DPS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
                              NIEPEŁNOSPRAWNEJ INTELEKTUALNIE
 
                  ŚCINAWKA DOLNA 21B    57-410 ŚCINAWKA ŚREDNIA
 
KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.'' /J.K./
 
 
 
 
DYTEKTOR
DPS DLA DZIECI
 
 S. ESTERA
BARBARA MARKOWSKA
 
 
 
ministat liczniki.org
 
AKTUALIZACJA STRONY

22 CZERWIEC 2019 r.

   DPS DLA DZIECI      ROK 2017      WRZESIEŃ 2017
 
1 WRZEŚNIA 2017r.
 
Wypad na wspólne grzyby było super.
 
 
 
 
4 WRZEŚNIA 2017r.
 
NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018
 
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 poprzedził udział uczniów wraz z nauczycielami, opiekunami i rodzicami we Mszy Św. w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Ścinawce Dolnej. Później w sali s. Dyrektor powitała wszystkich uczniów i nauczycieli z całą kadrą. Życzymy wszystkim wielu osiągnięć w nowym roku szkolnym.
 
 
5 WRZEŚNIA 2017r.
 
została przeprowadzona modernizacja naszego placu zabaw oraz boiska wielofunkcyjnego. Zainstalowano nowe huśtawki, karuzele oraz inne elementy zabawowe.

Projekt pod nazwa „Doposażenie placu zabaw, ścieżki zdrowia i boiska wielofunkcyjnego w DPS Ścinawka Dolna 21b” został współfinansowany ze środków Fundacji PZU. Wykonawca projektu była firma Muller Jelcz Laskowice.

Celem projektu jest poprawa jakości spędzania wolnego czasu przez wychowanków, uczniów, a także przez dzieci ze środowiska wiejskiego, wspólna integracja środowiska lokalnego z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Serdecznie Dziękujemy Fundacji PZU
która współfinansowała nasz projekt,
a zarazem przyczyniła się do poprawy warunków bytowych naszych podopiecznych,
aktywnego spędzania wolnego czasu, rekreacji dla dzieci, młodzieży.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
13 i 15 WRZEŚNIA 2017r.
 
CZAS NA SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY
 
Prze dwa dni nasza kadra uczestniczyła w szkoleniu.
Serdecznie Dziękujemy p. Jackowi Starzyńskiemu i p. Piotrowi Skiba oraz instruktorom Akadami Pierwszej Pomocy z Wrocławia za przeprowadzenie dwudniowego nieodpłatnego szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
W szkoleniu wzięło udział 28 pracowników naszego Domu Pomocy Społecznej. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach. Szczęść Boże.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
19 WRZEŚNIA 2017r.
 
CZAS PIELGRZYMOWANIA DO MARYI
 
Dzisiejszego dnia jak co roku, wyruszyliśmy na pieszą pielgrzymką do Wambierzyc, do ukochanej naszej Matki. Pragnęliśmy, na początku roku szkolnego, powierzyć Maryi nasze sprawy, pomysły, marzenia i naszą prace edukacyjno terapeutyczną. Jako Matka dodawaj nam sił byśmy w każdym naszym uczniu, wychowanku, dziecku widzieli dar miłości Boga.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 
21 WRZEŚNIA 2017r.

WYKOPKI 2017
 
Dzisiejszego dnia czas na wykopki. Wspólne wykopki to czas radość ze wspólnego zbierania ziemniaków. Oj będzie ziemniaczków na zimę i na samcze obiadki, placuszki, frytki i zupki. Miło spędziliśmy czas w czasie wspólnego zbierania.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 

 

23 WRZEŚNIA 2017r.

WARSZTAT ARTE JESIEŃ – KOLORY JESIENI

Za nami kolejne miłe spotkanie tematyczne arte warsztat – ,,Kolory Jesieni”. Serdecznie Dziękujemy wolontariuszom za wspólne działanie i wykonanie pięknych jesiennych prac.

ZAPRASZAM DO GALERII

 
27 WRZEŚNIA 2017r.
 
18 URODZINY PATRYKA
 
Dzisiejszego dnia świętowaliśmy 18 Urodziny Patryka. Tego dnia również z gorącymi życzeniami dotarła do nas mam Partyka z wujkiem Zygmuntem.
 
Podczas wspólnej uroczystości, na początku były życzenia i wspomnienia, jak to Patryk przybył do naszego domu. Później życzenia od siostry dyrektor DPS s. Estery i siostry dyrektor Szkoły s. Bożeny, kadry opiekunów, nauczycieli, wychowanków, uczniów, którzy przygotowali piękne urodzinowe kartki dla Patryka. Życzenia, tort, piccolo i dobra wspólna zabawa.
 
Patryku niech spełniają się Twoje marzenia i pragnienia, a Pan Bóg niech Ci błogosławi każdego dnia. Dziękujemy organizatorom za dobrą zabawę i miło spędzony wspólnie czas.
 
ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
29 WRZEŚNIA 2017r.

Grzybobranie w naszych lasach
 
Dzisiejszego dnia udaliśmy się do lasu na grzybki. Jesienna pogoda i dużo grzybków w lesie. Było to super miło spędzone przedpołudnie. Będzie smaczna zupa i sos.

ZAPRASZAM DO GALERII
 
 
 
 
 
 
 
 
INFORMACJA Stronę można przeglądać dla własnej rozrywki i informacji. Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Żaden z zamieszczonych materiałów, fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej. Żadna z tych część nie może być: kopiowana, modyfikowana, dystrybuowana, publikowana, ładowana, wyświetlana, utrwalana ani wykorzystywana w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia administratora strony, za zgodą osoby odpowiedzialnej za DPS dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Dziękuję