DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      O NAS NA STRONACH      WOLONTARIAT

 

 
 
 
18 MARZEC 2017r.
 
Pierwsze spotkanie wolontariuszek w DPS dla Dzieci i Młodzieży
 
 
Dzisiejszego dnia, gościliśmy wyjątkowe dziewczyny, które zgłosiły się na wolontariat do naszej placówki. Trzy wyjątkowe o wielkim sercu to Justyna, Basia i Weronika. To dziewczyny, które chcą dzielić się swoim czasem z innymi, nieść im radość, nadzieję i być wtedy gdy świeci słońce ale i pada deszcz.
Podczas dzisiejszego spotkania, wspólnie z naszymi wychowankami uczestniczyły w warsztacie Arte Wiosna – Drzewo na mandali. Malowanie patykiem, palcem i farbą. Wspólne tworzenie dzieła przy pomocy wolontariuszek. Również nie zabrakło nauki piosenki z pokazywaniem pt. ,,Jedna łapka, druga łapka ja jestem niedźwiadek”. Na koniec niespodzianka wspólna szalona zabawa na bum bu rurkach, kolory i nazwy warzyw i owoców, dźwięki i odgłosy. Niech to będzie błogosławiony czas. Zapraszam kolejne chętne osoby do wolontariatu.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
1 KWIETNIA 2017r.
Wykonaliśmy kartki dla Hospicjum oraz na Oddział Onkologiczny
 
 
Kolejne spotkanie wolontariackie.
Nowe wolontariuszki to; Patrycja, Paulina, Weronika, Roksana, Dzenlej, Super dziewczyny pełne radości i dobrego serca . Dziękuję ze byłyście dzisiaj z nami.

Podczas dzisiejszego warsztatu wykonaliśmy kartki dla Hospicjum oraz na Oddział Onkologiczny. Kartki są wyjątkowe i piękne, kolorowe.

Później był czas na wspólną zabawę z chustą, budowanie studni Jakubowej oraz nauka piosenki pt. ,,Robot", ,,Jedna łapka - Miś"

Na koniec spotkania wspólnie pompowaliśmy niebieskie balony by wspólnie zacząć obchody Dnia Autyzmu. Był to czas radosnej zabawy i wspólnego bycia razem. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNY CZAS I BYCIE RAZEM
 
 
CZAS ZABAWY I WSPÓLNEGO DZIAŁANIA NA RZECZ DNIA AUTYZMU
 
 
NASZE WYJĄTKOWE KARTKI 
 

 
 
22 KWIECIEŃ 2017r.

Kolejne spotkanie wolontariatu w naszym domu
 
 
Kolejne miłe spotkanie w naszym domu z grupą wolontariacką. Nasze spotkanie odbyło w bardzo miłej atmosferze. Zawitała do nas nowa wolontariuszka Justyna z Radkowa, oraz mały Aleksander ze Ścinawki Dolnej, oraz dwie stałe wolontariuszki Patrycja i Weronika.
 
Dzisiejsze spotkanie to czas wspólnej zabawy i wielu konkursów;
  • taniec na tapecie,
  • tworzenie obrazu ze skrawków tapety, z zastosowaniem elementów arteterapii
  • układanie nakrętek wzdłuż linii na czas,
  • taniec z balonikiem,
  • elementy metody W. Sherbon, układanie ciała według wskazówek w parach, jazda na kocu,
  • tor przeszkód z elementami integracji sensorycznej,
  • zabawy ruchowe, rytmiczne przy znanych piosenkach, Robot, Zajączek, Piłeczka,
  • zabawy z chusta animacyjną,
  • zabawa przy muzyce.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
GRY I KONKURSY MIŁO SPĘDZONY CZAS 
 
 
 
PIĘKNE PRACE WYKONANE PODCZAS SPOTKANIA 
 
 
 
 
5 MAJA 2017R.
 
Wyjazdy do groty solnej grupa wychowanków z naszego domu
 
 
Wychowankowie w Grocie Solnej w Polanicy z siostrą Klarą i z Panią Basią. Czas wspaniałego relaksu, nabierania sił na nowy tydzień. Pozdrawiamy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 

10 CZERWCA 2017r.

Spotkanie z Ludźmi Młodymi ze Słupca
 

Dzisiejszego dnia odwiedzili nas ludzie młodzi ze Słupca z przygotowanym przedstawieniem dla wychowanków naszego Domu. Później był czas na wspólna zabawę i konkursy. Dziękujemy za organizację tego miłego czasu całej grupie Młodzieży.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
23 WRZEŚNIA 2017r.

WARSZTAT ARTE JESIEŃ – KOLORY JESIENI
 
 
Za nami kolejne miłe spotkanie tematyczne arte warsztat – ,,Kolory Jesieni”. Serdecznie Dziękujemy wolontariuszom za wspólne działanie i wykonanie pięknych jesiennych prac.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 

21 PAŹDZIERNIKA 2017r.

ARTE WARSZTATY – JESIENNY WITRAŻ
 

Dzisiejsze Arte warsztaty – Jesienny witraż. Wybraliśmy się w poszukiwaniu pięknych kolorowych liści, a jest ich sporo, bo przecież to jesień. Spacer połączyliśmy z obserwacją przyrody i rozmowy o jesiennej kolorystyce drzew. Podczas warsztatu wykonaliśmy witraże jesienne z pięknych kolorowych liści. Witraże będą dekoracja w mojej klasie. Serdecznie dziękuję wychowankom za zaangażowanie i wspólną zabawę w tworzeniu pięknego dzieła.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 

28 PAŹDZIERNIKA 2017r.

WARSZTAT KUCHCIKOWY - ,,JESIENNE GOFRY”
 
Na dworze zimno i ponuro, a u nas kolorowo i jesienie. Dziś odbył się warsztat kuchcikowy ,,Jesienne gofry”. Przybyła do nas wolontariuszka Basia, która razem z nami przygotowała smaczne jesienne gofry. Kroiliśmy owoce jesienne śliwki suszone, z puszki brzoskwinie przygotowaliśmy posypki kokos, rodzynki, migdały, nie zabrakło musu dyniowo jabłkowego przygotowanego wcześniej na zajęciach szkolnych przez najmłodszych uczniów. Wspólnie przygotowaliśmy ciasto na gofry, ciasto się super dało. Każdy z wychowanków mógł samodzielnie sobie udekorować swojego gofra. Goferków było tak dużo, ze starczyło również dla innych wychowanków i opiekunów pracujących tego dnia w naszym domu. Jednym słowem warsztat kuchcikowy udany.
 

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
19 STYCZEŃ 2018r.
 
Warsztaty zimowe – ,,ciaparajda”
 
 
Dziś warsztaty zimowe nazwane przez wychowanków ,,ciaparjda”, kochani zabieram ta nazwę i tworzymy nowe zajęcia ciaparajda - malowanie do woli, jak każdy może i woli. Wszyscy chętnie malowali tworzyli piękną zimową aurę na naszym foliowym akwarium, a później powstały w trzech grupach piękne zimowe drzewa. Dziś malowaliśmy raczkami, w ten sposób powstają piękne prace a rączki są do stymulowane. Zachęcam do zajęć ciaparajdy.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
20 STYCZEŃ 2018r.
 
Warsztat – goferki :)
 
 
Dzisiejszy warsztat, to warsztat kulinarny, zrobiliśmy wspólnie pyszne goferki. Kochani goferków było tak dużo ze starczyło dla każdego. Pani Kasia i siostra Klara z grupa wychowanków i małym wolontariuszem Aleksandrem, zaczynili cisto na gofry z trzech kilo. Oj było, było co jeść. Miło spędzone popołudnie przy smakowitych goferkach. Dziękujemy za wspólny czas.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
3 LUTY 2018r.
Warsztat Faworkowe szaleństwo
 

Dzisiejszy warsztat to ,,Faworkowe szaleństwo”, wspólnie wykonaliśmy ciasto na faworki pod opieką Pani Kasi, a później z siostra Klarą wałkowaliśmy cięliśmy i tworzyliśmy faworki, i dziś gościliśmy dwóch pomocników Aleksandra i Krzysia.  Później Pani Kasia szybciutko piekła.  Posypane cukrem pudrem, Kochani naprawdę były smaczne szybciutko się rozeszły i co najważniejsze, każdy spróbował. Uważamy ze warsztat był udany.

 ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
MIAM, MIAM DZIĘKUJEMY
 
 
 
 

3 MARZEC 2018r.

Odwiedziny Basi

Dziś odwiedziła nas Basia i zorganizowała zajęcia dla wychowanków z drugiej grupy. Wspólnie z Basią chłopcy układali puzzle, rysowali i wyklejali i tworzyli prace z plasteliny. Spontaniczne niespodzianki, są bardzo miłe, co widać po radości chłopców i wykonanych pracach.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję