DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2014      WRZESIEŃ 2014

1 września 2014r

 
Wszystkim wychowankom rozpoczynającym Nowy Rok Szkolny 2014/2015, życzymy wiele radości, sukcesów i zadowolenia z nauki w szkole. Nauczycielom wielu nowych pomysłów i satysfakcji z pracy. 
 
 
17 września 2014r.
 
Teatr z Krakowa - Maska z baja pt. ,, Szewczyk Dratewka”
 
Popularna bajka o Szewczyku Dratewce to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście. Groźny smok z rozkazu Baby Jagi porwał królewnę i zaniósł ją w daleką krainę. Na ratunek wyruszają rycerze, ale żaden z nich nie potrafi pokonać smoka. O losie królewny dowiaduje się wesoły Szewczyk. Jego orężem przeciwko smokowi jest odwaga i dobro. Warto poznać dzieje Szewczyka Dratewki, czytając książkę lub biorąc udział w przedstawieniu. Z opowieścią o prostym chłopcu przyjechał do naszej szkoły teatrzyk. Bajkowe postaci kreowała dwójka aktorów, a zarazem narratorów opowieści, którzy w zabawny sposób przedstawili historię głównego bohatera. Wychowankowie naszego domu wspólnie pomagali Szewczykowi w różnych pracach, a na koniec pomogli wskazać prawdziwą królewnę. Później jak to w bajce - był ślub, tańce  i wesołe piosenki. Dzieci z uśmiechem na twarzach wróciły po przedstawieniu do swoich sal. Już czekamy na kolejna ciekawą bajkę. Dziękujemy.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 
18 września 2014r.
 
Nasze jesienne wykopki.  Na polu należącym do Domu Pomocy Społecznej właśnie dziś miały miejsce zbiory ziemniaków, czyli tradycyjne wykopki, które potrwają przez parę dni. Wszyscy się zmobilizowali, zarówno pracownicy, jak i mieszkanki, więc prace przy dobrej pogodzie przebiegły bardzo sprawnie. Liczymy ze kolejne dni będą też piękne w pogodę i wykopki zakończymy ogniskiem z pyszna kiełbaską.
 
ZAPRASZAMY DO GALERII
 
 
 

20 września 2014r.

Nasze grzybobranie. Wybraliśmy się do lasu było naprawce warto wiele grzybków i miło spędzony czas. Dziękujemy.

ZAPRASZAMY DO GALERII

23 września 2014r.

40 Urodziny Piotra. Drogi Piotrze ten czas ucieka, dziej masz już 40 lat. Nich Dobry Bóg Tobie błogosławi i udziela potrzebnych łask a Maryja otacza swoim płaszczem wiary, nadziei, i miłości. Niech się spełniają wszystkie twoje marzenia i pragnienia. Tego i wszystkiego co najlepsze życzą to Tobie, Twoi koledzy oraz personel naszego domu na czele z Siostra Dyrektor.

ZAPRASZAMY DO GALERII

24 września 2014r.

Dzisiaj uczestniczyliśmy w pierwszej audycji muzycznej, którą zaprezentowali nam muzycy Filharmonii Sudeckiej: Dumirtu Harea (fletnia Pana) z akompaniamenten akordeonisty Andtija Melnyka. Poznaliśmy historię instrumentu Fletnia Pana, poznaliśmy nowe instrument i wysłuchaliśmy przepięknych utworów i uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie. Serdecznie dziękujemy organizatorom przepięknego koncertu.

ZAPRASZAMY DO GALERII

25 września 2014r.

Praca na konkurs plastyczny -"Jesienne barwy"

Cele konkursu było:

  • wzmacnianie wiary we własne możliwości;
  • wyrażanie przez dzieci otaczającego je świata w formie plastycznej;
  • rozwijanie twórczej ekspresji i kreatywności.

Praca została wykonana przez Bartosza, przy pomocy nauczyciela. Gratulujemy pomysłu i twórczej pracy.

ZAPRASZAMY DO GALERII

25 września 2014r.

Proste prace plastyczne, wykonane przez dzieci. Polecam. :) :) :)

ZAPRASZAMY DO GALERII


 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję