DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2016      WRZESIEŃ 2016
1 września 2016r
 
Wszystkim wychowankom rozpoczynającym Nowy Rok Szkolny 2015/2016, życzymy wiele radości, sukcesów i zadowolenia z nauki w szkole. Nauczycielom wielu nowych pomysłów i satysfakcji z pracy. 
 

 
 
 

9 WRZEŚNIA 2016r.

Dzisiejszego dnia grupa wychowanków wraz z siostrami i paniami oraz jednym panem wybrali się do lasu na grzyby. Wyprawa była niesamowita bo wyruszyliśmy wozem jak za dawnych czasów. Udało się grzybków zebraliśmy sporo, będą na święta i dziś już się suszą. Kolejna wyprawa na grzyby już niedługo.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

10 WRZEŚNIA 2016r.

Nasze grzybobranie. Wybraliśmy się do lasu było naprawce warto wiele grzybków i miło spędzony czas. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

12 Września 2016r.

Dziś wspólnie bawiliśmy się z Firmą Animacyjna Vestor Pani Justyny Sośniak z Sosnowca. Firma ta zorganizowała wcześniej zbiórkę na widowisko artystyczne w foremnie festynu. Animator i Animatorka prowadzili świetną zabawę z chustą, łowienie rybek oraz duże i małe bańki w powietrzu. Nie zabrakło smacznego popcornu i waty cukrowej. Również były wspólne tańce. Furorę zrobiły dwa duże materace do skakania i zjeżdżania.

Do wspólnej zabawy również siostra dyrektor Estera zaprosiła uczniów z Szkoły Podstawowej z nauczycielami ze Ścinawki Dolnej. Dzieciaki te najmłodsze świetnie się bawiły i zostały obdarowane popcornem i świetną wspólna zabawa z naszymi wychowankami. Integracja na całego po przez zabawę. Serdeczne Podziękowanie dla wszystkich anonimowych ofiarodawców, którzy się włączyli w Akcję Widowiska Artystycznego w formie Festynu, dla grupy 100 osobowej. Dziękujemy.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

13 Września 2016r.

Dzisiejszego dnia nasi uczniowie i wychowankowie wraz z opiekunami oglądali spektakl teatralny „Baśnie Pana Andersena” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Spektakl ten był adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści Andersena:  „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Świniopas” itp.

Fantastyczna atmosfera spektaklu często przemieszana z realiami życia codziennego, nadaje „Baśniom Pana Andersena” specyficzny klimat przypowieści o najważniejszych dla człowieka sprawach, o dylematach życia, o ludzkich marzeniach i tęsknotach, o niegodziwości i o miłości, a także pięknie świata. Przypowieści niosącej optymistyczne przesłanie dla dzieci i dorosłych o tym, że dobro można odnaleźć w wytrwałości  dążenia do celu, życzliwości dla świata, akceptacji siebie i tolerancji dla drugich, szacunku dla natury, okazywaniu współczucia i wrażliwości na cierpienia. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, wprowadziło dzieci w niezwykłą podróż, w świat wrażeń i osobistych przeżyć.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

13 Września 2016r.

Teatrzyk z Krakowa Art-te - ,,Bocian i żaba”, to historia małej nieposłusznej żabusi - Hanusi. Żabka w poszukiwaniu przygód oddala się od domu. Po drodze spotyka przyjaciół: Biedronka - Leonka, Bocianka - Marianka i Dzięcioła. W ferworze zabawy gubi drogę do domu. Sikorka ogłasza alarm. Do poszukiwań lekkomyślnej żaby dołączają ptaki leśne, a także odwieczny wróg żab - Bocian. Okazuje się, że nawet najwięksi wrogowie mogą zostać przyjaciółmi.

Spektakl uświadamia widzom konieczność niesienia pomocy słabszym i młodszym. Uczy również posłuszeństwa wobec rodziców i opiekunów. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, wprowadziło dzieci w niezwykłą podróż, w świat wrażeń i osobistych przeżyć.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

15 Września 2016r.

Wspólne pielgrzymowanie. W Święto Matko Bożej Bolesnej udaliśmy się, jak co roku, na pieszą pielgrzymką do Wambierzyc. Pragnęliśmy, na początku roku szkolnego, powierzyć Maryi nasze sprawy. O godz.10.40. W Bazylice Matki Bożej Królowej Rodzin uczestniczyliśmy we Mszy Św. Po Eucharystii mogliśmy ucałować cudowną Figurkę Matki Bożej.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

16 Września 2016r.

W tym roku szkolnym pierwsze zajęcia z Sensoplastyki. Sensoplastyka dla każdego smyka. Moi uczniowie to chłopcy z niepełnosprawnością intelektualną trzech z nich to uczniowie z autyzmem Sebuś, Bartek, Natan, z porażeniem mózgowym i nie chodzący to Mateusz oraz z porażeniem mózgowym, implant ślimakowy i z aparatem słuchowym to Piotr. Chłopcy uwielbiają te zajęcia, choć na początku to się działo krzyk, płacz, ucieczka i rzucanie. Dziś prawie każdy z nich pracuje samodzielnie tylko wsparcia potrzebuje Natan i Sebastian. Dzisiejszego dnia naprawdę nas zaskoczyli już zaczęli w pewnym momencie samodzielnie się bawić to był niesamowity widok.

Podczas dzisiejszych zajęć:

  • Barwiliśmy wodą wybranym przez każdego chłopca barwnikiem żelowym.
  • Wykonaliśmy ciecz z mąki ziemniaczanej.
  • Ciastolinę dodając do cieczy  mąkę zwykłą i olej.
  • Do ciastoliny dodaliśmy olejek zapachowy pomarańczowy, jego aromat roznosił się po sali.
  • Rozkładaliśmy ciatolinę i dekorowaliśmy nasionami z soczewicy, grochu, oraz makaronem. W ten sposób wyszedł nam dywan sensoryczny.
  • Przyklepywanie dekoracji na dywanie za pomocą raczek i przejście po dywanie stopami.

Wspólne sprzątanie i czas na mycie oj, oj było co myć i kogo, raczki nóżki i buziaki kolorowe. Sensoplastyka naprawdę jest super i polecam. Po jakimś czasie efekty naprawdę widać. Polecam. :)

ZAPRASZAM DO GALERII

 

19 Września 2016r.

Teatrzyk z Sosnowca Przedstawienie teatru lalkowego - Pinokio z Sosnowca z przedstawienie ,,Wesoła Szkoła" Dziękujemy firmnie Vestor. Spektakl edukacyjny o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zdrowym odżywianiu i dobrym wychowaniu. Ola i Tomek idą pierwszy raz do szkoły. Tego dnia spotykają na swojej drodze pana policjanta, woźnego, panią dyrektor i higienistkę. Otrzymują od nich wiele cennych rad i wskazówek, które pomogą im dobrze wykonywać swoje obowiązki w szkole i w domu. W bajce goszczą także Pan Kleks i sympatyczny skrzat Witaminka.

ZAPRASZAM DO GALERII

 

19-20 Września 2016r.

Wykopki. Radość i jeszcze raz radość ze wspólnego zbierania ziemniaków. Oj będzie ziemniaczków na zimę i na samcze obiadki, placuszki, frytki i zupki. Miło spędziliśmy czas w czasie wspólnego zbierania. 

ZAPRASZAM DO GALERII

 

22-23 Września 2016r.

Kochani 22 września wyjechaliśmy na dwu dniowy biwak do Radkowa. Słoneczko świeciło udany czas wspólnego bycia razem. I tak rozpakowaliśmy się w domkach w Radkowie i autobusem udaliśmy się do Pasterki, gdzie jedna grupa udała się na szlak, a druga grupa spacerkiem po lesie i polanach obserwowała przepiekana jesienna przyrodę. Po południu piknikowy obiad, zabawy, spacery wokół Zalewu Radkowskiego. Wieczorem ognisko i biesiada. Ciepło i miło minął nam pierwszy dzień. Kolejny dzień rozpoczęty gimnastyką poranna i wspólnym spacerem, obserwacja przyrody, wsłuchiwanie się w śpiew ptaków. Na tle natury zachwyt przyrodą. 

Serdecznie dziękujemy Organizatorom s. Emilii i p. Edycie za miło zorganizowany czas. Wszystkim opiekunom za wspólną pomoc.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję