce drzew. Podczas warsztatu wykonaliśmy witraże jesienne z pięknych kolorowych liści. Witraże będą dekoracja w mojej klasie. Serdecznie dziękuję wychowankom za zaangażowanie i wspólną zabawę w tworzeniu pięknego dzieła.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

                                                                                        28 PAŹDZIERNIKA 2017r.

                                                               WARSZTAT KUCHCIKOWY - ,,JESIENNE GOFRY”

Na dworze zimno i ponuro, a u nas kolorowo i jesienie. Dziś odbył się warsztat kuchcikowy ,,Jesienne gofry”. Przybyła do nas wolontariuszka Basia, która razem z nami przygotowała smaczne jesienne gofry. Kroiliśmy owoce jesienne śliwki suszone, z puszki brzoskwinie przygotowaliśmy posypki kokos, rodzynki, migdały, nie zabrakło musu dyniowo jabłkowego przygotowanego wcześniej na zajęciach szkolnych przez najmłodszych uczniów. Wspólnie przygotowaliśmy ciasto na gofry, ciasto się super dało. Każdy z wychowanków mógł samodzielnie sobie udekorować swojego gofra. Goferków było tak dużo, ze starczyło również dla innych wychowanków i opiekunów pracujących tego dnia w naszym domu. Jednym słowem warsztat kuchcikowy udany.
 

ZAPRASZAM DO GALERII